Zdrowie
OCZYSZCZANIE układu oddechowego

(metoda regeneracji układu oddechowego).


Okres jesienny, stres, smog osłabiają odporność organizmu, dlatego warto zadbać o swój układ oddechowy, sięgając do medycyny ludowej po korzeń omanu i owoce dzikiej róży.

Czy wiesz, że pole powierzchni płuc człowieka w przybliżeniu można przyrównać do pola powierzchni kortu tenisowego, wynosi to około 100 m2. To „laboratorium” wymaga również oczyszczania. Sam układ oddechowy nie jest w stanie zregenerować się bez oczyszczania całego organizmu, a organizm z kolei nie oczyści się bez oczyszczania i regeneracji płuc.

Ta prosta metoda uratowała życie tysięcy ludzi w czasie panowania epidemii ospy, dżumy, cholery, tyfusu w średniowieczu. Obecnie jest to najsilniejszy środek przeciw wszystkim rodzajom grypy oraz najlepszy środek zapobiegający rakowi płuc i schorzeniom układu oddechowego. Oprócz regeneracji i oczyszczenia oskrzeli i płuc metoda ta uruchamia mechanizm odmładzania komórek układu oskrzelowo-płucnego. Osoby stosujące tę metodę zapobiegawczo nie wiedzą czym jest przeziębienie i nie potrzebują niepewnych szczepionek przeciwko najbardziej skomplikowanym odmianom grypy.


Sposób przygotowania:

● Rozdrobnić korzenie omanu i owoce dzikiej róży (do różnych pojemników).
● Do garnka wsypać po jednej dużej łyżce każdego z ziół. Zalać wodą w proporcjach 1 duża łyżka ziół na 300 ml wody.
● Doprowadzić do wrzenia i gotować przez 10-15 minut.
● Następnie wlać do termosu i pozostawić na 2-3 godziny.
● Potem przecedzić i dodać przynajmniej 1 łyżeczkę miodu lub więcej według uznania.

Stosowanie:

● Wywar w ilości 100-150 ml należy pić zamiast herbaty trzy razy dziennie w ciągu 1-2 miesięcy.
● Nie wolno robić przerwy.
●Wywar należy pić koniecznie z dodatkiem miodu.
□ Przy obniżonej kwasowości soku żołądkowego — 15 min przed posiłkiem;
□ Przy normalnym pH soku żołądkowego — 30 min przed posiłkiem;
□ Przy zwiększonym pH — 1-1,5 godziny przed posiłkiem.
● W celu wzmocnienia efektu zaleca się saunę lub łaźnię 2-3 razy w tygodniu.
● W okresie oczyszczania układu oddechowego nie zaleca się spożywania posiłków ostrych, mocno słonych oraz produktów marynowanych i wędzonych.

Lecznicze zioła łagodzą patologiczne objawy schorzeń górnych dróg oddechowych. Mieszanka roślin leczniczych sprzyja rozrzedzeniu i wydalaniu plwocin, a także chroni błonę śluzową dróg oddechowych przed procesami zapalnymi i zwalcza zakażenia.

Wskazania do stosowania:

● ostre zakażenia wirusowe układu oddechowego,
● schorzenia górnych dróg oddechowych,
● zapalenie oskrzeli, dychawica oskrzelowa, zapalenie płuc,
● profilaktyka i leczenie schorzeń sercowo-naczyniowych,
● anemia, alergia,
● syndrom chronicznego zmęczenia,
● nieprzyjemny zapach z jamy ustnej,
● smutek, przygnębienie, zmęczenie bez powodu,
● zaleca się również sportowcom w trakcie treningów i przed zawodami.

Dodatkowe rady:

W przypadku szybkiego męczenia się lub ogólnego przemęczenia organizmu wystarczy położyć niewielką ilość proszku z korzeni omanu pod język, a organizm odzyska energie i zwiększy swoją wydajność. Metoda ta jest kilkukrotnie silniejsza od kawy, zwiększa wydajność całego organizmu, w wyniku czego nie czuje się zmęczenia. Jest nieszkodliwa i zdrowa.

Wydaje się nam, że powietrza nie można zważyć, jednak w ciągu jednego dnia człowiek wdycha 12-17 kg powietrza. Razem z powietrzem wdychamy miliony cząsteczek kurzu, bakterii i różnorodnych związków chemicznych, które nie są nam potrzebne. W rzeczywistości potrzebujemy tylko tlenu, a 70% niepotrzebnych śmieci osiada na płucach. Człowiek nie posiada worka do gromadzenia kurzu i śmieci, jak odkurzacz. Śmieci te częściowo ulegają rozkładowi w płucach i uczestniczą w funkcjonowaniu organizmu, a część z nich zatruwa płuca na bardzo długi okres.

Brak działania nie przyniesie pozytywnych skutków, powstaną jedynie różne scenariusze konsekwencji. Toksykacja, płuc jest główną przyczyną zapalenia oskrzeli, astmy, zapalenia płuc oraz przeziębień. Brak tlenu we krwi jest główną przyczyną niewydolności serca, zawałów oraz wielu innych chorób. Skąd ma się wziąć tlen we krwi, jeżeli płuca, które zaopatrują krew w tlen, są zablokowane kurzem, bakteriami, starymi nienadającymi się do funkcjonowania komórkami? Wielu z nas odczuwało kiedyś niedobór tlenu pomimo głębokiego oddychania. Płuca stają się jak worek foliowy, gdy się go nadmucha, powietrze dostaje się do środka, ale tlenu nie przepuszcza. Nie można pozbyć się chorób bez oczyszczania swojego „laboratorium powietrznego”.

Przebieg procesu oczyszczania

● Zasada działania tej metody polega na wpływie herbaty leczniczej na organizm, w wyniku czego następuje regeneracja wątroby, trzustki, żołądka, układu naczyniowego, a później rozpoczyna się proces oderwania wszystkiego, co obce w płucach. Proces ten może przebiegać nie do końca przyjemnie.

● Podczas oczyszczania może wystąpić podwyższona temperatura ciała, pojawić się kaszel (symptomy są bardzo podobne do zapalenia płuc lub ostrego zapalenia oskrzeli). Wraz z kaszlem powinny się pojawić plwociny z płuc. Wydala się wszystko, co nagromadziło się w płucach przez wiele lat. Jeżeli plwocina się nie pojawia, oznacza to, że przebieg oczyszczania był nieprawidłowy lub, co się rzadko zdarza, płuca są zdrowe.

● Oczyszczanie należy robić raz na pół roku.

Gimnastyka płuc

Człowiek jest przyzwyczajony do swoich chorób, nawet do takich, które nie pozwalają normalnie funkcjonować. Niektóre osoby zajmują się bieganiem lub gimnastyką, aby usprawnić pracę płuc. Pomimo dobrego wpływu tych metod na zdrowie, są one metodami pośrednimi.

● Osobom mającym problemy z układem oddechowym zaleca się wykorzystanie najprostszych metod do ćwiczenia pracy płuc. W szpitalach po operacjach płuc stosuje się następującą metodę: daje się pacjentowi rurkę, wkłada się rurkę do butelki z wodą i każe się mu wdmuchiwać powietrze przez rurkę. Czy w przypadku problemów z płucami konieczne jest czekanie na operację? Gimnastykę płuc może wykonywać każdy! A to może zapobiec operacjom!

● Drugim bardzo skutecznym ćwiczeniem płuc jest nadmuchiwanie balonów. Należy, kupić balony, nadmuchać jeden z balonów maksymalnie jak się da, po czym spuścić z niego powietrze. Później należy ponownie nadmuchać i spuścić powietrze, wykonywać należy tak długo, jak się da. Ćwiczenie to jest bardzo proste i skuteczne.

Jeżeli chcesz żyć długo to musisz znaleźć miejsce, gdzie jest czyste powietrze i nie zapominaj o czyszczeniu swojego „laboratorium powietrznego”.

Źródło: Europejska Akademia Medycyny Ludowej