Listy
Aktualności

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19
   następne 8 »

» wyświetl same pytania

Ważna INFORMACJA


W związku z likwidacją naszego biura przy ul. Synów Pułku 8 w Warszawie informuję, że od 21 grudnia br. telefon stacjonarny nr 22 665 72 84 będzie NIEAKTUALNY. Przekażcie tę informację znajomym.

Kontakt z Wydawnictwem będzie możliwy wyłącznie pod numerem kom. 501 056 722.

Informuję również, że od poniedziałku, 30 listopada rozpocznie się wielka wyprzedaż książek z magazynu podręcznego, plansz i innych rzeczy z ekspozycji i wyposażenia sali wykładowej.

Pandemia sprawiła, że od wiosny wszystkie kursy zostały zawieszone i w przyszłości nie przewiduję już prowadzenia warsztatów.


21.11.2020MEN – Fala ORŁA
● Niech twój UMYSŁ pozostanie wolny19 listopada – 1 grudnia 2020

Spektrum Fali ORŁA odzwierciedla najwyższe treści duchowe, świadomość prospołeczną i wielopoziomowe wizje przyszłości. Impulsy płynące z tego poziomu pomagają ludziom wznieść się ponad zawężone horyzonty myślenia i uchwycić większą panoramę zdarzeń. Współpraca ze świadomością ORŁA wzmacnia siłę samostanowienia, uczy socjalnych obyczajów i odpowiedzialności za podejmowane działania, ale też wymaga pewnej gotowości do poniesienia określonej ofiary w służbie dla ludzi. Służba w MEN wynika z wewnętrznej potrzeby serca, a nie z dobroci na pokaz, obowiązku czy przymusu pracy.

Teraz dużym wyzwaniem jest zachowanie przytomnej świadomości i panowanie nad burzliwymi emocjami oraz nauczenie się odróżniania prawdziwego celu od omamów, złudzeń, fantazji, pustych obietnic… Dopóki nie wyostrzysz spojrzenia, będziesz stykać się z mylnymi obrazami, pochodzącymi ze świata myślokształtów, cudzych projekcji i dwuznacznych celów.

Obecna sytuacja sprawiła, że wszyscy jesteśmy powołani do „służby” dla naszego wspólnego dobra, ale nie do zatracania się dla innych ani ratowania świata. Należy pomagać potrzebującym świadomie, w sposób przemyślany i na miarę swoich możliwości. Sięgaj wzrokiem wysoko, ale nogami trzymaj się mocno ziemi.

Zadbaj więc o to, aby twój umysł był wolny zawsze i wszędzie. Wznoś się świadomością ponad zwyczajność dnia powszedniego, aby uchwycić pułap i granice swoich możliwości, a potem wróć do codzienności.


Medycyna ORŁA

Nagualem Men jest ORZEŁ, przynoszący ludziom medycynę spełnienia. □ Pojęcie „medycyna” oznacza tu „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”.


13-dniowe spektrum ORŁA

W tym okresie zdajesz test na odpowiedzialność. Uważaj więc na sztuczki inteligentnego ego, które wykorzysta najmniejszą lukę, by uśpić twoją czujność i wślizgnąć się ze swoim programem. Wystarczy chwila zapomnienia, - jakaś drobne uwaga, aluzja czy prowokacja, i niczym zraniony orzeł zaczniesz pikować w dół, tracąc ogląd sytuacji. Wtedy, zdając się wyłącznie na swoje przyziemne doświadczenia, staniesz się skłonny do podejmowania błędnych decyzji, pociągających długotrwałe następstwa.
PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za bezinteresowne Dary Serca i wspieranie mojej pracy nad podtrzymywaniem wiedzy o prawach Czasu, w tym □ Mirosławie z Warszawy □ Agnieszce z Wołowa □ Tomaszowi z Białegostoku. ☼ Niech Dobro wróci do Was zwielokrotnione. In lak’ech.
☼ W okresie od 1-24 listopadzie łączna kwota Darów wynosi 323,00 PLN.


IK – Fala Białego WIATRU
● Nadchodzi Nowe
● 15.11.2020 - Super NÓW...Okres: 6 – 18 listopada 2020

W świadomości IK odzwierciedla się pierwotny porządek, duchowa klarowność oraz komunikacja werbalna i sztuka samowyrażania. Na tym poziomie skupiają się siły nadzorujące proces rozwoju jednostki, jak również wszystkie indywidualne i zbiorowe programy oczyszczania.

W przestrzeni Fali WIATRU liczy się asertywność, otwartość na dialog, takt, dyplomacja, wytrwałość, zaś problematyką jest brak umiaru, prostackie zachowanie, pycha, wulgarność, konfliktowość.

Impulsy płynące z tego spektrum będą dopingować nas do zmiany nastawienia do ludzi, wygaszania sporów, zaprzestania jałowych rozmów na jeden temat i rezygnacji z bezproduktywnej wojny na słowa. Problematyczne kwestie, jakie zaakcentują się na scenie życia, zdołamy przezwyciężyć dzięki samodyscyplinie i sile ducha, a nie z pomocą sprytu, znajomości, pieniędzy czy demonstrowania siły.

Najgorsze mamy już za sobą. Wiele musieliśmy przejść, ale tylko na bazie starych dościadczeń, można zbudować coś lepszego. Dlatego czas otworzyć się na Nowe, zakończyć toksyczne znajomości, nawiązać nowe kontakty... Teraz los testuje twoją wiarygodność, czy to co myślisz i czujesz, jest zgodne z tym, co mówisz i robisz.


15.11.2020 – super NÓW

Warto podkreślić, że 15.11.2020, w dziesiątym dniu Fali Wiatru, przypada super intensywny Nów w Skorpionie, zapowiadający odrodzenie i kreowanie nowej jakości życia na ruinach starego. Zob. prognozy astrolog Honoraty Nothdurfter, link mwww.youtube.com/channel/UCi-MIrUlwa4n-1cUZMcxJZA


Medycyna MYSZOŁOWA

Nagualem IK jest MYSZOŁÓW, przynoszący ludziom medycynę równowagi. □ Pojęcie „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą piękna i współbrzmienia ze wszystkim”.
13-dniowe spektrum faliiPODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za wspieranie mojej pracy nad rozprzestrzenianiem wiedzy o prawach Czasu i bezinteresowne Dary Serca, w tym □ Elżbiecie ze Szczecina □ Renacie z Rzeszowa □ Annie ze Zduńskiej Woli □ Teresie ze Starych Bielic □ Krystynie z Gdyni □ Alicji Z Rybnika □ Halinie z Wołczyna □ Barbarze z Piły □ Wioletcie ze Strzyżowa □ Małgorzacie z Domaradza □ Annie z Babimostu □ Agnieszce z Olsztyna □ Danielowi z Wrocławia. ☼ Niech Dobro wróci do Was zwielokrotnione. In lak’ech.
☼ W listopadzie łączna kwota Darów wynosi 294,00 PLN.Przeziębienie czy koronawirus?


W związku z załamaniem się systemu opieki zdrowotnej kilka dni temu pracownicy służby zdrowia przygotowali dla ludzi wskazówki, jak objawia się koronawirus. Na co zwracać uwagę, gdy pojawią oznaki lekkiego przeziębienia i nie chcemy ryzykować natychmiastowej wizyty w szpitalu. Cały tekst apelu:
11_wiadomosci/4099_szokujacy-apel-sluzby-zdrowia.html Przekaż dalej.


Jak ROZWIJA się koronawirus?

► PIERWSZA faza

● Objawy wirusowe pojawiają się od trzeciego dnia po zakażeniu.
● Najczęściej spotykane to: ○ ból ciała ○ ból oka ○ ból głowy ○ wymioty ○ biegunka ○ katar lub przekrwienie błony śluzowej nosa ○ płonące oczy ○ palenie podczas oddawania moczu ○ gorączka ○ ból gardła.
● Bardzo ważne jest, aby policzyć dni objawów: 1, 2, 3.
● Podejmij działania, zanim wystąpi gorączka.
● Jest bardzo ważne, aby pić dużo płynów, zwłaszcza wody, aby przeciwdziałać suchości w gardle i oczyścić płuca.


► DRUGA faza

● Stan zapalny trwa od 4. do 8. dnia.
● Objawy: ○ utrata smaku i/lub zapachu ○ zmęczenie przy minimalnym wysiłku ○ ból w klatce piersiowej lub ucisk ○ ból w dolnej części pleców – w okolicy nerek, wirus atakuje zakończenia nerwowe;.
● Różnica między zmęczeniem a dusznością:
○ brak powietrza, gdy osoba siedzi i ma zadyszkę bez żadnego wysiłku ○ zmęczenie występuje wtedy, gdy osoba porusza się, by zrobić coś prostego i czuje się zmęczona. – Wymaga dużo nawilżenia i witaminy C.
● Covid-19 wiąże tlen, dlatego krew zawiera mniej tlenu.


► TRZECIA faza

● Rekonwalescencja (gojenie) rozpoczyna się 9. dnia i może trwać do 14. dnia.
● Nie zwlekaj z leczeniem, im wcześniej – tym lepiej!


Co świadczy o COVID-19 ?

● Swędzące gardło ● suchość w gardle ● suchy kaszel ● wysoka temperatura ● trudności w oddychaniu ● utrata zapachu i smaku.


Lepiej ZAPOBIEGAĆ niż leczyć !

○ Usiądź na słońcu przez 15-20 minut.
○ Śpij przez co najmniej 7-8 godzin.
○ Pij 1,5 litra wody dziennie.
○ Spożywane potrawy powinny być gorące (nie chłodne).
○ Pamiętaj, że pH koronawirusa waha się od 5,5 do 8,5. Aby wyeliminować wirusa, należy jeść bardziej zasadowe pokarmy, powyżej poziomu kwasu wirusa.
○ W diecie zalecane są m.in. banany - 9,9 pH, pomarańcze - 9,2 pH, awokado - 15,6 pH, czosnek - 13,2 pH, mango - 8,7, ananas - 12,7 pH, rukiew wodna, zwana rzeżuchę wodną - 22,7 pH.
2.11.2020PROTESTY młodych
● Wybór – NIE przymus ● Apel o zachowanie umiaru
● Stanowczy sprzeciw wobec ataków na księżyRok 2020/21 z energią nośną 2 Wichru już na starcie zapowiedział przemiany i stabilizację procesów, ale też przejściowy zamęt, „burzę dziejową”, napięcia społeczne. W tym roku najbardziej palące kwestie z nieuporządkowanej przeszłości karmicznej będą wyłaniać się nagle, domagając się uzdrowienia. Było więc kwestią czasu, kiedy dojdzie do pierwszej erupcji.

Wyzwalaczem stał się wyrok TK zakazujący aborcji eugenicznej. Kolejny wstrząs może wywołać pandemia, kiedy w szpitalach zabraknie łóżek i respiratorów, a potem ewentualny nakaz przymusowych szczepień na koronawirusa. Nie można też wykluczyć erupcji w instytucjonalnym kościele katolickim, bo na przestrzeni wieków zgromadziło się tam mnóstwo negatywnej karmy i wszyscy mamy w tym swój karmiczny udział. Zaznaczam, że nikt nie ma prawa niszczyć kościołów, zakłócać nabożeństw ani atakować katolików. Takie akty powinny być bezwzględnie potępiane. Obecnie problemem jest główna inicjatorka protestów. Jej wulgarność, nawoływanie do dewastacji kościołów i nierealne żądania mogą zniweczyć ogromny potencjał ludzi. W środku pandemii dymisja rządu i rozpisanie nowych wyborów byłoby najgorszym rozwiązaniem.

Protest młodego pokolenia, uczniów, studentów, rodzin z dziećmi, osób w średnim wieku, jak również lekarzy – jest w pełni uzasadniony. Zmuszanie kobiet do donoszenia ciąży z nieuleczalną chorobą płodu i rodzenia dzieci martwych lub skazanych na śmierć, to największe barbarzyństwo i sadyzm. Jest to pogwałcenie praw kobiet, zredukowanie ich do rangi bezwolnych istot, nie mówiąc o traumie i odarciu z godności. Nie ma nic gorszego dla matki, jak bezsilnie patrzeć na fizyczne i psychiczne cierpienie śmiertelnie chorego dziecka, walczyć o leki, zabiegać o pomoc lub miejsce w hospicjum. W konsekwencji zacznie kwitnąć podziemie aborcyjne.

Przypomnijcie sobie tragiczne skutki postawy prof. Chazara, który zmusił kobietę do urodzenia dziecka z otwartą czaszką i bez powiek. Dziecko umierało ponad 3 godziny w strasznym bólu. Rodzice do dziś są pod opieką psychologów. ● Decyzja o macierzyństwie lub aborcji powinna być wyłącznym wyborem kobiety i jej partnera.
Prowokacja czy asekuracja?

Sekwencja wydarzeń sama mówi za siebie. Najpierw prezydent A.D. „dał” 4 mld zł na leczenie ciężko chorych dzieci, by odciążyć rodziców i fundacje, ale jak się okazało – tylko jedna czarta tej kwoty będzie przeznaczona na sfinansowanie leków zagranicznych dla dzieci z ciężkimi wadami, nie obejmie jednak kosztów operacji zagranicą. Potem pojawiło się orzeczenie TK i pierwsze protesty. Dwa dni później cała Polsce znalazła się w czerwonej strefie, wszedł zakaz zgromadzeń, nasiliły się masowe protesty, potem prowokacyjne orędzie wicepremiera J.K. i jednocześnie ministra ds. bezpieczeństwa narodowego, oraz nawoływanie do tworzenia straży katolickiej do ochrony kościołów... Wyrok TK może uchylić tylko TK. Innego rozwiązania nie ma. Decydenci sami znaleźli się w potrzasku. Być może liczyli, że ludzie w obawie o zdrowie nie wyjdą na ulicę, a jeśli złamią zakaz zgromadzeń, będzie można zrzucić na nich winę za nagły wzrost zachorowań i niewydolność szpitali. Plan się nie udał. Koronawirus okazał się szybszy. Jeśli „stróże „moralności i cnót” będą brnąć dalej, wprowadzą stan wyjątkowy i wyślą na ulice wojsko, będzie to początkiem ich końca. Powrót do średniowiecza nie jest nam pisany.

W czwartek głos zabrała Kinga Duda, córka i oficjalny doradca prezydenta. Opowiedziała się za pozostawieniem kobietom wyboru ws. aborcji i utrzymaniem dotychczasowego kompromisu aborcyjnego. Jednak najbardziej wyraziście wybrzmiały słowa b. prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej, która wykazała się ogromną empatią i jednoznacznie opowiedziała się po stronie kobiet i wszystkich protestujących.


Uniwersalny Kodeks Etyczny

Zgodnie z uniwersalną etyką żaden świadomie myślący człowiek nie może zmuszać drugiego człowieka do określonych czynów ani zmiany poglądów. Nie wolno czynić nic, co wywołałoby poczucie oddzielenia od reszty ludzi. Kodeks etyczny stawia na równość, suwerenność wyboru, wierność uniwersalnej prawdzie. Zezwala on dawać przykłady, zapoznawać z regułami gry i czekać aż dana osoba sama podejmie decyzję.

29.10.2020

MULUC – Fala KSIĘŻYCA
● Czas na opamiętanie
● Splot wydarzeń na starcieOkres: 24.10 – 5.11.2020

W Fali KSIĘŻYCA odzwierciedla się prawo przyczyny i skutku, dlatego odgrywa ona główną rolę w procesie oczyszczania przeszłości i budzenia ludzi z mentalnego uśpienia. □ Archetyp Muluc symbolizuje łzę przypomnienia; odzwierciedla karmiczny dług do spłacenia zaciągnięty wobec Świętej Ziemi, co w naszym zachodnim rozumieniu oznacza „ciężką karmę”.

Pod wpływem zbiorowego transu, w jakim zatopiła się zbiorowa świadomość, ludzie zupełnie stracili z oczu związki przyczynowe i uwikłali się w iluzję wyższości nad innymi. Zapomnieli o duchowych wartościach, zaczęli oddalać się od siebie, gonić za zyskiem, konsumpcją, zadowalaniem zmysłów. W następstwie tego powstały konsekwencje, znane nam jako światy karmiczne.

Dziś większość ludzi kształtuje swoje życie według wizji obcych autorytetów, podstępnych ideologii, odgórnie narzucanych norm i sztucznych wartości. Dlatego im bardziej słuchasz opinii innych, tym trudniej jest ci przedrzeć się przez gąszcz cudzych prawd do Siebie. Dopóki tego nie zgłębisz, będziesz robić to, co zaproponują ci inni.

Impulsy z poziomu świadomości KSIĘŻYCA będą akcentować nam nasze indywidualne i kolektywne zbłądzenie i obligować do reakcji. Tutaj główną problematyką jest samowola, upór, fanatyzm, zaś atutem wola przełamywania oporów i płynność działań. Cechą Muluc jest bezkompromisowość, dlatego jego energia jest przykra dla każdej „sobie-świadomości”.

Dlatego co 260 dni w kalendarzu pojawia się siła, która zrywa z naszych twarzy woal zapomnienia, abyśmy przypomnieli sobie kim naprawdę jesteśmy. W Fali Księżyca wszyscy znajdujemy się na „bankiecie konsekwencji”, a to, co widzimy wokół siebie, to „parada kolektywnych cieni” i skutki naszego zaślepienia. Zewsząd słychać głos upomnienia: „obudźcie się, zaufajcie sobie, podporządkujcie rozum mądrości serca”. „Mądrość serca” oznacza tu odczucia, ale równie dobrze może być zastąpiona słowem intuicja lub sumienie.


Medycyna REKINA

Pojęcie „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą piękna i współbrzmienia ze wszystkim”.
Na co zwracać uwagę?

► Sytuacja na STARCIE fali:
»Licz się z ograniczeniami swobody działań, z przeszkodami, które blokują ci ścieżkę do celu. Teraz jest czas akcji rozstrzygających. Musisz pójść do przodu w sposób poprawny i przedrzeć się przez bariery blokujące postęp.« (Heksagram startowy 21 –„Przeszkoda ○ Sprawiedliwość ○ Kara” /za I Cing, M.Piasecka i Pu R’Tsy Yang)


► INTERAKCJE, pułapki, rozwój wydarzeń w ciągu 13 dni:
»Teraz czerpiesz siłę z szeroko pojmowanej przeszłości, ale nie swojej, lecz tej, która należy do wszystkich. Innymi słowy – ze wspólnych wartości, uczuć, wiedzy zdobytej przez ludzi i sumy ich doświadczeń zebranych w życiu. Odszukaj to źródło w sobie i czerp z niego siłę duchową. Kto bywał w różnych miejscach i poznawał różnych ludzi, ten jest świadom, że na całym świecie można spotkać te same typy ludzi. Jedni się przebudzili duchowo, inni wciąż jeszcze śpią.« (H. interakcji 48 –„Studnia ● Źródło mądrości”).

► PRAPRZYCZYNA i ukryty motyw wyzwań:
»Gdy przed tobą zaczną spiętrzać się przeszkody, nie forsuj ich. Jest to czas, w którym należy „schować rogi”, wyciszyć emocje, nie dążyć do konfrontacji. Ten chwilowy postój może już wkrótce obrócić się na ostateczną korzyść wszystkich. Przemyśl swoje postępowanie i poszukaj sojuszników. Zastanów się, bo może ty sam/sama prowokujesz niekorzystne sytuacje i konflikty?«. (H. przyczynowy 39 – „Przeciwności”).


Splot wydarzeń na starcie fali

● W związku z drugą falą pandemii, w sobotę – w pierwszym dniu Fali Księżyca, w całym kraju została wprowadzona czerwona strefa.

● Mimo nakazu noszenia maseczek, wiele osób – zwłaszcza w starszym wieku, nie zasłania nosa, a jedynie usta, nie wiedząc, że na koronawirusa najbardziej wrażliwy jest nos. Komórki rzęskowe w nosie mają wysoki poziom białek wejściowych, przez które wirus bardzo łatwo dostaje się do organizmu i w szybkim tempie infekuje kolejne komórki.

● Po decyzji TK o zgodności zakazu aborcji eugenicznej z Konstytucją RP w całym kraju rozpoczęły się masowe protesty w obronie godności kobiet i prawa do świadomego macierzyństwa. (Zob. heksagram 21)

● Prezydent A.Duda ma koronawirusa. Potwierdził to test z 23.10. – dokładnie w dniu z jego kinem narodzin – 13 Gwiazda/Lamat. To znak upomnienia i przestroga dla A.Dudy. □ Każdy może zarazić się wirusem, jednak w przypadku głów państw czy szefów rządów wymowa jest o wiele głębsza. Prezydenci odzwierciedlają dominującą świadomość narodu, dlatego wymaga się od nich więcej, zwłaszcza pełnej odpowiedzialności i dobrego przykładu. □ Prywatne poglądy może mieć A.Duda, ale nie prezydent A.Duda. – Dlatego „czas schować rogi, usłyszeć głos oburzonych kobiet, bronić równości wobec prawa.
PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za bezinteresowne Dary Serca, w tym Agnieszce ze Świdnika, Wioletcie ze Strzyżowa i Małgorzacie z Warszawy. ☼ Niech Dobro powróci do Wasz zwielokrotnione. ☼ Każda Darowizna jest na bieżąco księgowana, a potwierdzenie przesłane na adres mailowy. ☼ W październiku łączna kwota Darów wyniosła 259,00 PLN.


Data publikacji: 24.10.2020
Aktualizacja: 30.10.2020CZWARTY miesiąc SOWY
● Jaki DUCH, taka rzeczywistość
● Co z pandemią?Okres: 18 października – 14 listopada 2020

Czwarty, samoistny miesiąc odzwierciedla mentalną platformę, na której ścierają się dwie siły – postępu i stagnacji. Tutaj skupia się moc nadającą „formę i kontury”. Dlatego to, co zacznie przybierać wyraźnie kształty, będzie informacją o dominującym kursie, planach i strategii działań w kolejnych miesiącach.

Siłą nośną miesiąca jest Niebieska Galaktyczna Noc w portalu /8 Akbal P na Fali Żółtego Wojownika/Cib. Stąd wydarzenia i problematyczne kwestie, które wyłonią się w ciągu 28 dni, będą odzwierciedlać zarówno światy obfitości pomysłów jak i braku perspektyw; zaakcentują też potencjalne ogniska zapalne w sferze świadomości zbiorowej i naszym osobistym polu myśli.

● W nawiązaniu do obecnej sytuacji, czwarty miesiąc pokaże nam, w jakim kierunku będzie rozwijać się pandemia. Jednak nie przesądzą o tym rządy ani służba zdrowia, lecz przede wszystkim zwykli ludzie. Jeśli będziemy stosować się do obowiązujących zaleceń i nosić maseczki, być może uda się utrzymać sytuację pod kontrolą. Jest zrozumiałe, że każde ograniczenie aktywności i kontaktów niekorzystnie wpływa na psychikę zarówno ludzi młodych jak i starszych. Jednak musimy to przetrwać i od każdego wymagana jest teraz szczególna empatia i odpowiedzialność.
Praca z energią „4”

Spójrz na siebie przez pryzmat spolaryzowanych cech „4” i powiedz, które są ci bliższe. Pod tym kątem popatrz też na osoby ze swojego otoczenia.

● Po JASNEJ stronie osobowości „czwórka”
jest zrównoważona, praktyczna, kompetentna do zaprowadzania ładu; nie ulega sugestiom, ma własne zdanie, nie prowadzi jałowych rozmów, nie znosi pozy i bezproduktywnych działań.

● Po CIEMNEJ stronie osobowości „czwórka”
jest przemądrzała, uparta, nieszczera; lubi powielać plotki, zaprzątać sobie głowę drobiazgami, do znudzenia rozpamiętywać cudze słowa.

* * *

KOMUNIKAT: Z uwagi na zaistniałe warunki i konieczność zawieszenia kursów i spotkań rozważam zmianę siedziby Wydawnictwa. Od kwietnia sala wykładowa stoi pusta i nic nie wskazuje na to, że sytuacja ulegnie poprawie.
W tym roku zabrakło też sponsorów, którzy wspierali coroczne edycje kalendarzy. Niektórzy sami popadli w tarapaty finansowe. Mimo to zdecydowałam się wydać kalendarz ścienny na 2021, ale jego koszt będzie nieco wyższy, o czym poinformowałam Czytelników. W zależności od tego jak ułożą się sprawy, być może w pierwszym kwartale przyszłego roku uda mi się wydać drugą część „Kodu Inkarnacji”. Będzie to moja ostatnia już książka. Potem będą mogła spokojnie pomyśleć o zakończeniu pracy.


Data publikacji: 20.10.2020Spektrum fali CIB
● Interpretacja kwartetu
● Droga światła i cienia Wojownika i WĘŻAW przestrzeni Żółtego WOJOWNIKA/Cib kluczową tematyką jest osobista niezawisłość, odpowiedzialność, przyjazne podejście do ludzi, a problematyką – tchórzliwość, pycha, lawirowanie, stronniczość. □ W tym miejscu przypominam, że każdy z nas oprócz osobistych zadań inkarnacyjnych ma do wypełnienia zobowiązania wobec innych ludzi. Bez tego nie wykona planu Duszy i nie zyska poczucia spełnienia.

W spektrum CIB na plan pierwszy wysuwa się nasze podejście do ludzi, którzy pojawiają się na naszej drodze. Dlatego przez 13 dni fali poobserwuj siebie i swoje reakcje na ludzi oraz ludzi na ciebie przez pryzmat spolaryzowanych aspektów świadomości WOJOWNIKA i okultystycznego WĘŻA. W analogiczny sposób spójrz na postawy członków rodziny i znajomych. To uświadomi ci, na czym powinieneś się skupić, aby dotrzeć do serc i umysłów ludzi.

● W świadomości Żółtego WOJOWNIKA wzorzec mądrości światła odzwierciedla się poprzez odwagę do bycia sobą, przyjazne nastawienie do ludzi, błyskotliwość, otwartość na dialog i kompromis, a wzorzec mądrości cienia – poprzez chowanie głowy w piasek, uzależnienie od zdania innych, chłodną kalkulację, kupczenie.

● W świadomości Czerwonego WĘŻA wzorzec mądrości światła odzwierciedla się poprzez kreatywność, zapał do pracy, szacunek dla uczuć i godności człowieka, a wzorzec mądrości cienia – poprzez egocentryzm, zazdrość, pomówienia, intrygi.

Pieczęcie kwartetu okultystycznego występują w relacji żółto-czerwonej. Patrząc z nadrzędnej perspektywy, teraz – niezależnie od kinu narodzin, każdy z nas jest równocześnie tym, który uświadamia ludzi (kolor ŻÓŁTY) i tym, który wnosi etyczne wartości do otoczenia (kolor czerwony). W podobny sposób należy interpretować wszystkie kwartety.


► Teraz zastanów się i powiedz, ku któremu spektrum ci bliżej – światła czy cienia?

Droga światła CIB

Na tej drodze masz jasno sprecyzowany cel. W zależności od tego, w jaką dziedzinę zaangażujesz swoje siły, na tym obszarze stajesz się źródłem inspiracji dla ludzi. Potrafisz posłuchać uwag innych, chętnie też uczysz się z cudzych doświadczeń, ale niczego nie przyjmujesz na ślepo. Zawsze zwracasz uwagę na własne odczucia. Wszędzie czujesz się jak we własnym domu. Nie przywiązujesz zbytniej wagi do pozycji, bogactwa i spraw finansowych, bo wiesz, że nic nie jest w stanie ci zagrozić. Strach, obawy, wątpliwości nie są twoim problemem, lecz tych, którzy próbują cię zbić z tropu. Uskrzydlony wewnętrzną wolnością, śmiało idziesz naprzód, podając pomocną dłoń tym, którzy są w potrzebie. Jesteś wdzięczny losowi za wszystkie życiowe doświadczenia zebrane na własnej skórze. Widzisz w tym wyższe prowadzenie i tchnienie boskiego Ducha. (Fragmenty z Kodu Inkarnacji, t. 2, jeszcze niedostępny)

Droga cienia CIB

Tutaj jesteś żądnym przygód „podróżnikiem” bez wytyczonego celu. Podświadomie wypatrujesz ludzi i mistrzów, którzy daliby ci „receptę” na szczęśliwe, dostatnie życie. Nie możesz jednak znaleźć tego, czego szukasz na zewnątrz siebie, bo „recepta” jest w tobie. Jesteś coraz bardziej rozczarowany ludźmi. W końcu utwierdzasz w przekonaniu, że nikomu nie wolno ufać, bo nikt nie jest wystarczająco mądry, by dorównać twojemu intelektualnemu poziomowi. Nic dziwnego, w otoczeniu uchodzisz za gbura, ignoranta, człowieka bez serca i nie masz przyjaciół. Zaczynasz otaczasz się ludźmi o niskim morale, by pokazać przeciwnikom, jakie masz poważanie u innych. Jesteś klasycznym paranoikiem tego świata. Tam, gdzie się pojawisz, siejesz strach i zamęt. Uważaj, bo w końcu trafi kosa na kamień. (j.w.)


► W fali WOJOWNIKA zwróć szczególną uwagę na kiny z pieczęciami twojej rodziny solarnej i ustal, z którymi latami życia one się wiążą. Obserwuj, co będzie się działo w tych dniach. Dzięki temu możesz uchwycić istotne analogie z obecną sytuacją i znaleźć odpowiedź na nurtujące cię kwestie.

13.10.2020


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19
   następne 8 »