Listy
Aktualności

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
Dzielna KROWA, która wybrała wolność
Informacje zwrotne do ludziDwa dni po naszej oczyszczającej medytacji dostaliśmy znak, jak działa kolektywna energia. W piątek przestrzeń obiegła informacja o pewnej zbuntowanej krowie, która nie miała zamiaru stać się stekiem i podjęła desperackie kroki, by walczyć o swoją wolność. Uciekła z transportu do rzeźni i skryła się na wyspie na Jeziorze Nyskim. Jej historia znalazła szczęśliwy finał i jest naprawdę niezwykła.

– Gdy tylko otworzyły się drzwi obory, krowa rzuciła się do ucieczki. Staranowała ogrodzenie z metalowej siatki i pognała przez pola i las w kierunku pobliskiego jeziora. Pracownicy rzucili się w pogoń, ale bezskutecznie. Nie pomógł też lokalny weterynarz ze strzelbą, bo skończyły się mu naboje usypiające. Gdy kolejny raz próbowano podejść krowę, zmęczona walką z człowiekiem wskoczyła do jeziora i popłynęła w kierunku wyspy. Do akcji wkroczyli więc strażacy. Byli pewni, że łodzią motorową bez problemu przetransportują krasulę na drugi brzeg, ale nie docenili krowiej inteligencji. Kiedy zeszli na ląd i chcieli ją podejść z drugiej strony wyspy, zanurkowała w wodę i popłynęła na sąsiedni półwysep. W międzyczasie dzielna krowa zyskała wielu obrońców. Po 3 tygodniach desperackiej walki przyszła upragniona wolność. Lokalny starosta zagwarantował krowie „emeryturę” i godne, bezpieczne życie.

Wszystko jest informacją. Sięgnijmy zatem do książki „Siła Zwierząt” i odczytajmy płynący przekaz:

»Wraz z pojawieniem się KROWY melduje się Matka tego Świata, która karmi każdego, kto chce być przez nią karmiony, nie klasyfikując i nie oceniając… KROWA zapowiada obfitość i pomyślność. Chociaż dobrze wie o siłach biegunowych, jak to pokazują jej rogi, nie ulega ich wpływom i z ufnością podąża własną drogą... Udało się – nastąpił przełom! Znaleźliśmy połączenie ze wspaniałym, twórczym potencjałem. Teraz chodzi o to, aby wszystko, co dotychczas osiągnęliśmy, docenić, uhonorować i ustrzec.« (Więcej na str. 118–120)

Aby nie było za słodko, w piątek dostaliśmy jeszcze drugą informację zwrotną ze świata zwierząt. – Podczas spaceru amstaff rzucił się na właścicielkę i dotkliwie ją pogryzł. Pies trafił na „za kraty”, kobieta do szpitala. To znak, że ludzka wściekłość, nienawiść, agresja zaszczuwają nie tylko mózgi ludzi na ludzi, ale porażają też mózgi zwierząt, i jako feed back-produkt uderzają w nas ze wzmożoną siłą. □ Efekt rozładowania potwierdzają ostatnie strzelaniny w dwóch szkołach w Stanach Zjednoczonych, za które wszyscy – jako społeczność ziemska – ponosimy współodpowiedzialność.

Przed nami wyjątkowo żmudna praca, ale wierzę, że wytrwamy. Następne kolektywne oczyszczanie pamięci 27 lutego.Data publikacji: 17.02.2018Nasza pierwsza WSPÓLNA akcja dla Ziemi
W grupie siła!Dziś, w siódmym dniu Fali Smoka (pierwsza fala w Tzolkin), rozpoczynamy naszą pierwszą kolektywną ceremonię oczyszczania i harmonizowania dziewięciu powłok Pamięci Planetarnej, w której każdy z nas ma swój osobisty zapis. Umawiamy się na godzinę 21.00, ale oczyszczanie można zrobić o innej, dogodnej indywidualnie porze, a nasze energię i tak się zjednoczą.

Im liczniejsza grupa – tym większa MOC!

Następne wspólne Bolontiku 27 lutego. Sesje będziemy kontynuować w rytmie 13 dni, w każdym siódmym dniu fali, przez cały 260-dniowy obieg Tzolkin. Łącznie będzie to 20 sesji, a potem zobaczymy...
Data publikacji: 14.02.2018BOLONTIKU w skrócie (do wydruku)
Zaczynamy w środęUsiądź w spokojnym miejscu, rozluźnij się, a następnie czytając w myślach lub na głos podane niżej wskazówki, wykonuj odpowiednio 3 szybkie, silne wydechy ustami i 3 długie, spokojne wdechy ustami. Na każdym poziomie najpierw pomyśl co chcesz oczyścić, a następnie zrób trzy 3 oddechy. W trakcie oczyszczania nie będziesz w stanie skorelować myśli z oddechem. Pierwsze zmiany w swoim polu możesz dostrzec już po pierwszej sesji.


Pierwsza powłoka
● WYDECHY: wraz z silnym wydechem wyrzuć z siebie codzienne pola napięć, konflikty z ludźmi, żal, rozczarowania, gniew, poczucie winy, wrogość, nienawiść. Daj upust emocjom najsilniej jak potrafisz.
● WDECHY: łagodnie wdychaj miłość, przebaczenie, oczyszczenie danej sytuacji.

Druga powłoka
● WYDECHY: wyrzuć z siebie doznania w łonie matki oraz smutne wspomnienia i nieświadome traumy z dzieciństwa.
● WDECHY: łagodnie wdychaj miłość, przebaczenie, dogłębne uzdrowienie.

Trzecia powłoka
● WYDECHY: wyrzuć z siebie wszystkie ograniczenia, narzucone ci wzorce religijno-kulturowe, kompleksy odziedziczone po linii rodziców, przymusy, zobowiązania, tradycje itp.
● WDECHY: łagodnie wdychaj miłość i nowe, czyste jakości po linii genetycznej.

Czwarta powłoka
● WYDECHY: wyrzuć z siebie ból i cierpienie z minionych inkarnacji, wszystkie formacje mentalne, które przyczyniły się do bolesnych przeżyć, tragedii, zrządzeń losu w obecnej inkarnacji.
● WDECHY: łagodnie wdychaj wibrację Światła, które rozpuszcza blokady, uwalnia cię od bólu, lęku, iluzji życiowych.

Piąta powłoka
● WYDECH: wyrzuć prawspomnienie grzechu pierworodnego, które nieświadomie w sobie nosimy, cierpienie, poczucie wrogiego świata, wyobcowania, braku zrozumienia.
● WDECH: łagodnie przyjmij wszechmiłość, błogość, poczucie bezpieczeństwa.

Szósta powłoka
● WYDECHY: wyrzuć z siebie za całą ludzkość wszystkie ograniczenia, podziały, braki, strach, pokusy, szkodliwe nawyki, zarozumiałość, choroby.
● WDECHY: łagodnie przyjmij uniwersalną mądrość, która przenika umysły ludzi, przywraca świetlany porządek światu.

Siódma powłoka
● WYDECHY: wyrzuć z siebie kolektywne zatrucie emocjonalnym stresem, złość, nienawiść, cierpienie ludzi i zwierząt.
● WDECHY: łagodnie przyjmij uniwersalną miłość.

STOP! Odtąd wydechy są spokojne, bez intencji

Ósma powłoka
● WYDECHY: łagodne, bez intencji.
● WDECHY: spokojnie przyjmij całym sobą uniwersalną miłość i jedność energii żeńskiej i męskiej.

Dziewiąta powłoka
● WYDECHY: spokojne, bez intencji.
● WDECHY: długie, spokojne, przyjmij wszechogarniającą cię błogość i Jedność ze Wszystkim-Co-Jest.


To jest twój najpiękniejszy akt miłości do siebie, ludzi i wszystkich królestw Matki Ziemi.

Mityczny ZEW
Zróbmy coś RAZEM dla nas, ludzi i świataPrzed 5000 tysiącami lat, wraz z nastaniem cyklu Czasu Karmicznego, Galaktyczne Konsylium kolejny raz wysłało w przestrzeń mityczny zew sprzed eonów lat do świetlanych istot na Ziemi:

»Obudźcie się Wojownicy Tęczy, Kurierzy Słońca, Jasne Umysły galaktycznych konfederacji, związków i soborów! Jeżeli wynurzacie się dopiero teraz, w tym czasie, odkryjcie wasze uzdrowicielskie zdolności i wzmacniajcie słabszych. Wspierajcie ich na duchu i pokazujcie drogę powrotu. Kiedy waszym narzędziem stanie się miłość, śmiech, humor, radość, śpiew, taniec, wytworzycie potężną falę transformacji, która przełamie bariery dualizmu, rozłąki i osamotnienia i zrodzi CUD JEDNOŚCI i POKOJU... Ukażcie się nowo uformowani – w całej okazałości waszego piękna i siły waszej prawdziwej tożsamości! Odsuńcie na bok wątpliwości! Idźcie tam, gdzie poprowadzi was serce, i tam rozdawajcie wasze dary.« (Za: J.Kössner, „Kompendium”)

Mityczny ZEW rozlega się ponownie: »Pozostawcie Ziemię piękniejszą niż ją zastaliście!”.

Idąc za tym apelem – proponuję, abyśmy co 13 dni, w każdym siódmym dniu fali (począwszy od 14 lutego i Fali Smoka), zasiedli kolektywnie do „ceremonii” oczyszczania dziewięciu warstw Pamięci Planetarnej, w której każdy z nas ma swój chlubny lub niechlubny zapis, chociażby ze względu na odziedziczoną po przodkach spuściznę. □ Dlaczego siódmy dzień? – Bo siła sprawcza „7” wspiera uwalnianie od starych ciężarów.

Obliczono, że ciągu ostatnich 300 lat każdy statystyczny człowiek miał 4096 przodków /z 12 pokoleń. W ciągu 100 lat rodzą się średnio 4 pokolenia. To oznacza, że każdy z nas niezależnie od własnego reinkarnacyjnego potencjału odziedziczył dodatkowo 4096 pozytywnych lub negatywnych mutacji po linii ojca i matki (2 do potęgi 12).

Metodę oczyszczania 9 powłok pamięci, nazywaną w języku maya Bolontiku, przekazała ludziom Zachodu Nah Kin, psycholog i kapłanka Majów z plemienia Itza na Jukatanie. Z uwagi na to, że konkretnie wyznaczona pora bardziej dyscyplinuje, proponuję na nasze kolektywne Bolontiku godzinę 21.00. Oczyszczanie, przypominające jogę oddechową, zajmuje około 10 minut. Oczywiście, każdy może wybrać sobie inną, bardziej pasującą mu porę dnia, a i tak będzie razem ze wszystkimi uczestnikami, ponieważ w sferze duchowej czas linearny nie istnieje i wszystko łączy się zawsze w ustawicznym TERAZ.


UWAGA: Szczegółowy opis metody oczyszczania znajdziecie w zakładce „Kalendarz”.


Data publikacji: 10.02.2018IMIX – Fala SMOKA
● Kwestie ufności i roszczeń
● Syndrom matkowania
● Prawo rotacji8 – 20 lutego 2018

Fala SMOKA rozpoczyna nowy obieg Tzolkin, dlatego wnosi do życia potężny impuls początku, dużą dynamikę i specyficzną rotację. Tu rozpoczyna się na nowo praca od podstaw nad poskramianiem niskich pobudek, nabieraniem ufności, odchodzeniem od przesadnych zabezpieczeń i walki o każdy centymetr kwadratowy powierzchni, jak również zmianą szkodliwych nawyków żywieniowych – „jesteś tym co jesz i czym karmisz swoje myśli” itd. Przy każdym powrocie fali poprzeczka zostaje podwyższona.

W kulturze Majów SMOK symbolizował Pramatkę-Karmicielkę, wielki zbiornik biologicznej i psychicznej obfitości, z którego wynurza się świadomość całej ludzkości, będąca bazą wyjściową dla wyłonienia się pojedynczych świadomości.

Świadomość SMOKA odzwierciedla to, co najlepsze w społeczeństwie, i to, co najgorsze. Tu liczy się silna osobowość i kultura osobista człowieka. Majowie mówią: „Smok ma słabe poczucie indywidualności, dlatego ulega wpływom Władcy”, co oznacza, że łatwo poddaje się duchowi czasu pod wpływem wszelkiego rodzaju stymulatorów, technik czy symboli stosowanych w przestrzeni publicznej (np. telewizja, kino, reklamy, Internet). Czasami ten wpływ jest dobroczynny, czasami zgubny.

Aby umieć odnaleźć się w świecie wyzwań, należy dobrze pojąć, czym jest UFNOŚĆ. Ufność nie oznacza ślepego, bezmyślnego działania ani biernego oczekiwania na przysłowiową mannę z nieba. Ufność oznacza puszczenie tego, co nasze ego uważa za konieczność kontrolowania biegu życia. Zaufanie bazuje na przesłaniu, że los udostępnia nam to wszystko, czego potrzebujemy na danym etapie rozwoju.

Przejawem szwankującej ufności jest m.in. syndrom „matkowania”, przesadne zabezpieczenia, nadgorliwość albo oschłość, zaborczość.

Dlatego w tej fali będziemy się mierzyć z praprzyczyną nieufności, kompleksów, niepewności, tematyką emocjonalnego i finansowego bezpieczeństwa, kwestią roszczeń, poczucia bycia pomijanym lub niegodnym, aby coś otrzymać.

Jeśli masz już za sobą tego rodzaju doświadczenia, na twojej drodze mogą pojawić się osoby z podobnymi problemami. Nie odpychaj ich i nie unikaj, lecz staraj się tchnąć w nich wiarę, wskazać nowy kierunek myślenia i pozwól spokojnie odejść. Prawo rotacji mówi, że przemijanie jest naturalnym procesem. Ludzie, których spotykasz wokół siebie, są jak przechodnie na ulicy, nadchodzą i odchodzą, kontakty się urywają i nawiązują nowe. Czasami o coś cię poproszą, a kiedy to dostaną, oddalają się, nie mówiąc dziękuję. Nie oczerniaj ich, nie pomawiaj i nie pozwól robić tego innym w swojej obecności. Jeśli możesz pomóc, pomagaj, nie oczekując nic w zamian.


Wskazówki na 13 dni:

● Zaufaj naturalnemu biegowi życia.
● Nie przesadzaj z nadopiekuńczością ani nie demonstruj pozornej obojętności.
● Nie oczekuj, aby inni domyślali się, czego potrzebujesz w danej chwili.
● Otwórz się na przyjaźń, serdeczność, życzliwość.


Energia KROKODYLA

Przez 13 dni posłańcem światów duchowych do świata ludzi jest KROKODYL, patron transformacji i siły kolektywu.


PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za empatię i wspieranie mnie w mojej pracy nad rozprzestrzenianiem wiedzy o prawach Czasu oraz Dary Serca, w tym □ Marcinowi z Opola i Annie z Sochaczewa. ☼ Dobro zawsze powraca. ☼ Wszystkie Darowizny są na bieżąco księgowane. Proszę o podanie adresu mailowego do przesłania imiennego podziękowania.

In lak’ech


Data publikacji: 7.02.2018ÓSMY, galaktyczny miesiąc
● Remanent w polu świadomości
● Praca nad efektywnością7 lutego – 6 marca 2018

W ÓSMYM miesiącu rozpoczyna się scalanie etapów działań i harmonizowanie toczących się procesów. Tu program roku wstępuje w fazę urzeczywistnienia, ale nic nie jest z góry przesądzone. Powodzenie planu zależy od stopnia zaangażowania ludzi. Nigdy nie wiadomo, kto wybierze konflikt, a kto pokojowe rozwiązanie.

Dlatego teraz wszystko jest ponownie brane pod lupę celem wychwycenia zagrożeń, zdeformowanych konstrukcji mentalnych, ognisk zapalnych, np. w relacjach partnerskich, rodzinach, ruchach społecznych, trendach światowych itp. To, co mętne, niejasne, zakłócające jasność widzenia, zostanie odesłane do poprawki. Ósmy odcinek roku można przyrównać do układania planetarnych puzzli albo do straży pożarnej postawionej w stan najwyższego pogotowia.
Siłą przewodnią galaktycznego odcinka roku jest 13 Słońce w portalu, co zapowiada solidną lekcję pokory.


Indywidualna praca z energią

Przez 28 dni obserwuj siebie i swoje otoczenie przez pryzmat spolaryzowanej osobowości „ósemki” (kin narodzin nie ma tutaj znaczenia; w 52-letnim osobistym cyklu każdy z nas cztery razy współpracuje bezpośrednio z energią tonu 8).

● Po JASNEJ stronie osobowości:
„8” uwielbia wprowadzać innowacje, zmieniać rzeczywistość na lepsze, snuć śmiałe plany na przyszłość. Jej atutem jest wielowymiarowe patrzenie na życie i otwartość na inne punkty widzenia. Ma wyjątkową siłę przebicia i ogromną moc sprawczą. Musi jednak uważać, bo im większa moc, tym silniejsze pokusy na drodze.

● Po CIEMNEJ stronie osobowości:
„8” odzwierciedla wyjątkowo wątpliwe morale; jest specjalistą od prowokowania problemów; sama zastawia na siebie pułapki; jest samolubna, oschła, chciwa, nieszczera; tyranizuje bliskich, snuje intrygi. – Dlatego lepiej zejść jej z drogi, niż z nią walczyć.

□ Które z tych cech dostrzegasz u siebie?


Data publikacji: 6.02.2018
W Gwatemali odkryto ruiny
największego miasta MajówW regionie Peten w Gwatemali naukowcy znaleźli w gęstej dżungli ruiny wielkiego kompleksu miejskiego Majów lub kilku miast, w którym mogło żyć nawet 20 mln ludzi. W kompleksie połączonym siecią dróg, ścieżek i kanałów zlokalizowano około 60 tys. obiektów, w tym cztery główne ośrodki kultury z placami i piramidami. Jest to największe odkrycie od 150 lat.

W badaniach terenu zastosowano technikę mapowania, dzięki której możliwe było ujrzenie konturów, ukrytych pod pokrywą lasu tropikalnego. Za pomocą tej samej technologii w zeszłym roku odkryto warownie wikingów w Danii, a wcześniej zaginione miasta obok starożytnego Angkoru w Kambodży.

Odkrycie rzuca nowe światło na kulturę Majów. Choć nie używała ona koła – była bardziej zaawansowana i skomplikowana, niż do tej pory sądzono. Zdaniem archeologów była to cywilizacja dosłownie poruszająca góry i zmieniająca bieg wody. Odkrycia ujawniły m.in. niezwykle rozbudowaną sieć dróg łączącą niemal wszystkie ośrodki miejskie, a także centra miejskie z kamieniołomami, oraz złożone systemy nawadniające, wskazujące na dobrze rozwinięte rolnictwo, które było w stanie wyżywić dużą populację, zaś kanały, groble i zbiorniki wodne pozwalały utrzymywać wilgotność w dżungli pod kontrolą. Zlokalizowane na skanach fortyfikacje sugerują, że działania wojenne były ważnym i ciągłym problemem.

Do tej pory zmapowano obszar dżungli o powierzchni około 2000 km² wokół miasta Tikal. Do zbadania pozostało jeszcze 20 000 km².
6.02.2018Czas na ład i porządek
● Holokaust na etyce i uczuciach Polaków
● Misja ewolucyjna ŻydówFala Gwiazdy domknie 52-dniowy zielony zamek synchronizacji działań, jak również 260-dniowy galaktyczny spin Tzolkin. Stąd jej szczególna ranga dla losów ludzi, narodów i świata. Przez 13 dni „gwiezdny kontroler Lamat” będzie sumować wyniki poprzednich trzech fal i albo je zatwierdzi, albo odeśle do poprawki – i z tym nie da dyskutować! Uniwersalne Kodeksy są dogłębnie sprawiedliwe i do bólu konsekwentne.

Z tej perspektywy spójrzmy na konflikt izraelsko-polski. W pierwszym dniu Fali Gwiazdy sejm uchwalił ustawę o IPN, na mocy której mówienie o polskich obozach zagłady lub pomawianie Polski o współudział w holokauście Żydów będzie karane grzywną lub pozbawieniem wolności. □ To ZNAK, że tak miało być.

„Uderz w stół, a nożyce się odezwą”. – Izrael podniósł wrzawę na cały świat, zażądał wycofania ustawy, zapominając, że jesteśmy suwerennym państwem. Posypały się kłamliwe pomówienia, obwinianie narodu polskiego o mordowanie Żydów w czasie wojny. 73 lata po wojnie, na oczach świata, Izrael dopuścił się holokaustu na godności i uczuciach Polaków, byłych więźniów obozu Auschwitz-Birkenau. W ten sposób Izrael zdemaskował swoje zamiary – nie chodzi mu o prawdę o Holokauście, lecz o „biznes Holokaust” i odszkodowania. W czasie wojny Polacy ocalili ponad 100 tysięcy Żydów przed zagładą, w pomoc zaangażowanych było kilka milionów polskich rodzin, wiele z nich przypłaciło to życiem. Prawa wojny były brutalne. Zdarzały się krwawe incydenty ze strony Polaków, ale nie można obwiniać całego narodu za słabość jednostek. To tak jakby oskarżyć cały naród żydowski o zamordowanie Jezusa Chrystusa. Podczas okupacji Żydzi także dopuszczali się bestialstwa na Żydach, byli kapo w obozach, donosili na Polaków i Żydów. Przykładem jest żydowska „czarna policja” policja" w gettach, bardziej brutalna niż gestapo. Jeśli zaczniemy wdawać się w taką narrację, to dojdziemy do granic absurdu.

Dlatego spróbujmy wznieść się ponad podziały i spójrzmy na problematykę z nadrzędnej perspektywy. Ludzkość znajduje się na finiszu 13-letniego cyklu oczyszczenia niechlubnych kart historii. Wiele wskazuje na to, że teraz nastał czas na przebudzenie się narodu żydowskiego. Każdy naród ma swoją historię i dziedzictwo, każdy ma też do przepracowania swoje narodowe słabości. W przypadku Żydów jest to pamiętliwość i chciwość. Co ciekawe, państwo Izrael powstało w dniu 13 Łącznika na Fali Maga – dokładnie te dwie spolaryzowane jakości zakodowane są w tym kinie i fali. □ To ZNAK, że Żydzi są faktycznie narodem wybranym, ale w zupełnie innym kontekście niż myślą. – WYBRANYM, by przebaczyć sobie i innym i puścić przeszłość.

Wcześniej niż później Izrael będzie musiał zmierzyć się z swoimi ewolucyjnymi zobowiązaniami. W prognozach na 2017/2018 r. napisałam: »W końcowych latach cyklu zaczniemy obserwować… dramat kultury żydowskiej, która choć posługuje się kalendarzem księżycowym, przeszła na babiloński program Pieniądz-Władza-Zniewolenie, dlatego sama będzie musiała uzdrowić swój dziejowy dramat, włącznie z konfliktem palestyńskim.«

W tym miejscu przywołam refleksje Kössnera na rok 2018, w których zwrócił uwagę na jedno istotne wydarzenie sprzed około 5000 lat, jakie miało miejsce w kulturze babilońskiej. Za sprawą tamtejszych kapłanów objawiła się tam bardzo ciemna jakość, której nie było wcześniej na Ziemi – Żądza Władzy i Bogactwa. Z Babilonu ten Duch rozprzestrzenił się na cesarstwo rzymskie, potem Europę, Watykan i w końcu opanował cały świat. Dziś jego głównymi egzekutorami są diaspory żydowskie zarządzające światową finansjerą. Ten, kto ma pieniądze, ma władzę.

Jak do tego doszło? – Na przestrzeni dziejów los nie był dla Żydów łaskawy. W Europie byli przeganiani przez władców, uważano ich za siedlisko zła, brudu, zarazy, nieszczęść. Schronienie znaleźli dopiero w Polsce. Tu zajęli się handlem, potem lichwą, pożyczali panującym pieniądze, za co nabywali coraz większe przywileje i prawa. Skoro nie wolno im było kupować ziemi, kupowali więc kamienice. Dalszej historii nie trzeba chyba przytaczać…

Konflikt polsko-izraelski to dopiero początek transformującej czystki, jaka dokona się w Izraelu i na Bliskim Wschodzie. Co będzie dalej, podpowie niebawem Fala Białego Maga.Data publikacji: 2.02.2018


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35
   następne 8 »