Listy
Aktualności

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
CIB – Fala WOJOWNIKA
● Twój królewski trakt do suwerenności
● Info dot. kalendarza na 2021Okres: 11 – 23 października 2020

Fala Żółtego WOJOWNIKA jest czasem bilansowania jednostkowych i kolektywnych działań ludzi w Żółtym Zamku Uświadomienia (okres 2.09.–23.10.2021). Jeśli coś cię szczególnie poruszy w ciągu 13 dni fali, sięgnij do swoich notatek i zobacz, co działo się w trzech poprzednich falach – Ziemi, Psa i Nocy. Tam mogą skrywać się konkretne wskazówki, które umknęły twojej uwadze. W każdej „żółtej fali” ustalany jest aktualny poziom dojrzałości duchowej człowieka w odniesieniu do jego doskonałego wzorca narodzin. Dlatego los – „ganiąc” nas lub „chwaląc”, będzie wskazywał nam drogę w kierunku nadrobienia zaniedbań i realizacji inkarnacyjnych zadań.

Fala WOJOWNIKA jest subtelnym kanałem komunikacji, umożliwiającym człowiekowi dostęp do wyższych poziomów świadomości. Ten próg może przekroczyć każdy, kto przezwycięży wewnętrzny opór ego i skoncentruje się na prawdzie serca. Tutaj liczy się świadomość celu, suwerenność myślenia, autentyczność, pokojowa strategia na życie, a problematyką są roszczenia, stronniczość, uzależnienie od łaski i niełaski innych, pieniactwo, żądza odwetu. Wiedz, że w tym spektrum każda jednostronność prowadzi do nadużyć, arogancji intelektualnej, powstawania luk w sferze racjonalnego rozpoznania.

Impulsy płynące z tego poziomu dopingują każdego z nas do skierowania uwagi ku ciemnej stronie życia, bo właśnie tam skrywa się indywidualny „królewski trakt” ku lepszej przyszłości. Bodźce CIB dodają nam odwagi do działania w zgodzie z naszą naturą i prawdziwymi potrzebami – ale bez wewnętrznej presji i mentalnych akrobacji. W przeciwnym razie nic z tego nie wyniknie. Teraz należy być czujnym i elastycznym, aby w każdej chwili móc przystosować się do gwałtownie zmieniających się okoliczności.

Uważaj więc na sygnały płynące do ciebie z otoczenia i to, co sam wysyłasz w przestrzeń. Czas, abyś sobie uświadomił, że „obecny system światowy z jego zwalczającymi się siłami i światopoglądami jest skonstruowany tak, by manipulować opinią publiczną, a nie pielęgnować jej zbiorową mądrość. W atmosferze sprywatyzowanych niby-prawd jest coraz trudniej odróżnić prawdę od kłamstwa. W sytuacji celowego zniekształcania informacji w taki sposób, by zdominować społeczeństwo, łatwo się zapomina, że ustanowiona wolność słowa nie służy temu, abyśmy mogli bez skrępowania rzucać mięsem. Choć problemem jest system światowy, nie zwalnia to nikogo z osobistej odpowiedzialności, lecz powinno nam uświadomić, że brak naszego spójnego głosu skutecznie utrwala zgubny system, w którym nie ma miejsca na serce i duszę”. (Za B.Lipton i S.Bhaerman, Przeskok ewolucyjny, s. 496-501)

● Obecne zamieszanie wokół koronoawirusa czy planu ratunku Ziemi, za którym stoi klimabiznes, są tego ewidentnymi przykładami.


Medycyna SOWY

Nagualem Cib jest SOWA, przynosząca ludziom medycynę światła w ciemności. □ Pojęcie „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga iść drogą piękna i współbrzmienia ze wszystkim”.
13-dniowe spektrum WOJOWNIKA

»Szybko nie znaczy dobrze. Pośpieszne działania i próby nakłaniania ludzi do przyjęcia twojego punktu widzenia są niewskazane. Pozwól sprawom rozwijać się zgodnie z ich naturą. Nie podejmuj prób, by przyspieszyć bieg wydarzeń.« (H. przyczynowy 53, „Powolny ruch do przodu”)
INFO dot. kalendarza na 2021

Kalendarz ścienny na 2021 rok ukaże się pod koniec listopada. W ubiegłym roku wiele osób nie zdążyło zakupić kalendarza, ponieważ cały nakład wyczerpał się przed końcem grudnia. Aby nie powtórzyła się podobna sytuacja, można już teraz złożyć orientacyjne zamówienie (zob. Oferta /W zapowiedzi). Gdy poznamy ostateczną cenę, każdą z zapisanych osób poprosimy o potwierdzenie zamówienia. Te osoby otrzymają kalendarz w pierwszej kolejności.


PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za wspieranie mnie w mojej pracy nad rozprzestrzenianiem wiedzy o prawach Czasu i bezinteresowne Dary Serca, w tym □ Agnieszce ze Świdnika □ Mirosławie i Andrzejowi z Warszawy □ Sabinie z Katowic □ Jolancie z Cieszyna. ☼ Niech Dobro wróci do Was zwielokrotnione.


12.10.2020AKBAL – Fala Niebieskiej NOCY
● Przed spełnieniem
● Tajemnica sukcesu ● Iluzja brakówOkres 28.09. – 10.10.2020:

Fala NOCY wprowadza nas w przestrzeń przenikania tajemnic życia, bogactwa doznań, obfitości pomysłów na siebie. Tu kolejny raz widzisz siebie w różnorodnych odsłonach i maskach i na własnej skórze doświadczasz biegunów przeciwieństw takich jak sukces i porażka, dostatek i bieda, radość i gorycz, miłość i nienawiść itp. Dopiero gdy skosztujesz wielości „smaków” życia, docenisz to, co już masz.

Na tej drodze wspiera cię twoja intuicja i pole snów. Jeśli zaczniesz kierować się głosem intuicji i zagłębiać w senne metafory, twoje spostrzeżenia i wybory będą bardzo trafne, choć najprawdopodobniej niezrozumiałe zarówno dla bliskich, jak i twojego „racjonalnie” myślącego otoczenia. Większość osób nie zdoła cię przeniknąć, a niektóre zaczną cię nawet unikać. Nie powinieneś się tym zrażać. Twoja intuicja nigdy cię nie zawodzi, choć jej głos może czasami brzmieć bardzo abstrakcyjnie.

Dlatego weź pod lupę oznaki wszystkich niedoborów, jak np. brak miłości, wolności, wsparcia, zrozumienia, pieniędzy i wszystkiego, co według ciebie jest brakiem. Na tym polu nie ma miejsca na stawianie na pierwszym planie roszczeń ego, narzekanie czy krytykę wszystkiego i wszystkich wokół. W przeciwnym razie do twojego życia wkroczy widmo wyimaginowanego sprzysiężenia i wydumanych zagrożeń ze strony nieżyczliwych ludzi.

Wiedz, że w spektrum NOCY tkwi siła wspierająca twoje starania w kierunku rozszerzenia pola świadomości i odkrycia nieznanych ci dotąd potencjałów, jakie masz w sobie od urodzenia. To pomoże ci uwolnić się od codziennych uzależnień, fizycznych ograniczeń, lęków, fobii, poczucia braków.

□ Archetyp AKBAL nawiązuje do najwcześniejszych czasów Stworzenia, kiedy z mroku zaczęło wyłaniać się życie; symbolizuje proces stapianie się światła i ciemności, świat paradoksów, podświadomość i nieświadomość, zgłębianie tajemnicy życia, iluzję braków, bogactwo pomysłów, obfitość, dostatek.


Medycyna NIETOPERZA

Nagualem Akbal jest NIETOPERZ, przynoszący ludziom medycynę orientacji na światło w ciemności. □ Pojęcie „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą piękna i współbrzmienia ze wszystkim”.
13-dniowe spektrum NOCY

„Twoje wysiłki mogą zostać uwieńczone sukcesem pod warunkiem, że pozostaniesz tak ostrożny, jakbyś szedł teraz po kruchym lodzie. Jeśli podejmiesz zbędne ryzyko, wszystko pójdzie na marne”. (Heksagram przyczynowy 64, „Przed spełnieniem”)
PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom składam serdeczne podziękowanie za bezinteresowne Dary Serca, w tym □ Arturowi ze Szkocji □ Jolancie z Cieszyna □ Agnieszce ze Świdnika. ☼ Niech Dobro wróci do Was zwielokrotnione. ☼ Każda Wasza „cegiełka” jest na bieżąco księgowana, a faktura przesłana na podany adres mailowy.28.09.2020Miesiąc TRZECI
● Dynamika zdarzeń
● Szukanie optymalnych rozwiązańTrzeci, ELEKTRYCZNY, miesiąc przyrównywany jest do „biura informacji”. Tutaj zaczynają intensyfikować się sprawy, które wyłoniły się turbulentnie w drugim miesiącu, aby szukać optymalnych rozwiązań celem zażegnania zagrożeń.

Warto przypatrzeć się temu uważniej, bo z tym będziemy się zmierzyć w następnych miesiącach, ale nie dowiemy się, jaki będzie ostateczny wynik. W trzecim miesiącu wszystko ukierunkowane jest na transformację, dlatego starajmy się niczego nie oceniać. Każda pozornie logiczna ocena określonych osób i zjawisk może uniemożliwić nam dostrzeżenie ważnych informacji i znaków.
Trzeci miesiąc to najbardziej ruchliwy i emocjonalny okres w ciągu roku. Wiele może nas mile zaskoczyć i wiele też zelektryzować. Obserwując toczące się wydarzenia, poznamy operacyjny plan działań na 2020/21 rok. Dowiemy się również, z pomocą jakich „narzędzi” i osób możemy podołać tegorocznym wyzwaniom.


Indywidualna praca z energią „3”

Przez 28 dni warto obserwować siebie, swoje otoczenie i ludzi w przestrzeni publicznej przez pryzmat spolaryzowanej osobowości „trójki” – ton narodzin nie ma tutaj znaczenia (z. Kod Inkarnacji, str. 53).

● Po JASNEJ stronie osobowości:
„3” jest przedsiębiorcza, aktywna, wrażliwa, gotowa do niesienia pomocy, dodaje ludziom bodźców, inspiruje do zmian, zachęca do pracy nad sobą.

● Po CIEMNEJ stronie osobowości:
„3” jest dumna, zawistna, skupiona wyłącznie na sobie, niestała w poglądach, chce imponować, naciąga ludzi, wszędzie sieje ferment.


22.09.2020OC – Fala PSA
● Partnerstwo to gra zespołowaOkres: 15 – 27 września 2020

Fala Białego PSA to czas godzenia zwaśnionych stron i niwelowania napięć w sferze rodzinnej, partnerskiej, zawodowej i środowiskowej. Tu będziemy się mierzyć z tematyką wierności, lojalności, przyjaźni i zdrady, jak również problematyką roszczeń „biednych” ego, bazujących na ludzkiej naiwności i niewiedzy. Wszystko, co „przypadkowo” pojawi się na naszej drodze, będzie bezpośrednio powiązane z prawem przyczyny i skutku i naszymi kolektywnymi zadaniami względem ludzi, Ziemi i wszystkich jej królestw. □ Dla przypomnienia: Fala Psa jest drugą falą czwartego zamku uświadomienia, który rozpoczął się w minionej Fali Ziemi. Dlatego pod tym kątem popatrzmy na to, co będzie się działo w najbliższym 13 dniach.

Zwracaj uwagę, gdzie będziesz przyciągany i gdzie poniosą cię twoje uczucia i myśli, ponieważ tam nadarzy się sposobność ogarnięcia panoramy obszaru, w którym masz wiele do zrobienia w tej fali. Tutaj warto zdać się na instynkt, a wtedy swoim „doskonałym, psim węchem” już z dala wyczujesz, kto jest otwarty i szczery, a kto dwulicowy, samolubny, zawistny.

W tym spektrum na szczególną próbę wystawione jest partnerstwo, wszystkie związki dwuosobowe oraz przyjaźń na dobre i na złe. Każdy z pozornie nieudanych związków ma szansę przetrwać, ale nie musi, jeśli stoi za nim jednostronnie pojmowany interes. W takiej sytuacji może byłoby lepiej otwarcie go zakończyć, rozstać się bez żalu, nie pozostawiając żadnych niedomówień. Prawdziwych więzi nie zdoła zburzyć ani zły nastrój, ani przykre słowo. To, co może je zniszczyć, to zdrada duchowa.


Spojrzenie na PARTNERSTWO

Każde partnerstwo wymaga wiele cierpliwości, chęci zrozumienia, wzajemnej akceptacji. Kobiety i mężczyźni mają zupełnie inne podejście do związku z bliską sercu osobą.

● KOBIETY z natury czują potrzebę głośnego wyrażania odczuć i robią to zazwyczaj spontaniczne. Jeśli partnerzy nie poświęcają im należytej uwagi, popadają we frustrację. Jeśli kobieta pogrążona w stresie, czuje się atakowana przez partnera, wycofuje się na tyły. Jej gniew objawia się zazwyczaj w chłodnym tonie i pozornej obojętności seksualnej. Lody zaczną pękać wtedy, kiedy nabierze ona ufności, że partner cierpliwie ją wysłucha, nie będzie oceniał ani krzyczał. Zaufanie, więź emocjonalna, poczucie bliskości są dla kobiet wyjątkowo ważne w sferze intymności.

● MĘŻCZYŹNI z reguły tłumią swoje odczucia i wrażliwość, chcą być na wskroś „męscy”. Kiedy mężczyzna pogrążony w stresie, czuje się atakowany przez kobietę, zamyka się w sobie jeszcze bardziej i instynktownie chowa za maską milczenia. Dlatego jego partnerka powinna wiedzieć, kiedy zostawić go w spokoju i cierpliwie poczekać, aż sam wyjdzie z „kryjówki”.

Partnerstwo to gra zespołowa, która toczy się dopóty, dopóki partnerzy są na boisku. Jak w każdej grze zdarzają się tu faule, ale gdy stają się one nagminne, wówczas należy pokazać „czerwoną kartkę”.


Medycyna PSA

Nagualem OC jest PIES, przynoszący ludziom medycynę pojednania □ Pojęcie „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą piękna i współbrzmienia ze wszystkim”.
13-dniowe spektrum fali

W chwilach gdy zacznie ogarniać cię poczucie bezsilności i zwątpienia, reaguj natychmiast. Zrób 10 oddechów „usta–usta” – wdech ustami i wydech ustami. Ćwiczenie to ma moc najwyższej ochrony, dystansuje do dramatów życiowych, tonuje emocje, budzi radość życia, otwiera serce na miłość, oczyszcza płuca i skórę.

Data publikacji: 15.09.2020
MARATON absurdów


Planeta ZIEMIA jest platformą, przez którą przewijają się wszystkie informacje. Tu spotyka się, kłóci i godzi „mikrokosmos”, co odzwierciedla się w zachowaniu i postawach ludzi. Dziś, wszędzie widzimy ludzi gapiących się w swoje smartfony… Jedni przemieszczają się pieszo, inni na rowerach, elektrycznych hulajnogach lub samochodem. Nie patrzą, co dzieje się wokół nich, egzystują w wirtualnej rzeczywistości, żyją tym, co wyświetla się na ekranie… Zob. www.facebook.com/theACIDMATHspiral/videos/1293348460774554

Co musi się wydarzyć, aby ludzie przejrzeli na oczy?... Aby młode pokolenia odkleiły się od smartfonów i dostrzegły realne zagrożenia dla ludzkiego życia i środowiska. Chodzi tu o dominujący trend, a nie syntetyzowanie całej młodzieży. □ Mądrość Majów mówi, że ten, kto przestaje samodzielnie myśleć, poddaje się wpływom innych, ulega woli „władcy”. Dziś najgroźniejszym „władcą umysłów” są wirtualni trenerzy od dezinformacji, za którymi stoją realni decydenci, sterujący ludźmi z tylnej ławki. Zaszyli się oni w kontrowersyjnych fundacjach i światowych organizacjach.


„RYBA psuje się od głowy”

Przysłowie to oznacza, że zepsucie społeczeństwa zaczyna się od ludzi stojących na szczycie panującej w nim hierarchii. Dziś, przykładem jest stolica, której brakuje mądrego, odpowiedzialnego zarządcy. Kwitnie za to bylejakość, cwaniactwo i deweloperka rujnująca środowisko naturalne.

Kilka dni temu opinię publiczną zelektryzowała wiadomość, że znany deweloper mimo braku zgody regionalnej dyrekcji ochrony środowiska, przystąpił do budowy osiedla 15 bloków w środku Lasu Bemowskiego – w otulinie rezerwatu Łosiowe Błota, gdzie umyślnie zniszczył tamy bobra europejskiego.

Jednak najbardziej bulwersującą sprawą jest kolejna awaria w oczyszczalni „Czajki”, po której za zrzutem ścieków pojawiły się tysiące śniętych ryb w Wiśle. Ratusz zlecił ekspertom sekcję zwłok, aby ustalić przyczynę ich śmierci. Jak wskazały wyniki sekcji, przyczyną śnięcia ryb nie były ani toksyczne substancje w ściekach, ani niedobór tlenu.

Wygląda na to, że Orwell mógłby się wiele nauczyć od warszawskiego Ratusza...


12.09.2020,
jedenasty dzień Fali Ziemi.

CABAN – Fala Czerwonej ZIEMI
● Hologram przyszłości
● Caban to imię naszych myśli...Fala ZIEMI otwiera 52-dniową przestrzeń Żółtego Zamku Uświadomienia, któremu przewodzi 4 Ahau/Żółte Samoistne SŁOŃCE, stawiający na szacunek dla wszelkiego życia i uniwersalny kodeks etyczny.


Okres 2 – 14 września 2020

Teraz – z uwagi na zgubny trend w kierunku pogłębiania podziałów i uprzedmiotowienia człowieka, głównym tematem w Fali ZIEMI staje się socjalizacja i uziemienie na gruncie teraźniejszości. Czas zrzucić woal zapomnienia i dokonać głębokiej korekty w sferze podejścia do ludzi i życia. „Nie można wyolbrzymiać Dobra ani bagatelizować Zła”, bo to doprowadzi ludzkość do zguby. Mamy dwie możliwości: możemy wybrać ścieżkę wspólnego dobra i życia w prawdzie albo ścieżkę zniewolenia i agresji. Jeśli pójdziemy drogą pokojowego współistnienia, przyciągniemy do przestrzeni harmonię. A kiedy pójdziemy drogą nienawiści i przemocy, przyciągniemy cierpienie i zakotwiczymy się w hologramie ponurych scenariuszy przyszłości.

● Majowie powiadają, że CABAN to imię naszych MYŚLI, zwyczajów, tradycji. Jak czytamy w księdze Popol Vuh, przed naszym światem istniały cztery inne, które uległy zagładzie. Piąty świat, w którym obecnie żyjemy, powstał w dniu Caban, Czerwonej Ziemi. Proroctwo Majów zapowiadało, że jeśli ludzie będą pielęgnować uczucia i dobre myśli, piąty świat przetrwa. A jeśli zaczną naruszać święte prawa i zwalczać się nawzajem, piąty świat unicestwią żywioły.

Impulsy wychodzące ze spektrum Czerwonej ZIEMI będą ustawiać przed nami mentalne drogowskazy i wyczulać nas na fanatyzm, obłudę, tendencję do wyciągania pochopnych wniosków, bujanie w obłokach, bezmyślne uleganie magii „pięknych” słów i iluzorycznych obietnic. Wszystko to pokazuje złudne obrazy, pochodzące ze światów ułudy i chciejstwa.

Stąd tak ważne jest przebudzenie ducha wspólnoty i odnalezienie swojego miejsca wśród ludzi. Zacznij przesyłać energię tam, gdzie najbardziej iskrzy. Staraj się przemawiać do serc i umysłów ludzi. Zwracaj uwagę na znaki i przysłowiowe zbiegi okoliczności, w których odzwierciedla się synergetyczne oddziaływanie przeznaczenia. Stanowią one znak, że teraz nadarza się sposobność, by przejść do działania. W ten sposób CABAN naprowadza cię na osoby o podobnych zainteresowaniach i sposobie patrzenia na życie.

„Jesteś radiostacją, która emituje pokój i dobrą wolę dla całej ludzkości… Wielu nauczy się, że nie można rządzić ludźmi żelazną ręką, kiedy przekona się, że kontrola, którą tak chcą mieć nad innymi, obraca się przeciwko nim i ich zwycięża”. (Saint Germain, Złota Księga)


Medycyna ZAJĄCA

Nagualem Caban jest ZAJĄC, który przynosi ludziom medycynę ofiarności i poświęcenia. Pojęcie „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą piękna i współbrzmienia ze wszystkim”..
13-dniowe spektrum ZIEMI

Uświadom sobie, że to ty wybrałeś sobie swoją rodzinę, czas, miejsce, środowisko, kraj na obecną inkarnację, więc zamiast narzekać, zapuść korzenie tam, gdzie jesteś i zacznij robić to, co do ciebie należy.
● Na marginesie ciekawostka: w Fali Caban urodził się m.in. □ Lech Wałęsa /3 Wicher □ Jarosław Kaczyński /10 Łącznik □ Donald Tusk /13 Księżyc; w jej spektrum zostały zarejestrowane partie PiS i PO oraz związek NSZZ „Solidarność”.


Data publikacji: 2.09.2020Trzeci ZAMEK CZASU
● Kolejna awaria w „Czajce”
● Superburza nad Polską1 września br. domknie się Fala Ziarna, a wraz z nią TRZECI niebieski zamek transformacji i przemian.

□ Pierwsze trzy fale – Czerwonego Węża, Białego Zwierciadła i Niebieskiej Małpy zobrazowały dominujące trendy w przestrzeni międzyludzkiej, poziom zakłamania i nietolerancji dla różnorodnych punktów widzenia oraz coraz bardziej agresywne metody zastraszania społeczeństw.
□ Ostatni Fala Żółtego ZIARNA, bilansując wyniki trzech poprzedzających ją fal, dzień po dniu słała ostrzeżenia i monity, czemu należy się natychmiast przeciwstawić, zanim świat i ludzkość pogrąży się totalnej ciemności.
● Najbardziej wymownym zdarzeniem, podsumowującym nasze zbiorowe wyniki w trzecim zamku, stała się kolejna AWARIA w stołecznej oczyszczalni ścieków „Czajka” – dokładnie po roku od pierwszej. Nastąpiła ona w dziesiątym dniu fali – w dniu manifestacji wstępnych skutków ludzkiej nieodpowiedzialności, stwarzających poważne zagrożenia nie tylko dla ludzkiego zdrowia, ale i całego ekosystemu.

● Z kolei SUPERBURZA, jakiej nie notowano od lat, która przeszła w pasie od Łodzi przez Warszawę po Białystok w niedzielę, była najbardziej słyszalnym znakiem ostrzegawczym dla wszystkich. Niebo zagrzmiało w jedenastym dniu fali. DWA tysiące piorunów uderzało każdej minuty, błyskało się ustawicznie, nie słychać było pojedynczych grzmotów, lecz jeden głuchy dźwięk.


31.08.2020DRUGI miesiąc roku
● Sienkiewicz i Tuwim po lupą
● Koń trojański w Warszawie23 sierpnia – 19 września 2020

Tematy, które zostały przyciągnięte do przestrzeni duchowo-przyczynowej w pierwszym miesiącu, teraz zaczną nabierać kształtów. Najbardziej palące kwestie, które ciągną się od lat, mogą wyłonić się tutaj eksplozyjnie.Obserwacja wydarzeń i zachowań ludzi powie nam, gdzie tkwią największe wyzwania na ten rok, zaś kin miesiąca – 4 Manik P, Niebieska Samoistna Ręka w portalu, będzie akcentować knowania i czcze deklaracje i zmusi nas do szukania odważnych rozwiązań. W pierwszym miesiącu poznaliśmy tylko nieznaczną część problematyki, cała reszta skrywała się w tle.


Oto niektóre zapowiedzi:

1 ● PROWOKACJE bojówek LGBT i totalna bezradność policji, czyli słabość polskiego państwa.2 ● Pełzający PSYCHORASIZM.
Rada Języka Polskiego rozważa ocenzurowanie polskich bajek i lektur, które uzna za rasistowskie. Pod lupą znalazł się m.in. „Bambo” J.Tuwima i „W pustyni i puszczy” H.Sienkiewicza. W tym roku UE planuje przygotować listę zakazanych słów w literaturze.3 ● ZAPRZYSIĘŻENIE prezydenta A.Dudy na drugą kadencję.

4 ● „KOŃ trojański Merkel” w Warszawie.
Niemcy przysłały do Polski nowego ambasadora, który był dyrektorem służb federalnych ds. wywiadu, a potem zastępcą szefa NATO ds. wywiadu i bezpieczeństwa. Co więcej, nowy ambasador karierę polityczną zrobił dzięki ojcu, który był nazistą, a pod koniec wojny adiutantem A.Hitlera w Kętrzynie. Niech kanclerz Merkel spróbuje wysłać go do Izraela. □ Jednego „konia” już mamy – to „koń trojański Trumpa”, ambasador Mosbacher.

5 ● Wybory prezydenckie na Białorusi i masowe zamieszki po wyborach; zdaniem protestujących wyniki zostały sfałszowane przez prezydenta A.Łukaszenkę.


27.08.2020


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19
   następne 8 »