Listy
Aktualności

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
10 X 2018 – Światowy Dzień Wzroku
„Smartfonowa szyja” i „smartfonowy kciuk”Smartfony, komputery, laptopy to technologiczne „dobrodziejstwo”, ale i „przekleństwo” dla zdrowia. Bóle kręgosłupa, bezsenność, dolegliwości wzroku, kołatanie serca, brak koncentracji, stres, agresja to tylko niektóre przykłady. Prognozy zapowiadają, że do 2050 r. połowa populacji na świecie będzie krótkowzroczna, a w dużej mierze przyczyni się do tego rozwój technologii informacyjnych. Problem dotyczy nie tylko dorosłych, ale coraz młodsze dzieci.

□ Ludzka głowa waży średnio 4-4,5 kg; utrzymywana w pozycji wyprostowanej nie stanowi dużego obciążenia dla kręgosłupa, ale pochylona do przodu już tak:
Data publikacji na Fb: 10.10.2018

Światy paradoksów, koneksji, braków...


Źle się dzieje w społeczności, w której są równi i równiejsi wobec prawa, zaś ci, którzy przesądzają o ludzkim losie, całkowicie bezkarni, jak na przykład sędziowie. Niektórzy z nich świadomie łamią prawo, wydają stronnicze wyroki, mieszają się do polityki, angażują w kampanie wyborcze – i nie ponoszą żadnej odpowiedzialności. – Jak nazwać fakt, kiedy na 3 tygodnie przed wyborami samorządowymi SN wydaje znanemu z niechęci wobec polskiego rządu, szwajcarsko-niemieckiemu koncernowi Onet – prawo do wglądu i publikacji nagrań z tzw. „taśm prawdy”.

Nagrania zostały natychmiast wykorzystane przeciw obecnemu premierowi, wrogowi numer jeden dla mafii vatowskich i rajów podatkowych w Polsce. I tak, antyrządowej kampanii wyborczej nie musi prowadzić opozycja, bo robią to media zagraniczne wespół z kliką sędziowską. Zupełnie zapomniano, że w czasach, kiedy powstawały nagrania, obecny premier był prezesem banku, bywalcem zmanierowanych salonów i członkiem rady gospodarki przy premierze Tusku, ale bez aspiracji politycznych, skoro odmówił premierowi Tuskowi objęcia stanowiska ministra finansów w jego rządzie.

Nasuwa się pytanie, co właściwie symbolizuje przed SN posąg Temidy – upersonifikowanej bogini sprawiedliwości z opaską na oczach, wagą i mieczem w rękach, władczynią wyroczni delfijskiej? Opaska ma przecież symbolizować bezstronność, waga precyzyjny ciężar przewin, miecz sprawiedliwą władzę sędziowską.

□ Nie chodzi tu o ocenę reform sądownictwa czy krytykę sędziów, lecz o krytyczne spojrzenie na kwestię równości, odpowiedzialności, sprawiedliwości obywatelskiej. W Kalendarzu 13 Księżyców energią dzisiejszego dnia jest 9 Noc – dzień przenikania światów paradoksów, niesprawiedliwości, zaprzeczeń, braków...
Data publikacji: 8.10.2018● SZCZEROŚĆ zamiarów
● Test na wiarygodnośćW świecie Majów znak IK znaczył wiatr, duch, powietrze; symbolizował Praojca, oddech Stwórcy, inspirację Ducha, Drzewo Życia dające wszystkim istotom tlen, bez którego nie byłoby życia; reprezentował boską inspirację, drogę komunikacji ze Stwórcą, moc słowa, łączenie przeciwieństw, sztukę negocjacji. Większość plemion Mezoameryki uważała ten znak za złowrogi i zdradziecki; wierzono bowiem, że na drodze komunikacji ze Stwórcą czają się złe duchy, które tylko czyhają, by wejść w ludzkie ciało, wywołać choroby umysłu i ciała, sprowokować konflikty i wojny. Szamani wiązali znak IK z dyktatorami i tyranami, w których umysły wtargnęły demony gniewu i wściekłości. O ich obecności w ciele człowieka świadczyła zuchwałość, bezduszny egoizm, prostackie zachowanie.

Dziś, obserwując przestrzeń komunikatywności, można odnieść wrażenie, że demony zuchwałości wtargnęły do europejskich trybunałów, zaś w rodzimym SN „ogłuszyły i tak już ślepą Temidę”, zablokowały „wagę win i zasług”, a „miecz prawdy” zwróciły przeciw Sprawiedliwości.

Ocena jakości zmian w sądownictwie nie ma tutaj znaczenia, bo błędy i niedoskonałości można skorygować. Nie myli się ten, kto nic nie robi. Dlatego to, co się teraz liczy, to otwartość na zmiany, dialog, równość wobec prawa, etyka, pokora. □ W świecie ludzi znak IK odzwierciedla wzorcową świadomość „gwiezdnego" dyplomaty, arbitra, mediatora, sprawiedliwego ojca.

W tym spektrum doszło do spotkania szefa rządu z byłą/nie-byłą pierwszą prezes SN za zamkniętymi drzwiami; ustalono, że treść rozmów nie będzie upubliczniona. Niestety, pani prezes nie dotrzymała słowa. Kilka godzin później przyznała, że postąpiła zbyt emocjonalnie. Może jednak czas udać się na emeryturę?… Od osób publicznych Uniwersum wymaga dużo więcej...

□ Niech każdy sam sobie odpowie, jak się ma niedyskrecja i emocjonalność do zawodu sędziego.
Data publikacji: 22.09.2018Siła SŁOWA

13-dniowe spektrum Białego WIATRU ukazuje nam panoramę tego, co nas najbardziej ogranicza w kontaktach z ludźmi, jak również testuje naszą wiarygodność i współbrzmienie między tym, co myślimy i czujemy, a tym, co mówimy i robimy. Tu liczy się takt, otwartość, szczera rozmowa.
Data publikacji: 19.08.2018● Polowanie na CZAROWNICE
● Przywołanie „królewny Śnieżki i krasnoludków”W drugim, biegunowym miesiącu roku ujawnił się cichy wirus od lat trawiący europejską demokrację i w końcu wybrzmiało publicznie „eurokredo” – zdeptać wolność słowa, ośmieszyć wartości, rzucić na kolana niepokornych albo zniszczyć. W miejsce „Bóg-Honor-Ojczyzna” wprowadzić nowe motto: „Pieniądz-Wyzysk- Poddaństwo”.

Temat jest kontrowersyjny, ale nie wolno go lekceważyć, bo fakty biją na alarm. Apetyty unijnych oligarchów rosną w zastraszającym tempie. Udało im się zakwestionować wynik demokratycznych wyborów we Włoszech, uciekając się do szantażu ze strony instytucji finansowych. Wciąż ingeruje się w sprawy wewnętrzne Polski, teraz zasadzono się na Węgry za to, że naród węgierski wybrał rząd, którego stanowisko jest niezgodne z poglądami takich indywiduów jak Timmermans czy Verhofstadt.

Na forum PE wczorajszy sąd na Węgrami, z niemałą dozą ironii, skwitował prof. Legutko:
„Rząd premiera Orbana w ciągu ostatnich 10 lat cieszy się gigantycznym poparciem. Powiedziano tutaj [w PE], że nie jest to atak na węgierskie społeczeństwo, lecz na węgierski rząd. Cóż, ktoś przecież wybrał ten rząd i nie była to królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków. Jeżeli ten rząd wam się nie podoba, obalcie go i powołajcie w to miejsce kogoś z zewnątrz. Myślę, że Pan Timmermans chętnie by się tego podjął. A gdy już to uczynicie, zróbcie to samo z Polską, to rozwiąże wszystkie wasze problemy”.

□ Każdy niech sam oceni, która narracja jest mu bliższa i czy opowiada się za rządem poddanych, czy rządem patriotów.
Data publikacji: 12.09.2018Miesiąc SKORPIONA
● Platforma WYZWAŃ na 2018/19To, co wydarzy się w ciągu 28 dni drugiego biegunowego miesiąca, wskaże nam, co jest naszą siłą i gdzie tkwią największe blokady na drodze przebudzenia. Każdy człowiek ujęty jest w kosmicznym planie przebudzenia, nawet jeśli nigdy o nim nie słyszał. Impulsy z poziomu „2” docierają do każdej podświadomości i są jak przysłowiowa kropla drążąca skałę. Jednych skłaniają do refleksji i opamiętania, u innych wyzwalają lęk, agresję, huśtawki nastrojów, irracjonalne zachowania. Tak czy inaczej są to spolaryzowane symptomy zmian (inaczej wzniesienia) i zawsze mają pozytywny wydźwięk, bo wydobywają na światło dzienne to, co ukryte, aby zostało zauważone.
● Symptomy wzniesienia po jasnej stronie osobowości:
„2” stabilizuje napięcia w otoczeniu, nie boi się śmiałych wyzwań, wierzy, że cały świat stoi przed nią otworem; powinna jednak uważać, aby nie posuwać się za daleko, bo pole napięć jest zbyt rozbudowane.

● Symptomy wzniesienia po ciemnej stronie osobowości:
„2” maskuje prawdziwe uczucia; jest przekorna, zaczepna, awanturnicza, wybuchowa; zamiast szukać przyczyn konfliktu, lubi prowokować, podejmować bezmyślną walkę; jest fanatyczna, wyjątkowo oporna na zmiany; albo zasłania się fałszywymi przesłankami, albo na siłę próbuje udowodnić rzeczy nieprawdziwe; w jej obecności wyczuwa się napięcie, przysłowiową „ciszę przed burzą”.

□ Pod tym kątem spójrzcie na siebie, swoich krewnych, znajomych, ludzi z otoczenia, przestrzeń publiczną itd.Gdzie są granice poprawności?
Policzek honorowy czy naruszenie nietykalności cielesnej…Są takie święta, uroczystości i daty w kalendarzu, których podniosłości żaden zdrowy na umyśle człowiek nie zaburzyłby wrzaskiem, protestami, hukiem wuwuzeli. To Boże Narodzenie, 1 Sierpnia, 1 Września, Święto Niepodległości.

Prawa demokracji chronią wolności słowa, przekonań, zgromadzeń ludzi cywilizowanych, ale nie bezkarności płatnych zadymiarzy i „nieokrzesanych dzikusów”. Co zatem zrobić z tymi, którzy depczą wartości i uczucia innych, i czują się całkowicie bezkarni? – Stosowanie przemocy fizycznej nie jest rozwiązaniem, niekiedy jednak jest jedynym sposobem na zażegnanie potencjalnemu nieszczęściu. Na co dzień w przypadku agresywnych osobników policja zakuwa ich w kajdanki albo stosuje paralizatory, personel izb wytrzeźwień, pogotowia ratunkowego czy zakładów psychiatrycznych zakłada agresywnym pacjentom kaftany bezpieczeństwa. W przypadku niegrzecznych dzieci rodzice wymierzają im „wychowawczego” klapsa i zazwyczaj przynosi on natychmiastowy efekt. Nie jest to żadne bicie ani stosowanie przemocy wobec dziecka, jak zapewne powiedzieliby obrońcy praw dziecka.

Prawdziwy problem pojawia się wówczas, gdy chodzi o rozhisteryzowany tłum dorosłych, z premedytacją zakłócający ład publiczny. Tak było 1 września podczas uroczystości z udziałem kombatantów II wojny światowej, którzy przybyli do Warszawy z różnych kontynentów? Niestety, spolegliwe służby porządkowe kolejny raz zawiodły. I stało się. Młoda kobieta wymierzyła policzek kobiecie, rozwrzeszczanej działaczce KODUu. Zrobiła to w obronie godności weteranów, na znak publicznego NIE dla takich zachowań. Sami oceńcie, czy był to policzek honorowy, czy naruszenie nietykalności cielesnej.

Tolerancja ma swoje granice, zaś pobłażliwość to pełzające zagrożenie. Darujmy sobie slogany: „tak nie wolno”, „przemoc rodzi przemoc”, to znamy. Policja musi zacząć reagować, zanim wydarzy się prawdziwa tragedia. Przestrogą niech będą akty odwetowe młodych Niemców na islamskich imigrantach w Chemnitz. Tam też policja nie pierwszy raz zawiodła społeczeństwo.
Data publikacji: 7.09.2018MULUC – Fala KSIĘŻYCA
● Inkarnacyjny budzik
● Zacieranie się wspomnień4 – 16 września 2018

Przed nami 13 dni fraktalnej retrospekcji procesu przebudzenia. Tu zobaczymy, jakie zmiany zaszły już w świadomości ludzi – tej kolektywnej i tej indywidualnej, kto się faktycznie przebudził, a kto zatrzymał w przeszłości.Majowie mówią, że poziom Muluc/Czerwonego Księżyca to „ewolucyjny budzik, tykający z kosmiczną dokładnością”, symbolizuje „karmiczny dług do spłacenia zaciągnięty wobec Świętej Ziemi”. Tu skupia się najwyższa moc przypomnienia.

Warto wiedzieć, że w cyklu Księżyca proces przebudzenia dynamizują dwie potężne fale energii:
● pierwsza fala kruszy i oczyszcza stare wzorce myśli, które już nam nie służą, np. zacierają się wspomnienia i nie jest to Alzheimer;
● druga poszerza rozumienie tego, kim jesteśmy, tylko że nie wynika to z naszego analitycznego myślenia, ale z percepcji widzenia życia w szerszym polu.

Ci, którzy patrzą na świat z poziomu własnych korzyści, powiedzą, że nic się nie zmieniło - jest źle, panuje niesprawiedliwość, rządzą niegodziwcy. Ci zaś, którzy potrafią wznieść się ponad roszczenia małych ego, dostrzegają wyraźne ZMIANY – widzą, że ludzie się budzą, łączą swoje serca, reagują na głodujących, chorych, cierpiących, troszczą się o środowisko, modlą o pokój na świecie. Ale wielu nie jest gotowych na tak pojmowaną ZMIANĘ i dla nich przebudzenie nie będzie łatwe. Takie osoby będą doświadczać niekomfortowych skutków przypomnienia na planie fizycznym i emocjonalnym. Jednak nie będzie to żadne czarnosprzysiężenie, lecz będą to jedynie symptomy Wzniesienia, których oni nie chcą zrozumieć.


□ Spektrum Księżyca to optymalny czas na zrzucenie woalu zapomnienia i przypomnienie sobie, po co tu jesteś, oraz dokonanie gruntownej korekty w sferze swoich priorytetów i odpowiedzialności. To, co się tutaj wydarzy, odzwierciedli ci dorobek minionych lat i podpowie, co trzeba dopracować, ulepszyć, wzmocnić.


Medycyna RYBY

Przez 13 dni posłańcem światów duchowych do świata ludzi jest RYBA, zwiastun uzdrowienia emocji, oczyszczenia, rozwoju duchowego.PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za wspieranie mnie w mojej pracy nad rozprzestrzenianiem wiedzy o prawach Czasu i bezinteresowne Dary Serca, w tym □ Agnieszce z Zielonej Góry. ☼ Dobro zawsze powraca. In lak’ech.


Data publikacji: 3.09.2018


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33
   następne 8 »