Listy
Aktualności

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
Wybór i odpowiedzialność
● Test na wiarygodnośćW Fali Człowieka domknie się 52-dniowe spektrum białego zamku Czasu, który odpowiada za porządkowanie sceny życia i stabilizowanie sytuacji. Pierwsze trzy fale przynależne do drugiego zamku wyznaczyły zasięg działań i dziedziny, z którymi musieliśmy się zmierzyć. Ostatnia, żółta fala określi aktualny poziom twojej dojrzałości duchowej, jak również poziom dominującej świadomości ludzi.


► Fala Czerwonego WĘDROWCA /Ben
– skonfrontowała nas z tematyką wolności i zniewolenia. □ Zastanów się i odpowiedz: Od czego zdołałeś się uwolnić, a co nadal cię ogranicza? Czym są granice, które sobie wyznaczyłeś lub sądzisz, że postawili ci je inni?

► Fala Białego ŁĄCZNIKA /Cimi
– zobligowała nas do rozprawienia się z przeszłością oraz pielęgnowania wspólnych wartości i pamięci o tych, którzy odeszli. □ Co jest twoim osiągnięciem w tej fali? Czy wydostałeś się zza murów przeszłości? Czy jest jeszcze coś, co spędza ci sen z powiek?

► Fala Niebieskiego WICHRU /Cauac
– ukazała stan relacji międzyludzkich i prowokowała nas do przeciwdziałania wichrzycielstwu. □ Co jest twoim nadrzędnym priorytetem w kontaktach koleżeńskich, zawodowych i towarzyskich? Czy masz odwagę być sobą, czy też jest coś, czego się lękasz powiedzieć głośno?
..............................................................................................................

► Fala Żółtego CZŁOWIEKA /Eb
– dokona ostatecznego bilansu w temacie bycia ludzkim; tu w drugim dniu fali – w kinie 2 Ben-P/Czerwonego Biegunowego Wędrowca, odbędą się wybory parlamentarne, które przesądzą o naszej najbliższej przyszłości.


Data publikacji: 12.10.2019Eb – Fala CZŁOWIEKA
● Pytanie o sens życia
● Wewnętrzna reorganizacja12 – 24 października 2019

Wraz z Falą Żółtego Człowieka/Eb na indywidualnym planie przeznaczenia wyłoniła się bezpośrednia droga do celu, na której będziemy zgłębiać istotę wolnej woli w konfrontacji z własnymi „feedback-produktami”. Tu nie zdołamy ominąć sprytnych sztuczek i inteligentnych podstępów ego. Nigdzie więcej nie będzie tak „gorąco” jak w Fali Eb. Dlatego teraz znów powraca pytanie o sens życia. Szukając odpowiedzi, najpierw warto sobie uzmysłowić, jak wiele dobra jest w ludziach, a dopiero potem zastanowić się nad skutkami oddziaływania niszczycielskich sił w człowieku, jak również przemyśleć mechanizmy funkcjonowania dzisiejszego świata i dokąd może to nas doprowadzić.

»Świat staje się gorszy – im gorzej o nim myślisz.« "

Człowiek ma to do siebie, że im dłużej zastanawia się nad sensem istnienia, tym coraz bardziej rozmywają się piękne obrazy i wspomnienia, a w ich miejsce pojawia się pustka. Zamiast wypełnić ją nową wizją, ludzie z reguły tracą pewność siebie, popadają w mentalne skostnienie i nieświadomie oddają się do dyspozycji innym. Zaczynają żyć z dnia na dzień, zupełnie nie zauważając, że wciąga ich jakiś niewidzialny lej, który wypompowuje z nich energię witalną. Stają się coraz słabsi i powoli tracą to, co dawało im przewagę nad innymi – samoświadomość, i na koniec lądują w bezmiarze niemocy i manipulacji. Każdy, komu brakuje stabilnego punktu oparcia, jest narażony na manipulacje i niebezpieczeństwo ucieczki w światy pozorów.

Dlatego jeśli jesteś w konflikcie z samym sobą lub jakąś osobą, wejdź w swoje doznania najgłębiej jak potrafisz, bo tylko w głębi odkryjesz coś, co cię radykalnie odmieni. Jeśli pozostaniesz na powierzchni, będziesz ślizgać się jak na tafli lodu i nic ci to nie da. Takie wskazówki i przestrogi płyną z poziomu mądrości Eb.

W tym procesie ujęci są wszyscy ludzie i teraz każdy z nas ma sposobność, aby go zatrzymać, przejmując odpowiedzialność za własne wybory i życie. Na tym polu zalecana jest szczególna czujność, ponieważ z jednej strony, stajemy się wyjątkowo podatni na subtelne sugestie, presje i manipulacje z zewnątrz, a z drugiej – sami mamy predyspozycje, by inteligentnie manipulować słabszymi od nas ludźmi.


Wewnętrzna reorganizacja

Impulsy i monity płynące z poziomu świadomości Eb motywują cię do oczyszczenia ciała i umysłu i chcą cię przygotować na energię wyższego ducha. Uszlachetnienie dokonuje się poprzez korektę wibracji w systemie cielesno-mózgowym. W tym procesie dość często pojawia się poczucie „wewnętrznej reorganizacji i swoistego nowo-okablowania”, kiedy poprzez absorbowanie coraz więcej światła uaktywniają się wyższe ośrodki mózgu i dwa światłoczułe gruczoły – szyszynka i przysadka mózgowa. Tego rodzaju przenikanie prowadzi do punktu krytycznego czy też progu, za którym dokonują się potężne przemiany na poziomie komórkowym. – Właśnie tak budzi się pamięć duszy i rozszerza rozumienie rzeczywistości”. (Zob. Wyrocznia Majów, rozdział Eb)


Medycyna KOLIBRA

W indiańskiej tradycji słowo „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”. □ Nagualami Eb są koliber i pszczoła. O pszczole pisałam już wiele razy, dlatego dziś przywołam duchową mądrość kolibra.
13-dniowe spektrum Eb

Przez 13 dni w centrum uwagi znajduje się temat suwerenności własnego Ja, wolności wyborów i odpowiedzialności za swoje słowa, czyny i decyzje. To, co zostało w ludziach stłumione, zacznie wychodzić na światło dzienne. „Dół” musi obrócić się w „górę”.

Doświadczenia zebrane w spektrum Fali Człowieka mogą okazać się wyjątkowo zaskakujące, ponieważ większość ludzi zbyt mocno uwikłała się w polaryzację i zatrzymała na biegunie strachu. Odzwierciedleniem tego stanu jest chorobliwa skłonność do wydawania pochopnych wyroków, zachłanność, żądza kontroli, narzucanie innym jedynej słusznej racji itp. Dopóki nie uwierzysz w suwerenność swojego Ja, wciąż będziesz nękany bolesną zależnością od tego, co przyjdzie z zewnątrz. Im silniej tkwisz w biegunowości, tym mocniej będzie cię ona dręczyć.

W Fali Człowieka dochodzi do frontalnego zderzenia osobistego światopoglądu ze świadomością Wyższego Ja.


Rezonans energetyczny

Informuję, że kalendarz ścienny na 2020 rok ukaże się w listopadzie. ☼ Tak jak w poprzednich latach, każdy, kto chciałby wesprzeć tegoroczną edycję, może przekazać dobrowolny dar na konto Wydawnictwa nr 82 1140 2004 0000 3802 3635 5582 tytułem Dar Serca. Wasze "cegiełki" pozwolą obniżyć cenę kalendarza i skorzystają na tym wszyscy kupujący. Wszystkie darowizny są na bieżąco księgowane, a faktury wysyłane na wskazany adres mailowy.


Data publikacji: 12.10.2019Spektrum Wichru
● Realistyczne podejście do życiaGłówną tematyką w tym 13-dniowym okresie są kwestie relacji, celem – przełamanie niechęci, wyzwaniem – panowanie nad emocjami, problematyką – zaklinanie rzeczywistości, opór przed zmianami, oszczerstwa, chęć odwetu. Każdy dzień fali wyznacza nam konkretne zadania i dopinguje do weryfikacji subiektywnych poglądów i postaw.

Duchowa edukacja pod kierunkiem Cauac zawsze rozpoczyna się od zrewidowania fundamentu przekonań. Siła nośna fali uruchamia proces dezintegracji poprzez kruszenie fałszywych powłok i wszystkiego, co sztuczne, obce, wyuczone, narzucone. Energia ta, działając poprzez układ nerwowy, pobudza synapsy, udrażnia merydiany, aby przygotować je do dogłębnej transformacji.

To sprawia, że w tym okresie możesz stać się bardziej nerwowy, rozdrażniony, zaczepny. Uważaj więc, abyś sam nie ściągnął na siebie niepotrzebnych kłopotów i problemów. Wystarczy chwila zapomnienia i Fala Cauac może urosnąć do rozmiarów tsunami. □ Więcej informacji nt. specyficznej odnowy w Cauac znajdziesz w „Wyroczni Majów”, str. 299–307.


Wskazówki na 13 dni:

● Zachowaj dystans do każdej wątpliwości □ 1 Wicher /Cauac
● Nie zaprzeczaj faktom □ 2 Słońce /Ahau
● Współczuj, ale nie matkuj □ 3 Smok /Imix
● Zadbaj o kulturę wypowiedzi □ 4 Wiatr /Ik
● Kieruj się intuicją – nie myśl, co powiedzą inni □ 5 Noc /Akbal
● Licz na siebie □ 6 Ziarno /Kan
● Wyluzuj się, nie pomstuj, nie zazdrość □ 7 Wąż P /Chicchan
● Zakończ toksyczne znajomości □ 8 Łącznik /Cimi
● Ćwicz systematyczność – nie bądź chorągiewką na wietrze □ 9 Ręka /Manik
● Zamiast narzekać – naprawiaj □ 10 Gwiazda P /Lamat
● Nie schlebiaj fałszywie □ 11 Księżyc /Muluc
● Spójrz na siebie oczami domowników i znajomych □ 12 Pies /Oc
● Nie słuchaj autorytetów – ty jesteś tym, co wie □ 13 Małpa /Chuen.


Takie właśnie wyzwania będzie rzucać ci twoje środowisko, rodzina, otoczenie, życie.


PRACA DOMOWA:

► Krok 1:
Prześledź wewnętrzne powiązania dni w siatce pulsarów wielopoziomowych.
► Krok 2:
Ustal dwa lub trzy dni z kinami swojej rodziny solarnej i zwróć uwagę,
której sfery dotyczą, tzn. duchowej/przeznaczenia, fizycznej/życia,
emocjonalnej czy mentalnej/myśli, motywacje, plany.
► Krok 3:
Jeśli coś szczególnego wydarzy się w dowolnym dniu, prześledź odpowiedni pulsar
i odkryj, czego chce cię nauczyć to doświadczenie i jak będzie to rzutować
na niedaleką przyszłość.
□ Szczegółowe wskazówki znajdziesz w podręczniku „Kod Inkarnacji”.

Data publikacji: 1.10.2019Fala WICHRU
● Bystry umysł
● Cauac to imię SamoodnowyOkres: 29.09. – 11.10.2019

Fala Niebieskiego Wichru/Cauac odpowiada za nadanie tempa procesom samoodnowy, regeneracji sił, uwalniania od brzemienia karmy przodków i oczyszczania relacji międzyludzkich, zaczynając od relacji rodzinnych. Wszystkie procesy postępują równocześnie.

Cauac proponuje każdemu człowiekowi dogłębne uzdrowienie i przyspieszony wzrost duchowy. Jak mówią Majowie: Cauac jest oczyszczeniem „świątyni ciała” i roznieceniem iskry ciała świetlanego. Dlatego w Fali Wichru wszystkie cienie przeszłości, destruktywne osady, minione doświadczenia, skale wartościowania, formacje myśli, stare wzorce zachowań są wynoszone na powierzchnię, by poddać je procesowi oczyszczenia.

Energia fali będzie przyciągnąć do przestrzeni chmury burzowe, które powstały z ludzkich lęków, maskowania problemów, zagłuszania starych prawd i oporu przed zmianami. Chmury burzowe będą pojawiać się tam, gdzie powinniśmy dokonać pilnego oczyszczenia, czyli w miejscach, których niechętnie dotykamy – jak obszar uczuć, osobiste iluzje, samooszukiwanie, dwulicowość, zakłamanie w rodzinie, problemy w środowisku zawodowym itp.

Im silniej uwikłamy się w biegunowość, tym mocniej będzie ona nas dręczyć. W takich chwilach możemy zacząć tracić grunt pod nogami, ogarnie nas strach, a nawet przerażenie. – Jeśli znajdziesz się w samym środku burzy dziejowej, nie próbuj stamtąd czmychnąć, lecz stań się tym, który uczy, zmienia, uzdrawia mądrym słowem.


Medycyna SKUNKSA

Nagualem Cauac jest SKUNKS. □ W indiańskiej tradycji słowo „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą piękna i współbrzmienia ze wszystkim”.13-dniowe spektrum Cauac

»Jedni ludzie jasno myślą i jasno się wyrażają, u innych panuje w głowie zamęt. Bystry umysł i tępota z drugiej – nie są stopniami rozwoju intelektu, lecz różnymi stopniami świadomości. Tępota to inaczej psychologiczna obrona przed niechcianą informacją. Bystry umysł to otwartość, głód wiedzy, pragnienie otrzymywania informacji, usłyszenia każdej prawdy.« (Za V.Zeland)
PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom składam serdeczne podziękowanie za wspieranie mnie w mojej pracy i bezinteresowne Dary Serca, w tym □ Marcinowi z Opola za jego pierwszą sponsorską "cegiełkę". ☼ Wszystkie Darowizny są na bieżąco księgowane. ☼ Pula darów na dzień 1.10.2019 wynosi 500 PLN.


Data publikacji: 30.09.201923.09.2019
● Ceremonia wezwania ZWIERZĘCIA SIŁYDzień z kinem 8 Ben był dla Majów dniem „inwokacji zwierzęcia przeznaczenia”. Jeśli ktoś był chory, miał poczucie utraty sił witalnych, to w tym dniu szaman rozpoczynał „ceremonię wezwania ducha zwierzęcia, którego siła miała pozbierać rozproszone części duszy i przywrócić człowiekowi zdrowie i kondycję”.
Podobną sposobność mamy w poniedziałek – 23 września, w dniu z kinem Czerwonego Galaktycznego Wędrowca, ale trzeba podejść do tego z powagą, szacunkiem, potraktować jak „rytuał”. Można zapalić świecę, okadzić siebie, miejsce i karty zwierząt białą szałwią, wyciszyć się, a potem pokłonić duchom Braci Mniejszych i powierzyć im dręczący problem lub poprosić o przewodnictwo i wskazówki.

● Kartę zwierzęcia należy pociągnąć jedną (tylko jedną!), następnie przeczytać w książce opis zwierzęcia, przemyśleć medycynę i przesłanie.
● Zdarza się, że konkretne zwierzę zamelduje się niespodziewanie w myślach, we śnie albo na jawie – na ulicy, w witrynie sklepowej, parku, telewizji itd.
● Bez względu na to, w jaki sposób objawi się nam zwierzęcy nagual, warto wczytać się w jego przesłanie, a potem przez pewien czas świadomie z nim współpracować.


»Niezależnie od tego, jakie pokaże się zwierzę, nie powinieneś go odrzucać, nawet gdyby było małe, niepozorne czy niebezpieczne. Pokazuje się ono dlatego, że w konkretnej sytuacji życiowej jest dla ciebie ważne… Gdy przyjmiesz je z otwartym sercem i uszanujesz jego przesłanie – twoja sytuacja życiowa naprawdę się odmieni.« (J.Ruland, Siła Zwierząt)

□ Dodam, że od lat w dniu 8 Wędrowca ciągnę kartę zwierzęcia. W międzyczasie pojawiali się najróżniejsi opiekunowie – od jednorożca, niedźwiedzia, ptaków do płaszczki i kleszcza. Ich duchowa medycyna była zawsze stuprocentowa, choć początkowo nie zawsze byłam nią zachwycona. To, czego nie widziało moje oko, bardzo klarownie pokazywali mi zwierzęcy przewodnicy, za którymi stoją świetlane Świadomości-Energie z wyższych poziomów duchowych.


Data publikacji: 20.09.2019Miesiąc JELENIA
● Dynamika wydarzeń
● Operacyjny plan działań 2019/2020Trzeci elektryczny miesiąc przyrównywany jest do „biura informacji”. Tutaj zaczynają intensyfikować się konkretne sprawy, a procesy, które wystartowały w pierwszym i drugim miesiącu, nabierać tempa.

Jeśli w ciągu 28 dni coś się gwałtownie wynurzy, warto przypatrzeć się temu uważniej, bo z tym będziemy się zmierzyć w następnych miesiącach, ale nie dowiemy się, jaki będzie ostateczny wynik. W trzecim miesiącu wszystko ukierunkowane jest na transformację, dlatego starajmy się niczego nie oceniać. Każda pozornie logiczna ocena określonych osób i zjawisk może przesłonić nam dostrzeżenie ważnych informacji i przesłań. Tak czy inaczej, jest to najbardziej ruchliwy i emocjonalny okres w ciągu roku. □ Energią nośną miesiąca jest 5 Oc, Biały Wiodący Pies
Obserwując toczące się wydarzenia, poznamy nie tylko operacyjny plan działań na rok 2019/20, ale dowiemy się również, z pomocą jakich „narzędzi” i osób możemy podołać tegorocznym wyzwaniom. □ W trzecim miesiącu odbędą się w Polsce wybory parlamentarne. Wiele może nas mile zaskoczyć i wiele też zelektryzować…


Indywidualna praca z energią „3”

Przez 28 dni warto obserwować siebie, swoje otoczenie i ludzi w przestrzeni publicznej przez pryzmat spolaryzowanej osobowości „trójki” – ton narodzin nie ma tutaj znaczenia (z. Kod Inkarnacji, str. 53).

● Po JASNEJ stronie osobowości:
„3” jest przedsiębiorcza, aktywna, wrażliwa, gotowa do niesienia pomocy, dodaje ludziom bodźców, inspiruje do zmian, zachęca do pracy nad sobą.

● Po CIEMNEJ stronie osobowości:
„3” jest dumna, zawistna, skupiona wyłącznie na sobie, niestała w poglądach, chce imponować, naciąga ludzi, sieje ferment. □ Pierwsze takie symptomy wśród aktorów obnażyła ich własna akcja „Nie świruj, idź na wybory”.


Data publikacji:20.09.2019Spektrum Łącznika
Realistyczne podejście do życiaGłówną tematyką w tym 13-dniowym okresie są kwestie pamiętliwości, celem – „skok” w samoświadomości, wyzwaniem – ćwiczenie pokory, problematyką – lęk przed jakimikolwiek zmianami. Każdy dzień fali wyznacza nam konkretne zadania i dopinguje do otwarcia się na małe i duże sukcesy.

Wskazówki na 13 dni:

● Ciesz się z tego, co już osiągnąłeś (1 Łącznik)
● Ustal, co cię najbardziej denerwuje (2 Ręka)
● Nie rób z igły wideł (3 Gwiazda)
● Przełam wewnętrzne opory do ludzi (4 Księżyc P)
● Spójrz na siebie oczami domowników i znajomych (5 Pies)
● Nie obrażaj się za krytyczne uwagi (6 Małpa)
● Nie igraj z ludzkimi uczuciami (7 Człowiek P)
● Działaj w większą determinacją (8 Wędrowiec)
● Nie faworyzuj pupili (9 Mag)
● Zdystansuj się do oczekiwań bliskich (10 Orzeł)
● Usuń zagrożenia - to, co się chwieje, popchnij, by upadło (11 Wojownik)
● Uporządkuj sprawy rodzinne i zawodowe (12 Ziemia P)
● Prawda nie lubi czekać (13 Zwierciadło).

Takie właśnie wyzwania będzie rzucać ci twoje środowisko, rodzina, otoczenie, życie.

PRACA DOMOWA:

► Krok 1:
Prześledź wewnętrzne powiązania dni w siatce pulsarów wielopoziomowych
i ustal dwa lub trzy dni z kinami swojej rodziny solarnej; zwróć uwagę,
której sfery one dotyczą, tzn. duchowej/przeznaczenia, fizycznej/życia,
emocjonalnej czy mentalnej/myśli/motywacje/zamiary.
► Krok 2:
Jeśli coś szczególnego wydarzy się w dowolnym dniu, prześledź odpowiedni pulsar
i odkryj, czego chce cię nauczyć dane doświadczenie i jak będzie ono rzutować
na niedaleką przyszłość.
□ Szczegółowe wskazówki znajdziesz w podręczniku „Kod Inkarnacji”, str. 23.
Data publikacji: 18.09.2019Fala ŁĄCZNIKA
● Postęp
● Przebaczenie jest zaletą silnychOkres: 16 – 28 września 2019

Fala ŁĄCZNIKA wniosła do przestrzeni siłę przemian bazującą na woli przebaczenia. Od tego zależy tempo procesu uwalniania od ciężarów przeszłości i poprawy jakości życia. Jest to optymalny czas na uporanie się z pamiętliwością, wybaczenie, zadośćuczynienie, pojednanie się z samym sobą i tymi, z którymi pozostajemy w odwiecznym konflikcie duchowym. Charakterystycznymi symptomami wzbraniania się przed uśmierceniem żalu są polemiki duchowe, lęki egzystencjalne, poczucie osamotnienia, tłumiona agresja, żądza kontroli, fałszywa pokora, chęć pokazania innym, co znaczę.

Energia nośna fali działa jak białe krwinki zwalczające w organizmie to, co zagraża życiu, rozpuszcza toksyczne programy, które burzą spokój, utrudniają dialog i zawężają pole widzenia. Jest to moc wspierająca zrywanie szkodliwych powiązań na płaszczyźnie fizycznej, emocjonalnej, mentalnej i duchowej. Można mieć skrajnie różne poglądy, nie zgadzać się ze zdaniem innych, ale trzeba szanować się nawzajem.


Medycyna PSA

W indiańskiej tradycji słowo „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”. □ Pomocnikiem CIMI jest duchowa energia PSA.Nie działaj na oślep

● Nawet gdy znalazłeś się na dnie, możesz jeszcze zdobyć szczyt. Wspinaj się powoli, bez obaw i nie trać hartu ducha. Gdy osiągniesz cel, pozostań skromny. Dbaj, aby sukces cię nie oszołomił… Szlachetność, prawość, rzetelność są gwarancją powodzenia /heksagram startowy 46.

● Przestrzegaj zasad panujących w rodzinie, pracy i swoim środowisku. Nie pchaj się do przodu, bądź taktowny i zdystansowany. Zaakceptuj pozornie niekorzystne zmiany jako szansę postępu i stopniowego wzrastania na ścieżce rozwoju. Teraz ważniejsze jest dobro grupy od twoich osobistych ambicji /heksagram przyczynowy 54, za M.Piasecka, I Cing w obrazkach dla zabieganych.

Każdy dzień fali będzie nam pokazywał, czy upraliśmy się ze swoją przeszłością, czy też jej emocjonalny bagaż jest nadal przysłowiową kulą u nogi. W takiej sytuacji zbierz siły, zrzuć z pleców niepotrzebne ciężary i wyrusz w drogę jako wolny człowiek. Zaufaj mądrości przeznaczenia i w razie potrzeby świadomie inscenizuj codzienne małe „zgony”, aby przeszłość nie przesłaniała ci drogi do sukcesów i spełnienia planów. To sprawi, że zaczniesz dostrzegać wiele nowych możliwości, a los będzie przyciągać do ciebie sytuacje, pomagające ci piąć się wyżej i wyżej na szczeblach osobistego rozwoju, jak również kariery zawodowej.
PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom składam serdeczne podziękowanie za wspieranie mnie w mojej pracy i bezinteresowne Dary Serca, w tym □ Sabinie z Katowic □ Małgorzacie z Warszawy □ Janinie z Monachium □ Monice z Iławy. ☼ Wszystkie Darowizny są na bieżąco księgowane. ☼ Dziękuję też Teresie Kimi za piękną grafikę do każdej fali. ☼ Dobro powraca zwielokrotnione. ☼ In lak’ech.


Data publikacji: 17.09.2019


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35
   następne 8 »