Listy
Aktualności

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
CABAN – Fala Czerwonej ZIEMI
● Hologram przyszłości
● Caban to imię naszych myśli...Fala ZIEMI otwiera 52-dniową przestrzeń Żółtego Zamku Uświadomienia, któremu przewodzi 4 Ahau/Żółte Samoistne SŁOŃCE, stawiający na szacunek dla wszelkiego życia i uniwersalny kodeks etyczny.


Okres 2 – 14 września 2020

Teraz – z uwagi na zgubny trend w kierunku pogłębiania podziałów i uprzedmiotowienia człowieka, głównym tematem w Fali ZIEMI staje się socjalizacja i uziemienie na gruncie teraźniejszości. Czas zrzucić woal zapomnienia i dokonać głębokiej korekty w sferze podejścia do ludzi i życia. „Nie można wyolbrzymiać Dobra ani bagatelizować Zła”, bo to doprowadzi ludzkość do zguby. Mamy dwie możliwości: możemy wybrać ścieżkę wspólnego dobra i życia w prawdzie albo ścieżkę zniewolenia i agresji. Jeśli pójdziemy drogą pokojowego współistnienia, przyciągniemy do przestrzeni harmonię. A kiedy pójdziemy drogą nienawiści i przemocy, przyciągniemy cierpienie i zakotwiczymy się w hologramie ponurych scenariuszy przyszłości.

● Majowie powiadają, że CABAN to imię naszych MYŚLI, zwyczajów, tradycji. Jak czytamy w księdze Popol Vuh, przed naszym światem istniały cztery inne, które uległy zagładzie. Piąty świat, w którym obecnie żyjemy, powstał w dniu Caban, Czerwonej Ziemi. Proroctwo Majów zapowiadało, że jeśli ludzie będą pielęgnować uczucia i dobre myśli, piąty świat przetrwa. A jeśli zaczną naruszać święte prawa i zwalczać się nawzajem, piąty świat unicestwią żywioły.

Impulsy wychodzące ze spektrum Czerwonej ZIEMI będą ustawiać przed nami mentalne drogowskazy i wyczulać nas na fanatyzm, obłudę, tendencję do wyciągania pochopnych wniosków, bujanie w obłokach, bezmyślne uleganie magii „pięknych” słów i iluzorycznych obietnic. Wszystko to pokazuje złudne obrazy, pochodzące ze światów ułudy i chciejstwa.

Stąd tak ważne jest przebudzenie ducha wspólnoty i odnalezienie swojego miejsca wśród ludzi. Zacznij przesyłać energię tam, gdzie najbardziej iskrzy. Staraj się przemawiać do serc i umysłów ludzi. Zwracaj uwagę na znaki i przysłowiowe zbiegi okoliczności, w których odzwierciedla się synergetyczne oddziaływanie przeznaczenia. Stanowią one znak, że teraz nadarza się sposobność, by przejść do działania. W ten sposób CABAN naprowadza cię na osoby o podobnych zainteresowaniach i sposobie patrzenia na życie.

„Jesteś radiostacją, która emituje pokój i dobrą wolę dla całej ludzkości… Wielu nauczy się, że nie można rządzić ludźmi żelazną ręką, kiedy przekona się, że kontrola, którą tak chcą mieć nad innymi, obraca się przeciwko nim i ich zwycięża”. (Saint Germain, Złota Księga)


Medycyna ZAJĄCA

Nagualem Caban jest ZAJĄC, który przynosi ludziom medycynę ofiarności i poświęcenia. Pojęcie „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą piękna i współbrzmienia ze wszystkim”..
13-dniowe spektrum ZIEMI

Uświadom sobie, że to ty wybrałeś sobie swoją rodzinę, czas, miejsce, środowisko, kraj na obecną inkarnację, więc zamiast narzekać, zapuść korzenie tam, gdzie jesteś i zacznij robić to, co do ciebie należy.
● Na marginesie ciekawostka: w Fali Caban urodził się m.in. □ Lech Wałęsa /3 Wicher □ Jarosław Kaczyński /10 Łącznik □ Donald Tusk /13 Księżyc; w jej spektrum zostały zarejestrowane partie PiS i PO oraz związek NSZZ „Solidarność”.


Data publikacji: 2.09.2020Trzeci ZAMEK CZASU
● Kolejna awaria w „Czajce”
● Superburza nad Polską1 września br. domknie się Fala Ziarna, a wraz z nią TRZECI niebieski zamek transformacji i przemian.

□ Pierwsze trzy fale – Czerwonego Węża, Białego Zwierciadła i Niebieskiej Małpy zobrazowały dominujące trendy w przestrzeni międzyludzkiej, poziom zakłamania i nietolerancji dla różnorodnych punktów widzenia oraz coraz bardziej agresywne metody zastraszania społeczeństw.
□ Ostatni Fala Żółtego ZIARNA, bilansując wyniki trzech poprzedzających ją fal, dzień po dniu słała ostrzeżenia i monity, czemu należy się natychmiast przeciwstawić, zanim świat i ludzkość pogrąży się totalnej ciemności.
● Najbardziej wymownym zdarzeniem, podsumowującym nasze zbiorowe wyniki w trzecim zamku, stała się kolejna AWARIA w stołecznej oczyszczalni ścieków „Czajka” – dokładnie po roku od pierwszej. Nastąpiła ona w dziesiątym dniu fali – w dniu manifestacji wstępnych skutków ludzkiej nieodpowiedzialności, stwarzających poważne zagrożenia nie tylko dla ludzkiego zdrowia, ale i całego ekosystemu.

● Z kolei SUPERBURZA, jakiej nie notowano od lat, która przeszła w pasie od Łodzi przez Warszawę po Białystok w niedzielę, była najbardziej słyszalnym znakiem ostrzegawczym dla wszystkich. Niebo zagrzmiało w jedenastym dniu fali. DWA tysiące piorunów uderzało każdej minuty, błyskało się ustawicznie, nie słychać było pojedynczych grzmotów, lecz jeden głuchy dźwięk.


31.08.2020DRUGI miesiąc roku
● Sienkiewicz i Tuwim po lupą
● Koń trojański w Warszawie23 sierpnia – 19 września 2020

Tematy, które zostały przyciągnięte do przestrzeni duchowo-przyczynowej w pierwszym miesiącu, teraz zaczną nabierać kształtów. Najbardziej palące kwestie, które ciągną się od lat, mogą wyłonić się tutaj eksplozyjnie.Obserwacja wydarzeń i zachowań ludzi powie nam, gdzie tkwią największe wyzwania na ten rok, zaś kin miesiąca – 4 Manik P, Niebieska Samoistna Ręka w portalu, będzie akcentować knowania i czcze deklaracje i zmusi nas do szukania odważnych rozwiązań. W pierwszym miesiącu poznaliśmy tylko nieznaczną część problematyki, cała reszta skrywała się w tle.


Oto niektóre zapowiedzi:

1 ● PROWOKACJE bojówek LGBT i totalna bezradność policji, czyli słabość polskiego państwa.2 ● Pełzający PSYCHORASIZM.
Rada Języka Polskiego rozważa ocenzurowanie polskich bajek i lektur, które uzna za rasistowskie. Pod lupą znalazł się m.in. „Bambo” J.Tuwima i „W pustyni i puszczy” H.Sienkiewicza. W tym roku UE planuje przygotować listę zakazanych słów w literaturze.3 ● ZAPRZYSIĘŻENIE prezydenta A.Dudy na drugą kadencję.

4 ● „KOŃ trojański Merkel” w Warszawie.
Niemcy przysłały do Polski nowego ambasadora, który był dyrektorem służb federalnych ds. wywiadu, a potem zastępcą szefa NATO ds. wywiadu i bezpieczeństwa. Co więcej, nowy ambasador karierę polityczną zrobił dzięki ojcu, który był nazistą, a pod koniec wojny adiutantem A.Hitlera w Kętrzynie. Niech kanclerz Merkel spróbuje wysłać go do Izraela. □ Jednego „konia” już mamy – to „koń trojański Trumpa”, ambasador Mosbacher.

5 ● Wybory prezydenckie na Białorusi i masowe zamieszki po wyborach; zdaniem protestujących wyniki zostały sfałszowane przez prezydenta A.Łukaszenkę.


27.08.2020KAN – Fala ZIARNA
● Wyjście naprzeciw ● Pokusa pójścia na skrótyOkres: 20 sierpnia – 1 września 2020

Fala Żółtego ZIARNA nanosi najwięcej poprawek na planie inkarnacji. Tutaj skupia się 10 energetycznych punktów nawigacji (portali), które naprowadzają nas na drogę do urzeczywistnienia celu i wypełniania zobowiązań względem innych. W tym spektrum kluczową tematyką jest wiara we własne siły, odwaga do wypróbowania nowych możliwości oraz praca nad efektywnością, zaś problematyką są przesadne zabezpieczenia, chorobliwa asekuracja, egocentryzm, nieufność, chowanie się za plecami innych, lęk przed podjęciem ryzyka.

W Fali ZIARNA oddziałują siły, kładące szczególny nacisk na to, co duchowe. Dlatego ten, kto goni za ułudą i zaniedbuje swoje zadania, wcześniej czy później spotka się z bolesnymi odzwierciedleniami swoich postaw. Natomiast ten, kto pragnie się rozwijać, będzie odczuwał niesłabnący zapał do pracy i radość z poczynionych postępów. Energia ZIARNA jest obecna w każdym twoim teraz, objawia się zawsze we właściwym czasie, jest najbardziej postępowa, wnosi najwyższe treści duchowe do życia.

Jako świadomy podróżnik w czasie i przestrzeni powinieneś bardzo konkretnie sprecyzować swoje motywacje i plany, zachowując dużą dozę realizmu. Nie możesz oczekiwać, aby ktoś zrobił coś za ciebie, albo coś, co pochodzi z zewnątrz, załatwiło za ciebie trudne sprawy. Twoje szczere intencje i siewne myśli mają naturalną inteligencję, która potrafi przebić się przez barykady skostniałych oczekiwań, światopoglądów, wymuszonej poprawności – podobnie jak ziarno, które – kierowane nieznaną siłą – jest zdolne przebić się przez ciemne warstwy gleby do słońca. Jeśli będziesz z podobną determinacją pielęgnować ziarno swojej wewnętrznej prawdy, przyczynisz się do tego, że coraz więcej prawdy będzie docierać do twojego otoczenia. Wielkie zmiany zaczynają się zawsze od jednostki. Kiedy ty się zmienisz, zaczną zmieniać się również ludzie wokół ciebie. Dzięki tak prostej magii otworzą się przed tobą nowe, niepowtarzalne możliwości samorealizacji i przemiany otaczającej cię rzeczywistości.


Medycyna BORSUKA

Nagualem KAN jest BORSUK, uchodzący za lekarza od przypadków beznadziejnych.
Główny MOTYW wyzwań

Heksagram przyczynowy 44, „Wyjście naprzeciw ○ Tolerancja ○ Pokusa”:

»Nadszedł czas, gdy trzeba być rezolutnym, ale nie przemądrzałym i upartym. Uważaj więc, aby nie dać się zaskoczyć. Wykaż się działaniami opartymi na przyjacielskości, dobrej woli, konsekwencji i determinacji. Pamiętaj, że determinacja nie może prowadzić do kłótni. Najpierw skup się na korekcie własnych błędów, a nie na błędach innych. Zacznij brać pod uwagę interes innych ludzi.« (Za M.Piasecka i Pu R’Tsy Yang, I Cing)
PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom składam serdeczne podziękowanie za bezinteresowne Dary Serca, w tym □ Łukaszowi z Warszawy □ Stanisławie z Terespola □ Barbarze z Gdańska □ Wioletcie ze Strzyżowa □ Agnieszce ze Świdnika. ☼ Niech Dobro wróci do Was zwielokrotnione.
☼ Każda Wasza „cegiełka” jest na bieżąco księgowana, a faktura przesłana na podany adres mailowy. ☼ W miesiącu sierpniu łączna kwota Darów wyniosła 246,00 PLN.
Spektrum ZIARNA
● Wysadzanie granic niemożnościW tej przestrzeni kluczowym tematem jest świadomość celu, wiara we własne siły, odwaga do sięgania po nowe możliwości, problematyką – przesadna lęk przed podjęciem ryzyka, a wyzwaniem – przełamanie granic niemożności i praca nad efektywnością.


Wskazówki na 13 dni

● Postaw na jakość a nie ilość – 1 Ziarno.
● Nie bądź samolubny – 2 Wąż
● Uwolnij się od przesadnej ostrożności – 3 Łącznik P.
● Zakończ jałowe rozmowy z samym sobą – 4 Ręka P.
● Obniż skalę wartościowania – 5 Gwiazda P.
● Zrewiduj swoje motywacje – 6 Księżyc P.
● Nie obrażaj się za krytyczne uwagi – 7 Pies P.
● Uważaj na próby podstępy i próby zastraszenia – 8 Małpa P.
● Zdecyduj, czego właściwie chcesz – 9 Człowiek P.
● Nie umniejszaj swoich zasług – 10 Wędrowiec P.
● Uczyń z niemożliwego możliwe – 11 Mag P.
● Zdystansuj się do oczekiwań bliskich – 12 Orzeł P.
● Nie wycofuj się tuż przed metą – 13 Wojownik.


► Jak zawsze, także w Fali Ziarna zwróć uwagę na kiny z pieczęciami swojej rodziny solarnej i ustal, z którymi latami życia one się wiążą. Po pozwoli ci uchwycić głębsze analogie z twoją obecną sytuacją. □ Szczegółowe wskazówki znajdziecie w podręczniku „Kod Inkarnacji”, t. 1.

21.08.2020Obowiązek noszenia maseczek


W większości krajów Europy wrócono do obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, zwłaszcza w sklepach i transporcie. I podobnie jest u nas.

Od 1 września br. osoby, które nie mogą zakrywać ust i nosa ze względów zdrowotnych, będą musiały przedstawić zaświadczenie od lekarza, potwierdzające niemożność noszenia maseczki lub przyłbicy. Zaświadczenie trzeba będzie mieć zawsze przy sobie. Zaostrzeniu ulegną też kary.


11.08.2020
Zaprzysiężenie Prezydenta RP w pępku Tzolkin
● Co to oznacza?
● Uchylenie rąbka tajemnicyW dniach z kinami „pępka Tzolkin” dokonuje się wymiana informacji między wymiarem boskim i światem ludzi, czyli poziomem świadomości uniwersalnej i polem świadomości ludzi; z tego źródła wypływa wiedza spirytualna, inspiracja duchowa i potężne impulsy przełomu; Majowie nazywali środek Tzolkin „sercem Ziemi”.
Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na urząd Prezydenta RP w dniu 6.08.2020 z kinem 13 Oc C/Biały Kosmiczny PIES, czyli w drugim dniu „pępka Tzolkin”, to „znak Nieba”. Zapowiada wypełnianie misji posłanniczej i bardzo odpowiedzialną, niezależną, wyjątkowo trudną prezydenturę – pełną wyzwań, ale też zagrożeń ze strony przeciwników. Prezydent powinien być bardzo czujny, ostrożny w słowach, tolerancyjny, lecz nie pobłażliwy i naiwny, bo to może go zgubić. Na jego drodze maluje się wiele pułapek, jak również potencjalna zdrada ze strony dwulicowych sprzymierzeńców. Powinien uważnie słuchać rad i opinii innych, ale zawsze kierować się prawdą, dobrem narodu, strzec wspólnych wartości i pozostać w harmonii z wiedzą serca. Powodzenie jego prezydentury zależy od umiejętności zgodnej współpracy z każdym rządem, jaki nastanie w trakcie jego drugiej kadencji. ■ Zaznaczam, że identyczną misję do spełnienia miałby każdy inny kandydat, który byłby zaprzysiężony w „pępku Tzolkin”.


Ci, co po swojej przegranej negują wynik wyborów i zbojkotowali uroczystość zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy przed Zgromadzeniem Narodowym, sami wystawili sobie świadectwo kim są. Ich niewiedza sprawiła, że publicznie się odsłonili. – Dni z czterema kinami „pępka Tzolkin” są wyjątkowo „niepożądane” albo mówiąc wprost – najbardziej „znienawidzone” przez siły wrogie postępowi i uniwersalnej sprawiedliwości. □ Andrzej Duda (kin nar. 13 Gwiazda/Lamat) wygrał wybory i to jest fakt. Nawet gdyby przesądził o tym tylko jeden głos i tak byłby niekwestionowanym zwycięzcą w świetle prawa. Kropka.

Warto zaznaczyć, że spośród byłych prezydentów jedynie Aleksander Kwaśniewski zachował się jak prawdziwy mąż stanu i uczestniczył w uroczystości. Zapytany przez dziennikarzy, skąd taka decyzja, odpowiedział, że z trzech powodów: – „Z szacunku dla państwa polskiego, z szacunku dla urzędu prezydenta, bo sam byłem prezydentem, i z szacunku dla wyborców, wszystkich wyborców”. Na koniec zaapelował do wszystkich stron, aby „szukać porozumienia i budować jakieś minimalne choćby mosty”. Jego zdaniem inauguracja była właśnie taką próbą dania równych szans przez los.


7.08.2020CHUEN – Fala MAŁPY
● Przestrzeń mistrzów sztuk wszelakich lub inteligentnych oszustów
● Kim jesteś?...Okres: 7 – 19 sierpnia 2020

Wraz z falą Chuen otworzyło się przed nami spektrum wiedzy spirytualnej i inteligencji twórczej. Teraz liczy się elastyczność myślenia, ciekawość życia, pogoda ducha, optymizm, a problematyką jest naiwność, tchórzliwość, wiara w zabobony, rozsiewanie plotek, ślepe naśladownictwo, małpowanie, lawirowanie.

Dlatego zachowaj dystans do wszystkiego, co się dzieje. Pozwól swobodnie przepłynąć wszystkim spolaryzowanym energiom i nie reaguj gwałtownie. Wiedz, że współtwórcami lepszego jutra są ci, którzy potrafią przyjąć każde zdarzenie i zrządzenie losu w pogodny sposób. Popatrz na swoje życie od pogodnej strony, a bez trudu odkryjesz, dlaczego musiałeś zbierać takie a nie inne doświadczenia w tej fali.

Z uwagi na to, że jesteśmy już w roku Niebieskiego Biegunowego Wichru/2 Cauac, w którym w centrum uwagi znajdują się relacje międzyludzkie, to teraz – w Fali Małpy, warto przeniknąć mechanizmy mające wpływ na nasze myślenie i postawy wobec innych ludzi. Spróbuj zanurzyć się w siebie i zbadaj, jak jest z twoim poczuciem humoru, wrażliwością, prawdomównością… Wiedz, że humor to energia, która rozładowuje napięcia, oczyszcza atmosferę i stwarza emocjonalny dystans do każdej sytuacji, w jakiej się znajdziesz oraz uczestniczących w niej ludzi. Spójrz na swoje relacje partnerskie i koleżeńskie i powiedz, czy potrafisz zdystansować się do krytyki pod swoim adresem, „sensacyjnych” newsów, plotek i cudzych projekcji. Kiedy zbadasz te obszary, przejdź do mniej „sympatycznych” kwestii, jak nieśmiałość, pesymizm, sarkazm, podstęp i najpierw odnieś je do siebie, a potem do innych.

● PESYMIZM wskazuje na niezdolność spojrzenia na trudne sprawy od ich pogodnej strony. Zastanów się, w jakich sytuacjach podchodzisz do życia zbyt poważnie i traktujesz najdrobniejszy problem lub chwilową przeszkodę jak ogromny ciężar. Staraj się w każdym negatywnym zdarzeniu uchwycić choć jeden pozytywny aspekt (zawsze jest taki!). Nabranie dystansu do zawiłych spraw, przyniesie ci nie tylko ulgę, ale też nowe, zaskakujące podejście do każdej zagmatwanej sytuacji.

● NIEŚMIAŁOŚĆ – oznacza, że nie potrafisz powiedzieć otwarcie, co czujesz, lecz wykorzystujesz złośliwą aluzję lub kąśliwy żart, aby wyrazić sprawy, o których nie masz odwagi powiedzieć wprost. Nieśmiałość jest maską, za którą skrywasz swoją cienką skórę.

● SARKAZM – oznacza, że nosząc w sercu urazę, posługujesz się ironią, drwiną lub szyderstwem do dawania upustu tłumionej złości i agresji.

● PODSTĘP – to przejaw skrajnego tchórzostwa, fałszu i degeneracji; oznacza, że chcąc zaspokoić żądzę odwetu, przypodobać się komuś wpływowemu i coś na tym zyskać lub zachować nad kimś kontrolę, uciekasz się do skrytych działań i wciągasz w to inne osoby, np. snując intrygi, rozsiewając o kimś plotki czy powielając fałszywe informacje na portalach społecznościowych.


□ Znak CHUEN (czyt. człen) symbolizuje potencjał mędrca i artysty albo inteligentnego oszusta i głupca; w kulturze Majów był on poświęcony mistrzom sztuk wszelakich i opiekunom Świętego Kalendarza, w dniach z tym glifem inicjowano szamanów.


Medycyna MAŁPY

Nagualem Chuen jest MAŁPA, przynosząca ludziom medycynę prostoty i elastyczności. □ Pojęcie „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga iść drogą piękna i współbrzmienia ze wszystkim”.


PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom składam serdeczne podziękowanie za bezinteresowne Dary Serca, w tym □ Katarzynie z Warszawy □ Janowi z Jarocina □ Agnieszce z Londynu □ Marioli ze Szczecina □ Renacie z Rzeszowa. ☼ Niech Dobro wróci do Was zwielokrotnione.
☼ Każda Wasza „cegiełka” jest na bieżąco księgowana, a faktura przesłana na podany adres mailowy.7.08.2020


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35
   następne 8 »