Listy
Aktualności

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
DZIEWIĄTY solarny miesiąc
● Czas decyzji
● Możliwość wyjścia z impasu7 marca – 3 kwietnia 2020

Dziewiąty miesiąc roku pełni rolę drogowskazu. Dotarliśmy do rozstaju dróg i czas wybrać dalszą drogę. Impulsy z poziomu „9” pomagają przełamać chaos i naprowadzają na drogę do urzeczywistnienia planów. Dlatego nie należy skupiać całej uwagi na mrożących krew w żyłach zdarzeniach. O wiele ważniejsze są procesy naprawcze, choć czasami i one mogą wyrażać się poprzez krach, rozczarowanie albo masowe zagrożenie. Coraz częściej jest to jedyny sposób, umożliwiający ludziom otrzeźwienie.

□ W naszej przestrzeni skutecznym „straszakiem” okazał się koronawirus. W obliczu zagrożenia dla zdrowia i życia doszło do zjednoczenia ponad podziałami. Kilka dni temu wirus dotarł do Polski.
□ Godna pochwały jest postawa zainfekowanego mężczyzny, który zachował się w sposób wzorcowy, jak również sprawność służb sanitarnych, które podjęły błyskawiczne działania zapobiegawcze.
Energią nośną dziewiątego miesiąca jest Białe Samoistne Zwierciadło /4 Etznab; jego domeną jest prawda, bezstronność, uczciwość.


Indywidualna praca z energią

Przez 28 dni obserwuj siebie i swoje otoczenie przez pryzmat spolaryzowanej osobowości „dziewiątki”.

● Po JASNEJ stronie osobowości:
„9” jest elastyczna, rezolutna, decyzyjna, sprawiedliwa w ocenie; wie, czego chce, emanuje spokojem, chętnie służy radą; w jej towarzystwie każdy czuje się dobrze.

● Po CIEMNEJ stronie osobowości:
„9” jest zarozumiała, lekkomyślna, porywcza, niechętna do zmian; wciąż trwa w przeszłości; żyje pod ustawiczną presją podejmowania decyzji – albo robi to nazbyt pochopnie, albo zbyt długo zwleka i wiele przez to traci.

□ Które z tych cech dostrzegasz u siebie?MEN – Fala ORŁA
● Zdolność samostanowienia ● Wizje ● Omamy4 – 16 marca 2020

Przestrzeń ORŁA nacechowane jest najwyższymi treściami duchowymi i wielopoziomowymi wizjami przyszłości. Impulsy wychodzące z tego poziomu wynoszą świadomość celu na plan pierwszy i pomagają wznieść się ponad zawężone horyzonty myślenia, by uchwycić rozleglejszą panoramę. Każdy człowiek potrzebuje wizji, by stać zdolnym do uporządkowania wewnętrznego chaosu i wydostać się z zawirowań dnia codziennego. Mając świadomość celu, przestaje zaprzątać sobie głowę drobiazgami, martwić się o przyszłość, tracić czas na bezproduktywne rozmowy z samym sobą. Natomiast ci, którym brakuje celu, zaczynają gonić za ułudą, uzależniają się od innych i tracą swoją niezależność.

„Jeżeli myślisz, że coś możesz lub czegoś nie możesz, zawsze masz rację” – H.Ford.

Współpraca ze świadomością ORŁA uczy nas dalekowzrocznego patrzenia, ale wymaga to pokory, pełnej odpowiedzialności za dokonywane wybory, jak również gotowości do poniesienia pewnej „ofiary” w służbie dla ludzi. Służba w MEN wynika z wewnętrznej potrzeby serca, a nie z obowiązku czy przymusu pracy. Dlatego tak ważne jest, aby pozostać we współbrzmieniu z wewnętrznym głosem i przyjmując „dar mistycznych wglądów”, realizować plan Duszy i stać się tym, który przynosi ludziom nadzieję. Przepustką do tych poziomów jest czysty umysł i bezinteresowność.

Wiedz, że „dar mistycznych wglądów” nie czyni cię jasnowidzem, lecz przejawia się jako mądrość życiowa, kreatywność i łatwość w osiąganiu celów. Wtedy czujesz się wolny jak ptak, z lekkością wznosisz się ponad przeciętność, zgłębiasz pułap nowych możliwości i krok po kroku wdrażasz je do życia, ale robisz to w sposób przemyślany i wyważony, aby nie ulec omamom.

Ostrożność jest tutaj podstawą, ponieważ odróżnienie omamów od wizji z wyższych poziomów świadomości jest niezmiernie trudne. Omamy wyglądają bardzo realnie, są niezwykle kuszące dla ego i przekonywujące dla rozumu. Dlatego jeśli rozpoznałaś zdolność „wieszczenia” u siebie albo masz obok siebie taką osobę, zachowaj wyjątkową czujność podczas rejestrowania każdej wizji i przekazu. Tu nie pomoże ci analityczny umysł, lecz intuicja, ostrożność i doświadczenie. Dopóki nie wyostrzysz spojrzenia, będziesz stykać się z mylnymi obrazami, pochodzącymi ze światów astralnych. Prawdziwą informację zarejestrujesz w najmniej spodziewanym momencie, kiedy będziesz skoncentrowany na jakiejś czynności, np. myciu okien czy samochodu. Co jest równie ważne, odbieraj tylko te informacje, które całkowicie rozumiesz i które adresowane są przede wszystkim do ciebie.

Wtedy zaczną napływać genialne rozwiązania. Uwolnisz się od osobistych złudzeń, cudzych projekcji i ciężarów przesłaniających ci radość życia. Zaczniesz doświadczać przyjaznego świata i bez lęku spojrzysz w przyszłość. Twoja pogoda ducha będzie emanować na wszystkich wokół ciebie.


Medycyna ORŁA

Nagualem Men jest ORZEŁ, przynoszący ludziom medycynę spełnienia. □ Słowo „medycyna” oznacza tu „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”. ORZEŁ.
13-dniowe spektrum ORŁA

W Fali ORŁA każdy z nas będzie zdawać test na odpowiedzialność i współodpowiedzialność. Na tym polu nie zdołasz ominąć sprytnych sztuczek swojego inteligentnego ego, które wykorzysta najmniejszą lukę, by uśpić twoją czujność i wślizgnąć się ze swoim programem. Wystarczy chwila zapomnienia, jakaś sugestia czy drobna prowokacja i niczym orzeł zaczniesz pikować w dół, tracąc ogląd sytuacji. Wtedy, zdając się wyłącznie na swoje przyziemne doświadczenia, staniesz się skłonny do podejmowania błędnych decyzji, pociągających długotrwałe następstwa.

□ Tak się złożyło, że w pierwszym dniu Fali Orła zarejestrowano pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Nie należy wpadać w panikę, lecz trzeba postępować rozważnie i odpowiedzialnie. Higiena rąk jest teraz tak samo ważna jak higiena umysłu.PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za bezinteresowne Dary Serca, w tym □ Irenie z Gdańska. ☼ Niech Dobro wróci do Was zwielokrotnione.
☼ Każda Darowizna jest na bieżąco księgowana, a potwierdzenie przesłane na podany adres mailowy.


Data publikacji: 4.03.2020Spektrum WIATRU
Indywidualna praca z energią faliGłówną tematyką w tym spektrum jest asertywność, takt, wytrwałość, zaś problematyką – nadpobudliwość, nietolerancja, konfliktowość.

Wskazówki na 13 dni fali:

● Otwórz się na dialog – 1 Wiatr. P
● Powiedz, co cię najbardziej niepokoi – 2 Noc.
● Zrezygnuj z pozy – 3 Ziarno.
● Nie daj się wciągnąć w intrygi – 4 Wąż.
● Zawrzyj pokój z samym sobą – 5 Łącznik.
● Nie składaj pochopnych obietnic – 6 Ręka.
● Zrzuć z pleców cudze ciężary – 7 Gwiazda.
● Wygaszaj ogniska niezgody – 8 Księżyc.
● Bądź lojalny, ale nie naiwny – 9 Pies.
● Zdystansuj się do tego, co dzieje się wokół ciebie – 10 Małpa.
● Nie sprzyjaj nikomu fałszywie – 11 Człowiek.
● Uwolnij się od długów wdzięczności – 12 Wędrowiec.
● Bądź obiektywnym rozjemcą – 13 Mag.


► Ustal dni z kinami twojej rodziny solarnej i konkretne lata życia, z którymi one się wiążą. Obserwuj, co będzie się działo w tych dniach. Dzięki temu możesz uchwycić istotne analogie i znaleźć odpowiedź na wiele nurtujących cię kwestii.
Data publikacji 21.02.2020
Fala WIATRU cd.
● Mitologia w realuW wieku tradycjach plemiennych znak IK uchodził za złowrogi i zdradziecki. Strażnicy dnia wiązali go z dyktatorami i tyranami. Majowie wierzyli, że mieszkają w nim złe duchy, które tylko czyhają, by wejść w ludzkie ciało i wywołać chorobę umysłu. Dzieci urodzone w dniu IK musiały być bacznie strzeżone od pierwszego dnia po urodzeniu, aby nie wtargnęły w nie demony gniewu i wściekłości. O ich obecności w ciele człowieka świadczyło prostackie zachowanie, zuchwałość, bezduszny egoizm.
Natomiast Aztekowie kojarzyli IK z prorokiem Quetzalcoatlem (Pierzastym Wężem), który zapoczątkował nową cywilizację i uczył ludzi pojmowania duchowości jako wyższego stanu świadomości i nierozerwalnego połączenia z Wielkim Duchem.

● Dziś, kiedy generatory energii Starego Czasu są już definitywnie wyłączone, demony wściekłości musiały wyjść z ukrycia i w świecie ludzi szukać dawców życiodajnej energii. Znaleźli ich aż nadto wielu, co widać w przestrzeni zbiorowej, zwłaszcza w mediach i na portalach internetowych. Są nimi ludzie opętani żądzą dominacji, władzy, siania zamętu i ich pobratymcy, naśladowcy i sympatycy. Robią oni wiele hałasu wokół siebie, aby sprawić złudne wrażenie, że stoją za nimi masy. Tak nie jest.

● Są ludzie i jest ich bardzo wielu, którzy nie ulegają prowokacjom i w każdej najbardziej zawilej sytuacji zachowują trzeźwość myślenia i spokój, i przemawiając do serc i umysłów ludzi, starają się łagodzić wojownicze zapędy i eliminować z przestrzeni to, co dzieli ludzi. Osoby te robią to w ciszy, nie szukają rozgłosu i kamer.

Data publikacji: 19.02.2020IK – Fala Białego WIATRU
● Inspiracja ● Wytrwałość ● Mitologia w realuOkres: 19 lutego – 3 marca 2020

Fala WIATRU przywołała do pola świadomości pierwotny porządek, w którym ujęte są wszystkie oczyszczające programy, zarówno te indywidualne, jak i kolektywne. Impulsy wychodzące z tego poziomu zachęcają każdego z nas do niwelowania napięć w przestrzeni dialogu, przezwyciężenia poczucia oddzielenia, które sami stworzyliśmy w swoich myślach, i delektowania się wolnością ducha i słowa.

Biały WIATR inspiruje nas do zmiany nastawienia do ludzi, wspiera siłę ducha, wyostrza spojrzenie, jak również przestrzega przed bezproduktywną wojną na słowa, jałowymi rozmowami na jeden temat i zatracaniem się w dzikich kampaniach przeciw sobie. To, co się teraz liczy, to silna osobowość, kultura osobista, moc słowa, odwaga do wyrażania własnego zdania oraz zdolność słuchania i usłyszenia. Natomiast największą słabością jest fanatyczna zawziętość, prostackie zachowanie, bezduszny egoizm, zamiłowanie do plotek, zdrada, zuchwałość, nienawiść. Sfera dialogu i kultury wypowiedzi jest najsłabszym ogniwem w przestrzeni międzyludzkiej.

W świadomości WIATRU wibruje duchowa klarowność oraz siła, która konsekwentnie kieruje indywidualnym procesem rozwoju człowieka. Dlatego teraz testowana jest także twoja wiarygodność i współbrzmienie między tym, co myślisz i czujesz, i tym, co mówisz i robisz. W tej fali zostanie ci ukazana panorama tego, co cię najbardziej ogranicza w konkretnej sytuacji. Jeśli otworzysz się na duchową inspirację, świadomość IK podsunie ci optymalne rozwiązania, jak pogodzić własne pomysły na życie z potrzebami innych ludzi. We współpracy z energią Ducha możesz stosunkowo szybko pozbyć się balastu – takiego jak żal, zazdrość, pożądanie, oczekiwanie, rozczarowanie, i zrobić zdecydowany krok naprzód na ścieżce duchowego wzrastania, ale musisz mocno trzymać się ziemi i pozostać całkowicie obecny w teraźniejszości.

Natomiast w przypadku oporu i negacji procesów naprawczych doświadczenia zebrane w tej fali mogą być bardzo dołujące, kiedy dotrą do wzorców cienia ciała przyczynowego. Tutaj zostanie skontrolowane, jak dalece utrudniasz realizację zadań swojej Duszy. ■ A teraz spójrz na siebie i powiedz: czy w codziennych kontaktach z ludźmi jesteś rozjemcą i aktywnym rzecznikiem pojednania, czy też mącicielem i pieniaczem.


Medycyna MYSZOŁOWA

Nagualem IK jest MYSZOŁÓW, który budzi czujność i przynosi medycynę równowagi. □ W indiańskiej sztuce uzdrawiania słowo „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”.

PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za wspieranie mojej pracy nad rozprzestrzenianiem wiedzy o prawach Czasu i bezinteresowne Dary Serca, w tym □ Danucie z Szymbarku □ Wioletcie z Ostrowca □ Jolancie z Cieszyna □ Renacie z Rzeszowa. ☼ Niech Dobro wróci do Was zwielokrotnione. In lak’ech.
☼ Każda Darowizna jest na bieżąco księgowana, a potwierdzenie przesłane na podany adres mailowy.


Data publikacji: 19.02.2020ÓSMY miesiąc SOKOŁA
Najgorętsza faza roku7 lutego – 6 marca 2020

W ÓSMYM miesiącu rozpoczyna się scalanie etapów tegorocznych działań i harmonizowanie toczących się procesów. Tu program roku wstępuje w fazę urzeczywistnienia, ale nic nie jest z góry przesądzone. Powodzenie planu zależy od stopnia zaangażowania ludzi. Nigdy nie wiadomo, kto wybierze konflikt, a kto pokojowe rozwiązanie.

Teraz wszystko jest ponownie brane pod lupę celem wychwycenia zagrożeń i ognisk zapalnych, np. w relacjach partnerskich, rodzinach, ruchach społecznych, trendach światowych itp. To, co mętne, niejasne, zakłócające jasność widzenia, zostanie odesłane do poprawki. Ósmy odcinek roku można przyrównać do układania puzzli i straży pożarnej postawionej w stan najwyższego pogotowia.
► Kalendarz wydarzeń:
□ 7.02. - Senat odrzucił źródło finansowania 13. emerytury.
□ W sobotę, 8 lutego, odbędzie się przed gmachem TK manifestacja poparcia dla reformy sądownictwa.
□ W KE za sprawą polskiej opozycji zostanie podjęta kolejna debata nad reformą polskiego wymiaru sprawiedliwości.
□ UE zajmie się również kwestią ograniczenia spożycia mięsa poprzez drastyczną podwyżkę cen; zmiany miałyby zostać wprowadzone za 2 lata.
□ Zakłócanie uroczystości w Pucku z udziałem prezydenta - "parada cieni" Muluc.
□ Znalezienie szczepionki na koronawirusa.


Siła nośna miesiąca

Siłą nośną galaktycznego odcinka roku jest 2 OC P, Bały Biegunowy PIES w portalu, co zapowiada solidną lekcję pokory i przestrzega przed dwulicowością, pychą i zdradą. □ Na Marginesie: Jest to kin narodzin Jana Pawła II

Indywidualna praca z energią

Przez 28 dni obserwuj siebie i swoje otoczenie przez pryzmat spolaryzowanej osobowości „ósemki” (kin narodzin nie ma tutaj znaczenia).

● Po JASNEJ stronie osobowości:
„8” uwielbia wprowadzać innowacje, zmieniać świat na lepsze, snuć śmiałe plany na przyszłość. Jej atutem jest wielowymiarowe patrzenie na życie i otwartość na inne punkty widzenia. Ma wyjątkową siłę przebicia, efektywność i moc sprawczą. Musi jednak uważać, bo im większa moc, tym silniejsze pokusy na drodze.

● Po CIEMNEJ stronie osobowości:
„8” pokazuje wyjątkowo wątpliwe morale; jest specjalistą od prowokowania problemów i sama zastawia na siebie pułapki; jest samolubna, oschła, chciwa, nieszczera; tyranizuje bliskich, jątrzy, snuje intrygi.– Dlatego lepiej zejść jej z drogi, niż z nią walczyć.

□ Które z tych cech dostrzegasz u siebie?


Data publikacji: 7.02.2020Spektrum MULUC
Indywidualna praca z energiąGłówną tematyką w Fali Księżyca jest przebudzenie i zwrot ku swojej prawdziwej tożsamości, zaś problematyką – zastój uczuć, obłuda, nieszczerość.

►Wskazówki na 13 dni fali przewodnika:

● Słuchaj rad, ale kieruj się własną prawdą – 1 Księżyc.
● Bądź lojalny, ale nie naiwny – 2 Pies P.
● Nie daj się zastraszyć – 3 Małpa.
● Uważaj na cudze sugestie i manipulacje – 4 Człowiek.
● Chroń swoją wolność – 5 Wędrowiec.
● Bądź sprawiedliwym rozjemcą – 6 Mag.
● Zdystansuj się do potrzeb bliskich – 7 Orzeł.
● Przeorganizuj na nowo swoje myślenie i życie – 8 Wojownik.
● Uwolnij się od nadmiernych zobowiązań – 9 Ziemia.
● Nie chowaj głowy w piasek – 10 Zwierciadło P.
● Zrewiduj swój sposób bycia – 11 Wicher.
● Szanuj człowieka za to, że jest, a nim kim jest – 12 Słońce.
● Zaufaj przede wszystkim sobie – 13 Smok.

► W fali przewodnika zwróć uwagę na kiny z pieczęciami twojej rodziny solarnej i ustal, z którymi latami życia one się wiążą. Obserwuj, co będzie się działo w tych dniach. Dzięki temu możesz uchwycić istotne analogie, znaleźć odpowiedź na nurtujące cię dziś kwestie i je ostatecznie uzdrowić.


Data publikacji: 7.02.2020Spektrum CIB
Indywidualna praca z energia dniaGłówną tematyką fali jest niezawisłość i pokojowe nastawienie do ludzi i życia, zaś problematyką – tchórzliwość, uzależnienie łaski i niełaski innych, chęć odwetu, stronniczość.

► Wskazówki na 13 dni:

● Weź pod lupę swoje podejście do ludzi i życia – 1 Wojownik.
● Nie wyciągaj przedwczesnych wniosków – 2 Ziemia P.
● Powiedz nie kłamstwu, intrygom, obłudzie – 3 Zwierciadło.
● Zdefiniuj na nowo swoje priorytety – 4 Wicher.
● Współczuj, ale nie pobłażaj – 5 Słońce.
● Nie chciej od razu zbyt wiele – 6 Smok.
● Bądź sobą – bez lęku wyrażaj własne zdanie – 7 Wiatr.
● Nie słuchaj, co mówią o tobie inni – 8 Noc P.
● Postaw na jakość a nie ilość – 9 Ziarno.
● Szanuj ludzi i wymagaj szacunku dla siebie – 10 Wąż.
● Puść urazy, wybacz najpierw sobie, a potem ludziom – 11 Łącznik.
● Zakończ stare sprawy i więcej do nich nie wracaj – 12 Ręka.
● Ciesz się z tego, co osiągnąłeś dzięki swojej pracy –13 Gwiazda.


W fali przewodnika zwróć uwagę na kiny z pieczęciami twojej rodziny solarnej i ustal, z którymi latami życia one się wiążą. Sięgnij do notatek i porównaj je ze swoimi doznaniami, a potem obserwuj, co będzie się działo w następnych dniach fali. Dzięki temu możesz uchwycić istotne analogie i znaleźć odpowiedź na wiele nurtujących cię kwestii.

Data publikacji: 28.01.2020


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35
   następne 8 »