Listy
Aktualności

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
Fala ŁĄCZNIKA
● Nie pozwól, aby fałsz zajął miejsce prawdyOkres: 3 – 15 czerwca 2020

Energia nośna fali wprowadza nas w spektrum duchowej filozofii i umożliwia nam zgłębienie mechanizmów mających wpływ na proces naszego myślenia ludzi i zachowań. Tutaj wyłaniają się mentalne drogowskazy do urzeczywistnienia osobistych planów i prawdziwych sukcesów życiowych. Warunkiem powodzenia jest uwolnienie się od smutnych doznań z przeszłości, krytyki, narzekania, osobistych niechęci do ludzi, cudzych programów i wszystkiego, co straciło już energetyczne znaczenie.

Zacznijmy cenić to, co mamy i co udało nam się osiągnąć do tej pory. Minione tygodnie były dość trudnym i nerwowym czasem. U wielu spotęgował się lęk o zdrowie, życie, pracę, finanse i pozornie zagrożoną przyszłość, ale też pojawiło się wiele teorii spiskowych. Na pewien czas ograniczona została nasza wolność i swoboda działania, ale to uchroniło nas przed najgorszym. Powoli życie zaczyna się normalizować. Jednak na scenie znów ożywili się krzykacze, próbujący zasiać niepokój i podważający wszystko, co w ludziach dobre.

Fala Białego ŁĄCZNIKA odpowiada za oczyszczanie przestrzeni, przełamywanie dogmatów, stabilizowanie sytuacji i wnoszenie ducha pojednania. Przy każdym powrocie wplata najbardziej kontrowersyjne treści pomiędzy bieżące sprawy i obliguje nas do włączenia samodzielnego myślenia i nabrania dystansu do tego, co mówią inni. Nie dajmy się ograbiać z życiodajnej energii ignorantom i samozwańczym ekspertom od wszystkiego. Wsłuchamy się w siebie, w swoje nieprzepracowane lęki, emocje i roszczenia, i starajmy się doprowadzić do współbrzmienia własnego pomysłu na życie z potrzebami innych. Jest najkrótsza droga do spełnienia planów i zwycięstwa światła nowej świadomości nad ciemnością ludzkiej niewiedzy.


Medycyna PSA

Nagualem CIMI jest PIES, przynoszący ludziom medycynę prawości i wierności prawdzie serca. □ Pojęcie „medycyna” oznacza tu „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”..

13-dniowe spektrum fali

Fala Łącznika uchyla nam rąbka tajemnicy dotyczącej praprzyczyny obecnych wyzwań i przestrzega przed brawurą, pogardą i lekceważeniem praw duchowych.

„Teraz powinieneś zachować wielką ostrożność i nie wchodzić w niepewne układy i nieodpowiednie związki. Czasami trzeba porzucić myśli o zaspokajaniu własnych ambicji i przestrzegać obowiązujących zasad. Jednak bez względu na okoliczności bądź taktowny, wierny sobie i lojalny wobec tych, z którymi połączyły cię silne więzi. Dlatego nie zajmuj się sprawami, które ci nie przystoją. Kto nie potrafi okiełznać swoich namiętności, staje się ich więźniem i pozwala, aby fałsz zajął miejsce prawdy. Nie możesz poszukiwać prawdy opierając się o fałsz. Walcz o to, co kochasz, w co wierzysz lub świadomie wybrałeś – nawet gdy zostaniesz sam. Poczekaj aż los zacznie ci sprzyjać”. (Za za I Cing, M.Piasecka i Pu R’Tsy Yang, heks. przyczynowy 54 – „Niefortunny związek ○ Perspektywa ○ Dyscyplina”)

PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom składam serdeczne podziękowanie za wspieranie mnie w mojej pracy i bezinteresowne Dary Serca, w tym □ Marioli z Lidzbarka Warmińskiego □ Dorocie z Wrocławia □ Małgorzacie z Warszawy □ Grażynie z Łaska. ☼ Niech Dobro wróci do Was zwielokrotnione.
☼ Każda darowizna jest na bieżąco księgowana, a potwierdzenie przesłane na podany adres mailowy.
☼ Wasze darowizny zasilają teraz pulę na wydanie corocznego kalendarza 13 księżyców.


Data publikacji: 3.06.2020DWUNASTY, krystaliczny miesiąc
● Nie ma nic pomiędzy
● Jest tak albo tak30 maja – 26 czerwca 2020

Energia nośna miesiąca, Biały Planetarny WIATR przyporządkowany do Fali Wędrowca, dopinguje do podjęcia rozmów, wymiany spostrzeżeń i dokonania ulepszeń tuż przed metą. Tu poznamy, czego dokonaliśmy na przestrzeni obecnego roku. Krystaliczny odcinek roku to swego rodzaju „zdjęcie rentgenowskie” roku, umożliwiające nam wgląd w poszczególne części składowe. Tu nie ma miejsca na spekulacje, domysły, naginanie faktów. Jest to historia sukcesu lub krachu.

W liczbie „12” zakodowana jest mistyczna prawda, wypływająca z polaryzacji. Dlatego nie należy wdawać się w jałowe polemiki, lecz trzeba ćwiczyć cierpliwość i zachować swobodę analitycznego myślenia

Osoby obchodzące urodziny między 30 maja a 26 czerwca będą wywołane na scenę jako pierwsze. Teraz mają sposobność wykazać się swoją dojrzałością w praktyce i zaliczyć test na swoją wiarygodność – czy to, co czują i myślą, jest spójne z tym, co faktycznie i mówią i robią.

Data publikacji: 29.05.2020Spektrum BEN
Wskazówki na 13 dni faliGłówną tematyką w Fali Wędrowca/Ben jest wolność wewnętrzna i odwaga do bycia sobą, a problematyką – zniewolenie, uleganie naciskom, lęk przed nieznanym, manipulacje, brawura.

►Wskazówki:
● Chroń swoją osobistą przestrzeń – 1 Wędrowiec.
● Bądź uczciwy wobec siebie –2 Mag.
● Nie zatracaj się dla rodziny - naucz się mówić nie – 3 Orzeł.
● Przemyśl na nowo swoje motywacje – 4 Wojownik.
● Nie wyciągaj przedwczesnych wniosków – 5 Ziemia.
● Odważ się być sobą – 6 Zwierciadło P.
● Zakończ toksyczne znajomości – 7 Wicher.
● Przebacz tym, którzy sprawili ci zawód – 8 Słońce.
● Współczuj, ale nie „matkuj” – 9 Smok.
● Mów otwarcie o swoich radościach i potrzebach – 10 Wiatr.
● Nie narzekaj – 11 Noc.
● Postaw na jakość a nie ilość – 12 Ziarno P.
● Uważaj na „życzliwych doradców” – 13 Wąż.

► Krok 1:
Ustal dwa lub trzy dni z kinami twojej rodziny solarnej i sprawdź na planszy narodzin, z którymi latami życia one się wiążą, a potem obserwuj, co będzie się działo w tych dniach. Dzięki temu możesz uchwycić istotne analogie i znaleźć odpowiedź na wiele nurtujących cię kwestii.
► Krok 2:
Jeśli coś szczególnego wydarzy się w dowolnym dniu, skup się na zdarzeniach w całym pulsarze i odkryj, co ewentualnie przeoczyłeś, czego ma nauczyć cię dane doświadczenie i jak będzie ono rzutować na twoją przyszłość. □ Szczegółowe wskazówki znajdziesz w podręczniku „Kod Inkarnacji”.
23.05.2020BEN – Fala WĘDROWCA
● Życie to nie „hazard”
● PerspektywyOkres: 21 maja – 2 czerwca 2020

Fala WĘDROWCA odgrywa kluczową rolę w procesie uwalniania się od wszelkiego rodzaju ograniczeń, narzuconych norm, dominujących poglądów, zewnętrznych przymusów. Tutaj główną tematyką jest wolność osobista, niezależność od humorów i zdania innych, odwaga do przekraczania własnych granic, zaś problematyką – lęk przed nieznanym, bierność, fałszywe oczekiwania, izolowanie się od życia, jak również brawura i nagłe zrywy.

Impulsy wychodzące z tego poziomu świadomości dopingują każdego z nas do wyrwania się z błędnego koła niemożności i wypróbowania nowych, nieuczęszczanych dotąd dróg. Wcześniejsze inkarnacje uczyniły wielu z nas mistrzami samoograniczeń i niewolnikami własnych lęków. Świadomość BEN nie uznaje zasłaniania się cudzymi autorytetami czy niewiedzą. Wszystko, co czynisz, jest twoje, zaś świat zewnętrzny odzwierciedla twój świat wewnętrzny. Jeśli ty się zmienisz, zmieni się również twoje najbliższe otoczenie.

Pierwszą oznaką wejścia na ścieżkę do wolności jest rosnące uwrażliwienie na osoby i środowiska, które próbują wywierać na ciebie presję i ograniczać ci swobodę działania. Jednak gdy odważysz się zanurkować w głębię swoich niewypowiedzianych doznań i spostrzeżeń, odkryjesz, że ty sam zawęziłeś sobie granice, przyjmując na ślepo narzucone ci wzorce i cudze prawdy, bo zabrakło ci odwagi, by je zmienić.

Wszystko, co będzie się działo w tej fali, będzie związane z tematyką szeroko pojętej WOLNOŚCI, począwszy od sfery rodzinnej, obyczajowej, zawodowej po zbiorową. – Dojrzała świadomość nie uznaje żadnych murów, a szczególnie tych – wzniesionych przez cudze ego.


Medycyna RYBY

W duchowym świecie zwierząt nagualem BEN jest RYBA, przynosząca ludziom medycynę dostatku i obfitości. □ Pojęcie „medycyna” oznacza tu „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”.


13-dniowe spektrum fali

»W tej przestrzeni bardzo ważny jest takt i ostrożność. Nie wchodź w niepewne układy. Życie to nie „hazard”. Czasami trzeba porzucić myśli o zaspokojeniu własnych ambicji dla dobra innych. Bez względu na okoliczności pozostań wierny sobie i lojalny wobec ludzi, z którymi połączyły cię silne więzi. Nie zajmuj się sprawami, które ci nie przystoją. Kto nie potrafi okiełznać swoich namiętności, staje się ich więźniem i pozwala, aby fałsz zajął miejsce prawdy. Nie można poszukiwać prawdy opierając się o fałsz. Gra pozorów to początek końca dobrych relacji i związków, począwszy od małżeńskich, partnerskich, koleżeńskich po biznesowe i większe. Kto pojmie istotę emocji, nie da się im zniewolić i pozostanie ich panem. Walcz o to, co kochasz, w co wierzysz lub świadomie wybrałeś – nawet gdy zostaniesz sam. Los zacznie ci sprzyjać.« (Heks. przyczynowy 54 – „Niefortunny związek ○ Perspektywa” /Za I Cing, Pu R’Tsy Yang i M.Piasecka)
PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom składam serdeczne podziękowanie za wspieranie mnie w mojej pracy i Wasze bezinteresowne Dary Serca, w tym □ Monice z Iławy □ Paulinie ze Stanisławowa □ Wioletcie ze Strzyżowa □ Alinie ze Szczecina □ Agnieszce ze Świdnika □ Jolancie z Cieszyna. ☼ Niech Dobro wróci do Was zwielokrotnione.
☼ Łączna kwota darowizn w maju: 335,00 PLN. ☼ Każda Darowizna jest na bieżąco księgowana, a potwierdzenie przesłane na podany adres mailowy.


Data publikacji: 21.05.2020PIERWSZY
czerwony zamek wtajemniczenia20 maja, w Fali Słońca domyka się 52-dniowe spektrum pierwszego zamku inicjacji, w którym wróciliśmy do pracy od podstaw i wzmacniania fizycznych fundamentów życia. Funkcją pięciu zamków Czasu jest wyzwalanie ducha wspólnoty i synchronizowanie działań na rzecz odnowy. 52 dni to najkrótszy czas na pobudzenie zmian w polu świadomości i życiu.

Jednak jak pokazuje życie, ludzie oczekują zmian od innych, ale sami nie chcą się zmienić. Dlatego co pewien czas musi pojawić się silny bodziec, mobilizujący społeczność ziemską do działań. Od tej właśnie strony warto spojrzeć na obecną sytuację na świecie związaną z pandemią i zamiast doszukiwać się we wszystkim teorii spiskowych, warto oprzeć się na faktach. Żaden kraj na świecie nie był przygotowany na pandemię ani masowe testy. Każdy rząd musiał stosować się do zaleceń WHO, mimo jej wątpliwej reputacji. [O kulisach pandemii wspomniałam w poście z 9 kwietnia, Cyfrowe certyfikaty]

Wiele wskazuje na to, że wirus wydostał się z laboratorium w Wuhan, w którym od lat prowadzi się badania nad najgroźniejszymi wirusami, m.in. nad gatunkiem nietoperzy zarażonych SARS, a targ w Wuhan był ogniskiem wtórnym. Podobne badania prowadzą też Stany Zjednoczone. W laboratorium w Wuhan zdarzyło się, że pracownik został zaatakowany przez zainfekowanego nietoperza, a drugi miał kontakt z moczem ssaka. Obaj zostali poddani kwarantannie. Jednak w Chinach od dawna poważnym problemem jest nielegalny handel zwierzętami laboratoryjnymi, które zgodnie z prawem po zakończeniu badań powinny zostać uśpione, ale zamiast tego trafiają na targ. Kilka lat temu został skazany badacz z instytutu w Pekinie, który zarobił milion dolarów na nielegalnej sprzedaży zwierząt z laboratoriów. Więcej faktów od strony badań nad wirusem i publikacji w pismach medycznych na: youtu.be/b5xlL-C53f8

W ostatniej fali zamku następuje odgórne podsumowanie kolektywnych działań oraz stopnia uświadomienia ludzi i dojrzałości życiowej jednostki na tle ogółu. Tu liczy się świadomość wspólnego celu i poczucie współodpowiedzialności za obecny stan świata. Dlatego zamiast krytykować wszystko i wszystkich, narzekać, że jest źle, że musimy siedzieć w domach, zajmować się niesfornymi dziećmi, biegać w maskach na twarzy – skupmy się na tym, co jest dobre.

Doceńmy wielką ofiarność zwykłych ludzi, pracę przeciążonych do granic medyków, działania ministra zdrowia, bo to dzięki im pandemia została utrzymana pod kontrolą i oby tak zostało. Niekomfortowa sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy, pozwoliła wielu pośród nas przypomnieć sobie, co znaczy rodzina, docenić też trudy babć i dziadków zajmujących się na co dzień wnukami, przedszkolanek, nauczycieli i wielu innych grup zawodowych...

Po wygaśnięciu pandemii świat nie będzie już taki sam. Wirusy są od milionów lat na Ziemi. Koronawirus nie jest więc ani pierwszy, ani ostatni. Musimy oswoić się z tą myślą i zacząć normalnie żyć. – Bądźmy dla siebie dobrzy – to liczy się najbardziej i zawsze do nas wraca.

20.05.2020Fala SŁOŃCA + I Cing


Fala SŁOŃCA/Ahau nakreśla mentalną drogę pracy nas sobą, natomiast fizyczną śćieżkę wskazują przypisane do niej heksagramy chińskiej Księgi Przemian.


► Sytuacja na STARCIE fali:
Chińska mądrość uczy: „Niezależnie od tego, co się dzieje wokół, zachowaj spokój, bo wszystko wydarza się we właściwym czasie i miejscu. Przygotuj się do nadchodzących zadań, wierząc w swoją wewnętrzną prawdę”.
(Heksagram startowy 5 – „Czekanie” /za I Cing, Pu R’Tsy Yang i M.Piasecka)


► INTERAKCJE, bieg spraw, punkty przełomowe:
„Nie chowaj się przed ludźmi i światem. Zacznij świecić swoim naturalnym blaskiem. Jeśli chcesz iść z postępem i wzrastać duchowo, nie kryj swojej wiedzy, otwarcie prezentuj własne zdanie, inspiruj ludzi do zmian i pracy nas sobą.
(H. interakcji 35 – „Postęp ○ Ekspansja”)


► TAJEMNICA i główny motyw bieżących wyzwań:
„Życie będzie konfrontować cię z przeszkodami i opozycją ze strony innych osób, aby uświadomić ci, że owa opozycja nie jest niczym więcej jak wyrażaniem przez nich ich własnego punktu widzenia. Dzięki ścieraniu się przeciwieństw, powstają nowe wartości służące zmianie na lepsze. Takie opozycje rodzą zazwyczaj konflikty, które łatwo można zażegnać, gdyż mają one źródło w wyrażonych na zewnątrz pozach, a nie wynikają z prawdziwych wewnętrznych różnic. Aby zakończyć spory, należy skupić się na rzeczach małych, przyziemnych, związanych z codziennym życiem. Udawanie na zewnątrz pozornej zgody przy braku zgody wewnętrznej i wynikające z tego niezdecydowanie nie pozwala ci dokonać trwałych zmian. Staraj się osiągnąć kompromis między swoim postępowaniem i postawami ludzi, aby doprowadzić do porozumienia.”. (H. przyczynowy 38 – „Opozycja ○ Przeciwieństwa ○ Wrogość”)


□ Przemyśl podane przesłania i zacznij je wdrażać do codziennego życia.


8.08.2020
● Ahau, Fala SŁOŃCA
● Nie oczekuj cudów, lecz sam ich dokonajOkres: 8 – 20 maja 2020

Fala SŁOŃCA bilansuje działania ludzi w trzech poprzednich falach i stanowi źródło najbardziej uświadamiającej, pouczającej i kreatywnej energii. Z tego spektrum wychodzą inspirujące impulsy, dzięki którym inteligencja człowieka dostraja się do wyższych poziomów świadomości. Tu solarnym logo jest bezinteresowna miłość i prawda. Mądrość Ahau uczy: „Szanuj człowieka za to, że jest, a nie kim jest”.

W tej przestrzeni liczy się świadomość celu, czystość zamiarów, zdolność wybaczenia i operatywność, zaś problematyką jest zaślepienie, fałszywe oczekiwania, uwarunkowania tak–ale, albo–albo. Wszystko, co wydarzy się w ciągu kolejnych 13 dni, będzie miało związek z procesem rozświetlania indywidualnych i kolektywnych cieni oraz rozbłyskiem celu, do którego zmierzamy jako jednostka i społeczność. Cień to twoje niedostrzegane oblicza, niezałatwione sprawy, podświadome lęki, osądy, ograniczenia i wszystkie przemilczane lub tłumione kwestie. To stoi na drodze do spełnienia i pokojowej komunikacji między ludźmi.

Jak pokazuje życie, wielu pośród nas zapętliło się w matrycy niemożności, negatywnych przekonań, lęków egzystencjalnych, pamiętliwości i zwątpienia, i nie zdaje sobie sprawy, że największym więzieniem bywa ich własny umysł. Dopiero gdy człowiek odważy się zacząć samodzielnie myśleć, dostrzeże, w jak wielkim stopniu jego zachowaniami kierowały samoutrwalające się schematy umysłowe, cudze przekonania i dominujące światopoglądy. Wtedy będzie zdolny rozwinąć zdolność wnikliwej analizy faktów i uwolnić się od kajdan wmówionej mu winy, wstydu, sztucznych autorytetów i opartych na nich instytucji. (Za Przeskok ewolucyjny, B.Lipton i S.Bhaerman)


Medycyna GOŁĘBIA

W duchowym świecie zwierząt nagualem Ahau jest MOTYL oraz GOŁĄB, przynoszący ludziom medycynę bezinteresowności i pokoju. Pojęcie „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”.
13-dniowy okres faliFala SŁOŃCA jest kolebką Wydawnictwa Pulsar - tu 12.02.2001 - w dniu 1 Ahau, rozpoczęliśmy naszą działalność. Teraz, 8 maja 2020 – w pierwszym dniu fali, świętujemy nasze galaktyczne urodziny. Kończymy 27 tzolkinowskich lat i na spirali Czasu rozpoczynamy 28. obieg. Aby nie zrodziło się niezrozumienie dodam, że solarne lata odlicza się w rytmie 365 dni, a lata galaktyczne w rytmie 260 dni.


PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za bezinteresowne Dary Serca i wspieranie mnie w mojej pracy nad rozpowszechnianiem wiedzy i podtrzymaniem w ludziach nadziei na lepsze jutro, w tym □ Marcinowi z Hrubieszowa □ Szymonowi z Lublina □ Agnieszce z Wołowa □ Annie z Babimostu □ Alicji z Wrocławia. Niech Dobro wróci do Was zwielokrotnione. ☼ Pula Darów w maju wynosi: 180,00 PLN. ☼ Każda Darowizna jest na bieżąco księgowana, a potwierdzenie przesłane na podany adres mailowy.


Data publikacji: 8.08.2020INTELIGENCJA emocjonalna
● Pięć zachowań - poznaj SiebieObecnie poruszamy się w przestrzeni jedenastego miesiąca, który obliguje nas do usuwania smogu emocjonalnego poprzez niwelowanie napięć w otoczeniu, tonowanie wojowniczych zapędów i przywoływanie do porządku tych, co najgłośniej krzyczą. Porządkowanie sceny zawsze zaczynamy od siebie, dlatego najpierw powinniśmy zbadać stan własnego ciała emocjonalnego, a następnie skupić się na usuwaniu zalegających tam destrukcji.

„Emocje są środkiem do celu i ważnym instrumentem, który przekazuje ci cenne informacje o tobie... Ciało emocjonalne kreśli twoją tożsamość i jest polem najintensywniejszych działań w sferze oczyszczania, samoodnowy, naprawy relacji, zmiany podejścia do drugiej osoby”...
► Za: Kobieta.onet.pl/pięć zachowań…

„Umiejętność rozumienia i zarządzania emocjami pozwala lepiej odnaleźć się w życiu osobistym, zawodowym i społecznym. Według "regułki", inteligencja emocjonalna (EI), to kompetencje osobiste człowieka w rozumieniu zdolności rozpoznawania stanów emocjonalnych własnych oraz innych osób. Inteligencja emocjonalna pozwala na wykorzystywanie własnych emocji i radzenie sobie ze stanami emocji innych osób. Nie da się ukryć, że ma ona wielki wpływ na całe nasze życie.

Wiele mówi się na temat cech, czym odznaczają się ludzie o wysokiej EI. Chwali się to, że są optymistami, zarażają dobrym humorem, są asertywni, ciekawi innych ludzi i bez problemu odnajdują się w społeczeństwie. A co można powiedzieć o cechach tych z nas, którzy inteligencji emocjonalnej nie mają mocno rozwiniętej? Przedstawiamy pięć zachowań, które ujawniają brak inteligencji emocjonalnej. Jak jest u ciebie?

Na szczęście inteligencja emocjonalna jest kompetencją, nad którą można pracować i którą można rozwijać. Warto podjąć ten wysiłek, aby nie tylko więcej czerpać z życia, ale lepiej współdziałać z innymi ludźmi.


PIĘĆ zachowań, które ujawniają BRAK inteligencji emocjonalnej

1 ● Brak cierpliwości, gdy trzeba tłumaczyć komuś coś do skutku

Osoba o słabo rozwiniętej inteligencji emocjonalnej nie rozumie tego, że nie każdy w mig pojmuje jej intencje. Bywa niesympatyczna, zdarza się, że używa zwrotów takich jak „czego tu nie rozumieć?” i szybko przechodzi do postawy agresywnej. Często taka rozmowa kończy się nerwami i obwinianiem drugiej osoby o to, że nie zrozumiała intencji.

2 ● Brak zrozumienia sytuacji, w której żart bawi, a kiedy powoduje dyskomfort

Osoba o niskiej EI sama siebie widzi jako osobę rozrywkową i bardzo towarzyską. Chętnie opowiada żarty, ale często przekracza delikatną granicę dobrego smaku i nie potrafi odczytać jasnych sygnałów, że granica została przekroczona. Nie zauważa tego, że powoduje dyskomfort i obwinia innych o brak poczucia humoru.

3● Brak potrzeby rozważania różnych opinii

Osoba z niską inteligencją emocjonalną ma problem z braniem pod uwagę innych opinii. Uważa, że wszelkie pomysły są najlepsze jedynie wtedy, gdy sama je wymyśli. Osoba z niską EI zazwyczaj nie wychodzi poza wąskie granice własnego światopoglądu, który staje się powłoką ograniczającą rozwój.

4 ● Obwinia innych o własne problemy

Cokolwiek by się nie działo, osoba z niskim EI stara się na siłę określić, kto jest winny, nie widząc własnych niedoskonałości. Bardzo często obwinia swojego partnera, zespół w pracy i rodzinę za własne niepowodzenia.

5 ● Osoby z niskim EI nie są zbyt pracowite

Osoby z niskim poziomem inteligencji emocjonalnej, starają się obdzielić innych swoimi obowiązkami. Często zrzucają swoją odpowiedzialność na inne osoby, umywając ręce od odpowiedzialności i porażek.


Co mówi o tobie twój ulubiony kolor ubrań?

Zobacz:
kobieta.onet.pl/zdrowie/psychologia/piec-zachowan-ktore-ujawniaja-brak-inteligencji-emocjonalnej/5snhpt4?fbclid=IwAR35gb-k1ns0MuaDrLGZewayO-ghLzNVKr1-RlXUplBtw6C0B22jIyec8Ps


5.05.2020


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35
   następne 8 »