Listy
Aktualności

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
Ranking Fundacji Bertelsmanna
Ile jest demokracji w demokracji?Na to pytanie każdy niech sam odpowie, bo opublikowany niedawno ranking Fundacji Bertelsmanna jest mocno wątpliwy i nie z uwagi na niskie notowania dla Polski, ale na wiarygodność badającego.

Niemiecki koncern medialny Bertelsmann został zbudowany na kłamstwie; przez 50 lat utrzymywał, że był ofiarą nazistowskich represji. Prawda wyszła na jaw, kiedy komisja historyków opublikowała druzgocący dla Bertelsmanna raport. Okazało się, że dom wydawniczy Bertelsmann współpracował z hitlerowskim reżimem, sponsorował SS, drukował literaturę szowinistyczną i materiały dla NSDAP i III Rzeszy, i na tym zbił gigantyczny kapitał. □ Pomyśleć, że ktoś taki śmie oceniać poziom demokracji, praworządności, wolności, przestrzegania praw człowieka szczególnie w naszym kraju.

Dziś, według Fundacji Bertelsmanna najbardziej demokratycznymi krajami na świecie są Francja, Finlandia, Norwegia, Dania, Szwajcaria, Niemcy, Nowa Zelandia. W grupie 41 państw Polskę sklasyfikowano na 37 miejscu. W porównaniu do badania z 2014 jest to spadek o 29 miejsc.

Najbardziej bulwersujący jest jednak fakt, że polski rząd milczy. W sytuacjach, kiedy rozmyślnie szkodzi się Polsce, premier rządu lub prezydent powinien niezwłocznie zwoływać konferencję prasową i w mocnych słowach wyrażać polskie stanowisko. Natychmiastowych reakcji brakuje też wobec wszystkich oszczerstw rozpowszechnianych poza granicami kraju, jak te w Lipsku. Polski dziennikarz podczas wygłaszania laudacji na cześć tegorocznego polskiego laureata Lipskiej Nagrody, „obrońcy wolności mediów i demokracji w Polsce”, bezwstydnie łgał, mówiąc o reżimie policji i wojska zajmujących się prześladowaniem opozycji, groźbie 3 lat więzienia za głośne skandowania nazwiska Wałęsa czy karaniu za rozwieszanie banerów z napisem „Konstytucja”. Taka informacja poszła w świat. □ Pytanie: gdzie jest ten nasz „patriotyczny, propolski” rząd?...

□ Dlaczego w ostatnim czasie dotykamy tylu kontrowersyjnych tematów. Odpowiedź jest prosta: Fala Orła jest jedyną falą w Tzolkin, która bez retuszu i makijażu odzwierciedla dominującą świadomość narodów i siłę samostanowienia; jej funkcją jest rozszerzać horyzonty myślenia, przenikać iluzje, omamy, wskazywać źródła podziałów, fanatycznych zachowań, dewiacji itp. □ Nieważne, czy się z tym zgadzasz, ważne, że usłyszałeś

Demokracja
to najgorszy system rządzenia
ale póki co lepszego nie znaleziono
– Winston Churchill


Data publikacji: 12.10.2018Wiarygodność „Pinokia”…


Kilka dni temu w Krakowie przewodniczący Rady Europejskiej, D.Tusk, apelował do rodaków o jedność w ojczyźnie, a wczoraj podczas rozmowy o sytuacji w Polsce z liderem zespołu U2 podarował mu plakat totalnej opozycji z napisem „Konstytucja” i tym samym pokazał, ile „prawdy było w jego prawdzie” i jak „dobrze” życzy ojczyźnie. – Pytanie: której?...

□ W Kalendarzu 13 Księżyców energią wczorajszego dnia był 11 Wąż – dzień poszanowania każdej inności albo dzień kopania dołków pod innymi.
Data publikacji: 11.10.201810 X 2018 – Światowy Dzień Wzroku
„Smartfonowa szyja” i „smartfonowy kciuk”Smartfony, komputery, laptopy to technologiczne „dobrodziejstwo”, ale i „przekleństwo” dla zdrowia. Bóle kręgosłupa, bezsenność, dolegliwości wzroku, kołatanie serca, brak koncentracji, stres, agresja to tylko niektóre przykłady. Prognozy zapowiadają, że do 2050 r. połowa populacji na świecie będzie krótkowzroczna, a w dużej mierze przyczyni się do tego rozwój technologii informacyjnych. Problem dotyczy nie tylko dorosłych, ale coraz młodsze dzieci.

□ Ludzka głowa waży średnio 4-4,5 kg; utrzymywana w pozycji wyprostowanej nie stanowi dużego obciążenia dla kręgosłupa, ale pochylona do przodu już tak:
Data publikacji na Fb: 10.10.2018

Światy paradoksów, koneksji, braków...


Źle się dzieje w społeczności, w której są równi i równiejsi wobec prawa, zaś ci, którzy przesądzają o ludzkim losie, całkowicie bezkarni, jak na przykład sędziowie. Niektórzy z nich świadomie łamią prawo, wydają stronnicze wyroki, mieszają się do polityki, angażują w kampanie wyborcze – i nie ponoszą żadnej odpowiedzialności. – Jak nazwać fakt, kiedy na 3 tygodnie przed wyborami samorządowymi SN wydaje znanemu z niechęci wobec polskiego rządu, szwajcarsko-niemieckiemu koncernowi Onet – prawo do wglądu i publikacji nagrań z tzw. „taśm prawdy”.

Nagrania zostały natychmiast wykorzystane przeciw obecnemu premierowi, wrogowi numer jeden dla mafii vatowskich i rajów podatkowych w Polsce. I tak, antyrządowej kampanii wyborczej nie musi prowadzić opozycja, bo robią to media zagraniczne wespół z kliką sędziowską. Zupełnie zapomniano, że w czasach, kiedy powstawały nagrania, obecny premier był prezesem banku, bywalcem zmanierowanych salonów i członkiem rady gospodarki przy premierze Tusku, ale bez aspiracji politycznych, skoro odmówił premierowi Tuskowi objęcia stanowiska ministra finansów w jego rządzie.

Nasuwa się pytanie, co właściwie symbolizuje przed SN posąg Temidy – upersonifikowanej bogini sprawiedliwości z opaską na oczach, wagą i mieczem w rękach, władczynią wyroczni delfijskiej? Opaska ma przecież symbolizować bezstronność, waga precyzyjny ciężar przewin, miecz sprawiedliwą władzę sędziowską.

□ Nie chodzi tu o ocenę reform sądownictwa czy krytykę sędziów, lecz o krytyczne spojrzenie na kwestię równości, odpowiedzialności, sprawiedliwości obywatelskiej. W Kalendarzu 13 Księżyców energią dzisiejszego dnia jest 9 Noc – dzień przenikania światów paradoksów, niesprawiedliwości, zaprzeczeń, braków...
Data publikacji: 8.10.2018● SZCZEROŚĆ zamiarów
● Test na wiarygodnośćW świecie Majów znak IK znaczył wiatr, duch, powietrze; symbolizował Praojca, oddech Stwórcy, inspirację Ducha, Drzewo Życia dające wszystkim istotom tlen, bez którego nie byłoby życia; reprezentował boską inspirację, drogę komunikacji ze Stwórcą, moc słowa, łączenie przeciwieństw, sztukę negocjacji. Większość plemion Mezoameryki uważała ten znak za złowrogi i zdradziecki; wierzono bowiem, że na drodze komunikacji ze Stwórcą czają się złe duchy, które tylko czyhają, by wejść w ludzkie ciało, wywołać choroby umysłu i ciała, sprowokować konflikty i wojny. Szamani wiązali znak IK z dyktatorami i tyranami, w których umysły wtargnęły demony gniewu i wściekłości. O ich obecności w ciele człowieka świadczyła zuchwałość, bezduszny egoizm, prostackie zachowanie.

Dziś, obserwując przestrzeń komunikatywności, można odnieść wrażenie, że demony zuchwałości wtargnęły do europejskich trybunałów, zaś w rodzimym SN „ogłuszyły i tak już ślepą Temidę”, zablokowały „wagę win i zasług”, a „miecz prawdy” zwróciły przeciw Sprawiedliwości.

Ocena jakości zmian w sądownictwie nie ma tutaj znaczenia, bo błędy i niedoskonałości można skorygować. Nie myli się ten, kto nic nie robi. Dlatego to, co się teraz liczy, to otwartość na zmiany, dialog, równość wobec prawa, etyka, pokora. □ W świecie ludzi znak IK odzwierciedla wzorcową świadomość „gwiezdnego" dyplomaty, arbitra, mediatora, sprawiedliwego ojca.

W tym spektrum doszło do spotkania szefa rządu z byłą/nie-byłą pierwszą prezes SN za zamkniętymi drzwiami; ustalono, że treść rozmów nie będzie upubliczniona. Niestety, pani prezes nie dotrzymała słowa. Kilka godzin później przyznała, że postąpiła zbyt emocjonalnie. Może jednak czas udać się na emeryturę?… Od osób publicznych Uniwersum wymaga dużo więcej...

□ Niech każdy sam sobie odpowie, jak się ma niedyskrecja i emocjonalność do zawodu sędziego.
Data publikacji: 22.09.2018Siła SŁOWA

13-dniowe spektrum Białego WIATRU ukazuje nam panoramę tego, co nas najbardziej ogranicza w kontaktach z ludźmi, jak również testuje naszą wiarygodność i współbrzmienie między tym, co myślimy i czujemy, a tym, co mówimy i robimy. Tu liczy się takt, otwartość, szczera rozmowa.
Data publikacji: 19.08.2018● Polowanie na CZAROWNICE
● Przywołanie „królewny Śnieżki i krasnoludków”W drugim, biegunowym miesiącu roku ujawnił się cichy wirus od lat trawiący europejską demokrację i w końcu wybrzmiało publicznie „eurokredo” – zdeptać wolność słowa, ośmieszyć wartości, rzucić na kolana niepokornych albo zniszczyć. W miejsce „Bóg-Honor-Ojczyzna” wprowadzić nowe motto: „Pieniądz-Wyzysk- Poddaństwo”.

Temat jest kontrowersyjny, ale nie wolno go lekceważyć, bo fakty biją na alarm. Apetyty unijnych oligarchów rosną w zastraszającym tempie. Udało im się zakwestionować wynik demokratycznych wyborów we Włoszech, uciekając się do szantażu ze strony instytucji finansowych. Wciąż ingeruje się w sprawy wewnętrzne Polski, teraz zasadzono się na Węgry za to, że naród węgierski wybrał rząd, którego stanowisko jest niezgodne z poglądami takich indywiduów jak Timmermans czy Verhofstadt.

Na forum PE wczorajszy sąd na Węgrami, z niemałą dozą ironii, skwitował prof. Legutko:
„Rząd premiera Orbana w ciągu ostatnich 10 lat cieszy się gigantycznym poparciem. Powiedziano tutaj [w PE], że nie jest to atak na węgierskie społeczeństwo, lecz na węgierski rząd. Cóż, ktoś przecież wybrał ten rząd i nie była to królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków. Jeżeli ten rząd wam się nie podoba, obalcie go i powołajcie w to miejsce kogoś z zewnątrz. Myślę, że Pan Timmermans chętnie by się tego podjął. A gdy już to uczynicie, zróbcie to samo z Polską, to rozwiąże wszystkie wasze problemy”.

□ Każdy niech sam oceni, która narracja jest mu bliższa i czy opowiada się za rządem poddanych, czy rządem patriotów.
Data publikacji: 12.09.2018Miesiąc SKORPIONA
● Platforma WYZWAŃ na 2018/19To, co wydarzy się w ciągu 28 dni drugiego biegunowego miesiąca, wskaże nam, co jest naszą siłą i gdzie tkwią największe blokady na drodze przebudzenia. Każdy człowiek ujęty jest w kosmicznym planie przebudzenia, nawet jeśli nigdy o nim nie słyszał. Impulsy z poziomu „2” docierają do każdej podświadomości i są jak przysłowiowa kropla drążąca skałę. Jednych skłaniają do refleksji i opamiętania, u innych wyzwalają lęk, agresję, huśtawki nastrojów, irracjonalne zachowania. Tak czy inaczej są to spolaryzowane symptomy zmian (inaczej wzniesienia) i zawsze mają pozytywny wydźwięk, bo wydobywają na światło dzienne to, co ukryte, aby zostało zauważone.
● Symptomy wzniesienia po jasnej stronie osobowości:
„2” stabilizuje napięcia w otoczeniu, nie boi się śmiałych wyzwań, wierzy, że cały świat stoi przed nią otworem; powinna jednak uważać, aby nie posuwać się za daleko, bo pole napięć jest zbyt rozbudowane.

● Symptomy wzniesienia po ciemnej stronie osobowości:
„2” maskuje prawdziwe uczucia; jest przekorna, zaczepna, awanturnicza, wybuchowa; zamiast szukać przyczyn konfliktu, lubi prowokować, podejmować bezmyślną walkę; jest fanatyczna, wyjątkowo oporna na zmiany; albo zasłania się fałszywymi przesłankami, albo na siłę próbuje udowodnić rzeczy nieprawdziwe; w jej obecności wyczuwa się napięcie, przysłowiową „ciszę przed burzą”.

□ Pod tym kątem spójrzcie na siebie, swoich krewnych, znajomych, ludzi z otoczenia, przestrzeń publiczną itd.


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34
   następne 8 »