Listy
Aktualności

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
Poszukanie narzędzi i sposobów
Syndrom ratownikaWg kalendarza Tzolkin, śr. 19 grudnia to kin 3 Men/Niebieski Elektryczny Orzeł – siła świadomości społecznej i odpowiedzialności, trzeci dzień dynamizującej życie Fali Wędrowca. Impulsy dzisiejszego dnia dopingują do szukania pomocnych narzędzi i sposobów na uporanie się z syndromem ratownika, cierpiętnika, ofiary i ze skłonnością do lawirowania, chowania głowy w piasek, przytakiwania dla świętego spokoju. To zawadza nam na drodze do samostanowienia.

□ Przesłanie Men na dziś: – Naucz się mówić „nie”, „dość”, „basta”, „wystarczy”, „nie teraz”!
Data publikacji: 19.12.2018„Belferska grypa”


Niedawno mieliśmy „psią grypę” wśród policjantów, a wczoraj „belferską grypę” wśród nauczycieli. W ten sposób domagają się podwyżek pensji o 1000 zł. Zgadza się, że nauczyciele zarabiają za mało – powinni zarabiać więcej ( ! ) i nie oni jedni. Jednak wczorajszy protest w formie zaplanowanych L4 stawia środowisko nauczycielskie w negatywnym świetle, podobnie jak lekarzy wystawiających lewe zwolnienia. Nasuwa się pytanie: czy L4 dawali z racji poparcia dla samej idei, czy może za łapówki? Podobną akcję protestacyjną nauczyciele zapowiadają na maj 2019, podczas egzaminów maturalnych.

□ Czy godzi się fundować maturzystom tak wielki, dodatkowy stres? Jaki to przykład płynie do młodzieży? Gdzie odpowiedzialność?...
□ Co by było, gdyby w takiej formie zastrajkowali strażacy i tego dnia nie miałby kto gasić pożarów?19.12.2018Co ogranicza naszą wolność?


Według kalendarza Tzolkin, wt. 18 grudnia to kin 2 Ix (czyt. iisz)/Biały Biegunowy Mag, wnoszący do świata ludzi impuls uczciwości, dystansujący do pogodni za zyskiem kosztem innych; jest to drugi dzień inicjującej, dynamizującej procesy Fali Wędrowca. Niezałatwione sprawy z przeszłości, mogą wyłonić się dziś turbulentnie, zaś pokusa pójścia na skróty zakończyć fiaskiem.

□ Pytanie-wyzwanie na dziś: Na ile jesteś uczciwy wobec własnej Duszy?
Data publikacji: 18.12.2018Zmysł JAŹNI
● Zdolność krytycznego postrzeganiaWe wtorek, 20.11., domknęła się energetyczna przestrzeń świadomości Ix/Białego Maga. Wszystko co się wydarzyło w ciągu minionych 13 dni – to, co nas ucieszyło, co zbulwersowało i co powiało grozą, to jedynie przedsmak problematyki, z którą będziemy się mierzyć w nowym 13-letnim cyklu Białego Maga. W jednym z pewnością się zgodzimy, że 13-dniową falę zdominowały tematy z dziedziny szeroko pojętej praworządności i jej braku, choć było też wiele pozytywnych akcentów.

Z myślą o osobach stawiających pierwsze kroki w Tzolkin podpowiadam, że domeną Maga jest sprawiedliwość, praworządność, lojalność, czystość zamiarów, magia serca objawiająca się poprzez zdolność nadzmysłowego postrzegania i moc dokonywania cudów. Na drugim biegunie dominują matactwa, materializm, żądza kontroli, nietolerancja, pokusy, stronniczość.

W wymiarze programów Czasu archetyp Ix (czyt. iisz) symbolizuje posłańca Ducha, inicjatora duchowych przemian, opiekuna płomienia inicjacji w misterium odczytywania znaków, symboli i przekazów płynących z poziomu Nadduszy (= VII wymiar Światła). Ta zdolność jest na razie niedostępna dla ludzi.

Zbyt wielu pośród nas wciąż jeszcze nie rozwinęło zdolności postrzegania zmysłem jaźni lub inaczej zmysłem Duszy. Mówiąc prościej, jest to zdolność formułowania krytycznych spostrzeżeń i odwaga do artykułowania ich na zewnątrz, ale bez emocji czy obaw jak zostaną przyjęte przez ogół. Krytyczne postrzeganie czy krytyczne uwagi nie są krytyką, osądzaniem ani wartościowaniem ludzi i zjawisk. Język jest zbyt ubogi, by wyrazić subtelne jakości w sposób precyzyjny, dlatego te pojęcia są często mylnie rozumiane. Np. Pojęcie "egocentryczna postawa" nie jest nazwaniem kogoś "samolubem", albo dostrzeganie w czymś "zła" nie jest tym samym co nazwanie kogoś "złoczyńcą". Odrębnym tematem jest ludzka gotowość do usłyszenia krytycznych uwag i treści…
Data publikacji: 20.11.2018SOLIDARNIE i RAZEM


100-Lecie Niepodległości uczczono w ponad tysiącu miejsc na świecie. W Polsce świętowano ten dzień we wszystkich regionach kraju. W Marszu Niepodległości w Warszawie wzięło udział 250 tysięcy osób, które zjechały z całego kraju, drugie tyle obserwowało Marsz wzdłuż trasy pochodu… Kolejarze łódzcy dołączali do składów dodatkowe wagony, aby Łodzianie na czas dotarli do Warszawy. Nie zabrakło też Polonii i gości zagranicznych. Tego dnia nie istniały żadne podziały, opcje, wyznania, przekonania – byliśmy JEDNĄ biało-czerwoną Wspólnotą.

Z tej wspólnoty wyłamała się totalna opozycja i totalni dziennikarze, choć nie zabrakło kilku prowokatorów próbujących wszczynać burdy. Poza kilkoma incydentami marsz przebiegł spokojnie. Uczestnicy nie dali się sprowokować. Na pochodzie pojawiły się race dymne, które były zabronione. Jednak na tę szczególną rocznicę można było zrobić wyjątek. Race były w kolorze białym i czerwonym, co o zmroku dodawało klimatu pochodowi. Ale „totalni” widzieli co innego i nie zawahali się nazwać Marsz Niepodległości paradą bolszewizmu, faszyzmu, nacjonalizmu i taki przekaz puścili w świat.

□ Czas, aby rząd, zamiast wciąż tłumaczyć się przed totalną opozycją i światem, zaczął bronić honoru normalnych Polaków, w tym 250 tysięcy uczestników Marszu Niepodległości – kombatantów, rodzin z dziećmi, zwykłych ludzi... □ Tysiące ludzi idących obok siebie z biało-czerwonymi flagami, małe dzieci z chorągiewkami w dłoni – to robi wrażenie!
Data publikacji: 14.11.2018100-lecie NIEPODLEGŁOŚCI
● Synergetyczne oddziaływanie przeznaczeniaW niedzielę, 11 listopada o godz. 15.00, w Warszawie odbędzie się legalny Marsz Niepodległości z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Wcześniejsza decyzja prezydent stolicy o zakazie Marszu, skonsultowana z jej następcą, została uchylona przez sąd. Nie udał się podstępny plan zagłuszenia rangi 100-lecia, poróżnienia środowisk, wywołania burd na ulicach, odebrania ludziom radości świętowania razem. Buta pani HGW, jej egocentryzm, brak szacunku dla ludzi zostały utemperowane. HGW musi pojąć, że jest włodarzem miasta, a nie prezydentem kraju.

Jednak w każdym negatywnym aspekcie jest przynajmniej jeden pozytywny akcent. Próba zakazu manifestacji zmusiła prezydenta AD do zorganizowania Marszu o randze państwowej. Powinien to zrobić dużo wcześniej, a nie „pod przymusem”. Marsz będzie zabezpieczać policja i żandarmeria wojskowa. Z mocy prawa w czasie uroczystości z udziałem głowy państwa nie mogą odbywać się żadne kontrmanifestacje.

□ Tak więc prztyczka od losu dostała nie tylko pani prezydent, ale i pan prezydent. Co więcej, prezydent AD musiał usiąść do rozmów z narodowcami, których wcześniej wykluczył, do czego nie miał prawa. Prezydent ma obowiązek reprezentować wszystkie środowiska i respektować wszystkich jednakowo. To znak-ostrzeżenie dla AD, że dość hipokryzji, lansowania siebie, barwnych mów o patriotyzmie i jedności, czas zacząć budować tę jedność.

● Na koniec o energii dnia w skrócie:
w niedzielę kinem dnia jest 4 Caban – Czerwona Samoistna Ziemia, czwarty dzień Fali Białego Maga. Piękniejszej energii na 100-lecie nie można by sobie wymarzyć. Mag pokazał, że w jego spektrum nie ma rzeczy niemożliwych ani miejsca na deptanie uniwersalnych kodeksów etycznych, zaś Samoistna Ziemia to znak z przyszłości do teraźniejszości; impuls kooperacji dla dobra ogółu, symbol rodziny, narodu, kraju oraz mentalny drogowskaz do odbudowy więzi i przebudzenia ducha wspólnoty. Tu akcentuje się synergetyczne oddziaływanie przeznaczenia.

Data publikacji: 10.11.2018
8 listopada 2018
● Profetyczny dzień dla świataWszystko, o czym usłyszymy i co zdarzy się 8 listopada, pokaże nam w skondensowanej formie ramową problematykę na 2019/2020 rok. Według kalendarza Tzolkin kinem tego dnia jest 1 Ix (czyt. iisz), znak potrójnego Maga-Jaguara, porównywalny z Wszechwidzącym Okiem Boga lub okiem Horusa, którego prawe oko odpowiadało za przyszłość, lewe za przeszłość, a razem symbolizowały wszechwiedzę.

Tegoroczna konstelacja sprawia, że w ten „profetyczny czwartek” nakładają się na siebie różne czasoprzestrzenie i potężne fraktalne energie, zaś w bieżącym 13-księżycowym rytmie stajemy na progu Fali Białego Maga, w której boska Sprawiedliwość i Magia Serca wezmą pod lupę ludzką praworządność i kodeksy napisane przez ludzi.

Obserwując wydarzenia i newsy, nie koduj samych negatywnych treści, ale przede wszystkim te pozytywne, bo to one będą naszą siłą nośną w następnym roku. □ Teraz TY jesteś „wyrocznią” dla ludzi i świata.

□ Pierwszą dobrą informacją jest ta, że 8 listopada br. zespół pieśni i tańca „Mazowsze” (zał. 8.11.1948) - nasza chluba narodowa, świętuje swoje 70. urodziny. To znak, że w świetle Boskich Kodeksów polskość jest niezniszczalną wartością, której nie zdławi żadna mroczna siła.


Data publikacji: 8.11.2018Edukacja czy PROGRAMOWANIE przez oswajanie?
„Tęczowy piątek” w polskich szkołachW sytuacji kiedy Węgrzy ustawowo zlikwidowali studia gender na uniwersytetach, uznając to za ideologię a nie dziedzinę nauki, a prezydent USA domaga się usunięcia słowa „gender” z terminologii ONZ i zastąpienia go do słowem „kobieta” – w polskich szkołach dopuszcza się bezrefleksyjną propagandę w tym zakresie. Edukacją dzieci i młodzieży w temacie seksualności powinni zajmować się nauczyciele – za to przecież dostają pensje, a nie jacyś lobbyści opłacani przez światowy związek LGBTQI+. Akcje typu „Tęczowy piątek” mogą być przeprowadzane tylko za zgodą kuratora i po przedłożeniu pisemnej zgody rodziców. Natomiast nakłanianie np. 7-letnich chłopców do zakładania spódniczek w takich dniach powinno być z urzędu zabronione!

W Polsce wytwarza się taką atmosferę, jakby istniało coś takiego jak homofobia. Jeśli ktoś uwłacza godności drugiego człowieka za jego preferencje seksualne, to od tego jest prawo, by to karać. Dziś usiłuje się natrętnie zindoktrynować ludzi młodych. Indoktrynacja dzieci i młodzieży w sferze gender to świadomy, systematyczny proces wpajania homoideologii, czyli podprogowe jej programowanie przez oswajanie za pośrednictwem placówek oświatowych i mediów. Ci, którzy szerzą tę propagandę, stają się bohaterami i męczennikami, a ci, którzy przeciwstawiają się homorewolucji, są nazywani homofobami, fanatykami, ciemnym ludem. Kłamstwo powtórzone naście czy setki razy staje się w końcu powszechną prawdą.

► Co znaczy skrót LGBTQI+, który ewoluuje w niebywałym tempie?
□ Pierwotnie odnosił się on do lesbijek i gejów (LGB).
□ Potem dołączyły osoby biseksualne, transseksualne i transgenderyczne (LGBT), czyli mniejszości o odmiennej orientacji seksualnej kolejny wariant z literą Q, pochodzącą od terminu queer, który oznacza osoby nieheteroseksualne lub niepewne swojej orientacji seksualnej lub jej poszukujące (LGBTQ).
□ Potem dodano literą I od słowa interseksualizm, dot.np. obojnactwa (LGBTQI, a teraz rozszerza się o literę F, oznaczającą przyjaciół takich osób (LGBTQIF) albo literę A dla sprzymierzeńców w walce z homofobią (LGBTQIA).
□ Ale istnieje już kolejny światowy trend włączania nowych grup, co wyraża znak +, stąd LGBTQ+. 10.2018

► Jeśli te tendencje nie zostaną w porę zatrzymane, na końcu tego łańcucha może znaleźć się już tylko pedofilia i wszystkie inne dewiacje.

□ Do problematyki seksualności i karmicznej praprzyczyny homoseksualizmu nawiązywały nasze publikacje sprzed lat, m.in. „Kompendium”, „Czas i przeznaczenie” J.Kossnera, „Przeszłość i przyszłość w teraźniejszości” H.Kotwickiej. To gwoli informacji zanim ktoś posądzi mnie o homofobię.


Data publikacji: 26.10.2018» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34
   następne 8 »