Listy
Listy od czytelników

Drodzy Czytelnicy!
Apeluję o cierpliwość i wyrozumiałość. Dziennie dostaję od kilkunastu do kilkudziesięciu listów, nie licząc telefonów.

UWAGA:
Z przykrością informuję, że nie interpretuję indywidualnych kinów narodzin, jak również osobistych wydarzeń. Udzielenie odpowiedzi na kilkaset listów miesięcznie jest po prostu niemożliwe. Wszystkich Zawiedzionych zachęcam do wymiany doświadczeń z osobami szukającymi kontaktu.

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
Animalistyczna osobowość społeczna
Symbol DZIKAW życiu wszystko jest informacją. Jedne wyzwalają emocje, inne radość, większość jednak przepływa niezauważona. U nas bardzo mocno zaznaczył swą obecność DZIK. Co chciał nam powiedzieć?...

► Neutralny potencjał:
DZIK wtajemnicza w magię „szlamu i błota” jako dającego się formować materiału, z którego powstało wszystko co ziemskie; jako zwierzę ofiarne wskazuje na zdolność do składania w ofierze tego co mniejsze, temu co większe, aby mogła zostać uwolniona nowa siła; reprezentuje równowagę w braniu i dawaniu. Motto: „Bóg stworzył niebo i ziemię, a nie niebo i piekło”. (Za „Siła Zwierząt”, J.Ruland).

Neutralny archetyp, przywołany do świata ludzi, polaryzuje się na dwa bieguny osobowości społecznej.

► Osobowość „Dzika” po jasnej stronie:
Człowiek szanuje to co ma, cieszy się z bogactwa różnorodności, bierze rzeczy takimi jakie są, nie wydaje pochopnych wyroków. Dba o równowagę w przyrodzie, której sam jest częścią; nie koncentruje spojrzenia na jednostronnych korzyściach, lecz na wielu, aby znaleźć złoty środek i na nim budować stabilny punkt odniesienia i siłę przetrwania. Zna prawa materii i prawa Natury, szanuje siłę świętej Ziemi. Żyje i porusza się w „tu i teraz” z otwartymi zmysłami, jest odpowiedzialnym zarządcą.

► Osobowość „Dzika” po ciemnej stronie:
Człowiek przejawia dzikość, bezduszność, interesowność; brnie w grzechach pożądania, ma nieczyste intencje, marnotrawi energię, „schodzi na psy”. □ Czy nie w takim kierunku podąża współczesna cywilizacja? Jad zmienić ten kurs?

Interpretacja:
Pojawienie się „Dzika” oznacza, że problemy należy rozwiązywać w oparciu o wiedzę i obowiązujące prawa, przy czym obie strony konfliktu muszą być gotowe do poniesienia ofiary. Choroby wirusowe niezależnie od tego, czy dotykają ludzi czy zwierzęta (obecnie ASF), zawsze wskazują na „szwankującą świadomość społeczną”, przysłowiowe „schodzenie ludzi na psy”. Są ostrzeżeniem, że zbiera się masa krytyczna i nie można bagatelizować problemu.

□ Geneza problematyki:
● W Polsce pierwszy przypadek ASF zarejestrowano w 2014 r. □ Był to sygnał, że w polu świadomości ludzi obudził się demon dzikości. ● W 2015 było już ok. 80 ognisk choroby. □ Znak, że nastąpił wysyp demonów pożądania; był to rok wyborczy. ● W 2018 było prawie 200 ognisk. □ Znak, że niezauważalnie dla oka demony mutowały; sytuacja wymknęła się spod kontroli; umysłami ludzi zawładnęły demony żądzy władzy, kontroli, dominacji, zniszczenia. ● W 2019 rozpoczął się sanitarny odstrzał dzików, polała się krew. □ Alarm: zmieńcie strategię, zanim powybijacie się nawzajem.

□ Wskazówka:
Kiedyś, zanim myśliwi wyruszyli na łowy, odprawiali święte rytuały, prosili duchy zwierząt o pozwolenie na zdobycie pożywienia dla ludu. Może warto pójść tropem starych kultur i sięgnąć po niekonwencjonalne sposoby uzdrawiania jak modlitwy, medytacje, ceremonie oczyszczające, Bolontiku lub inne...

Data publikacji: 25.01.201924 styczeń 2019 - Proroczy dzień dla ludzi i świata
Półmetek roku 2018/19Wszystko, co się dzisiaj wydarzy, będzie ważną informacją dla ludzi i świata, bo od tego, jak wystartujemy na półmetku roku, zależeć będzie, w jaki sposób dotrzemy do mety. Dziś wszystko jest oddźwiękiem – informacją zwrotną, podpowiadającą nam, co dotarło do naszej świadomości, a czego nie zauważyliśmy lub nie chcieliśmy zobaczyć. Większość ludzi ma z tym poważny problem z uwagi na niewiedzę i wyjątkową nietolerancję.

Co roku, w dniu 24 stycznia, dają o sobie znać dwa prawa Czasu: prawo rezonansu („podobne przyciąga podobne”) i prawo pokrewieństw („z kim przestajesz, tym się stajesz”). Dziś każdy, kto jest otwarty na wiedzę, kto potrafi ująć w karby małe, wszechwiedzące ego i wznieść się ponad przeciętność, ma sposobność rozpoznać poziom swojej dojrzałości i świadomości społecznej. (Ego jest niezbędnym narzędziem w procesie duchowo-mentalnego rozwoju.)

► Tak się złożyło, że dziś domyka się 13-dniowa przestrzeń Fali Wichru/Burzy.
□ Fala zaczęła się od sanitarnego odstrzału dzików, co było „biciem na alarm” – widmo strachu i śmierci zawisło nad Polską, czas zmienić strategię – wirusa nie da się zamknąć w klatce, a przemoc rodzi przemoc. □ Następnego dnia Iran zagroził Polsce odwetem za organizację szczytu nt. Bliskiego Wschodu □ zginął prezydent Gdańska, nastała chwilowa cisza a po niej wysyp emocji. ● Przestroga na przyszłość: widmo ataków terrorystycznych, jednoczyć się a nie dzielić.

► Były też pozytywne wydarzenia:
□ marsz rdzennych mieszkańców w Waszyngtonie zakończony stworzeniem kręgu jedności przed muzeum Lincolna, gdzie w 1963 r. M.L.King wygłosił słynną mowę” „Mam marzenie, że pewnego dnia naród nasz wzniesie się na wyżyny prawdziwego sensu swojej wiary i uzna za prawdę oczywistą, że wszyscy ludzie zostali stworzeni równymi”. Dalej □ w dniu pełnego zaćmienia księżyca odbyła się światowa Medytacja Światła □ WOŚP zebrał rekordową kwotę "datków żałobnych” – odzew ludzi na apel żony zamordowanego prezydenta Gdańska □ w Panamie rozpoczęły się 34. Światowe Dni Młodzieży – kolejny strumień energii pokoju dla świata.

Jeśli ktoś nazwie ten wpis politycznym to znaczy, że czegoś kompletnie nie rozumie. Polityka, ekonomia, finanse, edukacja, psychologia, socjologia… ezoteryka, duchowość są jednakowo ważne, mają bowiem wpływ na kształtowanie osobowości społecznej. Stanowią „niepodzielną jedność w wielości bioróżnorodności”. Na świecie nie manifestuje się nic, co nie zaistniało wcześniej w wymiarze duchowym. Duchowości nie da się oddzielić od życia.

Data publikacji: 24.01.2019Siódmy księżyc MAŁPY
● Wymiana informacji ● Oddźwięk10 stycznia – 6 lutego 2019

W siódmym miesiącu roku do życia przeszłość jedna się z przyszłością w teraźniejszości. Tu do życia włączają się siły entropii, będące wielkim zagrożeniem dla przebrzmiałych autorytetów i starych struktur. Dlatego to, co negatywne, niestabilne, obciążone przeszłością, zaczyna się chwiać, łamać pod własnym ciężarem, aż w końcu opada w dół i tonie. A to, co pozytywne, niewinne, elastyczne, zaczyna się wypiętrzać.

Tutaj ukazuje się ważna zależność, tzn. od tego, jak wystartujemy na półmetku roku, zależeć będzie, jak dotrzemy do mety. Prawo rezonansu mówi, że: „podobne przyciąga podobne” i „podobne komunikuje z podobnym”. Obserwując rozwój wydarzeń, warto skupiać uwagę na budujących aspektach i nie kodować samych negatywnych rzeczy. Na tym etapie działań proces korekty potrzebuje dużej siły przebicia i wyjątkowego zaangażowania ludzi.

Rezonansowy odcinek roku to czas, w którym trzeba „schować rogi”, nie dążyć do konfrontacji, przyjąć niespodziewaną pomoc innych. □ W kulturze Majów podobnie jak w wielu innych „7” była mistyczną liczbą o szczególnej tajemniczej mocy.

□ W tym okresie miało miejsce tragiczne wydarzenie – Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zginął z rąk niezrównoważonego psychicznie zamachowca podczas 27. finału WOŚP. / Więcej informacji na Facebooku
.CAUAC – Fala Niebieskiego WICHRU/Fala Burzy
● Czas SANACJI
● Kumulacja napięć► Okres: 12 – 24 stycznia 2019

Od dziś w polu planetarnym aktywna jest siła odpowiadająca za nadanie tempa procesowi przemian, odnowy, regeneracji sił, przełamania stagnacji w relacjach na większym forum. W tym okresie zawsze pojawia się przejściowy chaos, wzrasta poziom adrenaliny, kumulują się napięcia, aby zmusić ludzi do szukania nowych rozwiązań i podjęcia działań celem przełamania impasu. Tak dokonuje się postęp. Niestety, zbyt wielu nie chce tego dostrzec. Ludzie chcą zmian, ale nie chcą zmienić siebie.

Energia nośna fali będzie przyciągać chmury burzowe, które powstały z ludzkich lęków przed zmianami oraz przez zagłuszanie starych prawd i maskowanie problemów. Chmury burzowe będą pojawiać się tam, gdzie trzeba dokonać pilnego oczyszczenia, czyli w miejscach, których niechętnie się dotyka, np. w obszarze uczuć, w życiu zawodowym, społecznym, stosunkach międzynarodowych itp.
● Znak czy przypadek:
□ Dziś Iran przestrzegł Polskę przed organizacją szczytu nt. Bliskiego Wschodu.
□ Wczoraj nad Europą starły się dwa fronty – niż Donald i wyż Angela, wprowadzając pogodowy chaos.

Na starcie fali warto obejrzeć się za siebie i z dystansu popatrzeć na pojedyncze inscenizacje i minione wydarzenia bez włączania teatru namiętności, np. kwestia odstrzału dzików. W przeciwnym razie wpadniemy w tryby głupoty, gniewu, pychy, lęku, niemocy. Zaczniemy rujnować zdrowie i zatruwać życie innym. Stąd tylko krok do prawdziwej tragedii.

Dlatego przez najbliższe 13 dni atutem jest opanowanie i wielostronność patrzenia na sprawy. To pomoże nam zakończyć wiele starych spraw – choć niekoniecznie po myśli ego (!), odejść od sztywnych zasad, rutyny, powszechnych światopoglądów, znaleźć innowacyjne rozwiązania i dokonać radykalnego zwrotu. Na tym polu liczy się odwaga do podjęcia ryzyka, a nie sukces czy porażka.


► WSKAZÓWKI wg chińskiej Księgi Przemian
/za M.Piasecka, „Cing w obrazkach”, heks. 38 i 39

● Lepiej mieć mądrego wroga niż głupiego sojusznika.
● Gdy jesteś z kimś skłócony – ustąp, okaż wolę pojednania, bo przeciwnik może być twoim nauczycielem i motorem postępu.
● Gdy przed tobą spiętrzają się przeszkody – nie forsuj ich, lecz zastanów się, czy to nie ty sam przyciągasz niekorzystne dla siebie sytuacje?


► Medycyna SKUNKSA

Przez 13 pomocnikiem Cauac jest SKUNKS i jego medycyna. □ W indiańskiej tradycji słowo „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą piękna i współbrzmienia ze wszystkim”.► PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za empatię i wspieranie mnie w mojej pracy nad rozprzestrzenianiem wiedzy o prawach Czasu oraz za Dary Serca, w tym □ Adrianowi z Turośli. ☼ Dobro zawsze powraca. ☼ Proszę o podawanie adresu mailowego do przesłania imiennego podziękowania i faktury. In lak’ech


Data publikacji: 12.01.2019
Ostatni dzień Fali Cimi
● Zaznaj spokojuDziś domyka się spektrum uwolnienia od doznań z przeszłości. Przez 13 dni, dzień po dniu, zgłębialiśmy tajemnice filozofii sukcesu, u podstaw której leży odpuszczenie. »Na tym poziomie świadomości przeszłość jest po prostu historią, bez emocjonalnego ładunku. Dzięki temu można skupić się na tym, co dzieje się tu i teraz i dokonać prawdziwie niezależnych wyborów. Tu wolno do woli próbować, testować, popełniać błędy i korygować swoje decyzje bez poczucia winy, bicia się w piersi, potępiania siebie.«

□ W trzynastym dniu dokonuje się odgórna selekcja w polach przeznaczenia, a życie pokazuje, jaka jest nasza wiarygodność między tym, co czujemy, myślimy i robimy.

□ Przesłanie dnia: „Obserwuj dziś swoje reakcje na ludzi i ludzi na ciebie i przyjmij w pokorze lekcje, jakich udzieli ci życie”.
Data publikacji: 11.01.2019Niedziela, 6.01.2019 –
● Dzień inwokacji zwierzęcia przeznaczeniaWedług kalendarza Tzolkin dziś jest dzień 8 Ben/Czerwonego Galaktycznego Wędrowca. W kulturze Majów dzień z tym znakiem był dniem przywołania osobistego naguala, czyli zwierzęcia przeznaczenia. Jeśli ktoś był chory albo miał poczucie utraty sił witalnych, to szaman rozpoczynał ceremonię wezwania ducha zwierzęcia, którego siła miała przywrócić człowiekowi zdrowie i kondycję. Majowie nazywali to „poszukiwaniem utraconych części duszy”.

Energia dzisiejszego dnia sprzyja nawiązaniu duchowego kontaktu ze światem Braci Mniejszych. Dlatego jeśli dręczący cię jakiś problem albo potrzebujesz wskazówki w ważnej sprawie, to dziś możesz w myślach poprosić o przybycie zwierzęcego przewodnika i czekać (czasami nawet kilka dni). Zwierzę może ci się przyśnić albo spontanicznie przyjść na myśl, kiedy będziesz pochłonięty jakąś pracą. Do inwokacji należy podejść świadomie. Możesz zapalić świecę, kadzidło, białą szałwię... Możesz też pociągnąć kartę (tylko jedną !), jeśli masz książkę „Siła Zwierząt” albo inną.

»Niezależnie od tego, jakie pokaże się ci zwierzę, nie powinieneś go odrzucać, nawet gdyby było małe, niepozorne czy niebezpieczne. Pokazuje się ono dlatego, że w konkretnej sytuacji życiowej jest dla ciebie ważne. Czasem siłę zwierzęcia uzmysłowisz sobie dopiero po dłuższym skupieniu się nad nim... Zawsze niesie ono ważne przesłanie, siłę i właściwości... Gdy przyjmiesz je z otwartym sercem i uszanujesz jego przesłanie – twoja sytuacja życiowa naprawdę się odmieni.« (J.Ruland, Siła Zwierząt, Pulsar )

□ Od siebie dodam, że kiedyś wyciągnęłam kartę z Kleszczem. W pierwszej chwili nie byłam tym zachwycona. Ale gdy przeczytałam przesłanie po raz drugi i trzeci, okazało się, że wskazówki były bezcenne.

□ Poczucie wewnętrznej siły jest najbardziej motywującym czynnikiem na ścieżce naszego przeznaczenia.Data publikacji: 5.01.2019SZÓSTY miesiąc JASZCZURKI
● Niwelowanie zagrożeńOkres: 13 grudnia 2018 – 9 stycznia 2019

Wg 13-księżycowej rachuby (od 26.07.2018 do 25.07.2019) jesteśmy na finiszu szóstego miesiąca, a więc w okresie intensywnej, odgórnej korekty, usuwania zagrożeń i zmniejszania napięć do znośnych wielkości. W tym okresie przypada Nowy Rok w kalendarzu gregoriańskim.

Z reguły w szóstym miesiącu malała aktywność na zewnątrz, wszędzie wyczuwało się pokojowy impuls Bożego Narodzenia. W tym roku było zupełnie inaczej – wiele się działo w kraju i na świecie, np. szczyt klimatyczny w Katowicach, protesty „żółtych kamizelek” we Francji, zamieszanie wokół taryfy opłat w warszawskim ratuszu, groźba drastycznych podwyżek cen za energie elektryczną, tsunami w Indonezji itd. Było wyjątkowo dużo emocji, co więcej, wzorem krajów zachodnich, także u nas ujawnił się „wojowniczy duch” do bojkotowania świątecznych symboli z przestrzeni publicznej, np. w sejmie „burza” wokół dzielenia się opłatkiem. To, co tak łatwo przeforsowano na Zachodzie, u nas może się nie sprawdzić. Polacy są mocno przywiązani do świątecznych symboli i tradycji.
Data publikacji: 2.01.2019Proroctwo peruwiańskich szamanów
2019 rokiem POKOJU !W dniu 28 grudnia 2018, peruwiańscy szamani odprawili na plaży w Limie rytuał oczyszczania na rok 2019. Przy dźwiękach zagadkowych instrumentów, tańcząc szeptali zaklęcia nad fotografiami światowych liderów, by natchnąć ich pragnieniem pokoju. Jak co roku modlili się do przodków o znaki i proroctwo. Dostali je – „2019 będzie rokiem pokoju na świecie. Dojdzie do spotkania prezydentów Stanów Zjednoczonych i Rosji. Świat, nieodwracalnie, wkroczy w erę pokoju !”
.


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23
   następne 8 »