Listy
Listy od czytelników

Drodzy Czytelnicy!
Apeluję o cierpliwość i wyrozumiałość. Dziennie dostaję od kilkunastu do kilkudziesięciu listów, nie licząc telefonów.

UWAGA:
Z przykrością informuję, że nie interpretuję indywidualnych kinów narodzin, jak również osobistych wydarzeń. Udzielenie odpowiedzi na kilkaset listów miesięcznie jest po prostu niemożliwe. Wszystkich Zawiedzionych zachęcam do wymiany doświadczeń z osobami szukającymi kontaktu.

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
MEN, Fala Niebieskiego Orła
Czas wydoroślećOkres: 17 – 29.06.2019

Teraz na plan pierwszy wysuwa się świadomość prospołeczna, co jest wyjątkowo niepopularne w naszej czasach. Będzie to trudny czas dla osób zapatrzonych w siebie i bliskich, jak również fanatycznych ratowników ludzkości i świata. Siła sprawcza fali w specyficzny dla siebie sposób wynosi indywidualną świadomość ponad zawężone horyzonty myślenia, odsłania przed ludźmi większą panoramę i umożliwia wydostanie się z mentalnych i emocjonalnych ograniczeń.

W tej przestrzeni na szczególną uwagę zasługują trzy dni z portalami – piąty i siódmy, w których na Ziemię docierają potężne wiązki energii, naprowadzające ludzi na właściwe tory ewolucji.
Są to:
● 21.06. z kinem 5 Cauac-P/Niebieski Wicher 5 – ten dzień pokazuje kierunek ku odnowie; stawia nas na rozstaju dróg – w miejscu, gdzie nie ma już żadnego „placu zabaw”... Czas wydorośleć!

● 23.06. z kinem 7 Imix-P/Czerwony Smok – symbol pramatki-karmicielki; tu do życia wkracza kosmiczna siła, która inicjuje wielkie porządki w sferze uczuć, nie idąc na żaden kompromis. Tak się składa, że tego dnia przypada Dzień Ojca; oznacza to, że pod lupą „pramatki” znajdą się także relacje ojciec-dziecko”... Czas, aby wszyscy „zapracowani” tatusiowie zrobili rachunek sumienia”.

Przesłanie na 13 dni: „Wznoś się świadomością ponad zwyczajność dnia powszedniego, ale nogami trzymaj się mocno ziemi. Miej tyle samo współczucia dla innych, co dla siebie. Jeżeli zlekceważysz te wskazówki, wcześniej czy później przyjdzie taki moment, że poczujesz się jak łódź bez wioseł na środku oceanu”.

Wskazówka dla początkujących:
W Kalendarzu Tzolkin wszystko jest informacją. 13-dniowy okres, nazywany falą, to najkrótszy czas na pobudzenie zmian w polu świadomości i sposobie patrzenia na siebie, ludzi, życie. Kolor niebieski (w oryg. czarny) wnosi do przestrzeni ruch i zapowiada przejściowy zamęt, za którym idą zmiany. Znak MEN, Niebieski Orzeł, to symbol „wizjonera, reformatora, społecznika” albo „wichrzyciela, lekkoducha, fanatyka”.Fala WIATRU
Realistyczne podejście do życiaDziś domyka bieg fala oczyszczania sfery komunikacji. W tym spektrum kluczową tematyką była sztuka samowyrażania, celem – otwartość na inne punkty widzenia, problematyką – skrytość, wyzwaniem – cierpliwość. Każdy dzień fali wyznaczał konkretne zadania i słał pomocne wskazówki:

● Otwórz się na dialog (1 Wiatr)
● Zaufaj intuicji (2 Noc)
● Uwierz w siebie (3 Ziarno)
● Szanuj inność (4 Wąż)
● Nie bądź pamiętliwy (5 Łącznik)
● Zamknij stare sprawy, 6 Ręka
● Nie przesadzaj (7 Gwiazda)
● Wygaś ogniska niezgody (8 Księżyc),
● Bądź lojalny, ale nie naiwny (9 Pies)
● Nie daj się zastraszyć (10 Małpa)
● Nie sprzyjaj fałszywie (11 Człowiek)
● Uwolnij się od nadmiernych zobowiązań (12 Wędrowiec)
● Bądź sprawiedliwym rozjemcą (13 Mag).

A teraz zastanów się i powiedz:
Jak oceniasz stopień swojej asertywności w skali od 1 do 10.
Poziom IK – Energia Białego WIATRU
Komunikacja werbalnaOd 4 do 16 czerwca poruszamy się w przestrzeni otwartości i ożywczego ducha Ik/ Białego Wiatru. Ik jest zwiastunem postępu, katalizatorem przemian. Tu nie liczą się koneksje, pozycja społeczna, stanowisko, pieniądze, lecz siła ducha, cierpliwość, takt, tolerancja. Z tego poziomu świadomości możemy czerpać inspirację i twórczą energię, ale powinniśmy zachować umiar. Znamy powiedzenie: „co za dużo to niezdrowo”. Nadmierna euforia, kłębowisko myśli, natłok pomysłów dość często prowadzą do zarozumiałości, arogancji, bezproduktywnej wojny na słowa.

W świecie Majów archetyp Ik (kształt litery T) symbolizował Praojca, tchnienie Ducha, Drzewo Życia, którego korzenie sięgają głęboko w nieświadomość, a konary dotykają Nieba, krzyż łączący wymiar boski z wymiarem ludzkim. „Ik opowiada o duchowej komunii, którą przyjmujemy z każdym oddechem (prana). Oddech i westchnienie są czymś pozazmysłowym, nieziemskim, boskim… Dlatego niewłaściwe używanie oddechu przy paplaninie, plotkach, kłótniach, osądach – naznacza wibrację naszej egzystencji… Używajmy słów i oddechu w sposób świadomy” – Nah Kin, kapłanka Majów Itza, psycholog.

W tym spektrum wyłania się panorama tego, co nas ogranicza, ale jednocześnie ukazują się niewidzialne dotąd przejścia i otwarte furtki do prawdziwego Siebie. Dlatego nie dziwimy się, że teraz najmocniej akcentują się zaburzenia w komunikacji werbalnej, wynikające z braku otwartości, ciągłego rozpamiętywania, niekończących się polemik duchowych, poczucia wyobcowania, lęku przed odtrąceniem. Tu uczymy się na nowo mówić, słuchać, usłyszeć, rozmawiać.


Kluczowe tematy do przepracowania:
● alienacja
● polemiki duchowe
● bezsilność
● asertywność, pojmowana jako odwaga do wyrażania własnego zdania, odczuć, potrzeb, ale bez urażania uczuć i godności drugiego człowieka; w przeciwnym razie nie będzie to asertywność, ale pieniactwo.


Medycyna MYSZOŁOWA

W indiańskiej tradycji słowo „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”.
PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za wspieranie mojej pracy nad rozprzestrzenianiem wiedzy o prawach Czasu i bezinteresowne Dary Serca, w tym □ Sabinie z Katowic □ Annie z Babimostu □ Katarzynie z Warszawy ☼ Dobro zawsze powraca. In lak’ech.


Data publikacji: 7.06.2019IK/Fala WIATRU
● Siła Ducha ● Końcowe uszlachetnianieOkres: 4 – 16.06.2019

Dziś rozpoczęła bieg Fala Białego Wiatru, która przy każdym powrocie zapowiada oczyszczanie sfery komunikacji i koncentrację na szczegółach, bo to one mają przemożny wpływ na obraz Całości. Może się zdarzyć, że w procesie końcowego uszlachetniania doświadczymy nieoczekiwanych cięć i ukłuć.

● Na szczególną uwagę zasługuje pierwszy dzień fali z portalem, w którym na Ziemię docierają potężne wiązki energii naprowadzające ludzkość na właściwe tory ewolucji. W obecnej konstelacji jest to data 4 czerwca. Kin 222, 1 Ik-P/Biały Magnetyczny Wiatr symbolizuje eteryczną nastawnię; wskazuje on na wszechobecność Ducha, który przepływa przez wszystko, co zamanifestowało się w świecie, łącząc ze sobą wszystkie części składowe. Dla Ducha nie istnieją żadne odległości i granice komunikacji, przenika on absolutnie wszystko, więc nie uchowa się przed nim żadna najdrobniejsza rysa. Stąd w spektrum Białego Wiatru najmocniej akcentowane są wewnętrzne i zewnętrzne bariery, utrudniające spokojny dialog i porozumienie między ludźmi – co dla „małych, rozbuchanych ego” może okazać się bolesne. Na marginesie: 4 czerwca to znamienna, kontrowersyjna data dla Polaków, turbulencje i podziały uwidoczniły się są już na samym starcie fali.

● W ciągu 13 dni fali każdy z nas dostanie wiele osobistych wskazówek, zwłaszcza na poziomie „okrągłego stołu” z tonem 12 i pieczęcią Wędrowca (sob. 15.06., kin 233). W tym dniu pozwólmy przewinąć się wszystkim informacjom przed naszym duchowym okiem i na koniec spróbujmy wychwycić ich duchową esencję.

● W polu osobistym warto obserwować dwa lub trzy dni z pieczęciami swojej rodziny solarnej. Wszystkie odczucia i zdarzenia w tych dniach będą nośnikiem specyficznych informacji, adresowanych wyłącznie do ciebie. Jeżeli nie rozpoznasz ich wymowy, nie sil się na mentalne akrobacje, lecz skup na wszystkich dniach z białymi pieczęciami. Wykorzystaj każdą szansę oczyszczenia, jaka będzie ci dana w tej fali.

Data publikacji: 4.06.2019[30.05.2019] DWUNASTY miesiąc współpracy
● Czas wglądów, analiz, ulepszeń
● Niekonwencjonalne metody uzdrawianiaOkres: 30 maja – 26 czerwca 2019

Krystaliczny odcinek roku wnosi impuls współpracy i synchronizacji; dopinguje do podjęcia rozmów, wymiany spostrzeżeń, dokonania ulepszeń tuż przed metą. Tu ziarna oddzielają się od plew, widzimy, czego dokonaliśmy w ciągu roku. Tu nie ma miejsca na spekulacje, domysły, naginanie faktów. Jest to historia sukcesu lub krachu. Nie ma nic pomiędzy, choć znajdą się i tacy, którzy będą wszystkiemu zaprzeczać. Krystaliczny miesiąc to swego rodzaju „zdjęcie rentgenowskie” roku; słowo „krystaliczny” oznacza klarowność obrazu, jasność widzenia, możliwość wglądu w części składowe.

W liczbie „12” zakodowana jest mistyczna prawda, wypływająca z biegunowości. Dlatego nie należy wdawać się w żadne polemiki, lecz ćwicząc cierpliwość, zachować swobodę analitycznego myślenia i wykorzystać bieguny przeciwieństw do rozpoznania ograniczających nas zasad. Warto przyjrzeć się z bliska wcześniejszym etapom roku, przeanalizować procesy naprawcze, jak również wziąć pod lupę wszelkie stany zapalne, rysy, potknięcia, konflikty. W ten sposób otworzymy się na spirytualną mądrość i rozszerzymy horyzonty poznania.

Energią nośną miesiąca jest 9 Caban /Czerwona Solarna Ziemia, symbolizująca intergalaktycznego nawigatora, odpowiedzialnego zarządcę, opiekuna ziemskich królestw, „lekarza rodzinnego”, mistrza w sztukach niekonwencjonalnego uzdrawiania.

Osoby urodzone między 30 maja a 26 czerwca będą wywołane na scenę jako pierwsze. Teraz mają szczególną sposobność wykazania się swoją dojrzałością w praktyce i wywiązania się z inkarnacyjnych zobowiązań względem ludzi i Ziemi. Będzie to dla nich test na wiarygodność – czy to, co czują i myślą, jest spójne z tym, co faktycznie i mówią i robią.

■ W poniedziałek, 6.06. ukaże się książka "Kod Inkarnacji. Poznaj Siebie", t. 1.

Data publikacji: 30.05.2019Potencjał Muluc /Czerwonego Księżyca
– Indywidualna praca z energiąW okresie 22.05–3.06. poruszamy się w przestrzeni przebudzenia. Energia nośna Fali Księżyca, przenikając głębokie warstwy podświadomości, wypłukuje na powierzchnię to, co niezauważone i zapomniane, i dopinguje nas do zrzucenia woalu zapomnienia i przypomnienia sobie, kim jesteśmy i po co tu jesteśmy. W tym spektrum problematyką są emocje, wewnętrzne monologi, obłuda, dwulicowość, fanatyzm.

Pod wpływem zbiorowego transu, wielu ludzi zaczęło kształtować swoje życie według życzeń cudzego ego i coraz bardziej utożsamiać się z kulturowymi trendami, ideologiami, normami wartościowania… Trwając przez lata w tej iluzji, zupełnie oddzielili się od tego, co duchowe. – „Kto patrzy na zewnątrz, ten śni. Kto patrzy do środka, budzi się” – C.G.Jung. Im bardziej człowiek słucha opinii innych, tym trudniej jest mu przedrzeć się przez gąszcz cudzych prawd do Siebie.

Wyzwania, przestrogi i wskazówki:

● Nie kumuluj emocji:
„Jeśli jesteś zły to krzycz, jeśli smutny – płacz, jeśli – szczęśliwy śmiej się na głos. Tłumione emocje to trucizna, która niszczy cię od wewnątrz” – Nah Kin.
● Zastanów się, jak reagujesz na osądy czyniące cię mniejszym i gorszym niż jesteś.
● Słuchaj rad, wskazówek i opinii innych, ale zawsze kieruj się własną prawdą.
● Ucz się ufać sobie, bo tak znajdziesz dostęp do boskiej prawdy w tobie.
● Szukaj towarzystwa tych, którzy akceptują ciebie takim, jaki jesteś.
● Zachowaj umiar, nie rywalizuj, nie myśl o odwecie.

We współpracy z energią Księżyca stosunkowo szybko zauważysz, że będąc w samym centrum zawirowań, stoisz niejako ponad nimi. Nikt nie jest w stanie zaburzyć ci spokoju.

□ Czerwony Księżyc ma wgląd w Kronikę Akashy, zna cel każdej inkarnacji, wie, skąd przyszliśmy i dokąd zmierzamy; reprezentuje płynność ruchu, swobodną cyrkulację energii, wszystko co płynie, krew pojmowaną jako „kod Duszy” i nośnik duchowych informacji. – To tłumaczy, dlaczego niektóre religie sprzeciwiają się transfuzji krwi nawet za cenę ludzkiego życia.


Medycyna REKINA

W indiańskiej tradycji słowo „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”.

Data publikacji: 27.05.2019„Rodzic 1” i „Rodzic 2” zamiast „Matka” i „Ojciec”…


Od kilku lat w niektórych krajach obowiązuje ustawowy zakaz używania w dokumentach określeń „matka” i „ojciec”. W ich miejsce pojawiły się słowa „rodzic 1” i „rodzic 2” albo „rodzic A” i „rodzic B”, np. w Hiszpanii i Francji, a do niedawna także we Włoszech (w kwietniu 2019 Włosi wrócili do nazw „matka” i „ojciec”). Dotyczy to zarówno par homo- jak i heteroseksualnych, zaś kodek cywilny definiuje „małżeństwo jako związek dwóch osób, różnej lub tej samej płci”.

□ I tak, w szkołach francuskich dzieci nie robią już laurek dla mam, ponieważ według pomysłodawców „Dzień Matki” dyskryminuje dzieci, które jej nie mają, albo te, co mają dwóch ojców. □ W 2013 r. w szkołach litewskich i w 2014 r. niektórych polskich wprowadzono eksperymentalnie kwestionariusze z rubrykami „rodzic 1” i „rodzic 2”, jednak wycofano się po stanowczym sprzeciwie rodziców. Pytanie – na jak długo?...
Data publikacji: 24.05.2019Muluc – Fala KSIĘŻYCA
Droga przebudzenia ● Parada CIENIOkres 22.05. – 3.06.2019:

Dziś rozpoczęła bieg Fala Księżyca, która ma wiele do czynienia z prawem przyczyny i skutku oraz dharmą (informacje z przyszłości). Jej rolą jest wspieranie procesów przebudzenia, udrażnianie kanałów przepływu informacji, wskazywanie ludziom drogi powrotu do ich prawdziwej tożsamości.

W tej przestrzeni na szczególną uwagę zasługują trzy dni z portalami – drugi, trzeci i dziesiąty, w których na Ziemię docierają potężne wiązki energii, naprowadzające ludzkość na właściwe tory ewolucji. Są to:

● 23 maja z kinem 2 Pies-P
– tu nierozwiązane kwestie z przeszłości mogą wyłonić się eksplozyjnie; na marginesie jest to kin narodzin Jana Pawła II.

● 24 maja z kinem 3 Małpa-P
– tu coś wychodzi z ukrycia, pokazuje prawdziwą twarz; jest to „arena mędrców” budzących ludzi z odrętwienia i „arena proroków” siejących strach i zamęt. Wszystko jest dozwolone, każda świadomość chce przetrwać i ma do tego prawo, a człowiek wybiera, z kim mu po drodze.

● 31 maja z kinem 10 Zwierciadło-P
– pokazuje wstępne wyniki dokonań ludzi, w tym także skutki niezrobienia nic; tu akcentują się nasze własne oblicza odbite w twarzach przeciwników. W tym dniu warto przyjrzeć się uważniej swoim kontaktom z ludźmi i wrażeniom, jakie na nas zrobią.

W spektrum Fali Księżyca, w dniach między 23 a 26 maja, w krajach unijnych odbędą się wybory do europarlamentu, w Polsce – 26 maja, czyli w piątym dniu Fali Księżyca. Kinem tego dnia jest 5 Wędrowiec – impuls wolności i siła autorytetów. – W tych 4 dniach Europejczycy wybiorą kierunek dalszego rozwoju – albo ku wolności i pierwotnej tożsamości, albo ku zniewoleniu i rozmyciu tożsamości. Nic nie jest z góry przesądzone.

□ Warto przypomnieć, że 26.07.2006 w dniu z kinem 1 Księżyca wystartował 13-letni cykl przebudzenia i oczyszczania kart z przeszłości; obecnie jesteśmy w ostatnim roku cyklu. Dlatego w tej fali zyskamy wgląd i ogląd, jakie zrobiliśmy postępy na drodze przebudzenia, co przeoczyliśmy i jakie mogą być konsekwencje, jeśli nie nadrobimy zaległości.
Data publikacji: 22.05.2019» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27
   następne 8 »