Listy
Listy od czytelników

Drodzy Czytelnicy!
Apeluję o cierpliwość i wyrozumiałość. Dziennie dostaję od kilkunastu do kilkudziesięciu listów, nie licząc telefonów.

UWAGA:
Z przykrością informuję, że nie interpretuję indywidualnych kinów narodzin, jak również osobistych wydarzeń. Udzielenie odpowiedzi na kilkaset listów miesięcznie jest po prostu niemożliwe. Wszystkich Zawiedzionych zachęcam do wymiany doświadczeń z osobami szukającymi kontaktu.

    
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
Lamat – Fala GWIAZDY
● Prawspomnienia raju
● „Grzechy próżności i żądzy”13 – 25 października 2018

Po 260 dniach, znów w świecie ludzi uaktywniają się subtelne energie, badające wszystko pod kątem wewnętrznego ładu, piękna, harmonii, taktu, dyscypliny, przed którymi nie uchowa się żaden szczegół. Znów „gwiezdni kontrolerzy Lamat” zaglądają w każdy zakamarek, przenikają każdy aspekt osobowości i sprawdzają fundament, na którym człowiek buduje swoje życie. Na koniec przepuszczają wszystko przez gęste sito, by wyłapać „kolczaste” energie, nie pasujące do wzorca harmonii.

Dlatego ci, którzy podążają za głosem intuicji, słuchają mowy ciała, kontrolują uczucia i emocje, są teraz w stanie dokonać wielu wspaniałych rzeczy, przenosić przysłowiowe góry. Ale należy trzymać się mocno ziemi i we wszystkim zachować umiar, bo na drodze do harmonii czai się wiele pułapek i pokus. Ci zaś, którzy manifestują brak uczuć, grubiaństwo, sieją destrukcje, świadomie szkodzą innym, sami zaczną ściągać na siebie nieszczęścia i choroby, wyrosłe z „grzechu próżności”.

Teraz odżywają na nowo prawspomnienia z czasów „rajskiego piękna” Ziemi, zapisane w pamięci komórkowej człowieka. Na planie fizycznym może się to wyrażać jako podświadoma tęsknota za czymś eterycznym, nieziemsko pięknym, co trudno wyrazić słowami. Tu wymagana jest szczególna samokontrola, aby niema tęsknota nie przerodziła się początkowo w idealizowanie życia, a z czasem w ciągłe rozdrażnienie i pretensje do całego świata, prowadząc do zaburzenia równowagi nerwowej, stresu, depresji, a nawet neurozy. To właśnie jest tematem numer jeden.

Każdy z 13 dni będzie nam pokazywać, jak przez określone wyobrażenia, sytuacje lub osoby, my ludzie zbyt szybko popadamy w przesadę, nieufność, lęki, poczucie niższości i w konsekwencji zaczynamy opadać z sił, pobłażać żądzom i słabościom, szukać w całym dziury, robić z igły widły. Tylko ćwicząc cierpliwość i samodyscyplinę, możemy pozbawić owe dysharmonijne sytuacje i osoby przewagi, jaką im sami przypisaliśmy. Gdy poczujemy harmonię w sobie, taką energię zaczniemy wnosić do otoczenia.


Medycyna ZAJĄCA

Przez 13 dni posłańcem światów duchowych do świata ludzi jest ZAJĄC.PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za wspieranie mnie w mojej pracy nad rozprzestrzenianiem wiedzy o prawach Czasu i bezinteresowne Dary Serca, w tym □ Edycie z Raciborza □ Wandzie z Wielunia. ☼ Dobro zawsze powraca. In lak’ech.

Data publikacji: 13.10.2018Ranking Fundacji Bertelsmanna
Ile jest demokracji w demokracji?Na to pytanie każdy niech sam odpowie, bo opublikowany niedawno ranking Fundacji Bertelsmanna jest mocno wątpliwy i nie z uwagi na niskie notowania dla Polski, ale na wiarygodność badającego.

Niemiecki koncern medialny Bertelsmann został zbudowany na kłamstwie; przez 50 lat utrzymywał, że był ofiarą nazistowskich represji. Prawda wyszła na jaw, kiedy komisja historyków opublikowała druzgocący dla Bertelsmanna raport. Okazało się, że dom wydawniczy Bertelsmann współpracował z hitlerowskim reżimem, sponsorował SS, drukował literaturę szowinistyczną i materiały dla NSDAP i III Rzeszy, i na tym zbił gigantyczny kapitał. □ Pomyśleć, że ktoś taki śmie oceniać poziom demokracji, praworządności, wolności, przestrzegania praw człowieka szczególnie w naszym kraju.

Dziś, według Fundacji Bertelsmanna najbardziej demokratycznymi krajami na świecie są Francja, Finlandia, Norwegia, Dania, Szwajcaria, Niemcy, Nowa Zelandia. W grupie 41 państw Polskę sklasyfikowano na 37 miejscu. W porównaniu do badania z 2014 jest to spadek o 29 miejsc.

Najbardziej bulwersujący jest jednak fakt, że polski rząd milczy. W sytuacjach, kiedy rozmyślnie szkodzi się Polsce, premier rządu lub prezydent powinien niezwłocznie zwoływać konferencję prasową i w mocnych słowach wyrażać polskie stanowisko. Natychmiastowych reakcji brakuje też wobec wszystkich oszczerstw rozpowszechnianych poza granicami kraju, jak te w Lipsku. Polski dziennikarz podczas wygłaszania laudacji na cześć tegorocznego polskiego laureata Lipskiej Nagrody, „obrońcy wolności mediów i demokracji w Polsce”, bezwstydnie łgał, mówiąc o reżimie policji i wojska zajmujących się prześladowaniem opozycji, groźbie 3 lat więzienia za głośne skandowania nazwiska Wałęsa czy karaniu za rozwieszanie banerów z napisem „Konstytucja”. Taka informacja poszła w świat. □ Pytanie: gdzie jest ten nasz „patriotyczny, propolski” rząd?...

□ Dlaczego w ostatnim czasie dotykamy tylu kontrowersyjnych tematów. Odpowiedź jest prosta: Fala Orła jest jedyną falą w Tzolkin, która bez retuszu i makijażu odzwierciedla dominującą świadomość narodów i siłę samostanowienia; jej funkcją jest rozszerzać horyzonty myślenia, przenikać iluzje, omamy, wskazywać źródła podziałów, fanatycznych zachowań, dewiacji itp. □ Nieważne, czy się z tym zgadzasz, ważne, że usłyszałeś

Demokracja
to najgorszy system rządzenia
ale póki co lepszego nie znaleziono
– Winston Churchill


Data publikacji: 12.10.2018Wiarygodność „Pinokia”…


Kilka dni temu w Krakowie przewodniczący Rady Europejskiej, D.Tusk, apelował do rodaków o jedność w ojczyźnie, a wczoraj podczas rozmowy o sytuacji w Polsce z liderem zespołu U2 podarował mu plakat totalnej opozycji z napisem „Konstytucja” i tym samym pokazał, ile „prawdy było w jego prawdzie” i jak „dobrze” życzy ojczyźnie. – Pytanie: której?...

□ W Kalendarzu 13 Księżyców energią wczorajszego dnia był 11 Wąż – dzień poszanowania każdej inności albo dzień kopania dołków pod innymi.
Data publikacji: 11.10.201810 X 2018 – Światowy Dzień Wzroku
„Smartfonowa szyja” i „smartfonowy kciuk”Smartfony, komputery, laptopy to technologiczne „dobrodziejstwo”, ale i „przekleństwo” dla zdrowia. Bóle kręgosłupa, bezsenność, dolegliwości wzroku, kołatanie serca, brak koncentracji, stres, agresja to tylko niektóre przykłady. Prognozy zapowiadają, że do 2050 r. połowa populacji na świecie będzie krótkowzroczna, a w dużej mierze przyczyni się do tego rozwój technologii informacyjnych. Problem dotyczy nie tylko dorosłych, ale coraz młodsze dzieci.

□ Ludzka głowa waży średnio 4-4,5 kg; utrzymywana w pozycji wyprostowanej nie stanowi dużego obciążenia dla kręgosłupa, ale pochylona do przodu już tak:
Data publikacji na Fb: 10.10.2018

Światy paradoksów, koneksji, braków...


Źle się dzieje w społeczności, w której są równi i równiejsi wobec prawa, zaś ci, którzy przesądzają o ludzkim losie, całkowicie bezkarni, jak na przykład sędziowie. Niektórzy z nich świadomie łamią prawo, wydają stronnicze wyroki, mieszają się do polityki, angażują w kampanie wyborcze – i nie ponoszą żadnej odpowiedzialności. – Jak nazwać fakt, kiedy na 3 tygodnie przed wyborami samorządowymi SN wydaje znanemu z niechęci wobec polskiego rządu, szwajcarsko-niemieckiemu koncernowi Onet – prawo do wglądu i publikacji nagrań z tzw. „taśm prawdy”.

Nagrania zostały natychmiast wykorzystane przeciw obecnemu premierowi, wrogowi numer jeden dla mafii vatowskich i rajów podatkowych w Polsce. I tak, antyrządowej kampanii wyborczej nie musi prowadzić opozycja, bo robią to media zagraniczne wespół z kliką sędziowską. Zupełnie zapomniano, że w czasach, kiedy powstawały nagrania, obecny premier był prezesem banku, bywalcem zmanierowanych salonów i członkiem rady gospodarki przy premierze Tusku, ale bez aspiracji politycznych, skoro odmówił premierowi Tuskowi objęcia stanowiska ministra finansów w jego rządzie.

Nasuwa się pytanie, co właściwie symbolizuje przed SN posąg Temidy – upersonifikowanej bogini sprawiedliwości z opaską na oczach, wagą i mieczem w rękach, władczynią wyroczni delfijskiej? Opaska ma przecież symbolizować bezstronność, waga precyzyjny ciężar przewin, miecz sprawiedliwą władzę sędziowską.

□ Nie chodzi tu o ocenę reform sądownictwa czy krytykę sędziów, lecz o krytyczne spojrzenie na kwestię równości, odpowiedzialności, sprawiedliwości obywatelskiej. W Kalendarzu 13 Księżyców energią dzisiejszego dnia jest 9 Noc – dzień przenikania światów paradoksów, niesprawiedliwości, zaprzeczeń, braków...
Data publikacji: 8.10.2018Miesiąc JELENIA – Dynamika zdarzeń


W okresie od 20.09. do 17.10. świadomość ludzi porusza się w energetycznej przestrzeni trzeciego miesiąca roku, będącego specyficznym „biurem informacji”. Jest to najbardziej ruchliwy i emocjonalny okres w ciągu roku.

Wiele się tutaj działo – szczyt ONZ, tarcia na linii Włochy – KE i groźba rozpadu strefy euro, polscy siatkarze zostali mistrzami świata, trzęsienie ziemi i tsunami w Indonezji, zaś w Polsce umizgi do wyborców nabierają tempa, choć nie obyło się bez skandalu wokół list kandydatów na przykładzie Gliwic.

□ Wiele się jeszcze wydarzy – wiele może nas mile zaskoczyć, ale wiele też zelektryzować…

Data publikacji: 4.10.2018MEN – Fala ORŁA
● Samostanowienie ● Runa JERA30 września – 12 października 2018

W tym okresie w polu świadomości zbiorowej uaktywnia się częstotliwość MEN/Niebieskiego Orła. W języku jukatańskim MEN znaczy „ta mądra”, „ten – kto wie”; symbolizuje duchowego wojownika, którego serce jest czyste jak serce słońca, siłę wizji, świadomość celu, służbę dla ludzi, moc samostanowienia.

Teraz w świadomości ludzi z jednej strony budzą się na nowo wzniosłe pasje, namiętności, pragnienie wybicia się ponad przeciętność, a z drugiej – potęguje się syndrom samarytanki/samarytanina lub domowego tyrana, zatracanie się dla bliskich albo samolubne oczekiwanie od życia tego, co najlepsze, bez oglądania się na innych.

Życie to nie bajka, lecz spolaryzowana realność, pełna wzlotów, upadków, pułapek, omamów, niewiadomych. Każdy z nas ma tutaj dogodne warunki do rozpostarcia skrzydeł, poszybowania świadomością wyżej, ogarnięcia większej panoramy i zrobienia znaczącego „przeskoku w samoświadomości”. Problem w tym, że masa napływających informacji „wymusza” podświadomą kalkulację ryzyka i zazwyczaj odbywa się to kosztem intuicyjnych potencjałów i przerywa bezpośrednie połączenie z nadświadomością. W tym tkwi największa pułapka mentalna. Wystarczy chwila zapomnienia, silna sugestia, groźba czy grubiańska prowokacja i „orzeł” zaczyna pikować w dół, tracąc ogląd sytuacji. Zdany wyłącznie na racjonalną analizę faktów i swoje przyziemne doświadczenia staje się skłonny do podejmowania błędnych decyzji.

Dlatego teraz niemałym wyzwaniem jest zachowanie przytomnej świadomości, panowanie nad burzliwymi emocjami, nauczenie się odróżniania prawdziwego celu od złudzeń, fantazji, zbożnych życzeń i pustych obietnic. Konieczność utrzymania wysokiej koncentracji, ciągłej czujności i podzielnej uwagi konsumuje dużo energii witalnej, dlatego ważne jest, aby uzupełniać jej zapas na bieżąco. Najprostszym sposobem są ćwiczenia oddechowe „nos–usta” – powietrze wdychać nosem, wydychać ustami, wykonać 5-10 oddechów. Ćwiczenie to eliminuje napięcie mięśni, relaksuje umysł, oczyszcza aurę z archetypów astralnych, przywraca uczuciowość, budzi sensytywność.

Z mentalnością człowieka-Orła zsynchronizowana jest runa JERA – stąd płyną niemniej cenne nauki dla ludzi. □ Tzolkin jest wspólnym mianownikiem dla wszystkich filozofii i mądrości starych kultur.
Data publikacji: 30.09.2018
● SZCZEROŚĆ zamiarów
● Test na wiarygodnośćW świecie Majów znak IK znaczył wiatr, duch, powietrze; symbolizował Praojca, oddech Stwórcy, inspirację Ducha, Drzewo Życia dające wszystkim istotom tlen, bez którego nie byłoby życia; reprezentował boską inspirację, drogę komunikacji ze Stwórcą, moc słowa, łączenie przeciwieństw, sztukę negocjacji. Większość plemion Mezoameryki uważała ten znak za złowrogi i zdradziecki; wierzono bowiem, że na drodze komunikacji ze Stwórcą czają się złe duchy, które tylko czyhają, by wejść w ludzkie ciało, wywołać choroby umysłu i ciała, sprowokować konflikty i wojny. Szamani wiązali znak IK z dyktatorami i tyranami, w których umysły wtargnęły demony gniewu i wściekłości. O ich obecności w ciele człowieka świadczyła zuchwałość, bezduszny egoizm, prostackie zachowanie.

Dziś, obserwując przestrzeń komunikatywności, można odnieść wrażenie, że demony zuchwałości wtargnęły do europejskich trybunałów, zaś w rodzimym SN „ogłuszyły i tak już ślepą Temidę”, zablokowały „wagę win i zasług”, a „miecz prawdy” zwróciły przeciw Sprawiedliwości.

Ocena jakości zmian w sądownictwie nie ma tutaj znaczenia, bo błędy i niedoskonałości można skorygować. Nie myli się ten, kto nic nie robi. Dlatego to, co się teraz liczy, to otwartość na zmiany, dialog, równość wobec prawa, etyka, pokora. □ W świecie ludzi znak IK odzwierciedla wzorcową świadomość „gwiezdnego" dyplomaty, arbitra, mediatora, sprawiedliwego ojca.

W tym spektrum doszło do spotkania szefa rządu z byłą/nie-byłą pierwszą prezes SN za zamkniętymi drzwiami; ustalono, że treść rozmów nie będzie upubliczniona. Niestety, pani prezes nie dotrzymała słowa. Kilka godzin później przyznała, że postąpiła zbyt emocjonalnie. Może jednak czas udać się na emeryturę?… Od osób publicznych Uniwersum wymaga dużo więcej...

□ Niech każdy sam sobie odpowie, jak się ma niedyskrecja i emocjonalność do zawodu sędziego.
Data publikacji: 22.09.2018


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

    
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19
   następne 8 »