Listy
Aktualności

    
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
OC – Fala PSA
● Partnerstwo to gra zespołowaOkres: 15 – 27 września 2020

Fala Białego PSA to czas godzenia zwaśnionych stron i niwelowania napięć w sferze rodzinnej, partnerskiej, zawodowej i środowiskowej. Tu będziemy się mierzyć z tematyką wierności, lojalności, przyjaźni i zdrady, jak również problematyką roszczeń „biednych” ego, bazujących na ludzkiej naiwności i niewiedzy. Wszystko, co „przypadkowo” pojawi się na naszej drodze, będzie bezpośrednio powiązane z prawem przyczyny i skutku i naszymi kolektywnymi zadaniami względem ludzi, Ziemi i wszystkich jej królestw. □ Dla przypomnienia: Fala Psa jest drugą falą czwartego zamku uświadomienia, który rozpoczął się w minionej Fali Ziemi. Dlatego pod tym kątem popatrzmy na to, co będzie się działo w najbliższym 13 dniach.

Zwracaj uwagę, gdzie będziesz przyciągany i gdzie poniosą cię twoje uczucia i myśli, ponieważ tam nadarzy się sposobność ogarnięcia panoramy obszaru, w którym masz wiele do zrobienia w tej fali. Tutaj warto zdać się na instynkt, a wtedy swoim „doskonałym, psim węchem” już z dala wyczujesz, kto jest otwarty i szczery, a kto dwulicowy, samolubny, zawistny.

W tym spektrum na szczególną próbę wystawione jest partnerstwo, wszystkie związki dwuosobowe oraz przyjaźń na dobre i na złe. Każdy z pozornie nieudanych związków ma szansę przetrwać, ale nie musi, jeśli stoi za nim jednostronnie pojmowany interes. W takiej sytuacji może byłoby lepiej otwarcie go zakończyć, rozstać się bez żalu, nie pozostawiając żadnych niedomówień. Prawdziwych więzi nie zdoła zburzyć ani zły nastrój, ani przykre słowo. To, co może je zniszczyć, to zdrada duchowa.


Spojrzenie na PARTNERSTWO

Każde partnerstwo wymaga wiele cierpliwości, chęci zrozumienia, wzajemnej akceptacji. Kobiety i mężczyźni mają zupełnie inne podejście do związku z bliską sercu osobą.

● KOBIETY z natury czują potrzebę głośnego wyrażania odczuć i robią to zazwyczaj spontaniczne. Jeśli partnerzy nie poświęcają im należytej uwagi, popadają we frustrację. Jeśli kobieta pogrążona w stresie, czuje się atakowana przez partnera, wycofuje się na tyły. Jej gniew objawia się zazwyczaj w chłodnym tonie i pozornej obojętności seksualnej. Lody zaczną pękać wtedy, kiedy nabierze ona ufności, że partner cierpliwie ją wysłucha, nie będzie oceniał ani krzyczał. Zaufanie, więź emocjonalna, poczucie bliskości są dla kobiet wyjątkowo ważne w sferze intymności.

● MĘŻCZYŹNI z reguły tłumią swoje odczucia i wrażliwość, chcą być na wskroś „męscy”. Kiedy mężczyzna pogrążony w stresie, czuje się atakowany przez kobietę, zamyka się w sobie jeszcze bardziej i instynktownie chowa za maską milczenia. Dlatego jego partnerka powinna wiedzieć, kiedy zostawić go w spokoju i cierpliwie poczekać, aż sam wyjdzie z „kryjówki”.

Partnerstwo to gra zespołowa, która toczy się dopóty, dopóki partnerzy są na boisku. Jak w każdej grze zdarzają się tu faule, ale gdy stają się one nagminne, wówczas należy pokazać „czerwoną kartkę”.


Medycyna PSA

Nagualem OC jest PIES, przynoszący ludziom medycynę pojednania □ Pojęcie „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą piękna i współbrzmienia ze wszystkim”.
13-dniowe spektrum fali

W chwilach gdy zacznie ogarniać cię poczucie bezsilności i zwątpienia, reaguj natychmiast. Zrób 10 oddechów „usta–usta” – wdech ustami i wydech ustami. Ćwiczenie to ma moc najwyższej ochrony, dystansuje do dramatów życiowych, tonuje emocje, budzi radość życia, otwiera serce na miłość, oczyszcza płuca i skórę.

Data publikacji: 15.09.2020
MARATON absurdów


Planeta ZIEMIA jest platformą, przez którą przewijają się wszystkie informacje. Tu spotyka się, kłóci i godzi „mikrokosmos”, co odzwierciedla się w zachowaniu i postawach ludzi. Dziś, wszędzie widzimy ludzi gapiących się w swoje smartfony… Jedni przemieszczają się pieszo, inni na rowerach, elektrycznych hulajnogach lub samochodem. Nie patrzą, co dzieje się wokół nich, egzystują w wirtualnej rzeczywistości, żyją tym, co wyświetla się na ekranie… Zob. www.facebook.com/theACIDMATHspiral/videos/1293348460774554

Co musi się wydarzyć, aby ludzie przejrzeli na oczy?... Aby młode pokolenia odkleiły się od smartfonów i dostrzegły realne zagrożenia dla ludzkiego życia i środowiska. Chodzi tu o dominujący trend, a nie syntetyzowanie całej młodzieży. □ Mądrość Majów mówi, że ten, kto przestaje samodzielnie myśleć, poddaje się wpływom innych, ulega woli „władcy”. Dziś najgroźniejszym „władcą umysłów” są wirtualni trenerzy od dezinformacji, za którymi stoją realni decydenci, sterujący ludźmi z tylnej ławki. Zaszyli się oni w kontrowersyjnych fundacjach i światowych organizacjach.

„RYBA psuje się od głowy”

Przysłowie to oznacza, że zepsucie społeczeństwa zaczyna się od ludzi stojących na szczycie panującej w nim hierarchii. Dziś, przykładem jest stolica, której brakuje mądrego, odpowiedzialnego zarządcy. Kwitnie za to bylejakość, cwaniactwo i deweloperka rujnująca środowisko naturalne.

Kilka dni temu opinię publiczną zelektryzowała wiadomość, że znany deweloper mimo braku zgody regionalnej dyrekcji ochrony środowiska, przystąpił do budowy osiedla 15 bloków w środku Lasu Bemowskiego – w otulinie rezerwatu Łosiowe Błota, gdzie umyślnie zniszczył tamy bobra europejskiego.

Jednak najbardziej bulwersującą sprawą jest kolejna awaria w oczyszczalni „Czajki”, po której za zrzutem ścieków pojawiły się tysiące śniętych ryb w Wiśle. Ratusz zlecił ekspertom sekcję zwłok, aby ustalić przyczynę ich śmierci. Jak wskazały wyniki sekcji, przyczyną śnięcia ryb nie były ani toksyczne substancje w ściekach, ani niedobór tlenu.

Wygląda na to, że Orwell mógłby się wiele nauczyć od warszawskiego Ratusza...

12.09.2020,
jedenasty dzień Fali Ziemi.

CABAN – Fala Czerwonej ZIEMI
● Hologram przyszłości
● Caban to imię naszych myśli...Fala ZIEMI otwiera 52-dniową przestrzeń Żółtego Zamku Uświadomienia, któremu przewodzi 4 Ahau/Żółte Samoistne SŁOŃCE, stawiający na szacunek dla wszelkiego życia i uniwersalny kodeks etyczny.


Okres 2 – 14 września 2020

Teraz – z uwagi na zgubny trend w kierunku pogłębiania podziałów i uprzedmiotowienia człowieka, głównym tematem w Fali ZIEMI staje się socjalizacja i uziemienie na gruncie teraźniejszości. Czas zrzucić woal zapomnienia i dokonać głębokiej korekty w sferze podejścia do ludzi i życia. „Nie można wyolbrzymiać Dobra ani bagatelizować Zła”, bo to doprowadzi ludzkość do zguby. Mamy dwie możliwości: możemy wybrać ścieżkę wspólnego dobra i życia w prawdzie albo ścieżkę zniewolenia i agresji. Jeśli pójdziemy drogą pokojowego współistnienia, przyciągniemy do przestrzeni harmonię. A kiedy pójdziemy drogą nienawiści i przemocy, przyciągniemy cierpienie i zakotwiczymy się w hologramie ponurych scenariuszy przyszłości.

● Majowie powiadają, że CABAN to imię naszych MYŚLI, zwyczajów, tradycji. Jak czytamy w księdze Popol Vuh, przed naszym światem istniały cztery inne, które uległy zagładzie. Piąty świat, w którym obecnie żyjemy, powstał w dniu Caban, Czerwonej Ziemi. Proroctwo Majów zapowiadało, że jeśli ludzie będą pielęgnować uczucia i dobre myśli, piąty świat przetrwa. A jeśli zaczną naruszać święte prawa i zwalczać się nawzajem, piąty świat unicestwią żywioły.

Impulsy wychodzące ze spektrum Czerwonej ZIEMI będą ustawiać przed nami mentalne drogowskazy i wyczulać nas na fanatyzm, obłudę, tendencję do wyciągania pochopnych wniosków, bujanie w obłokach, bezmyślne uleganie magii „pięknych” słów i iluzorycznych obietnic. Wszystko to pokazuje złudne obrazy, pochodzące ze światów ułudy i chciejstwa.

Stąd tak ważne jest przebudzenie ducha wspólnoty i odnalezienie swojego miejsca wśród ludzi. Zacznij przesyłać energię tam, gdzie najbardziej iskrzy. Staraj się przemawiać do serc i umysłów ludzi. Zwracaj uwagę na znaki i przysłowiowe zbiegi okoliczności, w których odzwierciedla się synergetyczne oddziaływanie przeznaczenia. Stanowią one znak, że teraz nadarza się sposobność, by przejść do działania. W ten sposób CABAN naprowadza cię na osoby o podobnych zainteresowaniach i sposobie patrzenia na życie.

„Jesteś radiostacją, która emituje pokój i dobrą wolę dla całej ludzkości… Wielu nauczy się, że nie można rządzić ludźmi żelazną ręką, kiedy przekona się, że kontrola, którą tak chcą mieć nad innymi, obraca się przeciwko nim i ich zwycięża”. (Saint Germain, Złota Księga)


Medycyna ZAJĄCA

Nagualem Caban jest ZAJĄC, który przynosi ludziom medycynę ofiarności i poświęcenia. Pojęcie „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą piękna i współbrzmienia ze wszystkim”..
13-dniowe spektrum ZIEMI

Uświadom sobie, że to ty wybrałeś sobie swoją rodzinę, czas, miejsce, środowisko, kraj na obecną inkarnację, więc zamiast narzekać, zapuść korzenie tam, gdzie jesteś i zacznij robić to, co do ciebie należy.
● Na marginesie ciekawostka: w Fali Caban urodził się m.in. □ Lech Wałęsa /3 Wicher □ Jarosław Kaczyński /10 Łącznik □ Donald Tusk /13 Księżyc; w jej spektrum zostały zarejestrowane partie PiS i PO oraz związek NSZZ „Solidarność”.


Data publikacji: 2.09.2020Trzeci ZAMEK CZASU
● Kolejna awaria w „Czajce”
● Superburza nad Polską1 września br. domknie się Fala Ziarna, a wraz z nią TRZECI niebieski zamek transformacji i przemian.

□ Pierwsze trzy fale – Czerwonego Węża, Białego Zwierciadła i Niebieskiej Małpy zobrazowały dominujące trendy w przestrzeni międzyludzkiej, poziom zakłamania i nietolerancji dla różnorodnych punktów widzenia oraz coraz bardziej agresywne metody zastraszania społeczeństw.
□ Ostatni Fala Żółtego ZIARNA, bilansując wyniki trzech poprzedzających ją fal, dzień po dniu słała ostrzeżenia i monity, czemu należy się natychmiast przeciwstawić, zanim świat i ludzkość pogrąży się totalnej ciemności.
● Najbardziej wymownym zdarzeniem, podsumowującym nasze zbiorowe wyniki w trzecim zamku, stała się kolejna AWARIA w stołecznej oczyszczalni ścieków „Czajka” – dokładnie po roku od pierwszej. Nastąpiła ona w dziesiątym dniu fali – w dniu manifestacji wstępnych skutków ludzkiej nieodpowiedzialności, stwarzających poważne zagrożenia nie tylko dla ludzkiego zdrowia, ale i całego ekosystemu.

● Z kolei SUPERBURZA, jakiej nie notowano od lat, która przeszła w pasie od Łodzi przez Warszawę po Białystok w niedzielę, była najbardziej słyszalnym znakiem ostrzegawczym dla wszystkich. Niebo zagrzmiało w jedenastym dniu fali. DWA tysiące piorunów uderzało każdej minuty, błyskało się ustawicznie, nie słychać było pojedynczych grzmotów, lecz jeden głuchy dźwięk.


31.08.2020DRUGI miesiąc roku
● Sienkiewicz i Tuwim po lupą
● Koń trojański w Warszawie23 sierpnia – 19 września 2020

Tematy, które zostały przyciągnięte do przestrzeni duchowo-przyczynowej w pierwszym miesiącu, teraz zaczną nabierać kształtów. Najbardziej palące kwestie, które ciągną się od lat, mogą wyłonić się tutaj eksplozyjnie.Obserwacja wydarzeń i zachowań ludzi powie nam, gdzie tkwią największe wyzwania na ten rok, zaś kin miesiąca – 4 Manik P, Niebieska Samoistna Ręka w portalu, będzie akcentować knowania i czcze deklaracje i zmusi nas do szukania odważnych rozwiązań. W pierwszym miesiącu poznaliśmy tylko nieznaczną część problematyki, cała reszta skrywała się w tle.


Oto niektóre zapowiedzi:

1 ● PROWOKACJE bojówek LGBT i totalna bezradność policji, czyli słabość polskiego państwa.2 ● Pełzający PSYCHORASIZM.
Rada Języka Polskiego rozważa ocenzurowanie polskich bajek i lektur, które uzna za rasistowskie. Pod lupą znalazł się m.in. „Bambo” J.Tuwima i „W pustyni i puszczy” H.Sienkiewicza. W tym roku UE planuje przygotować listę zakazanych słów w literaturze.3 ● ZAPRZYSIĘŻENIE prezydenta A.Dudy na drugą kadencję.

4 ● „KOŃ trojański Merkel” w Warszawie.
Niemcy przysłały do Polski nowego ambasadora, który był dyrektorem służb federalnych ds. wywiadu, a potem zastępcą szefa NATO ds. wywiadu i bezpieczeństwa. Co więcej, nowy ambasador karierę polityczną zrobił dzięki ojcu, który był nazistą, a pod koniec wojny adiutantem A.Hitlera w Kętrzynie. Niech kanclerz Merkel spróbuje wysłać go do Izraela. □ Jednego „konia” już mamy – to „koń trojański Trumpa”, ambasador Mosbacher.

5 ● Wybory prezydenckie na Białorusi i masowe zamieszki po wyborach; zdaniem protestujących wyniki zostały sfałszowane przez prezydenta A.Łukaszenkę.


27.08.2020KAN – Fala ZIARNA
● Wyjście naprzeciw ● Pokusa pójścia na skrótyOkres: 20 sierpnia – 1 września 2020

Fala Żółtego ZIARNA nanosi najwięcej poprawek na planie inkarnacji. Tutaj skupia się 10 energetycznych punktów nawigacji (portali), które naprowadzają nas na drogę do urzeczywistnienia celu i wypełniania zobowiązań względem innych. W tym spektrum kluczową tematyką jest wiara we własne siły, odwaga do wypróbowania nowych możliwości oraz praca nad efektywnością, zaś problematyką są przesadne zabezpieczenia, chorobliwa asekuracja, egocentryzm, nieufność, chowanie się za plecami innych, lęk przed podjęciem ryzyka.

W Fali ZIARNA oddziałują siły, kładące szczególny nacisk na to, co duchowe. Dlatego ten, kto goni za ułudą i zaniedbuje swoje zadania, wcześniej czy później spotka się z bolesnymi odzwierciedleniami swoich postaw. Natomiast ten, kto pragnie się rozwijać, będzie odczuwał niesłabnący zapał do pracy i radość z poczynionych postępów. Energia ZIARNA jest obecna w każdym twoim teraz, objawia się zawsze we właściwym czasie, jest najbardziej postępowa, wnosi najwyższe treści duchowe do życia.

Jako świadomy podróżnik w czasie i przestrzeni powinieneś bardzo konkretnie sprecyzować swoje motywacje i plany, zachowując dużą dozę realizmu. Nie możesz oczekiwać, aby ktoś zrobił coś za ciebie, albo coś, co pochodzi z zewnątrz, załatwiło za ciebie trudne sprawy. Twoje szczere intencje i siewne myśli mają naturalną inteligencję, która potrafi przebić się przez barykady skostniałych oczekiwań, światopoglądów, wymuszonej poprawności – podobnie jak ziarno, które – kierowane nieznaną siłą – jest zdolne przebić się przez ciemne warstwy gleby do słońca. Jeśli będziesz z podobną determinacją pielęgnować ziarno swojej wewnętrznej prawdy, przyczynisz się do tego, że coraz więcej prawdy będzie docierać do twojego otoczenia. Wielkie zmiany zaczynają się zawsze od jednostki. Kiedy ty się zmienisz, zaczną zmieniać się również ludzie wokół ciebie. Dzięki tak prostej magii otworzą się przed tobą nowe, niepowtarzalne możliwości samorealizacji i przemiany otaczającej cię rzeczywistości.


Medycyna BORSUKA

Nagualem KAN jest BORSUK, uchodzący za lekarza od przypadków beznadziejnych.
Główny MOTYW wyzwań

Heksagram przyczynowy 44, „Wyjście naprzeciw ○ Tolerancja ○ Pokusa”:

»Nadszedł czas, gdy trzeba być rezolutnym, ale nie przemądrzałym i upartym. Uważaj więc, aby nie dać się zaskoczyć. Wykaż się działaniami opartymi na przyjacielskości, dobrej woli, konsekwencji i determinacji. Pamiętaj, że determinacja nie może prowadzić do kłótni. Najpierw skup się na korekcie własnych błędów, a nie na błędach innych. Zacznij brać pod uwagę interes innych ludzi.« (Za M.Piasecka i Pu R’Tsy Yang, I Cing)
PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom składam serdeczne podziękowanie za bezinteresowne Dary Serca, w tym □ Łukaszowi z Warszawy □ Stanisławie z Terespola □ Barbarze z Gdańska □ Wioletcie ze Strzyżowa □ Agnieszce ze Świdnika. ☼ Niech Dobro wróci do Was zwielokrotnione.
☼ Każda Wasza „cegiełka” jest na bieżąco księgowana, a faktura przesłana na podany adres mailowy. ☼ W miesiącu sierpniu łączna kwota Darów wyniosła 246,00 PLN.
Spektrum ZIARNA
● Wysadzanie granic niemożnościW tej przestrzeni kluczowym tematem jest świadomość celu, wiara we własne siły, odwaga do sięgania po nowe możliwości, problematyką – przesadna lęk przed podjęciem ryzyka, a wyzwaniem – przełamanie granic niemożności i praca nad efektywnością.


Wskazówki na 13 dni

● Postaw na jakość a nie ilość – 1 Ziarno.
● Nie bądź samolubny – 2 Wąż
● Uwolnij się od przesadnej ostrożności – 3 Łącznik P.
● Zakończ jałowe rozmowy z samym sobą – 4 Ręka P.
● Obniż skalę wartościowania – 5 Gwiazda P.
● Zrewiduj swoje motywacje – 6 Księżyc P.
● Nie obrażaj się za krytyczne uwagi – 7 Pies P.
● Uważaj na próby podstępy i próby zastraszenia – 8 Małpa P.
● Zdecyduj, czego właściwie chcesz – 9 Człowiek P.
● Nie umniejszaj swoich zasług – 10 Wędrowiec P.
● Uczyń z niemożliwego możliwe – 11 Mag P.
● Zdystansuj się do oczekiwań bliskich – 12 Orzeł P.
● Nie wycofuj się tuż przed metą – 13 Wojownik.


► Jak zawsze, także w Fali Ziarna zwróć uwagę na kiny z pieczęciami swojej rodziny solarnej i ustal, z którymi latami życia one się wiążą. Po pozwoli ci uchwycić głębsze analogie z twoją obecną sytuacją. □ Szczegółowe wskazówki znajdziecie w podręczniku „Kod Inkarnacji”, t. 1.

21.08.2020Obowiązek noszenia maseczek


W większości krajów Europy wrócono do obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, zwłaszcza w sklepach i transporcie. I podobnie jest u nas.

Od 1 września br. osoby, które nie mogą zakrywać ust i nosa ze względów zdrowotnych, będą musiały przedstawić zaświadczenie od lekarza, potwierdzające niemożność noszenia maseczki lub przyłbicy. Zaświadczenie trzeba będzie mieć zawsze przy sobie. Zaostrzeniu ulegną też kary.


11.08.2020» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

    
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34
   następne 8 »