Listy
Listy od czytelników

Drodzy Czytelnicy!
Apeluję o cierpliwość i wyrozumiałość. Dziennie dostaję od kilkunastu do kilkudziesięciu listów, nie licząc telefonów.

UWAGA:
Z przykrością informuję, że nie interpretuję indywidualnych kinów narodzin, jak również osobistych wydarzeń. Udzielenie odpowiedzi na kilkaset listów miesięcznie jest po prostu niemożliwe. Wszystkich Zawiedzionych zachęcam do wymiany doświadczeń z osobami szukającymi kontaktu.

    
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
Świadomość AHAU – Fala SŁOŃCA
● Wewnętrzne przemiany
● Świadomość celu4 – 16 grudnia 2018

Jest to najbardziej uświadamiający okres w duchowej edukacji człowieka, ale jednocześnie najmniej „lubiany” przez niepokorne, operatywne ego. Wszystko, czego będziemy teraz doświadczać, będzie miało związek z rozbłyskiem nowej świadomości i procesem rozświetlania cieni oraz dostrajaniem indywidualnej świadomości do wyżej wibrujących poziomów, gdzie solarnym logo jest Inteligencja Alfa i Omega, uniwersalna Prawda i Miłość pojmowana jako sztuka kreacji pozbawiona uwarunkowań „tak-ale”, „albo-albo” i „kochania za coś”. Być może zabrzmiało to nazbyt patetycznie albo też zbyt naiwnie. Musimy zacząć oswajać się z tymi pojęciami i przywoływać je do przestrzeni, aby zyskały trwały zapis w polu świadomości zbiorowej.

Przekładając to na język codzienności, najbliższe 13 dni to dogodny czas na poszerzenie horyzontów myślenia, rozświetlanie cieni i otwarcie się na wewnętrzne przemiany. Jednak przemiany nie oznaczają, że wszystko będzie układać się po naszej myśli. Teraz będziemy mierzyć się z problematyką przebaczenia, bezinteresowności, szacunku dla człowieka za to, że jest, a nie kim jest, oraz z prawem wymiany, które oznacza swobodną cyrkulację energii w nieustannym cyklu dawania i przyjmowania. W centrum rezonansów Ahau ujawnia się faktyczny poziom dojrzałości człowieka, ale nie według skali i norm stworzonych przez ludzi, lecz według kodeksów etycznych i uniwersalnych praw Czasu.

□ Dokładnie w spektrum świadomości 1 AHAU – tzolkinowskiego SŁOŃCA rozpoczęło działalność Wydawnictwa PULSAR (2001 r.). Tu ukazały się moje pierwsze książki – „Przewodnik” i „Klucz do kalendarza” – na temat Tzolkin, kinu narodzin i praw Czasu. Wiedza ta była w Polsce zupełnie nieznana, dlatego początki nie były łatwe. Ale udało się. Wiedza i Prawda przebiły się do świadomości ludzi. Polscy Czytelnicy byli i wciąż są otwarci na nową wiedzę i chłonni wiedzy, dociekliwy. Dlatego jest to nasz wspólny sukces.


Medycyna MOTYLA

W indiańskiej tradycji słowo „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”.PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za wspieranie mnie w mojej pracy nad rozprzestrzenianiem wiedzy o prawach Czasu i bezinteresowne Dary Serca, w tym □ Alicji z Krakowa □ Andrzejowi z Warszawy □ Beacie z Kłodzka □ Krystynie z Rumi □ Sabinie z Katowic □ Katarzynie z Warszawy □ Annie z Babimostu □ Halinie z Wołczyna □ Elżbiecie ze Szczecina □ Teresie z Biesiekierza oraz Wioletcie ze Strzyżowa i Józefowi z Krakowa. Darowizny zasilają pulę na sfinansowanie aktualnej edycji kalendarza ściennego. ☼ Dobro zawsze powraca. In lak’ech.


Data publikacji: 4.12.2018PIĄTY miesiąc PAWIA – Ukierunkowanie na cel


Okres 15 listopada – 12 grudnia 2018

W piątym miesiącu przystąpiliśmy do realizacji tegorocznych zadań. Jest to czas wyboru kierunku do celu, ale też czas oporu sił przeciwnych. Dlatego zalecany jest dystans do „wielkich słów” i nie wyciąganie przedwczesnych wniosków.

Przypominam, że energią nośną roku 2018/2019 jest 13 Muluc/Kosmiczny Księżyc (siła przebudzenia, prawdziwa tożsamość, odgórne zmiany), przyporządkowany do Fali Ziemi/Caban (wspólnota, kooperacja). To oznacza, że tegorocznym zadaniem ludzi, przywódców i narodów jest usuwanie barier na drodze przebudzenia ducha wspólnoty i podjęcie uczciwej współpracy dla wspólnego dobra, bez wyrzekania się swojej tożsamości, wartości, tradycji.

W opozycji do tego kosmicznego przesłania są koncepcje Europy przedstawione kilka dni temu przez przywódców Niemiec i Francji. Oczekują oni, by państwa narodowe zrzekły się swojej suwerenności, w tym polityki zagranicznej, imigracyjnej i rozwojowej, na rzecz jednego europejskiego superpaństwa.
Dekady temu inną wizję przyszłości miał gen. de Gaulle, mówiąc o „Europie małych Ojczyzn” – jako wspólnocie europejskiej, umacniającej powiązania gospodarcze przy zachowaniu odrębności i poszanowaniu suwerenności zjednoczonych krajów.

Indywidualna praca z energią miesiąca:

Spójrz na siebie, ludzi z otoczenia, przestrzeni publicznej przez pryzmat cech liczby 5.

● Po JASNEJ stronie osobowości „piątka”
to człowiek czynu, wie czego chce, jest zdolny coś poruszyć, przełamać stereotypy, odkryć drogi wyjścia z impasu, zjednoczyć wokół siebie ludzi, porwać za sobą tłumy.

● Po CIEMNEJ stronie osobowości „piątka”
to napuszone ego, pozer, zaklinacz rzeczywistości, fałszywy kaznodzieja, gubi się w poglądach, brnie w ślepy zaułek, nadużywa pozycji, prowadzi ludzi na manowce, jest nieodpowiedzialny, zadufany w sobie.
Data publikacji: 26.11.2018MANIK – Fala RĘKI
● Wewnętrzny Sokrates
● Pęd ku wiedzy21 listopada – 3 grudnia 2018

W tym okresie zamęt będzie przeplatać się z nagłą aktywnością, zaznaczy się silny pęd ku wiedzy studzony słomianym zapałem, padnie wiele mądrych słów, ale będzie też dużo paplaniny, imania się kilku rzeczy na raz, skakania z kwiatka na kwiatek. W tych warunkach do pola świadomości będą wpływać silne impulsy do dokończenia starych spraw, pracy nad systematycznością i zaspakajania głodu wiedzy.

W kulturze Majów znak MANIK/Ręka symbolizuje mądrego przewodnika, który odsłania ludziom tajemnice, i medyka, który posiadł wiedzę na temat duchowych narzędzi uzdrowienia. Narzędzia te wyrażają się poprzez ducha Prawdy i w ten sposób otwierają człowiekowi wrota do sztuki uzdrowienia i siły dokonania.

W żadnym innym spektrum nie pojawia się tak potężna siła uzdrowienia i moc zakończenia przewlekłych spraw, choć nie zawsze po myśli ego. Ale to, co się teraz liczy, to odwaga do podjęcia wyzwania, a nie osobisty sukces lub porażka. Ten, kto podejmuje działania, już na starcie jest tutaj zwycięzcą.

W spektrum świadomości Manik zyskujemy dostęp do wiedzy o tajemnicach życia, narzędziach uzdrawiania i ukrytych potencjałach poprzez intensywne, niekiedy przytłaczające sytuacje i doznania. Lekcje, jakie zadaje nam życie, odbijają się w zwierciadle dnia powszedniego. Dlatego nie raz można mieć wrażenie, że to, co robimy, jest bezsensowne, pozbawione szansy powodzenia. Pozory mylą. Chwilowa stagnacja zmusza człowieka do szukania dróg wyjścia z impasu. Właśnie tak dokonuje się postęp w świecie ludzi.

Jeśli jesteś gotów, to teraz otwierają się przed tobą bramy poznania – przejście od jednego rozumienia do drugiego. Możesz odkryć w sobie zdolność, która pozwoli ci dostrzec Prawdę i prawdziwe Piękno w tobie i drugim człowieku. W zasięgu tego pola leży wiedza i czyn sam w sobie. Z tego miejsca spontanicznie wypływa twój uzdrowicielski autorytet. – Uzdrawiasz nie tylko mądrym słowem, przyjaznym gestem, ale samą obecnością. Życie nie raz pokazało, że im wyższy poziom uświadomienia, tym trudniejsze wyzwania rzuca los. Cóż, nikt nie obiecywał, że będzie łatwo. Mimo to chcieliśmy pojawić się w tym świecie.

□ Zastanów się i powiedz:

Czy już wiesz, czego poszukuje twój wewnętrzny Sokrates?Data publikacji: 22.11.2018Zmysł JAŹNI
● Zdolność krytycznego postrzeganiaWe wtorek, 20.11., domknęła się energetyczna przestrzeń świadomości Ix/Białego Maga. Wszystko co się wydarzyło w ciągu minionych 13 dni – to, co nas ucieszyło, co zbulwersowało i co powiało grozą, to jedynie przedsmak problematyki, z którą będziemy się mierzyć w nowym 13-letnim cyklu Białego Maga. W jednym z pewnością się zgodzimy, że 13-dniową falę zdominowały tematy z dziedziny szeroko pojętej praworządności i jej braku, choć było też wiele pozytywnych akcentów.

Z myślą o osobach stawiających pierwsze kroki w Tzolkin podpowiadam, że domeną Maga jest sprawiedliwość, praworządność, lojalność, czystość zamiarów, magia serca objawiająca się poprzez zdolność nadzmysłowego postrzegania i moc dokonywania cudów. Na drugim biegunie dominują matactwa, materializm, żądza kontroli, nietolerancja, pokusy, stronniczość.

W wymiarze programów Czasu archetyp Ix (czyt. iisz) symbolizuje posłańca Ducha, inicjatora duchowych przemian, opiekuna płomienia inicjacji w misterium odczytywania znaków, symboli i przekazów płynących z poziomu Nadduszy (= VII wymiar Światła). Ta zdolność jest na razie niedostępna dla ludzi.

Zbyt wielu pośród nas wciąż jeszcze nie rozwinęło zdolności postrzegania zmysłem jaźni lub inaczej zmysłem Duszy. Mówiąc prościej, jest to zdolność formułowania krytycznych spostrzeżeń i odwaga do artykułowania ich na zewnątrz, ale bez emocji czy obaw jak zostaną przyjęte przez ogół. Krytyczne postrzeganie czy krytyczne uwagi nie są krytyką, osądzaniem ani wartościowaniem ludzi i zjawisk. Język jest zbyt ubogi, by wyrazić subtelne jakości w sposób precyzyjny, dlatego te pojęcia są często mylnie rozumiane. Np. Pojęcie "egocentryczna postawa" nie jest nazwaniem kogoś "samolubem", albo dostrzeganie w czymś "zła" nie jest tym samym co nazwanie kogoś "złoczyńcą". Odrębnym tematem jest ludzka gotowość do usłyszenia krytycznych uwag i treści…
Data publikacji: 20.11.2018SOLIDARNIE i RAZEM


100-Lecie Niepodległości uczczono w ponad tysiącu miejsc na świecie. W Polsce świętowano ten dzień we wszystkich regionach kraju. W Marszu Niepodległości w Warszawie wzięło udział 250 tysięcy osób, które zjechały z całego kraju, drugie tyle obserwowało Marsz wzdłuż trasy pochodu… Kolejarze łódzcy dołączali do składów dodatkowe wagony, aby Łodzianie na czas dotarli do Warszawy. Nie zabrakło też Polonii i gości zagranicznych. Tego dnia nie istniały żadne podziały, opcje, wyznania, przekonania – byliśmy JEDNĄ biało-czerwoną Wspólnotą.

Z tej wspólnoty wyłamała się totalna opozycja i totalni dziennikarze, choć nie zabrakło kilku prowokatorów próbujących wszczynać burdy. Poza kilkoma incydentami marsz przebiegł spokojnie. Uczestnicy nie dali się sprowokować. Na pochodzie pojawiły się race dymne, które były zabronione. Jednak na tę szczególną rocznicę można było zrobić wyjątek. Race były w kolorze białym i czerwonym, co o zmroku dodawało klimatu pochodowi. Ale „totalni” widzieli co innego i nie zawahali się nazwać Marsz Niepodległości paradą bolszewizmu, faszyzmu, nacjonalizmu i taki przekaz puścili w świat.

□ Czas, aby rząd, zamiast wciąż tłumaczyć się przed totalną opozycją i światem, zaczął bronić honoru normalnych Polaków, w tym 250 tysięcy uczestników Marszu Niepodległości – kombatantów, rodzin z dziećmi, zwykłych ludzi... □ Tysiące ludzi idących obok siebie z biało-czerwonymi flagami, małe dzieci z chorągiewkami w dłoni – to robi wrażenie!
Data publikacji: 14.11.2018Ix – Fala MAGA
● Próg dorosłości ● Logika i głos serca8 – 20 listopada 2018

Fala Maga przywołuje do indywidualnego pola świadomości czas, w którym człowiek stanął na progu dorosłego życia, zostawiając daleko w tyle labirynty wieku młodzieńczego. Dorosłość oznacza tu stan świadomości.

W kulturze Mezoameryki glif Ix (czyt. iisz) znaczył jaguar, mag, magia serca; symbolizował podróż świadomości przez ciemność nocy i transformację w świetle słońca. Światło słońca wyrażał kolor jego skóry, zaś ukryte światło nocy – czarne cętki na futrze.

Dlatego w tej fali będziemy mierzyć się z demonami egoizmu, materializmu, pokus, żądzy kontroli, dominacji, władzy, jak również ze skutkami nielojalności, demonstrowania fałszywej skromności, myślenia w opozycji do wiedzy serca, szukania potwierdzeń na zewnątrz. W spektrum Maga świadomość ludzka „nie płynie tam, gdzie chce, ale gdzie musi ”. W ten sposób każdy z nas dostaje od losu szansę naprawienia tego, co jest jego dziełem, albo co zobowiązał się uporządkować po przyjściu na Ziemię. – Jako jednostka i społeczność zobowiązaliśmy się pozostawić po sobie świat piękniejszy, niż go zastaliśmy. Fala Maga jest jedyną falą w Tzolkin, która w tak specyficzny sposób „zmusza do działania i błogosławi działanie”.

Teraz głównym wyzwaniem człowieka dorosłego jest przejąć odpowiedzialność za wszystko, co jest, oraz przechodząc samego siebie, wykorzystać możliwości, jakie oferuje mu dorosłość. Tutaj każdy, kto kieruje się mądrością serca połączoną z naturalną logiką, ma ogromną siłę przebicia i zielone światło na drodze. Z kolei ci, którzy idą przez życie „po trupach”, gonią za zyskiem, poklaskiem, karierą, to nawet jeśli dopną swego, ich radość będzie ulotna. Wcześniej czy później konflikt z uniwersalnymi prawami da o sobie znać pod postacią np. urazów albo chorób mających długotrwałe następstwa, strat finansowych, konfliktów z prawem itp.


Energia JAGUARA

W kulturze Mezoameryki Ix (czyt. iisz) znaczył jaguar; był najważniejszym zwierzęciem totemicznym, symbolizował podróż świadomości przez ciemność nocy i transformację w świetle słońca. Światło słońca wyrażał kolor jego skóry, zaś ukryte światło nocy – czarne cętki na futrze.PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za wspieranie mnie w mojej pracy nad rozprzestrzenianiem wiedzy o prawach Czasu i bezinteresowne Dary Serca, w tym □ Wioletcie ze Strzyżowa □ Józefowi z Krakowa. ☼ Dobro zawsze powraca. In lak’ech


Data publikacji: 12.11.2018100-lecie NIEPODLEGŁOŚCI
● Synergetyczne oddziaływanie przeznaczeniaW niedzielę, 11 listopada o godz. 15.00, w Warszawie odbędzie się legalny Marsz Niepodległości z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Wcześniejsza decyzja prezydent stolicy o zakazie Marszu, skonsultowana z jej następcą, została uchylona przez sąd. Nie udał się podstępny plan zagłuszenia rangi 100-lecia, poróżnienia środowisk, wywołania burd na ulicach, odebrania ludziom radości świętowania razem. Buta pani HGW, jej egocentryzm, brak szacunku dla ludzi zostały utemperowane. HGW musi pojąć, że jest włodarzem miasta, a nie prezydentem kraju.

Jednak w każdym negatywnym aspekcie jest przynajmniej jeden pozytywny akcent. Próba zakazu manifestacji zmusiła prezydenta AD do zorganizowania Marszu o randze państwowej. Powinien to zrobić dużo wcześniej, a nie „pod przymusem”. Marsz będzie zabezpieczać policja i żandarmeria wojskowa. Z mocy prawa w czasie uroczystości z udziałem głowy państwa nie mogą odbywać się żadne kontrmanifestacje.

□ Tak więc prztyczka od losu dostała nie tylko pani prezydent, ale i pan prezydent. Co więcej, prezydent AD musiał usiąść do rozmów z narodowcami, których wcześniej wykluczył, do czego nie miał prawa. Prezydent ma obowiązek reprezentować wszystkie środowiska i respektować wszystkich jednakowo. To znak-ostrzeżenie dla AD, że dość hipokryzji, lansowania siebie, barwnych mów o patriotyzmie i jedności, czas zacząć budować tę jedność.

● Na koniec o energii dnia w skrócie:
w niedzielę kinem dnia jest 4 Caban – Czerwona Samoistna Ziemia, czwarty dzień Fali Białego Maga. Piękniejszej energii na 100-lecie nie można by sobie wymarzyć. Mag pokazał, że w jego spektrum nie ma rzeczy niemożliwych ani miejsca na deptanie uniwersalnych kodeksów etycznych, zaś Samoistna Ziemia to znak z przyszłości do teraźniejszości; impuls kooperacji dla dobra ogółu, symbol rodziny, narodu, kraju oraz mentalny drogowskaz do odbudowy więzi i przebudzenia ducha wspólnoty. Tu akcentuje się synergetyczne oddziaływanie przeznaczenia.

Data publikacji: 10.11.2018
8 listopada 2018
● Profetyczny dzień dla świataWszystko, o czym usłyszymy i co zdarzy się 8 listopada, pokaże nam w skondensowanej formie ramową problematykę na 2019/2020 rok. Według kalendarza Tzolkin kinem tego dnia jest 1 Ix (czyt. iisz), znak potrójnego Maga-Jaguara, porównywalny z Wszechwidzącym Okiem Boga lub okiem Horusa, którego prawe oko odpowiadało za przyszłość, lewe za przeszłość, a razem symbolizowały wszechwiedzę.

Tegoroczna konstelacja sprawia, że w ten „profetyczny czwartek” nakładają się na siebie różne czasoprzestrzenie i potężne fraktalne energie, zaś w bieżącym 13-księżycowym rytmie stajemy na progu Fali Białego Maga, w której boska Sprawiedliwość i Magia Serca wezmą pod lupę ludzką praworządność i kodeksy napisane przez ludzi.

Obserwując wydarzenia i newsy, nie koduj samych negatywnych treści, ale przede wszystkim te pozytywne, bo to one będą naszą siłą nośną w następnym roku. □ Teraz TY jesteś „wyrocznią” dla ludzi i świata.

□ Pierwszą dobrą informacją jest ta, że 8 listopada br. zespół pieśni i tańca „Mazowsze” (zał. 8.11.1948) - nasza chluba narodowa, świętuje swoje 70. urodziny. To znak, że w świetle Boskich Kodeksów polskość jest niezniszczalną wartością, której nie zdławi żadna mroczna siła.


Data publikacji: 8.11.2018


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

    
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20
   następne 8 »