Listy
Listy od czytelników

Drodzy Czytelnicy!
Apeluję o cierpliwość i wyrozumiałość. Dziennie dostaję od kilkunastu do kilkudziesięciu listów, nie licząc telefonów.

UWAGA:
Z przykrością informuję, że nie interpretuję indywidualnych kinów narodzin, jak również osobistych wydarzeń. Udzielenie odpowiedzi na kilkaset listów miesięcznie jest po prostu niemożliwe. Wszystkich Zawiedzionych zachęcam do wymiany doświadczeń z osobami szukającymi kontaktu.

    
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
Kwiecień 2019

Życzę pełnych radosnej nadziei Świąt Wielkanocnych
oraz ciepłych spotkań w gronie najbliższych

Hanna Kotwicka.Tradycja święcenia pokarmów
Co powinno być w święconce?…


Czy wiesz, że jajka, symbolizujące życie, nie są najważniejsze w święconce? – Nie może w niej zabraknąć chleba, baranka i soli. Chleb jest symbolem przetrwania, baranek – zwycięstwa dobra nad złem, sól ma chronić przed zepsuciem.

Błogosławieństwo żywności prawdopodobnie sięga korzeniami czasów pogańskich. Do Polski zwyczaj ten przywędrował około XII w. Początkowo pokarmy święcono w domach, później na powietrzu, pod krzyżami i na placach. Należało poświęcić to wszystko, co miało zostać spożyte podczas śniadania wielkanocnego. Na wsi, ludzie powracający ze święconym, przed wejściem do domostw chodzili obejście domu trzy razy, zgodnie ze wskazówkami zegara, co miało wypędzić złe moce z gospodarstwa. W XVIII w. święcenie przeniesiono do świątyń. Do dziś tradycja błogosławienia pokarmów przetrwała w Słowenii, na płd. Austrii i Niemiec oraz w Polsce i wśród Polonii.

Koszyczek przykryty białą serwetką i ozdobiony bukszpanem, symbolizuje radość, którą trzeba się dzielić. Na przestrzeni wieków zmieniał się zestaw święconych pokarmów i dziś pozostało ich tylko siedem:
● chleb – symbolizujący przetrwanie,
● jajko – odradzające się życie,
● sól – oczyszczenie i samo sedno prawdy,
● ser – trwałą przyjaźń między człowiekiem i siłami przyrody,
● chrzan – siłę i tężyznę fizyczną, ● wędliny – zdrowie, dostatek i płodność,
● ciasto – umiejętności i doskonałość.

Polacy chętnie celebrują święta religijne, ale dla coraz większej liczby osób są one elementem tradycji, a nie głębokiej wiary.

Data publikacji: 19.04.2019Medycyna PSA
● Co znaczy „kochać”?...W przestrzeni Fali Psa praca nad indywidualnym rozwojem jest związana z ciałem emocjonalnym – pokazuje nam, czym w istocie jest partnerstwo, kochanie, wierność, przyjaźń. – „Czy sądzisz, że miłość jest czymś, co możesz robić albo zaprzestać tego robić?”

„Mądrość Majów mówi, że musimy uczyć się kochać – ale kochać tak, jak kochają psy? PIES szuka kogoś, kogo może kochać. Jego pragnieniem jest dzielenie się z kimś miłością. Ludzie zaś szukają miłości kierując się pytaniem, kto spełni moje marzenia, kto usunie lęki, kto uchyli mi nieba. Wszystko to ma swój początek w czymś, czego im brakuje, dlatego zawsze mają wrażenie niedosytu w miłości” – Nah Kin/dr Eugenia Casarin, kapłanka Majów, psycholog.

Na „kole awatara” znak Oc/Biały Pies reprezentuje świadomość grupową, inaczej świadomość MY. Tu liczy się etyka, lojalność, stosunek jednostki do grupy i grupy do jednostki, współodpowiedzialność. W tym spektrum wszystko kręci się wokół uczuć i emocji, altruizmu i egocentryzmu, partnerstwa, braterstwa, przyjaźni, ale też presji, oczekiwań, ambiwalentnych nastrojów, podwójnego oblicza, uwięzienia w dramacie życia. Typowym przejawem „zbłądzenia” jest tutaj zazdrość o bliską osobę, pochwały, awanse, dochody, pozycję oraz głęboka niechęć do ludzi sukcesu...


Wskazówki na 13 dni

● Wejdź w rolę bezstronnego „świadka” – spójrz na siebie oczami domowników, kolegów, znajomych.
● Przestań rozczulać się nad sobą i szukać winnych na zewnątrz.
● Przyjmij w pokorze przykre lekcje życiowe i uzdrów ich przyczynę w sobie.
● Współczuj, ale nie lituj się i nie pobłażaj.
● Podążaj za prawdą serca – dasz radę !


Medycyna PSA

W indiańskiej tradycji słowo „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”.
Data publikacji: 15.04.2019Oc – Fala Białego PSA
Partnerstwo ● Związki ● PrzyjaźnieOkres: 31.03.–12.04.2019

Poprzednia fala pokazała nam faktyczny obraz świata, regionu, domu rodzinnego – była swego rodzaju „portretem rodzinnym” namalowanym w tonacji czarno-białej albo we wszystkich odcieniach kolorów. Choć zdecydowana większość osób pracujących z energią kinów skupia się na sprawach osobistych, są też tacy, którzy obserwują wydarzenia i procesy zachodzące w lokalnej społeczności lub szerszym spektrum. W zależności od punktu obserwacji w kadrze zdjęcia widzieliśmy siebie albo w otoczeniu rodziny, kolegów w pracy, przyjaciół, znajomych, albo większym gronie, zespole i zbiorowości.

Obecna biała fala obliguje nas do uporządkowania tego co, co wyłoniło się w Fali Ziemi, celem ustabilizowania sytuacji, ale jednocześnie zawęża obszar pracy do sfery uczuć, emocji i lojalności w relacjach dwustronnych – związkach małżeńskich, partnerskich, zawodowych, biznesowych...

Dziś, na poziomie energetycznym kulminacja napięć zbliża się do punktu krytycznego. Nie da się już „sprzątać” powierzchownie, zmiatając śmieci pod dywan. Tym razem czeka nas gruntowne „sprzątanie”. Nie pomogą nam stare sprawdzone sztuczki jak krzyk, lament, tupanie nogami, narzekanie na pieskie życie, płacz w poduszkę. Pamiętajmy, że „Biały Pies” swoim szóstym zmysłem już z dala wyczuwa „padlinę i złe duchy” i czasami może „obszczekać” także nas.

Dlatego w ciągu kolejnych 13 dni mogą być wystawione na próby stare zażyłości i przyjaźnie, niektóre z nich mogą się rozprysnąć jak bańka mydlana. Przysłowie mówi: „Lepiej poszukać nowego przyjaciela niż płakać po dawnym”. Ale mogą też zawiązać nowe sympatie, pogłębić stare kontakty, a nawet może przebudzić się nagle miłość. Dlatego nastawmy się do ludzi pogodnie tak jak nastawiamy się na nadejście wiosny i ciepłego lata…
PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za wspieranie mnie w mojej pracy nad rozprzestrzenianiem wiedzy o prawach Czasu i bezinteresowne Dary Serca, w tym □ Wioletcie ze Strzyżowa □ Agnieszce z Zielonej Góry □ Janinie z Monachium. ☼ Dobro zawsze powraca.


Data publikacji: 13.04.2019Ostatni dzień fali Ziemi


12 kwietnia domknęła swój bieg Fala Ziemi, która – jak każda czerwona fala – konfrontowała nas z następstwami kolektywnych działań z przeszłości i wtajemniczała w toczące się w tle procesy. Dzisiejszy kin 13 Muluc/Czerwony Kosmiczny Księżyc jest energią nośną roku 2018/19. Daje nam on ogląd tego, jak wypełniliśmy tegoroczne zadania po zatoczeniu pełnego galaktycznego spinu (260 dni). Sprawy, których nie udało się nam załatwić w tej fali, będziemy porządkować w następnej Fali Psa.

W zbiorowym polu świadomości Fali Ziemi skupiają się także spolaryzowane potencjały osób i formacji/grup, bezpośrednio związanych z falą. Z uwagi na „zasadę wszystko dozwolone i prawo wolnej woli” podopieczni fali mogą więc zasilać wzorce światła lub wzorce cienia tonów i towarzyszących im pieczęci. Nie są to wzorce statyczne, lecz permanentnie zmieniające się potencjały. Dlatego nie należy bazować na tym, kim ktoś był w przeszłości, ale kim jest obecnie.

Na rysunku zaznaczone są kiny osób i formacji, które są wciąż aktywne w naszej rodzimej przestrzeni i mają znaczący wpływ na kształtowanie dominujących światopoglądów i kierunku kolektywnego rozwoju. Stąd Fala Ziemi jest tak istotna dla nas, Polaków. Gdyby te osoby i formacje przestały rywalizować, a zaczęły współpracować, Polska urosłaby w siłę, a Polacy staliby się przyjaznym sobie narodem i wszystkim żyłoby się lepiej. Dzieje się jednak inaczej, momentami robi się wręcz niebezpiecznie. To m.in. było przyczyną pojawiania się tylu kontrowersyjnych tematów w ciągu ostatnich 13 dni. Takich niechcianych kwestii było jednak więcej.

Aby wykluczyć ewentualne nieporozumienia, zaznaczam, że w rubryce funkcja tonu wskazany jest neutralny kierunek działania, dlatego przed sformułowaniem finalnych wniosków należy wziąć pod uwagę bieguny światła i bieguny cienia, a nie osobiste sympatie lub antypatie…
Data publikacji: 13.04.2019DZIESIĄTY miesiąc PSA
● Manifestacja pierwszych wynikówOkres: 4 kwietnia – 1 maja 2019

Teraz kluczowa tematyka roku 13 Księżyca, 2018/2019 – jest nią powszechne przebudzenie i wysadzanie emocjonalno-mentalnych zatorów, zaczyna nabierać kształtów. W dziesiątym miesiącu dokonuje się przesilenie w schemacie myślenia ludzi, budzi się szósty zmysł.

Energią nośną miesiąca jest 5 Imix, Czerwony Wiodący Smok. To zapowiada, że powróci temat współczucia, równowagi w dawaniu i braniu, troski o najsłabszych w hierarchii społecznej. Smok symbolizuje pramatkę-karmicielkę, która troszczy się o wszystkie swoje dzieci jednakowo. W opozycji do tego będą egocentryczne postawy, niekończące się roszczenia, zatracanie się w sprawach materialnych, rotacja ludzi w naszym polu, przypominająca mijanie przechodniów na ulicy.


Indywidualna praca z energią „10”

»Nie złość się, jeżeli „planetarny barometr” przesunie się na niepogodę. Jeśli naprawdę chcesz doprowadzić do awarii starego systemu, nie dostarczaj mu energetycznego paliwa od siebie. Paliwem są twoje gniewne myśli, kipiące emocje, obraźliwe słowa. Przeformatuj swój sposób postrzegania świata, a świat zacznie się zmieniać. Wszystko, co ujawni dziesiąty miesiąc, przyjmij jak błogosławieństwo, zwłaszcza to, co negatywne w powszechnym odbiorze. Najważniejsze, że to „coś” zostało wyrzucone na światło dzienne i tym samym zyskało szansę uzdrowienia.«

Data publikacji: 5.04.2019CABAN – Fala ZIEMI
● "Zbiegi okoliczności"31 marzec – 12 kwiecień 2019

W tym spektrum nadrzędnym zadaniem jest przemawianie do serc i umysłów ludzi celem wyzwolenia z niewoli zapomnienia ducha wspólnoty. Teraz w centrum uwagi znajduje się dom rodzinny, rodzina, ochrona środowiska, zdrowia, praw ludzi i zwierząt. Następnym krokiem będzie troska o wspólne dobro ludzi, dobrosąsiedzkie stosunki i pokojowe współistnienie narodów. Dotyczy to wszystkich społeczności na Ziemi. Tym, co najbardziej utrudnia ten proces jest zaślepienie, obłuda, fanatyzm, podżeganie, kupczenie, wyciąganie przedwczesnych wniosków. „Ważne jest, aby nie przeceniać Dobra i nie bagatelizować Zła. Trzeba tropić złe wpływy i niszczyć je w zarodku”.

„Umacniające się od tysiącleci mniemanie, że tylko istota ludzka może traktować inne materialne światy, w tym świat roślin i zwierząt, jak uprzedmiotowione dobro, które można do woli eksploatować, stało się jedną z głównych przyczyn stagnacji i zakłóceń w rozwoju. W następstwie tego powstały konsekwencje, znane jako światy niesprawiedliwości i bólu. Zupełnie straciliśmy z oczu związki przyczynowe i coraz bardziej wikłaliśmy się w iluzje swojej wyższości nad innymi. Z tego wzięło się pryncypium wartościowania i nie tylko w sensie rasistowskim, religijnym czy kulturowym, ale też w codziennym obcowaniu między sobą”.

Jeśli czujesz się świadomym podróżnikiem w czasie i przestrzeni, ucz się obserwować siebie, ludzi, świat, życie przez pryzmat wspólnego dobra, wybierać niekonwencjonalne rozwiązania i dostrzegać wydarzenia synchroniczne – potocznie określane zbiegiem okoliczności lub przypadkiem, które w naturalny sposób będą cię naprowadzać na osoby i grupy o podobnym sposobie myślenia. Bądź wyczulony na najbardziej subtelne odczucia, nagłe zdarzenia, głos żywiołów, znaki Natury i każde wow-doznanie. One wszystkie niosą ze sobą ważne informacje i przesłania.

SYNERGIA jest kolektywnym wyrazem indywidualnej HARMONII.


Medycyna ZAJĄCA

Duchowym posłańcem Caban do świata ludzi jest ZAJĄC.Data publikacji: 2.04.2019Fala ZIEMI
● „Interaktywny drogowskaz”
● Synergetyczne oddziaływanie przeznaczeniaPrzestrzeń Fali Ziemi zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ do niej przyporządkowany jest kin roku 2018/2019 – 13 Muluc/Czerwony Kosmiczny Księżyc. Zgodnie z prawem fraktalnej cykliczności to, co będzie się działo w ciągu najbliższych 13 dni, da nam wstępny ogląd tego, co wypracowaliśmy jako jednostka, naród i cała ziemska społeczność oraz wskaże kierunek korekty.

Impulsy wychodzące z tego poziomu świadomości będą uwrażliwiać nas na subtelne drogowskazy do skarbnicy wiedzy o prawdziwej naturze człowieka, prakorzeniach, przodkach, powinnościach względem siebie i ewolucyjnych zobowiązaniach wobec Ziemi. W tym spektrum odzwierciedla się synergetyczne oddziaływanie przeznaczenia, które prowadzi ludzi do wspólnych przedsięwzięć dla dobra wszystkich ziemskich królestw, nie tylko królestwa człowieka.

□ Tym, którzy stawiają pierwsze kroki w Tzolkin, wyjaśniam, że 13-dniowa fala to najkrótszy czas na pobudzenie zmian w sposobie patrzenia na siebie, ludzi, życie.


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

    
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24
   następne 8 »