Listy
Listy od czytelników

Drodzy Czytelnicy!
Apeluję o cierpliwość i wyrozumiałość. Dziennie dostaję od kilkunastu do kilkudziesięciu listów, nie licząc telefonów.

UWAGA:
Z przykrością informuję, że nie interpretuję indywidualnych kinów narodzin, jak również osobistych wydarzeń. Udzielenie odpowiedzi na kilkaset listów miesięcznie jest po prostu niemożliwe. Wszystkich Zawiedzionych zachęcam do wymiany doświadczeń z osobami szukającymi kontaktu.

    
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
AKBAL – Fala Niebieskiej NOCY

● Kopalnia wiedzy o życiu
● Wielowymiarowość egzystencjiOkres: 9 – 21 sierpnia 2018

Świadomość Akbal /Niebieskiej NOCY to spektrum bogactwa doznań i zgłębiania paradoksów oraz kopalnia wiedzy o życiu. Tu ocierany się o wszelkie ekstrema, doświadczamy obfitości i braków, bogactwa i biedy, radości i goryczy, mądrości i głupoty, prawdy i fałszu, pokory i buty... Dopiero gdy poznamy różnorodne „smaki” życia, będziemy zdolni do uwolnienia się od samoograniczeń i nacisków z zewnątrz, skorygowania swoich postaw, celu, motywacji oraz zaprzestania wywierania presji na innych.

Dokonując takich właśnie wyborów, zazwyczaj stajemy się wielką zagadką dla naszego „racjonalnie” myślącego otoczenia, a niekiedy nawet uznani za dziwaka czy ekscentryka. Tak już jest, że nasi krewni, znajomi, przyjaciele z reguły wiedzą lepiej od nas jak powinno wyglądać nasze życie, tylko że nie mają pojęcia jak przeżyć swoje własne.

Nadszedł czas, aby samemu administrować swoim życiem i doświadczyć prawdziwej wolności wyboru. Dopóki tego nie zrobimy, co 260 dni będziemy do znudzenia powtarzać te same lekcje i wciąż kręcić się w kółko niczym kot goniący za własnym ogonem. Wbrew pozorom wybór nie jest prostą sprawą. Na tym polu skuteczną przeszkodą jest niewiedza albo zawężone pojmowanie sensu ludzkiej egzystencji.

Człowiek choć postrzega siebie trójwymiarowo, jest istotą czterowymiarową – żyje równocześnie w III i IV wymiarze świadomości, ale jego nadrzędnym celem, jest wymiar piąty.

● Wymiar III jest światem schematycznego myślenia, sztywnych przekonań, zasad, ograniczeń, kar i lęków wynikających z przeszłości; człowiek myślący trzeciowymiarowo broni starego porządku, nie dopuszcza zmian i postępu.

● Wymiar IV jest platformą suwerennych wyborów, przeglądu poglądów, nowych możliwości; tu można popełniać błędy i je korygować bez poczucia winy czy wyrzutów sumienia; człowiek myślący czwartowymiarowo świadomie wprowadza zmiany tu i teraz, bez oglądania się na przeszłość.

□ Pod tym kątem spójrz na swoje wybory życiowe oraz sytuację w naszym kraju i na świecie.


Zmysł ORIENTACJI

Energią towarzyszącą Fali NOCY jest NIETOPERZ – aktywny zawsze tam, gdzie budzi się ciemność.PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za wspieranie mnie w mojej pracy nad rozprzestrzenianiem wiedzy o prawach Czasu i bezinteresowne Dary Serca, w tym m.in. □ Janinie z Monachium. ☼ Dobro zawsze powraca. ☼ Proszę o ew. podawanie adresu mailowego do przesłania imiennego podziękowania i faktury.


Data publikacji: 13.08.2018Antyrakowe OWOCE


Z roku na rok wzrasta zachorowalność na różnego rodzaju nowotwory. Dlatego warto zawczasu zadbać o zdrową dietę, w której nie powinno zabraknąć owoców. Oto niektóre z nich (alfabetycznie):

● ACAI – zapobiega białaczkom
● ANANAS, świeży – rakowi płuc
● AWOKADO – rakowi prostaty, piersi, jamy ustnej
● BANANY – rakowi mózgu, jelita grubego, przełyku, jamy ustnej, wątroby, białaczki.
● CYTRUSOWE, jak cytryna, pomarańcza, grejpfrut – rakowi jamy ustnej, krtani,
gardła, żołądka, płuc, sutka
● GOJA – rakowi żołądka, okrężnicy, płuc, gruczołu krokowego, piersi
● GRANAT – rakowi piersi, prostaty, jelita grubego, płuc
● GRAVIOLA, inaczej flaszowiec – rakowi prostaty, płuc, jelita grubego, trzustki, piersi
● JABŁKA, ze skórką – nowotworom jelita grubego, odbytnicy, wątroby, piersi
● JAGODOWE – rakowi jamy ustnej, przełyku, jelita grubego, jajników
● KIWI – rakowi płuc, wątroby, piersi, żołądka
● NONI – wszelkim nowotworom
● TRUSKAWKI – rakowi przełyku, jajnika
● WINOGRONA – białaczkom, rakowi płuc, piersi, skóry, jelit, żołądka, prostaty.
Data publikacji: 3.08.2018
Inauguracja roku 13 Księżyca
Wspaniali Uczestnicy – Niezwykła EnergiaW niedzielę, 29 lipca, mimo tropikalnych upałów, odbyło się nasze coroczne spotkanie z okazji inauguracji nowego majańskiego roku. Był wykład, była biała szałwia, dźwięk gongu, była też zapowiedziana „róża”. Oczywiście, nie zabrakło „zabawy z kinami”. Na spotkaniu wytworzył się niezwykły klimat i energia.

Nie spotykamy się już na dużych salach, ale w mniejszych grupach i kilku turach. Dzięki temu od razu mamy ze sobą bliski kontakt, błyskawicznie otwieramy się na siebie, energia przepływa swobodnie. Z następną grupą spotkamy się 18 sierpnia /w sobotę. Zapraszam.
Data publikacji: 31.07.2018OC – Fala PSA
● Prawo powinowactw
● Symbolika zaćmienia księżyca27 lipca – 8 sierpnia 2018

Fala Białego PSA rozpoczęła się w wyjątkowym dniu, na który przygotowywały się wszystkie obserwatoria na świecie. Byliśmy świadkami trzech zjawisk, które wcześniej widziała ludność średniowiecza: „krwawy” księżyc – długie, całkowite zaćmienie księżyca, planeta Mars najbliżej Ziemi, spadające meteoryty. Wymowa tych zjawisk jest bardzo spójna z energią nośną roku 13 Księżyca i fali PSA. Zaćmienie symbolizowało dziejowe zamroczenie świadomości ludzkości, ale ten czas się skończył i słońce nowej epoki rozświetla już wszystko, co beztrosko skrywało się w cieniu.

Skoro zaćmienie przypadło w pierwszym dniu fali Psa, to znak, że proces przebudzenia zaczął się od prześwietlania związków dwuosobowych oraz sfery uczuć i emocji w partnerstwie. Kosmiczny skaner wyłapie każdą dwulicowość, nieczystą intencję, zdradę, fałszywą przyjaźń itp.

W spektrum związków bardzo mocno zaakcentuje się także prawo powinowactw. Prawo to bazuje na przyciąganiu się pokrewnych dusz, wibracji i treści. Nie ogranicza się ono do spokrewnionych ze sobą osób, lecz jest naturalną więzią, jaka istnieje między dwojgiem osób – towarzyszami losu, partnerami biznesowymi, kolegami, jak również „przypadkowo” spotkanymi osobami. „Tacy partnerzy będą przyciągnięci do siebie przez tę samą siłę, dzięki której magnes przyciąga żelazo. Zbliży ich do siebie praca, wspólna działalność czy nowe projekty. Patrząc powierzchownie, można niekiedy odnieść wrażenie, że z takimi osobami mamy niewiele wspólnego, a mimo to podświadome przyciąganie istnieje. Wynika ono z porozumienia dusz, które zobowiązały się do współpracy na płaszczyźnie fizycznej. Proces ten ma niewiele wspólnego z osobistymi życzeniami czy indywidualnymi upodobaniami”. (Za „Wyrocznia Majów”/Oc).

Każdy związek ma sens i ma też szansę przetrwać, ale nie musi przetrwać, jeśli pragnie tego tylko jedna strona, a druga wciąż nie jest gotowa. Wtedy należy go uczciwie zakończyć, rozstać się bez żalu, nie pozostawiając niedomówień. Na szczególną próbę wystawiona zostanie też przyjaźń – ta na dobre i na złe. Takiej więzi nie zburzy zły nastrój, zbyt emocjonalne słowo, różnica zdań, osobisty problem czy długa rozłąka. To, co może ją zniweczyć, to zdrada duchowa. Ale będzie to znak, że nie była to więź, tylko chwilowe zauroczenie albo skrywany interes.PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za wspieranie mnie w mojej pracy nad rozprzestrzenianiem wiedzy o prawach Czasu i bezinteresowne Dary Serca, w tym m.in. □ Andrzejowi z warszawy □ Elżbiecie z Łącka □ Barbarze z Piły. ☼ Dobro zawsze powraca. ☼ Proszę o ew. podawanie adresu mailowego do przesłania imiennego podziękowania i faktury.


Data publikacji: 30.07.201826 lipca 2018 - początek roku 13 Księżyca
Będzie się działo...26 lipca – w dniu 13 Księżyca, wkroczyliśmy w ostatni rok w 13-letnim cyklu przebudzenia. Zapowiada się fascynujący czas, pełen niespodzianek, nagłych zmian i zaskakujących przetasowań na scenie życia. Energia nośna roku jest w stanie wprawić w ruch każdy bezwład, przekształcić stagnację w postęp, przełamać zbiorową amnezję. Tu skupia się najwyższa moc przypomnienia.

Teraz wszystko, co hamuje proces przebudzenia, będzie wypłukiwane na światło dzienne. To między innymi sprawi, że jeszcze mocniej zaczną akcentować się różnego rodzaju zaburzenia psychiczne, obsesje, dewiacje, jak również „zboczenia z kursu” na płaszczyźnie grupowej, instytucjonalnej i publicznej.

„13 Księżyc to ewolucyjny budzik, tykający z kosmiczną dokładnością”. Kiedy „zadzwoni”, będzie to znak, że nadszedł czas kosmicznych rozliczeń – „spłaty karmicznego długu zaciągniętego wobec Świętej Ziemi” albo fetowania sukcesów. Każdy z nas ma w tym swój osobisty udział, dlatego każdy zostanie zaproszony na scenę we właściwym czasie.

W tym roku wszyscy zyskujemy szansę wglądu w swoją Kronikę Akaszy i sposobność zakręcenia osobistym „Kołem Fortuny”. Do tego trzeba się jednak przygotować, zaczynając od kontroli myśli. Myśl tworzy przekonania, przekonania tworzą nawyki, a nawyki kreują nasze życie. Większość myśli przychodzi do nas z zewnątrz, a my nie zdajemy sobie z tego sprawy. A to właśnie te myśli powinniśmy natychmiast usuwać, zanim „odcisną swoje piętno” w naszej psychice.

Rok 2018/18 będzie czasem zagłębiania się w istotę Boskości człowieka i powrotu do samego Siebie. Może też zapanować swoista moda na duchowość. Tu zalecana jest ostrożność, ponieważ rozwój duchowy jest czymś naturalnym, dlatego należy podejść do niego naturalnie, stojąc obiema nogami na ziemi. Więcej ciekawostek w broszurze „Co przyniesie rok 2018/19 według Kalendarza Majów?"


● Trzy zjawiska astronomiczne jednocześnie – czegoś takiego ludzkość nie widziała od 662 lat:
□ 27.07., w dniu 1 Psa, będzie pełne zaćmienie księżyca (tzw. krwawy księżyc); potrwa ono od godz. 21:30 do 23:12, apogeum nastąpi o 22:22 □ planeta Marsz znajdzie się najbliżej Ziemi □ będą temu towarzyszyć spadające meteoryty (do 20 na godzinę). Te zjawiska są bardzo wymowne, bo przypadają w 4-dniowej harmonii roku (26-29.07.2018), zaś archetyp Muluc/Księżyc symbolizuje krew, kod duszy.


Data publikacji: 26.07.2018● Dzień poza CZASEM – wymiana potencjałów
● Spuścizna roku 2017/18W kalendarzu planetarnym, odmierzającym upływ czasu w naturalnym rytmie 13 miesięcy/28 dni+1, dziś – 25 lipca, mamy zielony dzień lub inaczej dzień poza Czasem. [□ Czas pisany wielką literą oznacza program, konkretną jakość.] Na poziomie duchowym, czyli w sferze przeznaczenia, w dniu poza Czasem dokonuje się wymiana potencjałów pomiędzy starym i nowym rokiem. Wygaszana jest energia nośna roku 12 Ziarna i aktywowana jest energia nośna roku 13 Księżyca.


Ja wygląda bilans końcowy?

Rok 2017/18 ukazał maksimum tego, co zdołała wypracować społeczność ziemska i do czego zdolni są ludzie. Szczególnie istotny był ostatni, trzynasty miesiąc. Tu wszystko działo się ponad wolą ludzkich ego, było potrzebne, niosła cenne informacje dla ludzi. Zaznaczam, że w pracy z energią nie ma żadnych ideologii, emblematów partyjnych ani symboli religijnych. Tu liczą się uniwersalne kodeksy etyczne i dojrzała, czwartowymiarowa świadomość, a nie trójwymiarowa logika, cudze autorytety czy kodeksy napisane przez ludzi. To nie utopia, lecz nasza nieodwracalna przyszłość.

Osoby, patrzące na świat przez pryzmat „dobre–złe”, powiedzą, że to był fatalny rok, tyle tragedii i teraz te pożary. Z kolei osoby, potrafiące wznieść się ponad trójwymiarowe horyzonty, rozumieją, że szalejące w Szwecji i Grecji pożary lasów, które pochłonęły tak wiele istnień, czy niedawne pożary wysypisk śmieci i powodzie w Polsce, potrójne trąby powietrzne w Stanach, niespotykane dotąd upały w Japonii i Wielkiej Brytanii – to drastyczna przestroga do wszystkich ludzi na świecie: – Opamiętajcie się w swej gonitwie za…!

Proroctwa zapowiadały, że na koniec czasu Czasów „Ziemia zostanie oczyszczona przez OGIEŃ – duchowy ogień, który jest ogniem Miłości”. Nieprzypadkowo pożary wybuchły na finiszu roku 12 Ziarna, którego żywiołem jest ogień. Jest to znak, że ludzkość czegoś nie dostrzegła.

Mimo to bilans końcowy jest naprawdę budujący – miliony ludzi na świecie już się przebudziły. Ludzkie serca zaczęły się łączyć, reagować na głodujących, cierpiących, troszczyć się o bliźnich, środowisko, zwierzęta, naszą Ziemię. – Są wśród nas PIĘKNI ludzie i jest ich coraz więcej. Przykładem jest heroiczna akcja w tajlandzkiej jaskini czy obecny udział polskich strażaków w akcji gaśniczej w Szwecji i to niezwykle ciepłe powitanie ich przez społeczność szwedzką.


Data publikacji: 25.07.2018„Cudze chwalicie – swojego nie znacie”
Użycie gazu łzawiącego na Tour de FranceOstatni dzień trzynastego miesiąca, jak „na zamówienie”, ukazał nam polaryzację w sferze zachodnich i polskich standardów demokracji. Potwierdził też stare przysłowie „cudze chwalicie – swojego nie znacie”.

Wczoraj, podczas Tour de France, jednego z najbardziej znanych wyścigów kolarskich na świecie, francuscy rolnicy rozłożyli na trasie przejazdu bele siana, by zaprotestować przeciwko obniżce pomocy finansowej. W ten sposób, w walce o własne interesy, narazili na szwank zdrowie i bezpieczeństwo kolarzy. Natychmiast do akcji wkroczyła policja, która bez wahania użyła gazu łzawiącego przeciw protestującym. Niekorzystny wiatr sprawił, że gaz dostał się również do oczu kolarzy, wywołując silne łzawienie. Wszystkim zabrakło wyobraźni, nie mówiąc o odpowiedzialności – zarówno rolnikom, policji, jak i organizatorom. Dlaczego nikt nie kontrolował trasy wyścigu z helikoptera ani drona.

Lepiej nie myśleć, co by było, gdyby tak zachowała się polska policja w podobnej sytuacji, np. podczas Wyścigu Pokoju. Na koniec ukłon w kierunku polskich sadowników i rolników. Na tle francuskich obrazków ich niedawne protesty to „Wersal”.


Data publikacji: 25.07.2018CABAN – Fala ZIEMI
● Nasz DOM ● Galaktyczny URAN14 – 26 lipca 2018

Przestrzeń Fali Ziemi zasługuje na szczególną uwagę, bo tu poznamy priorytetowe dziedziny oraz ramy dla wszystkich wydarzeń i działań w roku 13 Księżyca, 2018/19. To, co będzie się działo w ciągu najbliższych 13 dni, da nam ogląd czekających nas zadań i wyzwań.

W tym roku ludzie dostają ostatnią już szansę na zrzucenie woalu zapomnienia i dokonanie głębokiej korekty w sferze relacji i podejścia do życia. Mamy dwie możliwości: albo wybierzemy ścieżkę wspólnoty, pokoju, życia w prawdzie, albo ścieżkę lęku, zniewolenia, agresji. Jeśli pójdziemy drogą życzliwości, wprowadzimy do przyszłości harmonię. A kiedy pójdziemy drogą agresji, przyciągniemy dramaty, rewolty, cierpienie i zakotwiczymy się w hologramie lęku i ponurych scenariuszy przyszłości.

W księdze Popol Vuh („biblia Majów”) czytamy, że »przed naszym światem istniało wiele innych, w których bogowie bez powodzenia próbowali uformować takich ludzi, którzy będą pamiętali o boskim pochodzeniu i świętych rytuałach, i żyli w harmonii z Wszechświatem. Pierwszy świat został pożarty przez bestie, drugi zniszczyły wichry, trzeci strawił deszcz ognia, czwarty pochłonęła powódź. Piąty świat, obecny, powstał w dniu Caban/Ziemi. Proroctwo zapowiadało, że jeśli ludzie będą pielęgnować uczucia i dobre myśli, piąty świat przetrwa. A jeśli zaczną naruszać święte prawa, piąty świat unicestwią trzęsienia ziemi.« □ To oznacza, że jeśli ludzkość pójdzie drogą nienawiści, chciwości, kultu dla dewiacji, wynaturzeń i zboczeń, do świata wkroczą Żywioły! Tej przestrogi nie można zbagatelizować!

Dlatego na 13 dni warto zamknąć swoją świadomość w „Domu Zdrowych na Umyśle” i spokojnie obserwować świat, ludzi, wydarzenia bez wyciągania pochopnych wniosków.


Astrologia Majów

Znak Caban/Czerwona Ziemia znajduje się pod wpływem energii Urana, który nadaje tempo procesowi transformacji. Galaktyczny Uran wnosi do pola świadomości innowacyjność i abstrakcje, wspiera analityczne myślenie, budzi zdolność odrywania się od bieżącej sytuacji i podążania za niekonwencjonalnymi rozwiązaniami ku zaskoczeniu innych, potrafi wymyślić coś, co jest pożyteczne dla wszystkich i potrzebne dla całego Uniwersum; inspiruje ludzi inteligentnych, skrupulatnych, stuprocentowo pewnych siebie, nieprzekupnych, wewnętrznie sprawiedliwych.

□ Więcej ciekawostek w broszurce Co przyniesie rok 2018/19? /z. Oferta


PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za wspieranie mnie w mojej pracy nad rozprzestrzenianiem wiedzy o prawach Czasu i bezinteresowne Dary Serca, w tym m.in. □ Władysławie z Wałbrzycha □ beacie z Krakowa □ Dorocie z Pobiedzisk □ Sabinie z Katowic □ Annie z Babimostu □ Danucie ze Zgorzelca. Wasze Darowizny wspierają edycję kalendarza i naszej corocznej broszury. ☼ Łączna pula na dzień 13.07. wynosi 427,00 PLN ☼ Dobro zawsze powraca. ☼ Proszę o podawanie adresu mailowego do przesłania imiennego podziękowania i faktury.
Data publikacji: 13.07.2018


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

    
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16
   następne 8 »