Listy
Listy od czytelników

Drodzy Czytelnicy!
Apeluję o cierpliwość i wyrozumiałość. Dziennie dostaję od kilkunastu do kilkudziesięciu listów, nie licząc telefonów.

UWAGA:
Z przykrością informuję, że nie interpretuję indywidualnych kinów narodzin, jak również osobistych wydarzeń. Udzielenie odpowiedzi na kilkaset listów miesięcznie jest po prostu niemożliwe. Wszystkich Zawiedzionych zachęcam do wymiany doświadczeń z osobami szukającymi kontaktu.

    
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
CZWARTY księżyc roku
● Jaki duch – taka rzeczywistość18 października – 14 listopada

W czwartym SAMOISTNYM księżycu na plan pierwszy wysuwa się ludzki intelekt, bo w intelekcie człowieka odbija się twórczość ducha. Jaki przyświeca nam DUCH, taka jest nasza rzeczywistość.
Energią nośną czwartego miesiąca jest Żółta Wiodąca GWIAZDA w portalu (w skrócie 5 Gwiazda P). To oznacza, że teraz główną problematyką jest ukierunkowanie ludzi na przywracanie ładu i porządku w życiu według zasad Uniwersalnego Kodeksu Etycznego. Wiodąca Gwiazda to najbardziej drobiazgowy kontroler, przed którym nie uchowa się żaden szczegół. Dlatego dyscyplinowanie jednostek, środowisk i rządów stanie się tutaj sprawą priorytetową.

Czwarty miesiąc ma siłę nadającą „formę, kształt i kontury”. To, co zacznie przybierać wyraźne kształty w światowych i lokalnych wydarzeniach, będzie informacją o przyjętej koncepcji odnowy i sposobie jej wdrażania. W ciągu 28 dni wyklaruje się, w jakiej formie wyłoni się proces odnowy, dzięki komu zostanie on uruchomiony i jak będzie przebiegać. Już dziś wiadomo, że najbardziej palącą kwestią jest reforma służby zdrowia i sądownictwa, bo te tematy zaakcentowały się najmocniej na finiszu trzeciego miesiąca.


Indywidualna praca z energią

Przez 28 dni warto obserwować siebie i swoje otoczenie przez pryzmat spolaryzowanej osobowości „czwórki” (kin narodzin nie ma tutaj znaczenia).

● Po JASNEJ stronie:
„4” są inteligentne, praktyczne, kompetentne do zaprowadzania ładu w otoczeniu; nie zaprzątają sobie głowy banałami, nie lubią jałowych rozmów ani bezproduktywnych działań; nie ulegają sugestiom, mają własne zdanie.

● Po CIEMNEJ stronie:
„4” są przemądrzałe, uparte; zaprzątają sobie głowę drobiazgami; do znudzenia rozpamiętują słowa i zdarzenia – tak że od myślenia może rozboleć je głowa.

Zwracaj uwagę na wszelkie „fenomeny” w twoim polu, jak np. przypadkowe spotkania, zbiegi okoliczności, zrządzenia losu, pecha, synchroniczność myśli i zdarzeń itp. Słuchaj mądrych rad, ale kieruj się prawdą własnego serca. Mierz siły na zamiary. Ćwicz samodyscyplinę i samokontrolę.

In lak’ech

Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 17.10.2017
Dziesięć dni z PORTALAMI
Poznaj swoje zalety, wady, kompleksyW Tzolkin są dwie fale – WĘŻA i ZIARNA (obecnie), które odpowiadają za harmonizowanie lewej i prawej półkuli mózguoraz transformację pola zmysłów. Procesy te intensyfikują się w dniach z 10 portalami (P). Tu bowiem dokonuje się aktywacja czterech mniej znanych zmysłów, czyli:

● zmysłu równowagi ukrytego w DNA
● zmysłu czasu
● zmysłu jaźni lub zmysłu duszy – krytyczne patrzenie, ale nie krytyka
● zmysłu hiperkomunikacji – intuicja, olśnienie, telepatia.

Zaznaczam, że proces transformacji dostosowany jest do indywidualnego rytmu każdej jednostki ludzkiej. Dlatego jedni mogą go jeszcze nie zauważyć, dla innych może być nieco uciążliwy. Na przykład: ludzie częściej niż zazwyczaj mogą mieć bóle lub zawroty głowy, zaburzenia rytmu snu, huśtawki nastrojów, wykazywać nietypową nadpobudliwość lub labilność. To znak, że coś równoważy się w ich osobistym polu i ma to jak najbardziej pozytywne oddziaływanie.

Dodam, że dni z portalami stanowią subtelne strefy naprowadzania, punkty odgórnej korekty; tu siła oddziaływania kinów zostaje zwielokrotniona. Dlatego w dniach między 16 i 25 października br. każdy, kto jest otwarty na prawdę, pozna swoje zalety, wady, kompleksy. – Nie cudze, ale własne! Warto być tego świadomym, lecz nie należy niczego przeceniać ani na nic się nastawiać. Chodzi głównie o to, aby być bardziej czujnym i wyrozumiałym wobec innych.In lak’ech

Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 16.10.2017, poniedziałekKAN – Fala ZIARNA
● Wyjście naprzeciw losowi
● Korekta błędów14 – 26 października 2017

Fala ZIARNA to czas nabierania wiary we własne siły, uzdrawiania kompleksów, odchodzenia od przesadnych zabezpieczeń. Wprowadza nas w przestrzeń nieograniczonych możliwości, nowych szans życiowych, rozkwitu zdolności, nadrabiania zaległości. Każdy pośród nas ma teraz optymalną sposobność wyrwania się z błędnego koła niemożności bez prowokowania kłótni czy rewolty. Do tego aktu każdy musi indywidualnie dojrzeć, świadomie wyartykułować wolę pójścia naprzód, a potem odpowiednio przygotować się do drogi.

„Nadszedł czas, gdy trzeba być rezolutnym, ale nie pochopnym czy upartym. Nie daj się zaskoczyć. Wykaż się działaniami opartymi na przyjacielskości i dobrej woli połączonymi z determinacją. Ale nie ma to być determinacja tego rodzaju, która pcha do kłótni z innymi. Skoncentruj się na korekcie własnych błędów, nie zaś na błędach innych ludzi. Zacznij brać pod uwagę także interesy innych”. – Tu skrywa się praprzyczyna twoich doznań w tej fali. /O tym mówi heksagram 44, skorelowany z Falą Ziarna.

Fala Żółtego ZIARNA bilansuje wyniki działań na przestrzeni Fali Węża, Fali Zwierciadła i Fali Małpy. – Albo będą pochwały, albo reprymendy.

Nie dziw się zatem, jeśli w tej fali zaczną meldować się nieprzewidziane wydarzenia. Wiedz, że czynniki, na które nie miałeś wpływu lub byłeś ich nieświadomy, wciąż oddziałują na twoje życie. Teraz jednak karty są na nowo tasowane. Dlatego odpręż się, dopuść do siebie to, co się wydarza. Zaufaj. Także strata może się stać wielką wygraną. Przed tobą pojawiają się nowe szanse, nowa gra, nowe szczęście.


Wskazówki na 13 dni fali

● Wyobraź sobie, że problemy życiowe chcą ci tylko pomóc uwolnić się od przesadnej ostrożności, zabezpieczeń, ciułania na czarną godzinę.
● Odważ się skorzystać z nowych sposobności.
● Pokaż, co potrafisz – skup się na jakości a nie ilości.
● Nie bądź samolubny.


Medycyna KOJOTA

W tej fali posłańcem światów duchowych jest KOJOT.


PODZIĘKOWANIE

Przesyłam Wam wszystkim serdeczne podziękowanie za empatię i wspieranie mnie w mojej pracy nad krzewieniem wiedzy o prawach Czasu i za Wasze DARY Serca, w tym □ Agnieszce z Warszawy. ☼ Dobro zawsze powraca. ☼ Teraz Wasze zasilają pulę na edycję nowego kalendarza ściennego na 2018 rok.
☼ Wszystkie darowizny są na bieżąco księgowane. Proszę o podanie adresu mailowego do przesłania imiennego podziękowania i faktury VAT.

In lak’ech


Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 13.10.2017Protest GŁODOWY medyków
Poświęcenie czy hipokryzja?Zgodzimy się, że sektor zdrowia od dziesięcioleci był najbardziej zaniedbywanym sektorem. Ważne, że problem został zauważony, ale potrzeba co najmniej kilku lat, aby nadrobić drastyczne zaległości. Na tym polu nie wystarczy samo tylko zwiększenie nakładów finansowych, bardzo ważna jest także wola współpracy środowisk lekarskich z resortem zdrowia.

W odniesieniu do obecnego strajku, każda ze stron sporu ma swoje uzasadnione racje. Jednak lekarze rezydenci, korzystający ze stypendiów ministerialnych, powinni wykazać więcej powagi. Skoro rząd wyszedł im naprzeciw, powinni zakończyć głodówkę i zasiąść do rozmów. W przeciwnym razie w przestrzeń pójdzie przekaz, że wyrasta nam kolejna nadzwyczajna kasta, a dobro pacjenta to fikcja.

Wzajemne zaufanie pacjentów i lekarzy jest podstawą prawidłowego funkcjonowania systemu opieki medycznej. Wyniki ostatnich badań jednoznacznie pokazują, że lekarz jest w Polsce zawodem braku zaufania publicznego.

Spójrzmy na problematykę z zupełnie innej perspektywy – WIARYGODNOŚCI.

● Kontrowersje budzi nie tylko hasło strajku „Niech poleje się krew”, ale również jego forma i miejsce – protest głodowy w szpitalu pediatrycznym przeciwko głodowym pensjom. Czy nie jest to HIPOKRYZJA? Problem oczywiście istnieje, ale pensje lekarzy rezydentów nie są głodowe.

● Kolejna kwestia: Każdy absolwent kierunku lekarskiego składa uroczyste „Przyrzeczenie Lekarskie” zgodne z Kodeksem Etyki Lekarskiej, w którym przysięga m.in. służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu oraz przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom. □ Głodówka, szczególnie dłuższa niż trzy dni, jest niebezpieczna dla zdrowia. Lekarz z powołania zapewne nie podjąłby protestu głodowego z powodu pieniędzy. Zdrowie jest przecież bezcenne. Młodzi lekarze rezydenci, którzy podjęli strajk głodowy, igrają z czymś, co zasługuje na największy szacunek.

Wiedział to już Jan Kochanowski, pisząc:

„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz”...


UWAGA:

W artykule nie chodzi o głodówkę leczniczą, lecz o strajk głodówkowy jako formę zaburzonej komunikacji Starego Czasu, opartą na graniu na emocjach, szantażu, subtelnych manipulacjach itp. W Nowej Etycznej Ziemi drogą rozwiązywania konfliktów jest konstruktywny dialog.In lak’ech


Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 12.10.2017
Spór o RÓŻANIEC


Modlitwa i rytuały towarzyszyły ludziom od najdawniejszych czasów. Rdzenni mieszkańcy Ziemi od zawsze modlili się do bóstw i duchów natury o słońce, deszcz, urodzaj, zdrowie, wstawiennictwo, opiekę. I tak jest do dziś. Ludzie potrzebują wiary, bo bez wiary wiotczeje człowieczeństwo i potrzebują też mądrej religii. Nikt nie ma prawa tego negować. Jednych fascynują egzotyczne rytuały czy wschodnie techniki oświecenia, inni zaś praktykują rytuały katolickie. Dziś nikt nie podważa już zbiorowych medytacji na rzecz pokoju, mimo iż czai się tam wiele subtelnych zagrożeń. Dlaczego zatem grupowe odmawianie różańca w intencji jedności i pokoju –
całkowicie bezpieczne – wywołuje tak dużą falę krytyki i ironiczne uśmiechy na twarzy.

W 2003 r. Nah Kin, psycholog i kapłanka Majów, powiedziała:

„W religiach tkwią skarby, ale ludzie o nich zapominają. Coraz częściej praktykują wiarę z przyzwyczajenia; nie rozumieją jej, nie mają żadnych wizji… Ludzkość i narody też nie mają żadnych wizji. Mówią o pieniądzu, ropie naftowej, produkcji. Naukowcy kochają wizje, ale nie ogarniają całości. Potrzebujemy prawdziwej nauki – takiej, która połączy się z religią i którą cechują szacunek i akceptacja. I potrzebujemy też religii, która przepełniona jest nauką, świadomością, prawdziwym rozumieniem życia.
(…)
Znajdujemy się u progu Nowej Ery – ery, która doprowadzi nas do fundamentów starej cywilizacji, dopasowanej do obecnego czasu, ponieważ teraźniejszość zawsze jest lepsza od przeszłości. Dlaczego? Ponieważ teraźniejszość włącza przeszłość i transcenduje ją w NOWE. Teraz musimy uczyć się od naszych przodków harmonii i szacunku wobec zasad życia. W obecnych czasach manifestują się prawie wszystkie proroctwa różnych religii i różnorodnych grup. To jest właśnie czas transformacji. Jest to czas wzrastania Ziemi do jej nowej, wyższej egzystencji”. (Fragmenty z filmu „Biała Droga”)

Patrząc z tej perspektywy, spór wokół akcji „RÓŻANIEC DO GRANIC”, zapowiedzianej na sobotę, 7 października o godzinie 13.00, staje się zupełnie nieuprawniony. Jeśli ludzie chcą się modlić, to dobrze. Modlitwa to przecież forma energii, która nikomu jeszcze nie zaszkodziła. Jest zrozumiałe, że w grupie jej moc znacząco wzrasta. Skoro do akcji różańcowej za naszą Ojczyznę, Europę, pokój na świecie i zgodę między ludźmi zgłosiło się blisko milion osób, pomyślmy jak potężny ładunek dobroczynnej energii mogą podarować nam, ludziom i Matce Ziemi. Dlatego nie nazywajmy akcji różańcowej show reklamowym świeckich celebrytów czy naiwniaków, ale przyjmijmy to jako duchowe wydarzenie, które przebiło się do przestrzeni publicznej.

Zwróćcie też uwagę, jak wymowna jest tzolkinowska energia dnia i godzina akcji w dniu 7.10.2017, w którym przypada katolickie święto Matki Boskiej Różańcowej:

● Nadal znajdujemy się w centralnej kolumnie – w jej dolnej części wzmacniamy kręgosłup moralny i fundamenty wiary.
● Jesteśmy w siódmym dniu Fali Małpy (spirytualna inteligencja) – dzień tankowania paliwa z najwyższej półki”. „7” była świętą liczbą we wszystkich wielkich kulturach.
● 7 ZIEMIA to dzień niekonwencjonalnych metod uzdrawiania, tu odzwierciedla się synergetyczne oddziaływanie przeznaczenia, które prowadzi ludzi do wspólnych przedsięwzięć.
● Przewodnik kinu dnia – 1 KSIĘŻYC to impuls budzenia z letargu duchowego na skalę masową.
● „13” to świta liczba Majów, składowa kodu życia, kodu Stwórcy i kodu człowieka „13:20”; ale to nie wszystko:

„Ludzie jeszcze nie wiedzą, że w naszej szerokości geograficznej medytowanie opłaca się najbardziej pomiędzy godziną 12.00 a 14.00 lokalnego czasu gwiazdowego, i to wcale nie jest żart! Eksperymentalnie stwierdzono, że w tym przedziale, zwłaszcza o godz. 13.47 nastąpił nagły wzrost pozytywnych wyników eksperymentów związanych z hiperprzestrzenią. Wyniki uzyskiwane w tym czasie były kilka razy lepsze niż te uzyskiwane o innych porach. Także medytacje i inne metody rozwoju świadomości mają w tym oknie czasowym lepsze szanse niż kiedykolwiek". (Za G.Fosar i F.Bludorf, „Nikt nam nie odda przyszłości”)
In lak’ch


Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 6.10.2017Wydarzenia i znaki
w „pępku Tzolkin”Wydarzenia w dniach z kinami „pępka Tzolkin” mają mega znaczenie dla przyszłości ludzi i świata. W ciągu tych 4 dni dostaliśmy wiele ważnych informacji; przytoczę tylko niektóre, zwłaszcza te, które mają dla nas, Polaków szczególne znaczenie.


1 ► PIĄTEK, 29.09.2017 – dzień udrażniania kanałów przepływu informacji.
FAKTY:
● W bibliotece ONZ odnaleziono dokument z 1969 r., świadczący, że Polska nie zrzekła się roszczeń o indywidualne odszkodowania wojenne od Niemiec. □ „Niebo” potwierdziło, że mamy prawo ubiegać się o reparacje wojenne, nie powiedziało jednak, czy je dostaniemy.
● Posłowie PiS poparli projekt nowelizacji ustawy ruchu Kukiz’15 dot. ułatwienia dostępu do posiadania broni. □ Przestroga „Nieba”: Nie budźcie demonów śmierci! W czasach narastającej agresji, języka nienawiści w przestrzeni publicznej, potęgujących się zaburzeń psychicznych byłaby to droga samozniszczenia. Alternatywą dla broni są kursy samoobrony.
● Klub Legii przelał na konto weteranów Powstania Warszawskiego pieniądze spontanicznie zebrane przez internautów na pokrycie kary nałożonej na klub przez UEFA za oprawę upamiętniającą Powstanie Warszawskie, która obiegła cały świat. □ To znak, że potrafimy być solidarni. Weterani byli bardzo wzruszeni tym gestem.2 ► SOBOTA, 30.09.2017 – dzień partnerstwa i solidarności.
FAKTY:
● Polska podpisała z Finlandią umowę o wspólnej walce przeciw atakom w cyberprzestrzeni. □ To znak, że Polska jest otwarta na współpracę w słusznej sprawie.
● Wyższy Sąd Administracyjny w Hamburgu odrzucił skargę Polski przeciw Nord Stream. Z uwagi na źle osadzoną rurę do portu w Świnoujściu nie mogą wpływać statki dalekomorskie. □ Tak wygląda solidarność i praworządność wewnątrzunijna.


2 ► NIEDZIELA, 1.10.2017 – dzień przełamywania stagnacji.
FAKTY:
● „Parada Pułaskiego” na Manhattanie – największa na świecie parada polskości. □ Polonia pamięta o swoich korzeniach, jest dumna ze swojej polskości.
● Referendum niepodległościowe w Katalonii. □ To znak, że ruchy pro-narodowościowe stały się faktem, zaś brutalna akcja policji zapoczątkowała efekt domina.
● W Polsce weszły w życie ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego, dekomunizacji i sieci szpitali. □ Rząd konsekwentnie realizuje obietnice wyborcze. Można się z nimi nie zgadzać, ale fakt jest faktem.
● Na stronie ministerstwa sprawiedliwości upubliczniono rejestr z wizerunkami pedofilów recydywistów. □ Dobry krok w kierunku ochrony dzieci; podobne rozwiązania obowiązują w USA, Wlk. Brytanii i Francji.
● Protesty KOD-u i opozycji przeciw reformie sądownictwa. □ Totalna klapa akcji demonstracyjnych i znak, że to droga do nikąd.
● USA: Na koncercie country w Las Vegas szaleniec zabił z broni maszynowej 58 osób, kilkaset zostało rannych.


2 ► PONIEDZIAŁEK, 2.10.2017 – dzień wytyczania optymalnego kierunku rozwoju (NAJWAŻNIEJSZY kin „pępka Tzolkin”).
FAKTY:
● Po ataku w Las Vegas prezydent D.Trump zwrócił się do Amerykanów słowami: „Naszej jedności nie zniszczy zło, łączących nas więzów nie zerwie przemoc. Choć naród amerykański odczuwa dziś wielki gniew z powodu bezsensownej śmierci naszych rodaków, to definiuje nas nasza MIŁOŚĆ. □ Niech te słowa staną się ponadczasowym przesłaniem dla wszystkich narodów na świecie. My, Polacy powinniśmy wziąć je sobie szczególnie do serca, aby w przyszłości nie doświadczyć „polskiego Las Vegas”. Kultura amerykańska jest jedyna i niepowtarzalna; kształtowali ją osadnicy ze strzelbą w ręku. Nie „przemycimy” jej do Polski, liberalizując prawo do posiadania broni.


In lak’ech


Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 3.10.2017CHUEN – Fala MAŁPY
● Małpia społeczność
● Nie ma PRZEDAWNIENIA1 – 13 października 2017

CHUEN (czyt. człen) znaczy MAŁPA, artysta, rzemieślnik; symbolizuje strażnika spirytualnej mądrości, mędrca, tkacza nowej rzeczywistości, jak również głupca, krętacza, siewcę paniki, oszusta.

»Istnieją dwa rodzaje głupców –
tacy, których łatwo zastraszyć i przestają działać,
i tacy, którzy sądzą, że zdołają czegoś dokonać, gdy zastraszą innych«
– P.Coelho.

Fala MAŁPY wnosi do przestrzeni inteligencję mistyczną, głód wiedzy, dociekliwość, lekkość, dziecięcą niewinność. – „Przypomnij sobie chwile dzieciństwa. Dziecko doświadcza nowego przez otwartość, ciekawość, zmysły i zabawę. Nie zraża się tym, że czasami się przewróci. Bawi się, podąża za wewnętrznymi impulsami, smakuje, próbuje i pyta tak długo, aż pojmie nowe. Ty też podążaj za wewnętrznymi impulsami, nawet jeśli wydają ci się komiczne. Przyjrzyj się określonej sprawie z różnych stron i otwórz się na inspirujące doświadczenia i poznanie. W ten sposób zostaną ci udostępnione nowe wglądy i drogi”. (Zob. Spilsbury & M.Bryner, Wyrocznia Majów, rozdz. „Chuen”)

W tej fali – na tle ogólnego zamętu – zaczniemy doświadczać albo siły swojej spirytualnej mądrości, albo będziemy się mierzyć ze skutkami przeciwstawiania się uniwersalnym prawom i swojej prawdziwej naturze. Życie zacznie konfrontować nas z następstwami indywidualnego egotyzmu, amoralności, przesadnej bojaźliwości, pesymizmu, a nawet skrajnego czarnowidztwa oraz „czarnej i szarej magii”, czyli z wibracją strachu i samookłamywania. Musimy wreszcie pojąć, że kreatorami dzisiejszej rzeczywistości jesteśmy jednocześnie wszyscy i każdy z nas z osobna. Nie dziwmy się, jeśli energia sprawcza fali zacznie na swój oryginalny sposób wyrównywać niesprawiedliwość. Tu nie istnieje pojęcie PRZEDAWNIENIA.

Fala MAŁPY to „platforma mędrców i głupców”.

Od teraz mamy 13 dni na wyjście ze starego otoczenia i dostrzeżenie nowych szans na dostosowanie się do procesu przemian. Tam, gdzie zamykają się przed nami jedne drzwi, otwierają się drugie – w Nowe. Za tymi drzwiami wkraczamy w świat „małpiej społeczności”, którą cechują silnie rozwinięte zachowania społeczne. W tak pojmowanym społeczeństwie zawsze istnieją rozwiązania zawiłych sytuacji, które dla starej świadomości wydają się bez wyjścia.


Wskazówki na 13 dni

● Naucz się ze spokojem przyjmować porażki i niepowodzenia. – „Czasami największym szczęściem jest nieotrzymanie tego, czego się pragnie” – J.Ruland.
● Zwracaj uwagę na różnice w wibracji słów, np. „jesteś oszustem” a „czuję się przez ciebie oszukany”.
● Bądź otwarty, elastyczny i ufny, ale NIE naiwny.
● Zdystansuj się do przesądów, zabobonów, wiary w czarną magię, klątwy, pecha.
● Czarna magia to wibracja zastraszenia, biała magia to energia miłości i szacunku.
● Odważ się powiedzieć „NIE” naciągaczom, kuglarzom, trenerom strachu.

Znasz zapewne symbolikę trzech mądrych małp, z których jedna zasłania sobie oczy – „nie widzę nic złego”, druga uszy – „nie słyszę nic złego”, a trzecia usta – „nie mówię nic złego”.


Medycyna MAŁPY


PODZIĘKOWANIE

Przesyłam Wam wszystkim serdeczne podziękowanie za empatię i wspieranie mnie w mojej pracy nad krzewieniem wiedzy o prawach Czasu i za Wasze DARY Serca, w tym □ Małgorzacie i Sylwii z Warszawy. ☼ Dobro zawsze powraca. ☼ Od teraz Wasze dary zostaną przeznaczone na edycję nowego kalendarza ściennego na 2018 rok.

☼ Wszystkie darowizny są na bieżąco księgowane. Proszę o podanie adresu mailowego do przesłania imiennego podziękowania i faktury VAT.

In lak’ech


Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 30.09.2017, sobotaPĘPEK Tzolkin
● Pokora wobec WIEDZY
● Arena walk o ludzkie umysły29.09. – 2.10.2017

Od dziś do poniedziałku włącznie, nasza świadomość znajduje się pod wpływem energii „pępka Tzolkin”. Są to cztery specyficzne kiny siódmej kolumny Tzolkin, tzn. dwa ostatnie dni Fali Zwierciadła i pierwsze dwa dni Fali Małpy, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

Ale przenieśmy się na chwilę do świata starożytnych Majów. Majowie wierzyli, że stąd wychodzi kanał komunikacji galaktycznej – Kuxam Suum, co dosłownie znaczy „Droga ku Niebu, która prowadzi do pępka Wszechświata”. Poprzez ten kanał, symbolizujący galaktyczną pępowinę, każda jednostka ludzka łączy się z Umysłem Planety Ziemi, następnie poprzez Ziemię z Umysłem Słońca i poprzez Słońce z Umysłem Solarnym lub inaczej Galaktycznym Sercem – Hunab Ku (odpowiednik Boga w naszej kulturze). W ciele człowieka symbolem Kuxan Suum jest splot słoneczny.

Przekładając to na nasz zachodni sposób rozumowania, dni „pępka Tzolkin” można pojmować jako metaforyczną windę kursującą z „Nieba na Ziemię” i z „Ziemi do Nieba”. W pierwszych dwóch dniach ‘pępka’ Prawda Nieba zstępuje na Ziemię i rozprzestrzenia się w świecie ludzi, aby reaktywować dawno temu zapomnianą wiedzę rdzennych kultur i komunikację „na odległość”, wspierać rozwój duchowy, wytrwałość, umiejętność przetrwania. W dwóch ostatnich dniach powracają z Ziemi do Nieba informacje, jak ludzie zareagowali na Prawdę Nieba i co z nią zrobili.

Reasumując, dni ‘pępka Tzolkin” pokażą ci:

1 □ czy potrafisz przyjąć z pokorą Uniwersalną Prawdę, dość niewygodną dla małego ego,
2 □ co wnosisz do świata ludzi,
3 □ jak się ma twoja dojrzałość życiowa do świadomości otoczenia,
4 □ co przekazujesz Matce Ziemi za jej poświęcenie i cierpliwość do nas ludzi – miłość i szacunek czy arogancję, złe humory, lenistwo?...
Wskazówki na 4 dni:

● 29.09., piątek – dzień wybudzania z mentalnego letargu, ujawniania zbiorowej schizofrenii, wytykania wybiórczej AMNEZJI. □ Zastanów się, gdzie i kiedy stwarzasz blokady na drodze komunikacji z otoczeniem albo zasłaniasz się niepamięcią.
● 30.09., sobota – dzień LOJALNOŚCI oraz demaskowania ZDRADY. □ Zastanów się, gdzie i kiedy lawirujesz, robisz dobrą minę do złej gry, masz inną twarz w domu i inną na zewnątrz.
● 1.10., niedziela – dzień optymistycznego patrzenia w przyszłość albo CZARNOWIDZTWA. □ Zastanów się, czy bardziej ufasz sobie, czy też sarkastycznym autorytetom.
● 2.10., poniedziałek – dzień CZŁOWIECZEŃSTWA i odpowiedzialności albo samozadufania i HIPOKRYZJI. □ Zastanów się, czy potrafisz współczuć, lekką ręką coś dać i bez żenady coś przyjąć, czy też chłodno kalkulujesz, dajesz na pokaz, kupujesz cudze względy, poparcie, przychylność, obciążasz ludzi dozgonnym długiem wdzięczności.


Wszystkie osoby urodzone w jednym z kinów „pępka” lub krzyża powiązań mają do wypełnienia ważne, przedinkarnacyjne zobowiązanie wobec ludzi i Ziemi, dlatego powinny mieć oczy i uszy szeroko otwarte, bo zbyt łatwo mogą wpaść w kanał swoich lub cudzych iluzji, podstępnej propagandy, sugestii, manipulacji trenerów zastraszenia.

Więcej informacji nt. „pępka Tzolkin można znaleźć w książce Faktor Majów J.Argüellesa; a od strony praktycznej ten temat omawiany jest na kursach drugiego stopnia.

In lak’ech


Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 29.09.2017


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

    
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
   następne 8 »