Listy
Listy od czytelników

Drodzy Czytelnicy!
Apeluję o cierpliwość i wyrozumiałość. Dziennie dostaję od kilkunastu do kilkudziesięciu listów, nie licząc telefonów.

UWAGA:
Z przykrością informuję, że nie interpretuję indywidualnych kinów narodzin, jak również osobistych wydarzeń. Udzielenie odpowiedzi na kilkaset listów miesięcznie jest po prostu niemożliwe. Wszystkich Zawiedzionych zachęcam do wymiany doświadczeń z osobami szukającymi kontaktu.

    
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
Fala WĘŻA
● Archiwum minionych doznań ● WitalnośćOkres: 7 – 19 luty 2019:

W tym okresie będziemy zgłębiać na nowo sztukę życia i przeżycia, u podstaw której mieści się nie tylko witalność, dobra kondycja, troska o zdrowie, ale też respekt wobec życia i śmierci (także zwierząt), godności człowieka i każdej ludzkiej inności. Tu nie liczą się preferencje seksualne, ideologiczne, religijne, polityczne ani status majątkowy czy społeczny, lecz człowiek i życie samo w sobie. Wszelkie próby uprzedmiotowienia ludzi lub zwierząt są poważnym naruszeniem uniwersalnych praw, które z czasem przełożą się na zdrowie tego, kto je lekceważy. Na poziomie jednostki najbardziej szkodliwą „substancją” jest zawiść, na planie grupowym – walka o dominację; na polu światowym – terroryzm, w przestrzeni państwowej – system „pan-niewolnik.

Dopóki obieg życiodajnej energii jest swobodny, człowiek cieszy się dobrą kondycją i zdrowiem. Jednak coraz mniej jest takich ludzi. Mimo iż wielu stara się żyć w harmonii – to nagle, pozornie bez przyczyny, spada na nich niepokój, lęk, pojawiają się dolegliwości, „dziwne” zaburzenia, choroby oporne na leki. Lekarze są bezradni, wypisują receptę, pacjent wykupuje leki, farmacja kasuje zyski i za jakiś czas cykl się powtarza: lekarz–recepta–apteka… Dlaczego? – Bo nieodwracalnie wkroczyliśmy w epokę medycyny pozagenowej (epigenetyki), która uwzględnia zewnętrzny system informacji, czyli wpływ informacji środowiskowych na zdrowie, percepcję, zachowanie ludzi.

To tylko niektóre palące tematy – jest wyjątkowo dużo. Co wysunie się na plan pierwszy, pokaże życie. W tej fali mieści się aż 10 portali, dlatego przez 10 dni do świata ludzi będą napływać potężne energie naprowadzające ludzkość na właściwe (postępowe) tory ewolucji.


Medycyna SALAMANDRY

W indiańskiej tradycji słowo „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”.PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za wspieranie mnie w mojej pracy nad rozprzestrzenianiem wiedzy o prawach Czasu i bezinteresowne Dary Serca, w tym □ Zenobii z Łeby. ☼ Dobro zawsze powraca. In lak’ech.52-dniowy okres oczyszczania


Fala Człowieka domknęła 52-dniowy okres białego zamku Czasu, którego funkcją było zobligowanie ludzi do kolektywnego oczyszczania przestrzeni i stabilizowania sytuacji w sferze międzyludzkiej. W skład każdego zamku wchodzą 4 fale. Każdego dnia na Facebooku podpowiadałam zadania na dany dzień, odnosząc je do celu fali. Myślę, że dzięki temu zrozumieliście, że kin dnia nabiera głębszego sensu, jeśli postrzegamy go jako jeden z elementów 13-kinowych puzzli. W sumie było 52 takich wyzwań, po 13 dla każdej fali.

W tym miejscu spróbujcie uchwycić kolejną, subtelną współzależność:
● na poziomie fal przerabialiśmy teorię i odrabialiśmy lekcje,
● na poziomie zamku zdawaliśmy praktyczne testy,
● ostateczną ocenę naszej wiarygodności wystawiała nam żółta fala, łącząc teorię z praktyką.
● Praca domowa: odnieście to do siebie – rodziny, miejsca pracy, kręgu znajomych, Fb...

Energia nośna białego zamku motywowała ludzi do kolektywnych działań na rzecz wszystkich, przy czym nie chodziło tu tylko o podjęcie fizycznych kroków (jak dialog), ale przed wszystkim o nasz własny współudział w tym procesie na planie subtelnym i jego skutki na planie fizycznym (np. tonowanie nastrojów albo dolewanie oliwy do ognia).

Człowiek dojrzały życiowo to człowiek wiarygodny, jest on wolny wewnętrznie, nieobciążony przeszłością, tolerancyjny. Wolny człowiek potrafi wybaczyć sobie i innym. Człowiek uwolniony od przeszłości toleruje ludzkie niedoskonałości, lecz nie pobłaża. Człowiek tolerancyjny odważnie idzie naprzód, zna swoją wartość, nikt nie jest w stanie go zranić, bo stał się transparentny. Prowokatorzy nie znajdując w nim stałych punktów zaczepienia, sami usuwają się z jego drogi. Nazywam to „naturalną selekcją”.

● Człowiek wiarygodny mówi i robi to, co myśli i czuje, i przede wszystkim nie szkodzi drugiemu człowiekowi tylko dlatego, że inni postrzegają go jako „chodzące zło”. Można wyrażać krytyczne spostrzeżenia, ale nie wolno nikogo obrzucać epitetami i świadomie mu szkodzić. Ci tzw. „źli” są zazwyczaj „katalizatorami” wypełniającymi ważną, bardzo niewdzięczną misję ewolucyjną. Każdy człowiek, bez wyjątku, oprócz realizacji zadać inkarnacyjnych, ma również do wypełnienia ściśle swoją określoną ziemską misję.
Data publikacji: 7.02.2019Mądrość i siła wolnej woli…
„1+12” ● Wzorcowy potencjał faliW spektrum Fali Człowieka/Eb zakodowana jest cała mądrość ludzkości, którą każdy człowiek nosi w pamięci komórkowej. Tu praktycznie niczego się nie uczymy, lecz sobie przypominamy, wyrażając taką wolę i pokorę wobec mądrości życia.

W okresie od 25.01. do 6.02. los obliguje wszystkich ludzi do zrobienia użytku z daru wolnej woli i przejęcia odpowiedzialności za własne wybory oraz współodpowiedzialności za to, co się wokół nich dzieje. Znając reguły gry w życie, jest łatwiej przyjmować wyzwania. Niewiedzący zaś krzyczą, tupią nogami, szaleją, szukają winnych na zewnątrz. Los nie popuści, jest bardzo cierpliwy…

Na poziomie programów Czasu potencjał każdej fali jest neutralny. Dopiero kiedy zostanie przywołany do świata ludzi, polaryzuje się na dwa bieguny – potencjał mądrości światła i potencjał mądrości cienia. Tu każdy człowiek sam decyduje, ku któremu się skłania. Stąd „zacienione” spektrum fali Eb to płodna gleba dla manipulacji, socjotechniki, działań podprogowych. (Zob. post z 26.01.)

Zamieszczona grafika odzwierciedla ramowy potencjał fali Eb i wewnętrzne związki w siatce pulsarów. Pierwszy dzień fali z kinem 1 Eb nakreśla wzorcowy potencjał i wyznacza wspólny cel. Kolejne 12 kinów definiuje zadania i wyzwania na każdy z 12 dni, co pomaga nam krok po kroku przybliżać swoją świadomość do wzorcowego potencjału. Natomiast scenografię dla fali maluje życie.

Każda fala pojawia się w kalendarzu co 260 dni. Przy każdym jej powrocie mamy podobne zadania, ale za każdym razem pojawia się nowa scenografia – działamy już w innej rzeczywistości, bo w międzyczasie dokonały się zmiany. Dzięki temu praca z energią kinów Tzolkin nie jest monotematyczna.
Data publikacji: 29.01.2019
Eb, Fala CZŁOWIEKA
● Wiedza to nie mądrość
● Stan pustki13-dniowy okres, nazywany falą, to najkrótszy czas na pobudzenie zmian w polu świadomości i sposobie patrzenia na ludzi i życie. Pierwszy dzień nakreśla wspólny cel i kierunek działań.


25 styczeń – 6.02.2019

Teraz znajdujemy się w przestrzeni oświecenia, uświadomienia, zgłębiania nowego porządku. W tych częstotliwościach zakodowana jest cała wiedza i mądrość życiowa ludzkości, gromadzona na przestrzeni dziejów. Wiedz, że wiedza jest jak drzewo, o które możesz się wesprzeć, ale nie mądrość, która cię oświeci. Wiedzę trzeba wnieść do życia, doświadczyć jej blasków i cieni na sobie, poczuć, wyciągnąć naukę... Dlatego przed nami wyjątkowo pouczający i moralizatorski okres, w którym testowany jest poziom świadomości i dojrzałości życiowej człowieka.

W kolejnych dniach będziemy się mierzyć m.in. z tematyką odpowiedzialności, bogactwa i skąpstwa, wolnej woli i samowoli, zagubienia w sprzecznościach, przeceniania lub niedoceniania intelektu, udawanej skromności oraz subtelnych sugestii i manipulacji.

Jeśli jesteś w konflikcie z samym sobą lub jakąś osobą, użyj mentalnej „miotły Eb” (Eb znaczy miotła) do wymiecenia z głowy niedomówień, smutnych wspomnień, fałszywych oczekiwań, cudzych prawd, które nikomu nie służą, a najmniej tobie. To są te subtelne pułapki zastawiane przez twój „mały rozum”. W ten sposób zrobisz miejsce na nowe spostrzeżenia i przebudzisz czyste uczucia do ludzi. Niezależnie jak wysokie miałbyś o sobie mniemanie, jak uduchowioną i oczytaną osobą byś się czuł, niedomówienia świadczą o skrywanych kompleksach, tchórzliwości i zastoju uczuć. Wiedz również, że „stan pustki” to wyjątkowo płodna gleba dla manipulacji.

»Dlatego ucz się tego, czego chcesz się uczyć, ale rób to starannie. Wejdź w swoje doznania najgłębiej jak potrafisz i wysysaj z nich esencję. Jeśli pozostaniesz na powierzchni, nic ci to nie przyniesie… Tylko głęboko przeżywane doświadczenie, da ci coś, co cię radykalnie zmieni« – Nah Kin, kapłanka Majów i psycholog.


Medycyna PSZCZOŁY

W indiańskiej tradycji słowo „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”.
PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za wspieranie mnie w mojej pracy nad rozprzestrzenianiem wiedzy o prawach Czasu i bezinteresowne Dary Serca, w tym □ Agnieszce z Gdańska □ Marii z Lublina □ Marii z Olsztyna. ☼ Dobro zawsze powraca. In lak’ech.


Data publikacji: 26.01.2019Animalistyczna osobowość społeczna
Symbol DZIKAW życiu wszystko jest informacją. Jedne wyzwalają emocje, inne radość, większość jednak przepływa niezauważona. U nas bardzo mocno zaznaczył swą obecność DZIK. Co chciał nam powiedzieć?...

► Neutralny potencjał:
DZIK wtajemnicza w magię „szlamu i błota” jako dającego się formować materiału, z którego powstało wszystko co ziemskie; jako zwierzę ofiarne wskazuje na zdolność do składania w ofierze tego co mniejsze, temu co większe, aby mogła zostać uwolniona nowa siła; reprezentuje równowagę w braniu i dawaniu. Motto: „Bóg stworzył niebo i ziemię, a nie niebo i piekło”. (Za „Siła Zwierząt”, J.Ruland).

Neutralny archetyp, przywołany do świata ludzi, polaryzuje się na dwa bieguny osobowości społecznej.

► Osobowość „Dzika” po jasnej stronie:
Człowiek szanuje to co ma, cieszy się z bogactwa różnorodności, bierze rzeczy takimi jakie są, nie wydaje pochopnych wyroków. Dba o równowagę w przyrodzie, której sam jest częścią; nie koncentruje spojrzenia na jednostronnych korzyściach, lecz na wielu, aby znaleźć złoty środek i na nim budować stabilny punkt odniesienia i siłę przetrwania. Zna prawa materii i prawa Natury, szanuje siłę świętej Ziemi. Żyje i porusza się w „tu i teraz” z otwartymi zmysłami, jest odpowiedzialnym zarządcą.

► Osobowość „Dzika” po ciemnej stronie:
Człowiek przejawia dzikość, bezduszność, interesowność; brnie w grzechach pożądania, ma nieczyste intencje, marnotrawi energię, „schodzi na psy”. □ Czy nie w takim kierunku podąża współczesna cywilizacja? Jad zmienić ten kurs?

Interpretacja:
Pojawienie się „Dzika” oznacza, że problemy należy rozwiązywać w oparciu o wiedzę i obowiązujące prawa, przy czym obie strony konfliktu muszą być gotowe do poniesienia ofiary. Choroby wirusowe niezależnie od tego, czy dotykają ludzi czy zwierzęta (obecnie ASF), zawsze wskazują na „szwankującą świadomość społeczną”, przysłowiowe „schodzenie ludzi na psy”. Są ostrzeżeniem, że zbiera się masa krytyczna i nie można bagatelizować problemu.

□ Geneza problematyki:
● W Polsce pierwszy przypadek ASF zarejestrowano w 2014 r. □ Był to sygnał, że w polu świadomości ludzi obudził się demon dzikości. ● W 2015 było już ok. 80 ognisk choroby. □ Znak, że nastąpił wysyp demonów pożądania; był to rok wyborczy. ● W 2018 było prawie 200 ognisk. □ Znak, że niezauważalnie dla oka demony mutowały; sytuacja wymknęła się spod kontroli; umysłami ludzi zawładnęły demony żądzy władzy, kontroli, dominacji, zniszczenia. ● W 2019 rozpoczął się sanitarny odstrzał dzików, polała się krew. □ Alarm: zmieńcie strategię, zanim powybijacie się nawzajem.

□ Wskazówka:
Kiedyś, zanim myśliwi wyruszyli na łowy, odprawiali święte rytuały, prosili duchy zwierząt o pozwolenie na zdobycie pożywienia dla ludu. Może warto pójść tropem starych kultur i sięgnąć po niekonwencjonalne sposoby uzdrawiania jak modlitwy, medytacje, ceremonie oczyszczające, Bolontiku lub inne...

Data publikacji: 25.01.201924 styczeń 2019 - Proroczy dzień dla ludzi i świata
Półmetek roku 2018/19Wszystko, co się dzisiaj wydarzy, będzie ważną informacją dla ludzi i świata, bo od tego, jak wystartujemy na półmetku roku, zależeć będzie, w jaki sposób dotrzemy do mety. Dziś wszystko jest oddźwiękiem – informacją zwrotną, podpowiadającą nam, co dotarło do naszej świadomości, a czego nie zauważyliśmy lub nie chcieliśmy zobaczyć. Większość ludzi ma z tym poważny problem z uwagi na niewiedzę i wyjątkową nietolerancję.

Co roku, w dniu 24 stycznia, dają o sobie znać dwa prawa Czasu: prawo rezonansu („podobne przyciąga podobne”) i prawo pokrewieństw („z kim przestajesz, tym się stajesz”). Dziś każdy, kto jest otwarty na wiedzę, kto potrafi ująć w karby małe, wszechwiedzące ego i wznieść się ponad przeciętność, ma sposobność rozpoznać poziom swojej dojrzałości i świadomości społecznej. (Ego jest niezbędnym narzędziem w procesie duchowo-mentalnego rozwoju.)

► Tak się złożyło, że dziś domyka się 13-dniowa przestrzeń Fali Wichru/Burzy.
□ Fala zaczęła się od sanitarnego odstrzału dzików, co było „biciem na alarm” – widmo strachu i śmierci zawisło nad Polską, czas zmienić strategię – wirusa nie da się zamknąć w klatce, a przemoc rodzi przemoc. □ Następnego dnia Iran zagroził Polsce odwetem za organizację szczytu nt. Bliskiego Wschodu □ zginął prezydent Gdańska, nastała chwilowa cisza a po niej wysyp emocji. ● Przestroga na przyszłość: widmo ataków terrorystycznych, jednoczyć się a nie dzielić.

► Były też pozytywne wydarzenia:
□ marsz rdzennych mieszkańców w Waszyngtonie zakończony stworzeniem kręgu jedności przed muzeum Lincolna, gdzie w 1963 r. M.L.King wygłosił słynną mowę” „Mam marzenie, że pewnego dnia naród nasz wzniesie się na wyżyny prawdziwego sensu swojej wiary i uzna za prawdę oczywistą, że wszyscy ludzie zostali stworzeni równymi”. Dalej □ w dniu pełnego zaćmienia księżyca odbyła się światowa Medytacja Światła □ WOŚP zebrał rekordową kwotę "datków żałobnych” – odzew ludzi na apel żony zamordowanego prezydenta Gdańska □ w Panamie rozpoczęły się 34. Światowe Dni Młodzieży – kolejny strumień energii pokoju dla świata.

Jeśli ktoś nazwie ten wpis politycznym to znaczy, że czegoś kompletnie nie rozumie. Polityka, ekonomia, finanse, edukacja, psychologia, socjologia… ezoteryka, duchowość są jednakowo ważne, mają bowiem wpływ na kształtowanie osobowości społecznej. Stanowią „niepodzielną jedność w wielości bioróżnorodności”. Na świecie nie manifestuje się nic, co nie zaistniało wcześniej w wymiarze duchowym. Duchowości nie da się oddzielić od życia.

Data publikacji: 24.01.2019Siódmy księżyc MAŁPY
● Wymiana informacji ● Oddźwięk10 stycznia – 6 lutego 2019

W siódmym miesiącu roku do życia przeszłość jedna się z przyszłością w teraźniejszości. Tu do życia włączają się siły entropii, będące wielkim zagrożeniem dla przebrzmiałych autorytetów i starych struktur. Dlatego to, co negatywne, niestabilne, obciążone przeszłością, zaczyna się chwiać, łamać pod własnym ciężarem, aż w końcu opada w dół i tonie. A to, co pozytywne, niewinne, elastyczne, zaczyna się wypiętrzać.

Tutaj ukazuje się ważna zależność, tzn. od tego, jak wystartujemy na półmetku roku, zależeć będzie, jak dotrzemy do mety. Prawo rezonansu mówi, że: „podobne przyciąga podobne” i „podobne komunikuje z podobnym”. Obserwując rozwój wydarzeń, warto skupiać uwagę na budujących aspektach i nie kodować samych negatywnych rzeczy. Na tym etapie działań proces korekty potrzebuje dużej siły przebicia i wyjątkowego zaangażowania ludzi.

Rezonansowy odcinek roku to czas, w którym trzeba „schować rogi”, nie dążyć do konfrontacji, przyjąć niespodziewaną pomoc innych. □ W kulturze Majów podobnie jak w wielu innych „7” była mistyczną liczbą o szczególnej tajemniczej mocy.

□ W tym okresie miało miejsce tragiczne wydarzenie – Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zginął z rąk niezrównoważonego psychicznie zamachowca podczas 27. finału WOŚP. / Więcej informacji na Facebooku
.CAUAC – Fala Niebieskiego WICHRU/Fala Burzy
● Czas SANACJI
● Kumulacja napięć► Okres: 12 – 24 stycznia 2019

Od dziś w polu planetarnym aktywna jest siła odpowiadająca za nadanie tempa procesowi przemian, odnowy, regeneracji sił, przełamania stagnacji w relacjach na większym forum. W tym okresie zawsze pojawia się przejściowy chaos, wzrasta poziom adrenaliny, kumulują się napięcia, aby zmusić ludzi do szukania nowych rozwiązań i podjęcia działań celem przełamania impasu. Tak dokonuje się postęp. Niestety, zbyt wielu nie chce tego dostrzec. Ludzie chcą zmian, ale nie chcą zmienić siebie.

Energia nośna fali będzie przyciągać chmury burzowe, które powstały z ludzkich lęków przed zmianami oraz przez zagłuszanie starych prawd i maskowanie problemów. Chmury burzowe będą pojawiać się tam, gdzie trzeba dokonać pilnego oczyszczenia, czyli w miejscach, których niechętnie się dotyka, np. w obszarze uczuć, w życiu zawodowym, społecznym, stosunkach międzynarodowych itp.
● Znak czy przypadek:
□ Dziś Iran przestrzegł Polskę przed organizacją szczytu nt. Bliskiego Wschodu.
□ Wczoraj nad Europą starły się dwa fronty – niż Donald i wyż Angela, wprowadzając pogodowy chaos.

Na starcie fali warto obejrzeć się za siebie i z dystansu popatrzeć na pojedyncze inscenizacje i minione wydarzenia bez włączania teatru namiętności, np. kwestia odstrzału dzików. W przeciwnym razie wpadniemy w tryby głupoty, gniewu, pychy, lęku, niemocy. Zaczniemy rujnować zdrowie i zatruwać życie innym. Stąd tylko krok do prawdziwej tragedii.

Dlatego przez najbliższe 13 dni atutem jest opanowanie i wielostronność patrzenia na sprawy. To pomoże nam zakończyć wiele starych spraw – choć niekoniecznie po myśli ego (!), odejść od sztywnych zasad, rutyny, powszechnych światopoglądów, znaleźć innowacyjne rozwiązania i dokonać radykalnego zwrotu. Na tym polu liczy się odwaga do podjęcia ryzyka, a nie sukces czy porażka.


► WSKAZÓWKI wg chińskiej Księgi Przemian
/za M.Piasecka, „Cing w obrazkach”, heks. 38 i 39

● Lepiej mieć mądrego wroga niż głupiego sojusznika.
● Gdy jesteś z kimś skłócony – ustąp, okaż wolę pojednania, bo przeciwnik może być twoim nauczycielem i motorem postępu.
● Gdy przed tobą spiętrzają się przeszkody – nie forsuj ich, lecz zastanów się, czy to nie ty sam przyciągasz niekorzystne dla siebie sytuacje?


► Medycyna SKUNKSA

Przez 13 pomocnikiem Cauac jest SKUNKS i jego medycyna. □ W indiańskiej tradycji słowo „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą piękna i współbrzmienia ze wszystkim”.► PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za empatię i wspieranie mnie w mojej pracy nad rozprzestrzenianiem wiedzy o prawach Czasu oraz za Dary Serca, w tym □ Adrianowi z Turośli. ☼ Dobro zawsze powraca. ☼ Proszę o podawanie adresu mailowego do przesłania imiennego podziękowania i faktury. In lak’ech


Data publikacji: 12.01.2019» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

    
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23
   następne 8 »