Listy
Aktualności

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
Miesiąc JELENIA
● Dynamika wydarzeń
● Operacyjny plan działań 2019/2020Trzeci elektryczny miesiąc przyrównywany jest do „biura informacji”. Tutaj zaczynają intensyfikować się konkretne sprawy, a procesy, które wystartowały w pierwszym i drugim miesiącu, nabierać tempa.

Jeśli w ciągu 28 dni coś się gwałtownie wynurzy, warto przypatrzeć się temu uważniej, bo z tym będziemy się zmierzyć w następnych miesiącach, ale nie dowiemy się, jaki będzie ostateczny wynik. W trzecim miesiącu wszystko ukierunkowane jest na transformację, dlatego starajmy się niczego nie oceniać. Każda pozornie logiczna ocena określonych osób i zjawisk może przesłonić nam dostrzeżenie ważnych informacji i przesłań. Tak czy inaczej, jest to najbardziej ruchliwy i emocjonalny okres w ciągu roku. □ Energią nośną miesiąca jest 5 Oc, Biały Wiodący Pies
Obserwując toczące się wydarzenia, poznamy nie tylko operacyjny plan działań na rok 2019/20, ale dowiemy się również, z pomocą jakich „narzędzi” i osób możemy podołać tegorocznym wyzwaniom. □ W trzecim miesiącu odbędą się w Polsce wybory parlamentarne. Wiele może nas mile zaskoczyć i wiele też zelektryzować…


Indywidualna praca z energią „3”

Przez 28 dni warto obserwować siebie, swoje otoczenie i ludzi w przestrzeni publicznej przez pryzmat spolaryzowanej osobowości „trójki” – ton narodzin nie ma tutaj znaczenia (z. Kod Inkarnacji, str. 53).

● Po JASNEJ stronie osobowości:
„3” jest przedsiębiorcza, aktywna, wrażliwa, gotowa do niesienia pomocy, dodaje ludziom bodźców, inspiruje do zmian, zachęca do pracy nad sobą.

● Po CIEMNEJ stronie osobowości:
„3” jest dumna, zawistna, skupiona wyłącznie na sobie, niestała w poglądach, chce imponować, naciąga ludzi, sieje ferment. □ Pierwsze takie symptomy wśród aktorów obnażyła ich własna akcja „Nie świruj, idź na wybory”.


Data publikacji:20.09.2019Spektrum Łącznika
Realistyczne podejście do życiaGłówną tematyką w tym 13-dniowym okresie są kwestie pamiętliwości, celem – „skok” w samoświadomości, wyzwaniem – ćwiczenie pokory, problematyką – lęk przed jakimikolwiek zmianami. Każdy dzień fali wyznacza nam konkretne zadania i dopinguje do otwarcia się na małe i duże sukcesy.

Wskazówki na 13 dni:

● Ciesz się z tego, co już osiągnąłeś (1 Łącznik)
● Ustal, co cię najbardziej denerwuje (2 Ręka)
● Nie rób z igły wideł (3 Gwiazda)
● Przełam wewnętrzne opory do ludzi (4 Księżyc P)
● Spójrz na siebie oczami domowników i znajomych (5 Pies)
● Nie obrażaj się za krytyczne uwagi (6 Małpa)
● Nie igraj z ludzkimi uczuciami (7 Człowiek P)
● Działaj w większą determinacją (8 Wędrowiec)
● Nie faworyzuj pupili (9 Mag)
● Zdystansuj się do oczekiwań bliskich (10 Orzeł)
● Usuń zagrożenia - to, co się chwieje, popchnij, by upadło (11 Wojownik)
● Uporządkuj sprawy rodzinne i zawodowe (12 Ziemia P)
● Prawda nie lubi czekać (13 Zwierciadło).

Takie właśnie wyzwania będzie rzucać ci twoje środowisko, rodzina, otoczenie, życie.

PRACA DOMOWA:

► Krok 1:
Prześledź wewnętrzne powiązania dni w siatce pulsarów wielopoziomowych
i ustal dwa lub trzy dni z kinami swojej rodziny solarnej; zwróć uwagę,
której sfery one dotyczą, tzn. duchowej/przeznaczenia, fizycznej/życia,
emocjonalnej czy mentalnej/myśli/motywacje/zamiary.
► Krok 2:
Jeśli coś szczególnego wydarzy się w dowolnym dniu, prześledź odpowiedni pulsar
i odkryj, czego chce cię nauczyć dane doświadczenie i jak będzie ono rzutować
na niedaleką przyszłość.
□ Szczegółowe wskazówki znajdziesz w podręczniku „Kod Inkarnacji”, str. 23.
Data publikacji: 18.09.2019Fala ŁĄCZNIKA
● Postęp
● Przebaczenie jest zaletą silnychOkres: 16 – 28 września 2019

Fala ŁĄCZNIKA wniosła do przestrzeni siłę przemian bazującą na woli przebaczenia. Od tego zależy tempo procesu uwalniania od ciężarów przeszłości i poprawy jakości życia. Jest to optymalny czas na uporanie się z pamiętliwością, wybaczenie, zadośćuczynienie, pojednanie się z samym sobą i tymi, z którymi pozostajemy w odwiecznym konflikcie duchowym. Charakterystycznymi symptomami wzbraniania się przed uśmierceniem żalu są polemiki duchowe, lęki egzystencjalne, poczucie osamotnienia, tłumiona agresja, żądza kontroli, fałszywa pokora, chęć pokazania innym, co znaczę.

Energia nośna fali działa jak białe krwinki zwalczające w organizmie to, co zagraża życiu, rozpuszcza toksyczne programy, które burzą spokój, utrudniają dialog i zawężają pole widzenia. Jest to moc wspierająca zrywanie szkodliwych powiązań na płaszczyźnie fizycznej, emocjonalnej, mentalnej i duchowej. Można mieć skrajnie różne poglądy, nie zgadzać się ze zdaniem innych, ale trzeba szanować się nawzajem.


Medycyna PSA

W indiańskiej tradycji słowo „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”. □ Pomocnikiem CIMI jest duchowa energia PSA.Nie działaj na oślep

● Nawet gdy znalazłeś się na dnie, możesz jeszcze zdobyć szczyt. Wspinaj się powoli, bez obaw i nie trać hartu ducha. Gdy osiągniesz cel, pozostań skromny. Dbaj, aby sukces cię nie oszołomił… Szlachetność, prawość, rzetelność są gwarancją powodzenia /heksagram startowy 46.

● Przestrzegaj zasad panujących w rodzinie, pracy i swoim środowisku. Nie pchaj się do przodu, bądź taktowny i zdystansowany. Zaakceptuj pozornie niekorzystne zmiany jako szansę postępu i stopniowego wzrastania na ścieżce rozwoju. Teraz ważniejsze jest dobro grupy od twoich osobistych ambicji /heksagram przyczynowy 54, za M.Piasecka, I Cing w obrazkach dla zabieganych.

Każdy dzień fali będzie nam pokazywał, czy upraliśmy się ze swoją przeszłością, czy też jej emocjonalny bagaż jest nadal przysłowiową kulą u nogi. W takiej sytuacji zbierz siły, zrzuć z pleców niepotrzebne ciężary i wyrusz w drogę jako wolny człowiek. Zaufaj mądrości przeznaczenia i w razie potrzeby świadomie inscenizuj codzienne małe „zgony”, aby przeszłość nie przesłaniała ci drogi do sukcesów i spełnienia planów. To sprawi, że zaczniesz dostrzegać wiele nowych możliwości, a los będzie przyciągać do ciebie sytuacje, pomagające ci piąć się wyżej i wyżej na szczeblach osobistego rozwoju, jak również kariery zawodowej.
PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom składam serdeczne podziękowanie za wspieranie mnie w mojej pracy i bezinteresowne Dary Serca, w tym □ Sabinie z Katowic □ Małgorzacie z Warszawy □ Janinie z Monachium □ Monice z Iławy. ☼ Wszystkie Darowizny są na bieżąco księgowane. ☼ Dziękuję też Teresie Kimi za piękną grafikę do każdej fali. ☼ Dobro powraca zwielokrotnione. ☼ In lak’ech.


Data publikacji: 17.09.2019Archetyp CIMI – Biały ŁĄCZNIK
● Tajemnica sukcesu
● Siła wewnętrznej śmierciNa kole awatara pieczęć Białego Łącznika reprezentuje świadomość MY, inaczej świadomość grupową lub społeczną; tu liczą się więzi, etyka, lojalność, poczucie przynależności do wspólnoty i współodpowiedzialność - „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Tym, co najbardziej utrudnia człowiekowi odnalezienie miejsca w lokalnej społeczności, są presje, naciski, sugestie, przesądy i zobowiązania wynikające z tradycji rodzinnych, praktyk religijnych, narzuconych ideologii. Pierwszym wyzwaniem w tej przestrzeni jest najbliższa rodzina jako najmniejsza komórka społeczna.

Symbolika

CIMI znaczy Śmierć, ale nie w sensie dosłownym, lecz metaforycznym. W księdze Popol Vuh (majańska biblia) znak Śmierci symbolizuje przemianę, a nie fizyczną śmierć. Dzieciom urodzonym w dniu z tym znakiem szamani przepowiadali szczęśliwe życie i kontakt ze światem przodków.

Majowie utożsamiali znak CIMI ze świętym centrum. W ciele człowieka był to czakram ciemienia, przez który do świadomości spływało oświecenie, proroczy duch i przedwieczna mądrość przodków, która prowadziła człowieka przez proces przemian. Majowie wyrażali znak Cimi i ciemiączko ideogramem przedstawiającym czaszkę. □ Słynne kryształowe czaszki Majów do dziś są wielką zagadką dla świata nauki. Legendy mówią, że „kiedy 13 kryształowych czaszek spotka się na Jukatanie, wtedy przebudzi się pradawna pamięć i znów zapanuje harmonia”.

Fala Białego ŁĄCZNIKA Światów przy każdym swoim powrocie wnosi do przestrzeni impuls uśmiercania wszystkiego, co straciło termin ważności, zapowiada odrodzenie w duchu prawdy, sukcesy życiowe, doświadczanie stanu jedności ciała-umysłu-ducha. Siła sprawcza tej fali pomaga przerwać nici powiązań ze wszystkim, co skostniałe. Mogą to być wzorce duchowo-ideologiczne, lęk przed utratą czegoś lub kogoś, toksyczne znajomości, pamiętliwość, stare przyzwyczajenia lub szkodliwe nawyki, od których trudno się odciąć itp. Im silniejsze jest zesztywnienie, tym boleśniejszy może okazać się proces rozkruszania tego, co skamieniałe.

W jednym ludzkim życiu człowiek umiera tysiące razy, ponieważ każdy pierwszy krok w kierunku czegoś nowego jest poprzedzony jedną z jego wewnętrznych śmierci…

Więcej na temat jutro.

Data publikacji: 16.09.2019Spektrum WĘDROWCA
Realistyczne podejście do życiaGłówną tematyką w tym 13-dniowym okresie są kwestie wolności, celem – uwolnienie się od presji i nacisków, wyzwaniem – bycie sobą, problematyką – blokowanie się oczekiwaniami i lęk przed nieznanym. Każdy dzień fali wyznacza nam konkretne zadania i dopinguje do przekraczania własnych granic i otwarcia się na nowe możliwości.


Wskazówki na 13 dni:

● Chroń swoją przestrzeń (1 Wędrowiec)
● Bądź uczciwy wobec siebie (2 Mag)
● Naucz się mówić „NIE” (3 Orzeł)
● Przemyśl na nowo swoje motywacje (4 Wojownik)
● Nie wyciągaj przedwczesnych wniosków (5 Ziemia)
● Odważ się być sobą (6 Zwierciadło P)
● Przypatrz się swoim nawykom (7 Wicher)
● Przebacz tym, którzy sprawili ci zawód (8 Słońce)
● Współczuj, ale nie „matkuj” (9 Smok)
● Mów otwarcie o swoich radościach i potrzebach (10 Wiatr)
● Nie narzekaj (11 Noc)
● Postaw na jakość a nie ilość (12 Ziarno P)
● Uważaj na „życzliwych doradców” (13 Wąż).


PRACA DOMOWA:

► Krok 1:
Prześledź wewnętrzne powiązania dni w siatce pulsarów wielopoziomowych.
► Krok 2:
Ustal dwa lub trzy dni z kinami twojej rodziny solarnej i zwróć uwagę,
której sfery dotyczą, tzn. duchowej/przeznaczenia, fizycznej/życia,
emocjonalnej czy mentalnej/myśli, motywacje, plany.
► Krok 3:
Jeśli coś szczególnego wydarzy się w dowolnym dniu, prześledź odpowiedni pulsar,
a odkryjesz, co ewentualnie przeoczyłeś, czego ma nauczyć cię dane doświadczenie
i jak będzie to rzutować na niedaleką przyszłość.
□ Szczegółowe wskazówki znajdziecie w podręczniku „Kod Inkarnacji”.

Data publikacji: 6.09.2019BEN – Fala WĘDROWCA
● Przygoda się rozpoczęła
● Kierunek WOLNOŚĆOkres: 3 – 15 września 2019

Teraz świadomość ludzka znalazła się w polu energii przecierającej szlaki do niezależności i świata wielopoziomowych możliwości. Pierwszą oznaką wejścia na tę drogę jest rosnące uwrażliwienie na ludzi i grupy, które próbują wywierać na nas presję i ograniczać naszą wolność. Potem przychodzi czas refleksji i w końcu odkrywamy, że to nie „źli” ludzie, ale my sami wyznaczyliśmy sobie ciasne granice myślenia, przyjmując na ślepo narzucone wzorce i programy, bo zabrakło nam odwagi, by je zmienić.

Dlatego jeśli czujesz się przytłoczony ciężarem nadmiernych zobowiązań, jest to nieomylny znak, że zbliża się przełom. W takim momencie spróbuj sobie wyobrazić, że twoje ego – pojazd, który do tej pory ciągnął twoje życie, zatrzymał się na środku ronda i teraz od ciebie zależy, jak stamtąd wyjedziesz i kto wybierze kierunek – twoje boskie Ja czy twoje lub cudze ego?

Wszystko, co będzie się działo wokół nas, będzie związane z tematyką szeroko pojętej WOLNOŚCI, począwszy od sfery rodzinnej, obyczajowej, zawodowej po zbiorową. Teraz uczymy się na nowo odpowiedzialności za to, co nas spotyka w życiu. Niestety, wielu ludzi woli żyć w „bezpiecznym” zakłamaniu, niewoli cudzych prawd, przekonań i programów. Przejęcie odpowiedzialności oznacza życie pełnią życia, a nie trwanie. Osoba odpowiedzialna nie może skrywać się za cudzymi autorytetami ani zasłaniać się tradycją, religią, „dobrym wychowaniem”, karmą, „szlachetnymi intencjami", by w ten sposób usprawiedliwić swoją uległość.

Współpraca ze świadomością Ben, Czerwonego WĘDROWCA, odgrywa istotną rolę w procesie uwalniania od wszelkiego rodzaju samoograniczeń, fałszywych oczekiwań, wyobrażeń, cudzych osądów, dominujących światopoglądów itp. Dojrzała świadomość nie uznaje żadnych murów, szczególnie tych – wzniesionych przez obce ego. Dzięki temu poznaje prawdziwy smak wolności i odkrywa głębszy sens swojej egzystencji.


Medycyna ZŁOTEJ RYBKI

W indiańskiej tradycji słowo „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”. □ Nagualem Ben jest ZŁOTA RYBKA, patronka bogactwo i świetlistej siły.Nowa przygoda, nowe wyzwania

»BEN to imię WOLNOŚCI – twojego przeznaczenia«. Odzyskanie wewnętrznej i zewnętrznej wolności jest głównym celem każdego człowieka. Warunkiem osiągnięcia tego stanu jest powrót do swojej pierwotnej natury, przypomnienie sobie kim jestem i przebudzenie w świadomości siedmiu uśpionych jakości, którymi są: uczciwość, odpowiedzialność, odwaga, poczucie godności, prawdomówność, współodczuwanie, bezinteresowność. Taka jest rola tej fali.Wiedz, że statek nie tonie od wody, która go otacza, ale od tej, która dostaje się do środka. Nie pozwól, by to, co dzieje się wokół ciebie, dostawało się do twojego wnętrza i ciągnęło cię w dół.


PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom składam serdeczne podziękowanie za wspieranie mnie w mojej pracy i bezinteresowne Dary Serca, w tym □ Jolancie z Chojny □ Annie z Sochaczewa □ Danucie z Ciechocinka. ☼ Dobro zawsze powraca. In lak’ech.
☼ Wszystkie Darowizny są na bieżąco księgowane. ☼


Data publikacji: 3.08.2019To, co cieszy
● Ratunek dla delfinów, słoni i strusia
● Czy jezioro Jamno zostanie uratowane?W poniedziałek, 2 września, wraz z Falą Słońca domknął się pierwszy 52-dniowy zamek inicjacji i nowego początku. To, co się działo w tym okresie, służyło wzmacnianiu fizycznych podstaw życia, ochronie słabszych, oczyszczaniu przestrzeni, usuwaniu zagrożeń, poprawie relacji na linii człowiek-środowisko-zwierzęta-biosfera.

Ostateczny bilans działań ludzi dokonał się w Fali Słońca. Tu dostaliśmy liczne wskazówki – pochwały, monity, ostrzeżenia, aby skupić się na nadrabianiu zaległości. Najwięcej do myślenia dawała nam Natura: upały, susza, burze z piorunami, pożary lasów na Syberii, w afrykańskim buszu i Amazonii, a na koniec tornado z wiatrem ponad 300 km/h.


Kilka przykładów w temacie relacji człowiek – zwierzęta – środowisko:

● Nowa Zelandia –
w trosce o delfiny został wprowadzony zakaz pływania z delfinami w zatoce i na otwartym morzu. W ciągu ostatnich lat populacja delfinów zaczęła drastycznie się zmniejszać. Główną przyczyną jest branża turystyczna. Delfiny są bowiem magnesem dla turystów, marzących o pływaniu z nimi w naturalnych warunkach. Jednak hałas silników łodzi wystrasza delfiny, zaburza komunikację między osobnikami; zwierzęta maskują się i uciekają. Podobną ochronę prawną chcą wprowadzić Hawaje.

● Kanada –
wprowadziła całkowity zakaz trzymania w niewoli orek i morświnów; parki wodne odebrały to jako wielki cios.

● Kambodża –
Od 2020 r. zacznie obowiązywać zakaz przejażdżki na słoniach wokół świątyni Angor Wat. Każdego roku ściąga tu ponad 2,5 mln turystów. Zanim słonie zaczną wozić turystów, przechodzą morderczą tresurę. Małe słoniątka zabiera się od rodziców, zamyka w klatce lub dole najeżonym bambusami, a następnie razi się je prądem i straszy ogniem tak długo, aż przestają reagować. Po tym dopuszcza się zwierzęta do turystów, którzy mogą na nich jeździć, robić z nimi co chcą, targać za trąbę, a nawet kopać za uszami. Rozrywka dla turystów to okrutna męczarnia słoni.

● Indonezja –
na wyspie Bali obowiązuje bezwzględny zakaz używania jednorazowych plastików: reklamówek, kubków, sztućców, butelek.

● Polska –
ortopedzi z Rzeszowa wykonali protezę dla strusia z Racławic Śląskich, który po stracie nogi bardzo cierpiał. Była to pierwsza na świecie tego rodzaju operacja. Po kilku minutach struś zaczął normalnie chodzić i biegać. Protezę i zabieg lekarze wykonali charytatywnie.

● Polska –
jezioro Jamno zamiera, gwałtownie obniża się poziom wody i rośnie temperatura, spada poziom tlenu, brzeg zalegają martwe ryby, wycofują się żeglarze. Zbiornikowi grozi katastrofa ekologiczna. Przyczyną są wrota sztormowe na kanale prowadzącym do Bałtyku, otwarte 5 lat temu. Po licznych protestach ekologów z fundacji Jantar problemem zajęło się ministerstwo – w przyszłym roku ma ruszyć przebudowa wrót. Oby tak się stało.

● Polska –
Kraków jako pierwsze miasto w Polsce w ramach walki ze smogiem wprowadził całkowity zakaz palenia węglem i drewnem w piecach.
Data publikacji: 2.09.2019Awaria w oczyszczalni ścieków „Czajka”
● SymbolikaOd środy, 28 sierpnia, do Wisły spływają bezpośrednio nieczystości pochodzące ze ścieków bytowych lewobrzeżnej Warszawy. Nie są to ścieki przemysłowe, stąd głównym zagrożeniem dla zdrowia są bakterie, wirusy, drobnoustroje i duże ilości uwalnianych do środowiska substancji obecnych w detergentach stosowanych w gospodarstwach domowych i szpitalach. Od czwartku obowiązuje zakaz kąpieli, uprawiania sportów wodnych, łowienia ryb i wpuszczania psów do Wisły. Z kolei dla ryb i i innych organizmów największym zagrożeniem jest spadek zawartości tlenu w wodzie. Im dłużej potrwa zrzut nieczystości, tym ryzyko degradacji środowiska będzie większe. Faktyczne skutki awarii zaczną ujawniać się po miesiącu lub kilku miesiącach.

► Warto dodać – ku PRZESTRODZE, że w miejscu zrzutu ściek jest wyraźnie ciemniejszy od wody, ale szybko miesza się z płynącą wodą, plama zanika i ludzkie oko przestaje dostrzegać cokolwiek. Mimo to skażenie nadal istnieje.

W ostatnim czasie jest to druga poważna awaria w naszym kraju. Pierwsza zdarzyła się 15 maja 2018 w przepompowni ścieków w Gdańsku – gdzie przez 3 dni zrzucano do Motławy miejskie ścieki, drugą mamy w Warszawie. Usuwanie awarii może potrwać kilka tygodni lub miesięcy. □ W życiu nie ma przypadków – wszystko jest informacją i znakiem z przyszłości do teraźniejszości. Gdańsk i Warszawa to dwie najciemniejsze plamy na mapie Polski. Za sprawą ich włodarzy – Gdańsk na siłę się germanizuje, a Warszawa dehumanizuje.


NIEODPOWIEDZIALNOŚĆ

Awarie mogą zdarzyć się zawsze i wszędzie, także w najnowocześniejszej na świecie oczyszczalni jak ta na warszawskiej Białołęce. Skandaliczne jest jednak to, że prezydent przez ponad dobę ukrywał awarię w tajemnicy i mimo upałów nie przestrzegł ludzi przed skutkami kąpieli w Wiśle. Brunatną plamę na wodzie zauważyli spacerowicze i sytuacja wymknęła się spod kontroli Ratusza. Dopiero w czwartek prezydent poinformował opinię publiczną o awarii i zapewnił mieszkańców, że zrzut ścieków nie stwarza żadnego zagrożenia dla stolicy (?!). A co z ludnością miejscowości leżących na północ od Warszawy?... Bez komentarza.
Co więcej, prezydent nie mając planu awaryjnego i pomysłu na ratowanie sytuacji, odrzucił pomoc wojska i rządu. Zdanie zmienił w piątek po tym, jak premier podjął decyzję o budowie mostu pontonowego i ddwóch awaryjnych rurociągów przez Wisłę. W razie potrzeby trzeca rura zostanie podwieszona pod Mostem Północnym.
□ Niestety, jedna skrajnie nieodpowiedzialna osoba na bardzo odpowiedzialnym stanowisku może sprowadzić duże zagrożenie dla ludzi i ekosystemu.


WIARYGODNOŚĆ

Od piątku, dla poprawy wizerunku i w ramach walki z plastikami prezydent zachęca warszawiaków do picia „zdrowej kranówki”, a dla „swoich” zamawia wodę w plastikowych butlach na kwotę 230 tys. złotych. Zapowiadanych rok temu źródełek z „warszawską kranówką” w urzędach jak nie było tak nie ma… □ Woda badana jest przed wodomierzem głównym, a tej, lecącej z kranów nikt już nie kontroluje.


Symbolika kinu

28.08.2019 godz. 5 rano - kinem dnia był 8 Manik/Niebieska Galatyczna Ręka - wskazywanie ognisk zapalnych, ktore trzeba pilnie ugasić. Godzina 5 to czas Chicchan/Czerwonego Węża i tajemnic przetrwania.

Data publikacji: 31.08.2019


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34
   następne 8 »