Listy
Listy od czytelników

Drodzy Czytelnicy!
Apeluję o cierpliwość i wyrozumiałość. Dziennie dostaję od kilkunastu do kilkudziesięciu listów, nie licząc telefonów.

UWAGA:
Z przykrością informuję, że nie interpretuję indywidualnych kinów narodzin, jak również osobistych wydarzeń. Udzielenie odpowiedzi na kilkaset listów miesięcznie jest po prostu niemożliwe. Wszystkich Zawiedzionych zachęcam do wymiany doświadczeń z osobami szukającymi kontaktu.

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
Czy bycie ludzkim to relikt przeszłości?


Są osoby, które uważają, że (cytuję): „Ciągłe pisanie o tej ‘godności’, ‘człowieczeństwie’ już wyczerpało swoją moc… stało się komiczno-operetkowe”. Mają one prawo tak sądzić, ale nie mają prawa wyśmiewać tych, którzy myślą inaczej, są ludzcy, choć to takie niepopularne w dzisiejszych skomercjalizowanych czasach.

Odpowiadam, że temat „bycia ludzkim” powraca do naszego życia cyklicznie w rytmach 260 dni. Żaden człowiek nie ma takiej mocy, by to zmienić, tak jak nie może zatrzymać ruchu chmur na niebie. Uniwersalne Prawa Czasu są poza zasięgiem ludzkich żądzy, chciejstwa, wrzasków ego. Prawa te ujmują między innymi prawo cykliczności, prawo rezonansów, prawo powinowactw, prawo pokrewieństw i inne.

Moja propozycja dla Niezadowolonych: Zacznijcie studiować Tzolkin, a przekonacie się, jak głęboka Mądrość w nim tkwi. Wtedy każdy dzień będzie dla Was diagnozą osobistą o poziomie indywidualnej dojrzałości, wiedzy o życiu, stopniu uświadomienia...
Data publikacji: 22.12.2018
Nie wyciągaj pochopnych wniosków
Ludzie lubią się bać...Według Tzolkin, 21 grudnia to kin 5 Caban/Czerwona Wiodąca Ziemia – siła nawigacji i pokrewieństw, piąty dzień wtajemniczenia w Fali Wędrowca. W energii dnia przejawia się synergetyczne oddziaływanie przeznaczenia, które prowadzi ludzi do wspólnych refleksji i działań, nawet jeśli się nie znają. Przejawem tego są dziwne, pozornie nie związane ze sobą zdarzenia, nazywane zbiegiem okoliczności lub przypadkiem. Stanowią one znak, że teraz nadarza się sposobność. Zdarzenie synchroniczne rejestrujesz jako odczucie-doznanie, olśnienie, wow-przeżycie – nagle coś wiesz…w sobie, ale nie wiesz skąd i dlaczego. Podążaj za tym odczuciem, ale nie wyciągaj pochopnych wniosków.

Znak Caban/Ziemia nazywany jest heroldem w wyższych wymiarach Światła. Tylko nieliczni potrafią wnieść świadomość do tych częstotliwości. Wszystko, co leży poniżej, ukazuje mylące obrazy, pochodzące ze świata iluzji i fantazji. Odróżnienie omamów od wyższych rzeczywistości jest niezmiernie trudne. Omamy wyglądają bardzo realnie, są wyjątkowo kuszące dla ego, zaś ludzka wyobraźnia jest nieograniczona w projekcjach. To właśnie stąd pochodzą tak liczne obecnie katastroficzne wizje na rok 2019. – Ludzie lubią się bać, gonić za sensacją, a „licho nie śpi”. Skoro jest popyt – jest podaż. Nie daj się złapać w te sidła. Strach, emocje to życiodajne paliwo dla egzekutorów Ducha Materializmu, jest ich bardzo wielu wśród nas.

□ Dodam, że według rachuby Tzolkin gregoriański rok 2019 znajdzie się pod wpływem energii 3 Lamat/ Żółtej Elektrycznej Gwiazdy na Fali Łącznika – będzie więc bardzo „elektrycznie”, ale nie katastroficznie. Owszem, powieje grozą, bo Fala Łącznika zawsze wnosi siłę „śmierci” oznaczającą moc transformacji, zapowiada uśmiercanie lęków egzystencjalnych, pamiętliwości, wszystkiego, co się przeżyło .., „walkę na śmierć i życie”. □ Przesłanie Caban na dziś: – „Nie trzymaj się rzeczy minionych i nie lękaj się rzeczy przyszłych”.

□ 13-dniowa fala to minimalny czas na pobudzenie zmian w polu świadomości i życiu. Pierwszy dzień fali nakreśla główny cel (obecnie jest nim Wolność); dni od 5 do 9 to czas czynnych działań ludzi i interakcji.Data publikacji: 21.12.2018Mentalny poligon


Wg Tzolkin, czw. 20 grudnia to kin 4 Cib/Żółty Samoistny Wojownik – siła niezależności, czwarty dzień wtajemniczenia w Fali Wędrowca. Dzisiejszy dzień to tzw. „mentalny poligon”, na którym rozważamy różnorodne warianty i strategie na drodze do prawdziwego Dorosłego Siebie. Impulsy dnia dopingują nas do uwolnienia się od łaski i niełaski innych.
□ Przesłanie Cib na dziś: – Stań się suwerenem własnego życia, a nie wykonawcą cudzych programów!

□ Przypominam, że 13-dniowa fala to minimalny czas na pobudzenie zmian w polu świadomości i życiu. Pierwszy dzień fali nakreśla główny cel (obecnie jest nim Wolność), zaś pierwsze 4 dni fali służą stworzeniu bazy wyjściowej do działań.
Data publikacji: 20.12.2018Poszukanie narzędzi i sposobów
Syndrom ratownikaWg kalendarza Tzolkin, śr. 19 grudnia to kin 3 Men/Niebieski Elektryczny Orzeł – siła świadomości społecznej i odpowiedzialności, trzeci dzień dynamizującej życie Fali Wędrowca. Impulsy dzisiejszego dnia dopingują do szukania pomocnych narzędzi i sposobów na uporanie się z syndromem ratownika, cierpiętnika, ofiary i ze skłonnością do lawirowania, chowania głowy w piasek, przytakiwania dla świętego spokoju. To zawadza nam na drodze do samostanowienia.

□ Przesłanie Men na dziś: – Naucz się mówić „nie”, „dość”, „basta”, „wystarczy”, „nie teraz”!
Data publikacji: 19.12.2018„Belferska grypa”


Niedawno mieliśmy „psią grypę” wśród policjantów, a wczoraj „belferską grypę” wśród nauczycieli. W ten sposób domagają się podwyżek pensji o 1000 zł. Zgadza się, że nauczyciele zarabiają za mało – powinni zarabiać więcej ( ! ) i nie oni jedni. Jednak wczorajszy protest w formie zaplanowanych L4 stawia środowisko nauczycielskie w negatywnym świetle, podobnie jak lekarzy wystawiających lewe zwolnienia. Nasuwa się pytanie: czy L4 dawali z racji poparcia dla samej idei, czy może za łapówki? Podobną akcję protestacyjną nauczyciele zapowiadają na maj 2019, podczas egzaminów maturalnych.

□ Czy godzi się fundować maturzystom tak wielki, dodatkowy stres? Jaki to przykład płynie do młodzieży? Gdzie odpowiedzialność?...
□ Co by było, gdyby w takiej formie zastrajkowali strażacy i tego dnia nie miałby kto gasić pożarów?19.12.2018Co ogranicza naszą wolność?


Według kalendarza Tzolkin, wt. 18 grudnia to kin 2 Ix (czyt. iisz)/Biały Biegunowy Mag, wnoszący do świata ludzi impuls uczciwości, dystansujący do pogodni za zyskiem kosztem innych; jest to drugi dzień inicjującej, dynamizującej procesy Fali Wędrowca. Niezałatwione sprawy z przeszłości, mogą wyłonić się dziś turbulentnie, zaś pokusa pójścia na skróty zakończyć fiaskiem.

□ Pytanie-wyzwanie na dziś: Na ile jesteś uczciwy wobec własnej Duszy?
Data publikacji: 18.12.2018BEN, Fala Czerwonego WĘDROWCA
● Smak WOLNOŚCI
● Dorosłość17 – 29 grudnia 2018

Wkroczyliśmy w 13-dniowe spektrum Wędrowca. Tutaj wszystko kręci się wokół tematyki wolności, dorosłości, odpowiedzialności i niewykorzystanych możliwości i szans życiowych. Teraz do pola świadomości ludzi napływają silne bodźce do zrobienia zdecydowanego kroku w dorosłość i wyruszenia w podróż ku wewnętrznej wolności. Takiej wyprawy nie zaoferuje nam żadne biuro turystyczne na świecie.

Wielu pośród nas jest już na tej drodze, ale większość wciąż się ociąga. Nie chce wyprawić się w świat dorosłych, woli uciekać się do dziecinnych sztuczek i błazeńskich praktyk, by sztucznie przedłużać beztroskie „dzieciństwo i młodość”. I tak, niezauważalnie dla oka osoby te zaczynają dryfować w kierunku nieodpowiedzialności, pokrętnych kombinacji, ułudy, dziwactw. Coraz bardziej przypominają zwiędły kwiat, który choć wypuścił pąki, nie zdążył rozkwitnąć pięknym kwieciem.


Współpraca ze świadomością Ben odgrywa kluczową rolę w procesie uwalniania się od wszelkiego rodzaju ograniczeń, wyobrażeń, fałszywych oczekiwań, obcych autorytetów, narzuconych zasad, tradycji, ideologii, dogmatów religijnych. Dotychczasowe inkarnacje uczyniły ludzi mistrzami samoograniczeń i niewolnikami cudzych prawd. Jednak dojrzała świadomość nie uznaje żadnych murów, szczególnie tych – wzniesionych przez obce ego.

□ Impulsy płynące z tego poziomu dopingują cię, abyś bez lęku szedł po linie wolności na spotkanie ze swoim przeznaczeniem. Dzięki temu poznasz prawdziwy smak wolności i odkryjesz głębszy sens swojej egzystencji.


Medycyna ZŁOTEJ RYBKI

Przez 13 dni posłańcem światów duchowych do świata ludzi jest ZŁOTA RYBKA, patronka bogactwo i świetlistej siły.PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za wspieranie mnie w mojej pracy nad rozprzestrzenianiem wiedzy o prawach Czasu i bezinteresowne Dary Serca, w tym □ Agnieszce z Zielonej Góry □ Wandzie z Wielunia ☼ Dobro zawsze powraca. In lak’ech.


Data publikacji: 18.12.2018Świadomość AHAU – Fala SŁOŃCA
● Wewnętrzne przemiany
● Świadomość celu4 – 16 grudnia 2018

Jest to najbardziej uświadamiający okres w duchowej edukacji człowieka, ale jednocześnie najmniej „lubiany” przez niepokorne, operatywne ego. Wszystko, czego będziemy teraz doświadczać, będzie miało związek z rozbłyskiem nowej świadomości i procesem rozświetlania cieni oraz dostrajaniem indywidualnej świadomości do wyżej wibrujących poziomów, gdzie solarnym logo jest Inteligencja Alfa i Omega, uniwersalna Prawda i Miłość pojmowana jako sztuka kreacji pozbawiona uwarunkowań „tak-ale”, „albo-albo” i „kochania za coś”. Być może zabrzmiało to nazbyt patetycznie albo też zbyt naiwnie. Musimy zacząć oswajać się z tymi pojęciami i przywoływać je do przestrzeni, aby zyskały trwały zapis w polu świadomości zbiorowej.

Przekładając to na język codzienności, najbliższe 13 dni to dogodny czas na poszerzenie horyzontów myślenia, rozświetlanie cieni i otwarcie się na wewnętrzne przemiany. Jednak przemiany nie oznaczają, że wszystko będzie układać się po naszej myśli. Teraz będziemy mierzyć się z problematyką przebaczenia, bezinteresowności, szacunku dla człowieka za to, że jest, a nie kim jest, oraz z prawem wymiany, które oznacza swobodną cyrkulację energii w nieustannym cyklu dawania i przyjmowania. W centrum rezonansów Ahau ujawnia się faktyczny poziom dojrzałości człowieka, ale nie według skali i norm stworzonych przez ludzi, lecz według kodeksów etycznych i uniwersalnych praw Czasu.

□ Dokładnie w spektrum świadomości 1 AHAU – tzolkinowskiego SŁOŃCA rozpoczęło działalność Wydawnictwa PULSAR (2001 r.). Tu ukazały się moje pierwsze książki – „Przewodnik” i „Klucz do kalendarza” – na temat Tzolkin, kinu narodzin i praw Czasu. Wiedza ta była w Polsce zupełnie nieznana, dlatego początki nie były łatwe. Ale udało się. Wiedza i Prawda przebiły się do świadomości ludzi. Polscy Czytelnicy byli i wciąż są otwarci na nową wiedzę i chłonni wiedzy, dociekliwy. Dlatego jest to nasz wspólny sukces.


Medycyna MOTYLA

W indiańskiej tradycji słowo „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”.PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za wspieranie mnie w mojej pracy nad rozprzestrzenianiem wiedzy o prawach Czasu i bezinteresowne Dary Serca, w tym □ Alicji z Krakowa □ Andrzejowi z Warszawy □ Beacie z Kłodzka □ Krystynie z Rumi □ Sabinie z Katowic □ Katarzynie z Warszawy □ Annie z Babimostu □ Halinie z Wołczyna □ Elżbiecie ze Szczecina □ Teresie z Biesiekierza oraz Wioletcie ze Strzyżowa i Józefowi z Krakowa. Darowizny zasilają pulę na sfinansowanie aktualnej edycji kalendarza ściennego. ☼ Dobro zawsze powraca. In lak’ech.


Data publikacji: 4.12.2018


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22
   następne 8 »