Listy
Aktualności

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
INTELIGENCJA emocjonalna
● Pięć zachowań - poznaj SiebieObecnie poruszamy się w przestrzeni jedenastego miesiąca, który obliguje nas do usuwania smogu emocjonalnego poprzez niwelowanie napięć w otoczeniu, tonowanie wojowniczych zapędów i przywoływanie do porządku tych, co najgłośniej krzyczą. Porządkowanie sceny zawsze zaczynamy od siebie, dlatego najpierw powinniśmy zbadać stan własnego ciała emocjonalnego, a następnie skupić się na usuwaniu zalegających tam destrukcji.

„Emocje są środkiem do celu i ważnym instrumentem, który przekazuje ci cenne informacje o tobie... Ciało emocjonalne kreśli twoją tożsamość i jest polem najintensywniejszych działań w sferze oczyszczania, samoodnowy, naprawy relacji, zmiany podejścia do drugiej osoby”...
► Za: Kobieta.onet.pl/pięć zachowań…

„Umiejętność rozumienia i zarządzania emocjami pozwala lepiej odnaleźć się w życiu osobistym, zawodowym i społecznym. Według "regułki", inteligencja emocjonalna (EI), to kompetencje osobiste człowieka w rozumieniu zdolności rozpoznawania stanów emocjonalnych własnych oraz innych osób. Inteligencja emocjonalna pozwala na wykorzystywanie własnych emocji i radzenie sobie ze stanami emocji innych osób. Nie da się ukryć, że ma ona wielki wpływ na całe nasze życie.

Wiele mówi się na temat cech, czym odznaczają się ludzie o wysokiej EI. Chwali się to, że są optymistami, zarażają dobrym humorem, są asertywni, ciekawi innych ludzi i bez problemu odnajdują się w społeczeństwie. A co można powiedzieć o cechach tych z nas, którzy inteligencji emocjonalnej nie mają mocno rozwiniętej? Przedstawiamy pięć zachowań, które ujawniają brak inteligencji emocjonalnej. Jak jest u ciebie?

Na szczęście inteligencja emocjonalna jest kompetencją, nad którą można pracować i którą można rozwijać. Warto podjąć ten wysiłek, aby nie tylko więcej czerpać z życia, ale lepiej współdziałać z innymi ludźmi.


PIĘĆ zachowań, które ujawniają BRAK inteligencji emocjonalnej

1 ● Brak cierpliwości, gdy trzeba tłumaczyć komuś coś do skutku

Osoba o słabo rozwiniętej inteligencji emocjonalnej nie rozumie tego, że nie każdy w mig pojmuje jej intencje. Bywa niesympatyczna, zdarza się, że używa zwrotów takich jak „czego tu nie rozumieć?” i szybko przechodzi do postawy agresywnej. Często taka rozmowa kończy się nerwami i obwinianiem drugiej osoby o to, że nie zrozumiała intencji.

2 ● Brak zrozumienia sytuacji, w której żart bawi, a kiedy powoduje dyskomfort

Osoba o niskiej EI sama siebie widzi jako osobę rozrywkową i bardzo towarzyską. Chętnie opowiada żarty, ale często przekracza delikatną granicę dobrego smaku i nie potrafi odczytać jasnych sygnałów, że granica została przekroczona. Nie zauważa tego, że powoduje dyskomfort i obwinia innych o brak poczucia humoru.

3● Brak potrzeby rozważania różnych opinii

Osoba z niską inteligencją emocjonalną ma problem z braniem pod uwagę innych opinii. Uważa, że wszelkie pomysły są najlepsze jedynie wtedy, gdy sama je wymyśli. Osoba z niską EI zazwyczaj nie wychodzi poza wąskie granice własnego światopoglądu, który staje się powłoką ograniczającą rozwój.

4 ● Obwinia innych o własne problemy

Cokolwiek by się nie działo, osoba z niskim EI stara się na siłę określić, kto jest winny, nie widząc własnych niedoskonałości. Bardzo często obwinia swojego partnera, zespół w pracy i rodzinę za własne niepowodzenia.

5 ● Osoby z niskim EI nie są zbyt pracowite

Osoby z niskim poziomem inteligencji emocjonalnej, starają się obdzielić innych swoimi obowiązkami. Często zrzucają swoją odpowiedzialność na inne osoby, umywając ręce od odpowiedzialności i porażek.


Co mówi o tobie twój ulubiony kolor ubrań?

Zobacz:
kobieta.onet.pl/zdrowie/psychologia/piec-zachowan-ktore-ujawniaja-brak-inteligencji-emocjonalnej/5snhpt4?fbclid=IwAR35gb-k1ns0MuaDrLGZewayO-ghLzNVKr1-RlXUplBtw6C0B22jIyec8Ps


5.05.2020JEDENASTY miesiąc WĘŻA
● W maju wszystko się odmieniaOkres: 2 maja – 29 maja 2020

W każdym procesie przemian powstają odpady, które należy usunąć. Taką funkcję pełni miesiąc 11 - tu dokonuje się "spektralny wywóz śmieci”. „11” jest liczbą mistrzowską, dlatego jeśli ludzie podejdą do czekających ich wyzwań odpowiedzialnie i z dużą determinacją, uporają się ze wszystkim po mistrzowsku. Jedenasty, spektralny miesiąc to optymalny czas na rozładowanie napięć i zrównoważenie biegu spraw.
□ W zodiaku indiańskim patronem jedenastego miesiąca jest WĄŻ.
To, co w ciągu 28 dni przerazi cię lub rozjątrzy, będzie znakiem-informacją, że jest coś, czego dotąd nie zrozumiałeś. W takich sytuacjach należy zrobić krok do tyłu, przywołać wcześniejsze sytuacje i problematyczne kwestie, jeszcze raz przypatrzeć się im z tylu stron, ilu jest ludzi w otoczeniu, a potem rozważyć je pod kątem dobra ogółu i podjąć działania naprawcze. W przeciwnym razie napięcie będzie wciąż rosło i obciążało wszystkich bez wyjątku, aż w końcu dojdzie do gwałtownych tarć i wyładowań. ● W naszej przestrzeni w tym okresie przypadają wybory prezydenckie. Ich termin wciąż stoi pod znakiem zapytania.

Energią nośną jedenastego miesiąca jest 8 Ix (czyt. iisz) – Biały Galaktyczny MAG na Fali Ręki, który obliguje do usuwania ognisk niezgody, demaskowanie zakłamania na polu praworządności i etycznych zasad współżycia.

Indywidualna praca z energią „11”

Przez 28 dni obserwuj siebie i osoby z otoczenia przez pryzmat spolaryzowanych cech liczby 11.

● Po JASNEJ stronie osobowości:
„11” odważnie patrzy w przyszłość, nie koduje żalu i uraz; na co dzień ma wiele stresów, ponieważ wykonuje bardzo potrzebną, lecz niewdzięczną pracę – rozbija skostniałe struktury i usuwa to, co zawadza na drodze; z natury nigdy się nie poddaje, czasami marudzi i krzyczy, ale pracuje dalej, bo chce naprawiać świat, pomagać, działać, dlatego pochwały i nagrody za jej ofiarność są zazwyczaj większe niż dla innych.

● Po CIEMNEJ stronie osobowości:
„11” to mistrz paniki, „małe żałosne ego”, osobowość neurotyczna; jest pamiętliwa, kłótliwa, zagubiona w sprzecznościach, niestała w poglądach i uczuciach; wszystko neguje, wciąż narzeka, wszystko krytykuje, pomawia ludzi; tam, gdzie się pojawi, sieje zamęt i niezgodę.


2.05.2020Od 1 maja
WYPRZEDAŻ końcówek nakładów
i liczne PROMOCJE !!!Zobacz OFERTASpektrum RĘKI
● Wskazówki na 13 dniW tej przestrzeni liczy się wiedza i czyn sam w sobie, zaś problematyką są uzależnienia, poza, przekora, chęć zaimponowania, gadulstwo. Wiedz, że gdy zbyt mocno z czymś się identyfikujesz lub czegoś uczepisz, twoja duchowa swoboda i moc dokonań mogą zostać bardzo ograniczone.

Jeśli żyjesz w ustawicznym stresie, masz problemy ze zdrowiem lub nie potrafisz doprowadzać do końca rozpoczętych spraw, skup się na swoich doznaniach i obserwuj swoje podejście do ludzi i wydarzeń w każdym z 13 dni fali.


Praktyczne wskazówki:

● Nie składaj pochopnych obietnic ani deklaracji – 1 Ręka.
● Nie bądź drobiazgowy – 2 Gwiazda.
● Panuj nad nerwami – 3 Księżyc.
● Nie ulegaj sugestiom otoczenia – 4 Pies.
● Pozostań elastyczny, ale nie lawiruj – 5 Małpa.
● Nie igraj z ludzkimi uczuciami – 6 Człowiek.
● Nie daj się zniewolić – zawalcz o swoją wolność – 7 Wędrowiec.
● Bądź sprawiedliwym rozjemcą – 8 Mag.
● Nie daj się zaślepić „gadżetom” ani pięknym słowom – 9 Orzeł.
● Bądź stanowczy i konsekwentny – 10 Wojownik.
● Pielęgnuj wartości – 11 Ziemia.
● Nie zaklinaj faktów – 12 Zwierciadło.
● Zakończ toksyczne znajomości – 13 Wicher P.


► Zwróć również uwagę na dni z pieczęciami twojej rodziny solarnej i ustal, z którymi latami życia one się wiążą. Obserwuj, co będzie się działo w tych dniach. Tutaj możesz uchwycić istotne analogie i znaleźć odpowiedź na nurtujące cię kwestie.
25.04.2020MANIK – Fala RĘKI
● Chroń swój język przed złymi słowamiOkres: 25 kwietnia – 7 maja 2020

Poziom świadomości Niebieskiej RĘKI umożliwia nam dostęp do wiedzy o narzędziach uzdrowienia i mocy dokonań poprzez intensywne, niekiedy przytłaczające sytuacje i doznania. Dlatego lekcje, jakie będzie zadawać nam życie, będą odbijać się w zwierciadle dnia codziennego. Czasami możemy mieć wrażenie, że to, co robimy, jest pozbawione szansy powodzenia. Tak jednak nie jest. Impulsy płynące z tego spektrum dopingują nas do dokończenia rozpoczętych spraw, przejęcia odpowiedzialności za wypowiadane słowa i pracy nad systematycznością.

Nie dziwny się, jeśli przez najbliższe 13 dni aktywność będzie przeplatać się ze słomianym zapałem, mądre słowa z pustą paplaniną, prawda z obłudą, a świat stanie się areną oświeconych mówców i przewrotnych krzykaczy. Aby nie dać się ponieść cudzym fantazjom, należy zwracać uwagę na jakość wypowiadanych słów, chwiejność poglądów, puste obietnice, nadmierny słowotok celem odwrócenia uwagi od istoty problematyki.

»Gdy słucham, co mówisz, słyszę, kim jesteś« – R.W.Emerson.


Spektrum Fali RĘKI jest przejściem od jednego rozumienia do drugiego. Tutaj uaktywnia się potężna transformująca siła, która – jeśli zajdzie potrzeba, wprowadzi do naszego pozornie uporządkowanego życia zamęt, aby skłonić nas do wprowadzenia koniecznych zmian i ulepszeń.

Archetyp MANIK symbolizuje mądrego przewodnika, który naucza Prawdy, i medyka, który posiadł wiedzę o duchowych narzędziach uzdrowienia. Narzędzia te wyrażają się poprzez ducha Prawdy. Za tym symbolem skrywają się energie, których istotą jest kompleksowe uzdrawianie, włącznie z domykaniem starych spraw.

Sfera kompleksowego uzdrawiania – począwszy od zakresów czysto medycznych, poprzez codzienne ludzkie bolączki, a skończywszy na duchowych – stanowi cel naszych obecnych działań. Tutaj uzdrawia się także ciepłym słowem, przyjaznym gestem i zwykłą obecnością. Specyfiką tej fali jest głód wiedzy i wymóg dzielenia się z innymi swoimi spostrzeżeniami. Nie wszyscy są do tego zdolni. Ludzie niedojrzali, nie lubią dzielić się z innymi tym, co wypracują w pocie czoła. Dlatego kluczową problematyką jest tutaj samolubstwo, skąpstwo, puste frazesy, truizm, szukanie sensacji.

»Dobra to maksyma, gdy słowa są proste, a ich sens głęboki« – Mencjusz.

Energia JELENIA

W duchowym świecie zwierząt pomocnikiem MANIK jest JELEŃ.


13-dniowe spektrum RĘKI

W codziennych kontaktach z ludźmi zwracaj uwagę na swoje zachowanie, np. czy podczas rozmowy potrafisz się skoncentrować, czy nie odpływasz gdzieś myślami albo nie wiesz, co zrobić z rękami. Twoja „skrępowanie” lub poczucie dyskomfortu może stworzyć receptywne pole, otwarte na przyjęcia każdej myśli i sugestii z zewnątrz. W takich chwilach otaczaj się światłem i wydaj polecenie świadomości, aby cię strzegła i chroniła na jawie i w każdej innej chwili, kiedy uśpiona jest twoja zdolność czuwania.PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za bezinteresowne Dary Serca i wspieranie mnie w pracy nad podtrzymaniem w ludziach nadziei na lepsze jutro, w tym □ Jolancie z Cieszyna □ Małgorzacie z Domaradza . ☼ Niech Dobro wróci do Was zwielokrotnione. ☼ Każda Darowizna jest na bieżąco księgowana, a potwierdzenie przesłane na podany adres mailowy.


Data publikacji: 25.04.2020Wszystko będzie dobrze

Polsat: Piotr Sołoducha, Paweł Golec, Edyta Golec, i Łukasz Golec - „Wszystko będzie dobrze”. - Piękny tekst, piękny klimat, wyciszająca muzyka... „Dla otuchy to pieśń. Ma cię podnieść i nieść”... Warto posłuchać...

www.facebook.com/polsat/videos/531960700855983/
17.04.2020Natura uczy nas pokory


Rdzenni mieszkańcy Ziemi od dawna słali nam przestrogi, że jeśli się nie opamiętamy i nadal będziemy eksploatować Ziemię do granic wytrzymałości – „Ziemia bardzo zachoruje i ślady naszych szponów będzie widać wszędzie. Cała Natura będzie cierpieć, a wraz z nią ludzie... Wszystko, co wyrządza szkody człowiekowi i Ziemi, nie może trwać. Dlatego nadszedł czas oczyszczenia”...

„Teraz przed nami ostatni i ostateczny wybór, jaką drogą zechcemy pójść. Każda decyzja przyniesie skutki. Musimy powstrzymać zanieczyszczanie planety, przede wszystkim to dokonywane za sprawą naszych negatywnych myśli, strachu i trosk, gdyż to zmieniło Ziemię w hałdę śmieci. Fabryki, góry odpadów, martwe wody i chorobotwórcze pożywienie są tego widocznym przykładem. Jeśli ludzkość będzie nadal postępować tak samo nadejdą katastrofy – powodzie i susze, załamie się gospodarka, zapanuje głód, będą wybuchać wulkany, pojawi się wielkie spustoszenie”... (Za J. Ruland, Majowie. Tkacze Czasu, Pulsar 2008)

Od nas więc zależy, co przyniesie nam nadchodzący czas. Nasze umysły mogą to uznać za niemożliwie, lecz teraz liczy się wiedza serca. Nie narzekajmy więc, że z powodu pandemii musimy siedzieć w domach i nie wolno nam pójść do parku ani pospacerować po lesie, plażach czy górach, lecz cieszmy się, że jesteśmy zdrowi. Pamiętajmy, że panuje susza i im mniej ludzi w lasach, tym mniejsza groźna zaprószenia ognia. Zamiast skupiać się na swojej „niedoli”, pomyślmy też o medykach, którzy ratują ludzkie życie i nie mogą wrócić do swych domów, aby nie narażać bliskich. Pomyślmy przez chwilę o ich dzieciach, które bardzo za nimi tęsknią.

Pomyślmy o przyrodzie, która choć przez chwilę może od nas odetchnąć – dzikie zwierzęta wracają na swoje pierwotne tereny, polany znów usłane są krokusami, bo nie rozdeptują ich turyści. Cieszmy się, że środowisko zaczęło się oczyszczać, że w kanałach weneckich woda stała się przezroczysta i znów widać tam ryby...
Wykorzystajmy czas, jaki został nam podarowany, na poprawę kondycji fizyczno-umysłowej i wzmacnianie systemu odpornościowego. Zamiast czekać na „cudowną” szczepionkę na koronwirusa i kolejną dawkę chemii dla organizmu, zacznijmy wzmacniać odporność poprzez wystarczającą ilość snu, zdrowe odżywianie, ćwiczenia ruchowe, jogę, medytację... Pamiętajmy też o regularnym nawadnianiu organizmu, bo ma to ogromny wpływ na naszą odporność.

Jak zapowiedzieli przodkowie rdzennych mieszkańców Ziemi: „po czasie chaosu i wielkiego wysiłku, gdy ludzie się uzdrowią i Matka Ziemia oczyści – nadejdzie w końcu czas, że wszystkie stworzenia znów zaczną żyć ze sobą w zgodzie. Nastanie epoka pokoju i miłości”.


14.04.2020IX – Fala MAGA
● Magia serca
● Bądźmy dobrzy dla siebie12 – 24 kwietnia 2020

Fala MAGA wprowadza nas w spektrum praw duchowych i magii serca, która wyraża się poprzez miłość, prawość, odpowiedzialność, wrażliwość na los najsłabszych. Odpowiedzialność wyrasta z naszych intencji i uczciwości wobec siebie. Bycie odpowiedzialnym i uczciwym oznacza bycie człowiekiem godnym zaufania. Dlatego nasze myśli, motywacje i działania powinny pozostawać we współbrzmieniu z naszą wewnętrzną prawdą i odczuciami. Prawość wypływa z nas, a jej oznaką jest gotowość i wola wypowiedzenia i usłyszenia każdej prawdy, odwaga do przyjrzenia się własnym cieniom i niepozostawienie niezałatwionym niczego, co dotyczy nas i innych. Dlatego największą pułapką w Fali MAGA jest samolubstwo, zobojętnienie, pasywność.

Tak się złożyło, że w pierwszych dwóch dniach fali przypadają Święta Wielkanocne. W związku z epidemią będą one inne niż zwykle. Zapewne większość z nas w trosce o zdrowie bliskich spędzi je w swoich domach, z dala od rodziców, dzieci, krewnych, przyjaciół. Wystarczył jeden niewidzialny wirus i wszystko się zmieniło... Obecna walka z pandemią to poważna lekcja POKORY dla wszystkich i test na odpowiedzialność.


Energia JAGUARA

Duchowym pomocnikiem Ix (czyt. iisz) jest JAGUAR. W Mezoameryce jaguar był najważniejszym zwierzęciem totemicznym, symbolizował podróż świadomości przez ciemność nocy i transformację w świetle słońca. Światło słońca wyrażał kolor jego skóry, zaś ukryte światło nocy – czarne cętki na futrze.13-dniowe spektrum MAGA

W indywidualnym cyklu rozwoju spektrum Maga przywołuje do twojej świadomości czas, w którym stanąłeś na progu dorosłego życia i nie miałeś pojęcia, czego oczekuje od ciebie dorosłość i co trzyma w zanadrzu los. Dorosłość oznacza tu stan świadomości. Teraz, jako osoba dorosła, musisz przejąć odpowiedzialność za wszystko, co jest – jako jednostka i jako członek ziemskiej społeczności.
PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za bezinteresowne Dary Serca i wspieranie mnie w mojej pracy nad krzewieniem ponadczasowej wiedzy Majów i podtrzymaniem w ludziach nadziei na lepsze jutro, w tym □ Marcinowi z Opola □ Agnieszce ze Świdnika. Niech Dobro wróci do Was zwielokrotnione.
☼ Pula Darów w kwietniu: 2040 PLN. ☼ Każda Darowizna jest na bieżąco księgowana, a potwierdzenie przesłane na podany adres mailowy.


11.04.2020


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35
   następne 8 »