Listy
Listy od czytelników

Drodzy Czytelnicy!
Apeluję o cierpliwość i wyrozumiałość. Dziennie dostaję od kilkunastu do kilkudziesięciu listów, nie licząc telefonów.

UWAGA:
Z przykrością informuję, że nie interpretuję indywidualnych kinów narodzin, jak również osobistych wydarzeń. Udzielenie odpowiedzi na kilkaset listów miesięcznie jest po prostu niemożliwe. Wszystkich Zawiedzionych zachęcam do wymiany doświadczeń z osobami szukającymi kontaktu.

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
10 X 2018 – Światowy Dzień Wzroku
„Smartfonowa szyja” i „smartfonowy kciuk”Smartfony, komputery, laptopy to technologiczne „dobrodziejstwo”, ale i „przekleństwo” dla zdrowia. Bóle kręgosłupa, bezsenność, dolegliwości wzroku, kołatanie serca, brak koncentracji, stres, agresja to tylko niektóre przykłady. Prognozy zapowiadają, że do 2050 r. połowa populacji na świecie będzie krótkowzroczna, a w dużej mierze przyczyni się do tego rozwój technologii informacyjnych. Problem dotyczy nie tylko dorosłych, ale coraz młodsze dzieci.

□ Ludzka głowa waży średnio 4-4,5 kg; utrzymywana w pozycji wyprostowanej nie stanowi dużego obciążenia dla kręgosłupa, ale pochylona do przodu już tak:
Data publikacji na Fb: 10.10.2018

Światy paradoksów, koneksji, braków...


Źle się dzieje w społeczności, w której są równi i równiejsi wobec prawa, zaś ci, którzy przesądzają o ludzkim losie, całkowicie bezkarni, jak na przykład sędziowie. Niektórzy z nich świadomie łamią prawo, wydają stronnicze wyroki, mieszają się do polityki, angażują w kampanie wyborcze – i nie ponoszą żadnej odpowiedzialności. – Jak nazwać fakt, kiedy na 3 tygodnie przed wyborami samorządowymi SN wydaje znanemu z niechęci wobec polskiego rządu, szwajcarsko-niemieckiemu koncernowi Onet – prawo do wglądu i publikacji nagrań z tzw. „taśm prawdy”.

Nagrania zostały natychmiast wykorzystane przeciw obecnemu premierowi, wrogowi numer jeden dla mafii vatowskich i rajów podatkowych w Polsce. I tak, antyrządowej kampanii wyborczej nie musi prowadzić opozycja, bo robią to media zagraniczne wespół z kliką sędziowską. Zupełnie zapomniano, że w czasach, kiedy powstawały nagrania, obecny premier był prezesem banku, bywalcem zmanierowanych salonów i członkiem rady gospodarki przy premierze Tusku, ale bez aspiracji politycznych, skoro odmówił premierowi Tuskowi objęcia stanowiska ministra finansów w jego rządzie.

Nasuwa się pytanie, co właściwie symbolizuje przed SN posąg Temidy – upersonifikowanej bogini sprawiedliwości z opaską na oczach, wagą i mieczem w rękach, władczynią wyroczni delfijskiej? Opaska ma przecież symbolizować bezstronność, waga precyzyjny ciężar przewin, miecz sprawiedliwą władzę sędziowską.

□ Nie chodzi tu o ocenę reform sądownictwa czy krytykę sędziów, lecz o krytyczne spojrzenie na kwestię równości, odpowiedzialności, sprawiedliwości obywatelskiej. W Kalendarzu 13 Księżyców energią dzisiejszego dnia jest 9 Noc – dzień przenikania światów paradoksów, niesprawiedliwości, zaprzeczeń, braków...
Data publikacji: 8.10.2018Miesiąc JELENIA – Dynamika zdarzeń


W okresie od 20.09. do 17.10. świadomość ludzi porusza się w energetycznej przestrzeni trzeciego miesiąca roku, będącego specyficznym „biurem informacji”. Jest to najbardziej ruchliwy i emocjonalny okres w ciągu roku.

Wiele się tutaj działo – szczyt ONZ, tarcia na linii Włochy – KE i groźba rozpadu strefy euro, polscy siatkarze zostali mistrzami świata, trzęsienie ziemi i tsunami w Indonezji, zaś w Polsce umizgi do wyborców nabierają tempa, choć nie obyło się bez skandalu wokół list kandydatów na przykładzie Gliwic.

□ Wiele się jeszcze wydarzy – wiele może nas mile zaskoczyć, ale wiele też zelektryzować…

Data publikacji: 4.10.2018MEN – Fala ORŁA
● Samostanowienie ● Runa JERA30 września – 12 października 2018

W tym okresie w polu świadomości zbiorowej uaktywnia się częstotliwość MEN/Niebieskiego Orła. W języku jukatańskim MEN znaczy „ta mądra”, „ten – kto wie”; symbolizuje duchowego wojownika, którego serce jest czyste jak serce słońca, siłę wizji, świadomość celu, służbę dla ludzi, moc samostanowienia.

Teraz w świadomości ludzi z jednej strony budzą się na nowo wzniosłe pasje, namiętności, pragnienie wybicia się ponad przeciętność, a z drugiej – potęguje się syndrom samarytanki/samarytanina lub domowego tyrana, zatracanie się dla bliskich albo samolubne oczekiwanie od życia tego, co najlepsze, bez oglądania się na innych.

Życie to nie bajka, lecz spolaryzowana realność, pełna wzlotów, upadków, pułapek, omamów, niewiadomych. Każdy z nas ma tutaj dogodne warunki do rozpostarcia skrzydeł, poszybowania świadomością wyżej, ogarnięcia większej panoramy i zrobienia znaczącego „przeskoku w samoświadomości”. Problem w tym, że masa napływających informacji „wymusza” podświadomą kalkulację ryzyka i zazwyczaj odbywa się to kosztem intuicyjnych potencjałów i przerywa bezpośrednie połączenie z nadświadomością. W tym tkwi największa pułapka mentalna. Wystarczy chwila zapomnienia, silna sugestia, groźba czy grubiańska prowokacja i „orzeł” zaczyna pikować w dół, tracąc ogląd sytuacji. Zdany wyłącznie na racjonalną analizę faktów i swoje przyziemne doświadczenia staje się skłonny do podejmowania błędnych decyzji.

Dlatego teraz niemałym wyzwaniem jest zachowanie przytomnej świadomości, panowanie nad burzliwymi emocjami, nauczenie się odróżniania prawdziwego celu od złudzeń, fantazji, zbożnych życzeń i pustych obietnic. Konieczność utrzymania wysokiej koncentracji, ciągłej czujności i podzielnej uwagi konsumuje dużo energii witalnej, dlatego ważne jest, aby uzupełniać jej zapas na bieżąco. Najprostszym sposobem są ćwiczenia oddechowe „nos–usta” – powietrze wdychać nosem, wydychać ustami, wykonać 5-10 oddechów. Ćwiczenie to eliminuje napięcie mięśni, relaksuje umysł, oczyszcza aurę z archetypów astralnych, przywraca uczuciowość, budzi sensytywność.

Z mentalnością człowieka-Orła zsynchronizowana jest runa JERA – stąd płyną niemniej cenne nauki dla ludzi. □ Tzolkin jest wspólnym mianownikiem dla wszystkich filozofii i mądrości starych kultur.
Data publikacji: 30.09.2018
● SZCZEROŚĆ zamiarów
● Test na wiarygodnośćW świecie Majów znak IK znaczył wiatr, duch, powietrze; symbolizował Praojca, oddech Stwórcy, inspirację Ducha, Drzewo Życia dające wszystkim istotom tlen, bez którego nie byłoby życia; reprezentował boską inspirację, drogę komunikacji ze Stwórcą, moc słowa, łączenie przeciwieństw, sztukę negocjacji. Większość plemion Mezoameryki uważała ten znak za złowrogi i zdradziecki; wierzono bowiem, że na drodze komunikacji ze Stwórcą czają się złe duchy, które tylko czyhają, by wejść w ludzkie ciało, wywołać choroby umysłu i ciała, sprowokować konflikty i wojny. Szamani wiązali znak IK z dyktatorami i tyranami, w których umysły wtargnęły demony gniewu i wściekłości. O ich obecności w ciele człowieka świadczyła zuchwałość, bezduszny egoizm, prostackie zachowanie.

Dziś, obserwując przestrzeń komunikatywności, można odnieść wrażenie, że demony zuchwałości wtargnęły do europejskich trybunałów, zaś w rodzimym SN „ogłuszyły i tak już ślepą Temidę”, zablokowały „wagę win i zasług”, a „miecz prawdy” zwróciły przeciw Sprawiedliwości.

Ocena jakości zmian w sądownictwie nie ma tutaj znaczenia, bo błędy i niedoskonałości można skorygować. Nie myli się ten, kto nic nie robi. Dlatego to, co się teraz liczy, to otwartość na zmiany, dialog, równość wobec prawa, etyka, pokora. □ W świecie ludzi znak IK odzwierciedla wzorcową świadomość „gwiezdnego" dyplomaty, arbitra, mediatora, sprawiedliwego ojca.

W tym spektrum doszło do spotkania szefa rządu z byłą/nie-byłą pierwszą prezes SN za zamkniętymi drzwiami; ustalono, że treść rozmów nie będzie upubliczniona. Niestety, pani prezes nie dotrzymała słowa. Kilka godzin później przyznała, że postąpiła zbyt emocjonalnie. Może jednak czas udać się na emeryturę?… Od osób publicznych Uniwersum wymaga dużo więcej...

□ Niech każdy sam sobie odpowie, jak się ma niedyskrecja i emocjonalność do zawodu sędziego.
Data publikacji: 22.09.2018Siła SŁOWA

13-dniowe spektrum Białego WIATRU ukazuje nam panoramę tego, co nas najbardziej ogranicza w kontaktach z ludźmi, jak również testuje naszą wiarygodność i współbrzmienie między tym, co myślimy i czujemy, a tym, co mówimy i robimy. Tu liczy się takt, otwartość, szczera rozmowa.
Data publikacji: 19.08.2018IK – Fala WIATRU
Sztuka wyrażania ● Wibracja wypowiadanych słówOkres: 17 – 29 września 2018

Poziom świadomości Ik reprezentuje duchową inspirację, otwartość, sztukę wyrażania. Tu liczy się kultura osobista, wibracja słowa, takt, siła ducha oraz gotowość do dialogu, a nie elokwencja, spryt, potyczki słowne, frazesy. Cóż, sfera komunikacji to wciąż jeszcze najsłabsze ogniwo ludzkości. Dlatego przez najbliższe 13 dni będziemy uczyć się „na nowo” mówić, słuchać, usłyszeć, rozmawiać.

Inspirowany tchnieniem swojej wrodzonej boskości, zacznij ćwiczyć tolerancję dla swoich i ludzkich niedoskonałości, wykaż odwagę do wyrażenia własnego zdania, ale bez urażania uczuć i godności drugiego człowieka. Zwróć uwagę na różnice wibracji słów, np. „jesteś oszustem” a „czuję się przez ciebie oszukany”, „jesteś kłamcą” a „czuję się przez ciebie okłamany”; te pierwsze prowokują, drugie skłaniają do zastanowienia. Słowa mają moc, mogą dodawać otuchy albo głęboko zranić.

Dlatego szukaj tego, co łączy ludzi, niweluj to, co ich dzieli. Tylko tak zaczniesz pokonywać „demony” w swoich myślach, ucinać jałowe rozmowy z samym sobą, wymazywać toksyczne osądy i stare programy. Dzięki temu staniesz się transparentny dla programów napływających z zewnątrz, ponieważ – nie znajdując w tobie punków zaczepienia – będą przez ciebie przepływać bez wyzwalania emocji, lęku, smutnych wspomnień, bólu. Wiedz, że wystarczy cztery razy powtórzyć informację, aby wdrukować ją w podświadomość nieświadomych ludzi, zaszczepić lęk, niechęć, wrogość. Dlatego tak bardzo potrzebny jest otwarty dialog i nieskrępowana wymiana spostrzeżeń między ludźmi – ale spokojnie, bez obelżywych słów i emocji.

»Aby Zmiana mogła nastąpić, Nowa Świadomość najpierw musi zostać zintegrowana w umysłach ludzi do pierwiastka kwadratowego z jednego procenta danej populacji – co jest stosunkowo niewiele.«. (Pu R’Tsy Yang)


Medycyna MYSZOŁOWA

Przez 13 dni posłańcem światów duchowych do świata ludzi jest MYSZOŁÓW.PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za wspieranie mnie w mojej pracy nad rozprzestrzenianiem wiedzy o prawach Czasu i bezinteresowne Dary Serca, w tym □ Sabinie z Katowic □ Barbarze z Kuźnicy □ Iwonie i Katarzynie z Warszawy. ☼ Dobro zawsze powraca. In lak’ech.


Data publikacji: 17.09.2018● Polowanie na CZAROWNICE
● Przywołanie „królewny Śnieżki i krasnoludków”W drugim, biegunowym miesiącu roku ujawnił się cichy wirus od lat trawiący europejską demokrację i w końcu wybrzmiało publicznie „eurokredo” – zdeptać wolność słowa, ośmieszyć wartości, rzucić na kolana niepokornych albo zniszczyć. W miejsce „Bóg-Honor-Ojczyzna” wprowadzić nowe motto: „Pieniądz-Wyzysk- Poddaństwo”.

Temat jest kontrowersyjny, ale nie wolno go lekceważyć, bo fakty biją na alarm. Apetyty unijnych oligarchów rosną w zastraszającym tempie. Udało im się zakwestionować wynik demokratycznych wyborów we Włoszech, uciekając się do szantażu ze strony instytucji finansowych. Wciąż ingeruje się w sprawy wewnętrzne Polski, teraz zasadzono się na Węgry za to, że naród węgierski wybrał rząd, którego stanowisko jest niezgodne z poglądami takich indywiduów jak Timmermans czy Verhofstadt.

Na forum PE wczorajszy sąd na Węgrami, z niemałą dozą ironii, skwitował prof. Legutko:
„Rząd premiera Orbana w ciągu ostatnich 10 lat cieszy się gigantycznym poparciem. Powiedziano tutaj [w PE], że nie jest to atak na węgierskie społeczeństwo, lecz na węgierski rząd. Cóż, ktoś przecież wybrał ten rząd i nie była to królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków. Jeżeli ten rząd wam się nie podoba, obalcie go i powołajcie w to miejsce kogoś z zewnątrz. Myślę, że Pan Timmermans chętnie by się tego podjął. A gdy już to uczynicie, zróbcie to samo z Polską, to rozwiąże wszystkie wasze problemy”.

□ Każdy niech sam oceni, która narracja jest mu bliższa i czy opowiada się za rządem poddanych, czy rządem patriotów.
Data publikacji: 12.09.2018


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23
   następne 8 »