Listy
Aktualności

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
Czas na opamiętanie
„Dać człowiekowi palec, to weźmie całą rękę”I jeszcze będzie mało. Tak można skwitować dziwną postawę protestujących w sejmie matek dzieci niepełnosprawnych po 11 dniach protestu. □ Treść artykułu jest kontrowersyjna – przeczytaj go w kontekście funkcji Fali Wichru.

Co widzimy? – Minister rodziny spełniła główne postulaty, przywiozła konkretne rozwiązania, ale protestujące panie nagle zmieniły żądania i oznajmiły, że chcą żywej gotówki. Przy 280 tys. uprawnionych byłoby to 1,5 mld zł miesięcznie. W kasie nie ma takiej gotówki, dlatego minister zaproponowała im więcej ale w naturze (np. bezpłatne pieluchomajtki, ortezy, sprzęt rehabilitacyjny, nieograniczone zabiegi rehabilitacyjne). Domaganie się natychmiastowej dymisji mister, której nie można odmówić zaangażowania, odpowiedzialności, dobrej woli, empatii, kobiecej wrażliwości, świadczy o arogancji i braku woli porozumienia ze strony protestujących.

To sprawia, że część społeczeństwa przestaje rozumieć postawę protestujących, w tym środowiska osób niepełnosprawnych. Te mamy powinny się opamiętać, pomyśleć o potrzebach innych i zacząć cieszyć się tym, co już osiągnęły.

Poza tym spełnienie roszczeń jednej tylko grupy mogłoby zachęcić kolejne do protestów. Gaszenie pojedynczych „pożarów” nie rozwiąże problemów kumulujących się od dziesięcioleci, potrzebne są rozwiązania systemowe i takie wchodzą w życie od stycznia 2019. Protestujące w sejmie matki odniosły niekwestionowany sukces i czas wrócić do domów. O wiele tragiczniejszy jest los rodzin, opiekujących się rodzicami lub dorosłymi dziećmi, którzy stali się całkowicie niepełnosprawni na skutek ciężkiej choroby lub wypadku. Oni nie dostają żadnej pomocy od państwa.

Warto zachęcić protestujące mamy do skorzystania z pięknych doświadczeń innych rodziców – jak ci ze Stargardu Szczecińskiego, którzy w 1992 r. założyli stowarzyszenie i sami zadbali o przyszłość i aktywność niepełnosprawnych dzieci. Stowarzyszenie dba o usamodzielnienie niepełnosprawnych, prowadzi zajęcia terapeutyczne i rehabilitacyjne, przysposabia do pracy, organizuje wycieczki, niesie realną pomoc. Rodzice mogą tam zostawić na kilka godzin dzieci, by odpocząć, zrobić zakupy, pójść do kina. Godny naśladowania jest też program mieszkanie wspomagane. W bloku wydzielono jedną klatkę, podopieczni-lokatorzy mają wspólną stołówkę, dostępny bus, są pod stałą opieką rehabilitantów. Opiekunowie mieszkają na ostatnim piętrze, są do dyspozycji przez 24 godziny.

Powoli zaczynają się też odsłaniać kulisy obecnego protestu. Wiele wskazuje na to, że został on zainspirowany z tylnej ławki, a niepełnosprawni wciągnięci w pokrętną grę, służącą lansowaniu się sejmowej opozycji i nie tylko, z okazji skorzystał też prezydent. □ W takiej sytuacji, straż marszałkowska, nie bacząc na medialny hałas, powinna przetransportować protestujących do hotelu sejmowego. □ Powinna powstać ustawa bezwzględnie zakazująca protestów w parlamencie.

Niezależnie od szczerego współczucia i sympatii dla protestujących rodziców, na problematykę trzeba spojrzeć kompleksowo. Emocje są bardzo złym doradcą, a granie na emocjach może zwrócić się przeciwko „grającym”.

Data publikacji: 28.04.2018CAUAC – Fala WICHRU
● Przejściowy zamęt
● Siła odnowy27 kwietnia – 9 maja 2018

Energia nośna Fali Niebieskiego WICHRU (lub Niebieskiej BURZY) odpowiada za nadanie tempa procesowi transformacji - regenerację sił, zmiany, modyfikacje, które zwykle poprzedza przejściowy chaos, za którym kroczy postęp. Teraz do pola zbiorowej świadomości docierają potężne impulsy odnowy, prowadzące do przebudzenia i uzdrawiania relacji pomiędzy ludźmi i narodami.

Jeśli znajdziesz się w samym środku burzy dziejowej lub życiowej, nie próbuj stamtąd czmychnąć, lecz stań się tym, który uzdrawia poprzez mądre słowo. Ci, co najgłośniej krzyczą, z reguły mają wyjątkowo cienką skórę, którą próbują maskować wystawiając rogi. Nie zrażaj się, nawet jeśli nic nie wskórasz. Liczy się to, że odważyłeś się zareagować.

Teraz na 13 dni przestają liczyć się puste obietnice, sztywne procedury, martwe prawa, koalicje, finanse, a na plan pierwszy wysuwa się człowiek – jego potrzeby, godność, człowieczeństwo. Dlatego każdy z nas powinien zniżyć się do poziomu osób stojących najniżej w hierarchii socjalnej i ich oczami spojrzeć na codzienne trudy życia. Tylko tak syty zrozumie głodnego, bogaty biednego. Chodzi tu o zrozumienie od serca, a nie próbę ugrania czegoś w oczach innych. Ale również słabsi powinni zachować umiar i nie nadużywać ludzkiej wrażliwości. W przeciwnym razie może być „gorąco”. Energia WICHRU to „kosmiczna pralka”, która raz włączona nie zatrzyma się, póki rzeczy nie zostaną gruntownie „wyprane”.


Wskazówki na 13 dni:

● Nie zaprzeczaj faktom.
● Zachowaj dystans do każdej wątpliwości.
● Zrezygnuj ze wszystkiego, co podtrzymuje iluzję oddzielenia.

W polu osobistym będziesz oswajać się z tematem dyscypliny duchowej. Osoba zdyscyplinowana duchowo to ta, której wewnętrzna prawda wyraża się w trzech słowach: Samodzielność – Równość – Wiarygodność. Dlatego przestań oceniać życie w kategoriach czarne albo białe, aby móc dostrzec jego subtelne odcienie pomiędzy.

»Założenie o własnej bezsilności jest prostą drogą do zrzucenia z siebie odpowiedzialności za wiele spraw… Jednak w dzisiejszym świecie, któremu przydałby się dobry psychoterapeuta, nie potrzeba jeszcze jednej teorii ewolucji. Potrzeba nam praktyki ewolucji.« (B.Lipton i S.Bhaerman, Przeskok ewolucyjny)


Medycyna SKUNKSA

Przez 13 dni posłańcem światów duchowych do świata ludzi jest SKUNKS. □ W indiańskiej tradycji słowo „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą piękna i współbrzmienia ze wszystkim”.PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za empatię i wspieranie mnie w mojej pracy nad rozprzestrzenianiem wiedzy o prawach Czasu oraz za Dary Serca, w tym □ Andrzejowi z Warszawy. ☼ Dobro zawsze powraca. ☼ Proszę o podawanie adresu mailowego do przesłania imiennego podziękowania i faktury.

In lak’ech


Data publikacji: 27.04.2018Lekcja 5
● Istota Tzolkin
● Spór o kalibracjęTzolkin liczy 260 jednostek. Z uwagi na nietypową liczbę dni przez dwa stulecia świat nauki nie wiedział, do czego on służył i jak się nim posługiwać. Przełom nastąpił w 1987 r., kiedy amerykański historyk sztuki – dr Jose Argüelles, po 33 latach studiów nad Majami odkrył kod do Tzolkin i zapisanych w nim tajemnic. □ Jako ciekawostkę dodam, że jego ojciec był rdzennym Majem, matka Niemką pochodzenia żydowskiego.

Okazało się, że wiedza zakodowana w Tzolkin adresowana jest do nas, ludzi Zachodu. Jednak jej wykorzystanie, a w szczególności umieszczenie w czasie gregoriańskim było skomplikowane, możliwe dla znawców tematyki. Dr Argüelles pracował więc dalej. Wzorując się na starożytnych Majach, znalazł wspólny algorytm i zsynchronizował 260-dniowy Tzolkin z 365-dniowym kalendarzem gregoriańskim. Przelicznik ten nazwał Kalendarzem 13 Księżyców, w terminologii naukowej określanym dreamspell. Dzięki temu zyskaliśmy łatwy dostęp do wiedzy Uniwersum.

W międzyczasie powstało wiele różnych przeliczników i „doktryn” na temat kalibracji Tzolkin z kalendarzem gregoriańskim. Ich twórcy wszelkimi sposobami starali się dowieść, że tylko ich rachuba jest tą jedyną prawdziwą. Dr Argüelles nie wdawał się w tego rodzaju polemiki. On wiedział, że ten kto pojął duchową istotę Tzolkin i obcuje z nim na co dzień wie, że to, co się liczy w życiu, to świadomość niezwiązana z linearnym czasem i trójwymiarową przestrzenią. Można zatem pracować z dowolnym przelicznikiem, ale jednym, a nawet stworzyć własny. Daty gregoriańskie są tutaj sprawą drugorzędną, bo niezależnie od dat, w wymiarze świadomości wszystko łączy się ze wszystkim w ustawicznym Teraz. Każdy, kto uzurpuje sobie prawo wyłączności do jedynej prawdy o Tzolkin, niewiele ma do przekazania ludziom. Taka osoba ślizga się po powierzchni, mogła nauczyć się struktury i techniki poruszania się po Tzolkin, ale nie pojęła jego duchowej głębi.
Data publikacji: 26.04.2018Protest rodziców dzieci niepełnosprawnych
Obywatelskie SPRAWDZAM!„Każdy sprzeciw obywatelski to okazja dla opozycji, by krytykować rząd, że jest nieempatyczny, a dla rządzących – by wypomnieć opozycji, że jak rządziła, to nic nie zrobiła”. A gdzie podział się „empatyczny” Kościół? Biskupi tak zawzięcie bronią życia poczętego, dlaczego równie gorliwie nie bronią życia już istniejącego?

Protest rodziców dzieci niepełnosprawnych od urodzenia to przede wszystkim „obywatelskie sprawdzam” dla premiera, który wciąż szczyci się sukcesami rządu i świetną kondycją finansową państwa. W obliczu protestu nasuwa się pytanie, czy jest to realny sukces, czy propaganda sukcesu?

Bo co proponuje pan premier dla rozwiązania problemu? – Zamiast sięgnąć do rezerw i zrezygnować z populistycznego rozdawnictwa (np. 1,5 mld zł jednorazowo na zakup podręczników, czyli po 300 zł na dziecko), chce stworzyć fundusz solidarnościowy (brzmi ładnie!), wprowadzając nową daninę dla osób najbogatszych w kraju. Byłoby to zasadne i zrozumiałe, gdyby kasa państwowa świeciła pustką.

Przed niespełna tygodniem pan premier zapewniał: »Jesteśmy w bardzo dobrym położeniu, jeżeli chodzi o budżet państwa. „Piątka Morawieckiego” to nie jest szaleństwo, a prosta konsekwencja tego, że uszczelniliśmy system podatkowy, mamy więcej wpływów do budżetu, dlatego chcemy dzielić się tym z obywatelami. My tymi środkami dzielimy się z polskimi rodzinami. Pomyśleliśmy o dzieciach, młodzieży, zadbaliśmy o rodziców.«

□ Czyżby? – Protest w sejmie pokazuje, że zapomniał o tych najbardziej potrzebujących. □ Przypominam, że premier rządu odzwierciedla dominujący kierunek rozwoju narodu. Kierunek jest dobry, bo prospołeczny, ale trzeba zauważać też najsłabsze ogniwa w łańcuchu społecznym. □ Propaganda sukcesu jest jak obosieczny miecz. Tym razem uderzyła w samych jej twórców.

Data publikacji: 23.04.2018Zwierzęta-PRZEZNACZENIA i Zwierzęta-POMOCNICY
● Zwierzęta-partnerstwa, rodziny, sytuacji, czakrCzłowiek i zwierzę od początków istnienia byli ze sobą ściśle powiązani. Wśród wielu rdzennych ludów wierzono, że królestwo zwierząt było prapodstawą ludzkiej egzystencji. W indiańskich tradycjach plemiennych do dziś istnieje przekonanie, że ludzie i zwierzęta są bratnimi duszami, które tylko używają innego zewnętrznego przebrania, by uwidocznić określoną siłę i wspólnie się rozwijać. Podobne świadectwa o związku człowieka i zwierzęcia znajdujemy także w kulturach germańskich i celtyckich.

Z czasem, im bardziej dana kultura rozwijała się i stawała niezależna od Natury, tym intensywniej człowiek zaczął wynosić się ponad zwierzęta, aż w końcu uczynił je sobie poddanymi. Zaczął je wyzyskiwać, bezlitośnie trzebić, zaburzając równowagę w Naturze, i tym samym w duszy obu tych światów. W końcu duchowa wiedza o sile zwierząt i równowaga między wszelkim istnieniem zostały wyparte z powszechnej świadomości. Jednak niektórzy ludzie i niektóre szczepy nadal strzegły pradawnej wiedzy i to dzięki nim dziś możemy się jej uczyć na nowo.

Świat zwierząt otwiera się przed nami przez realne kontakty i w przestrzeni duchowej. Zwierzęta przynoszą nam przesłania, wysyłają znaki-informacje o sile, która jest z nami, wzmacniają nas, pomagają i uzdrawiają, ostrzegają i upominają. Niektóre zwierzęta towarzyszą nam przez całe życie, inne pojawiają się tylko w pewnych sytuacjach czy we śnie, aby wskazać na zaburzenia pola energetycznego. Istnieją zwierzęta-siły i zwierzęta-pomocnicy. Są też zwierzęta partnerstwa, rodziny, grup, sytuacji, jak również zwierzęta czakr.

● Zwierzę-SIŁY (inaczej zwierzę-przeznaczenia) ucieleśnia określoną energię; towarzyszy ci od narodzin przez długie odcinki drogi i w swej istocie jest z tobą spokrewnione. Niektórzy ludzie mają nawet podobne rysy twarzy lub przejawiają pewne zachowania swojego zwierzęcia-siły.
● Zwierzęta-POMOCNICY są przy tobie przez chwilę, by zwrócić ci na coś uwagę i pokazać twoją aktualną sytuację.

W świecie subtelnym wszystko jest możliwe, dlatego mogą się ukazywać także zwierzęta z baśni: jednorożec, smok, pegaz. Każde z nich zawsze niesie ze sobą ważne przesłanie, medycynę, wskazówkę, monit, ostrzeżenie itp. □ W tradycji Indian słowo „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą piękna i współbrzmienia ze wszystkim”. □ Teraz rozumiecie, dlaczego w artykułach tak wiele miejsca poświęcam medycynie Zwierząt.

□ Czy jakieś zwierzę przyciąga cię szczególnie? □ A może nieustannie spotykasz je we śnie? □ Albo się zastanawiasz, dlaczego obszczekał cię i ugryzł łagodny pies sąsiad? □ Dlaczego na pikniku akurat ciebie użądliła osa? – W takiej sytuacji wsłuchaj się w przesłanie, bo dane zwierzę ma ci coś ważnego do powiedzenia.

Jak odkryć zwierzęcego przewodnika i pomocnika swojej duszy dopowie ci książka „Siła Zwierząt”.
Data publikacji:● Sobota, 21.04.2018
● Kin 8 Wędrowiec – Wezwanie ZWIERZĘCIA SIŁYDzień z energią 8 WĘDROWCA był dla szamanów Majów dniem „przywołania zwierzęcia przeznaczenia”. Jeśli ktoś był chory, miał poczucie utraty sił witalnych, to w tym dniu szaman rozpoczynał ceremonię wezwania ducha zwierzęcia, którego siła miała pozbierać rozproszone części duszy i przywrócić człowiekowi zdrowie i kondycję.

Podobnie możemy zrobić też my. Taka sposobność nadarza się w już sobotę, 21 kwietnia, w dniu z energią Czerwonego Galaktycznego WĘDROWCA. Należy zapalić świecę, okadzić siebie i miejsce białą szałwią, wyciszyć się, a następnie pozdrowić duchy opiekuńcze Braci Zwierząt, powierzyć im dręczący nas problem i poprosić o przybycie osobistego naguala, czyli zwierzęcego lekarza-przewodnika. I czekać.

»Niezależnie od tego, jakie pokaże się ci zwierzę, nie powinieneś go odrzucać, nawet gdyby było małe, niepozorne czy niebezpieczne. Pokazuje się ono dlatego, że w konkretnej sytuacji życiowej jest dla ciebie ważne. Czasem siłę zwierzęcia uzmysłowisz sobie dopiero po dłuższym skupieniu się nad nim... Zawsze niesie ono przesłanie, siłę i właściwości, które chcą być zrozumiane i dostrzeżone... Gdy przyjmiesz je z otwartym sercem i uszanujesz jego przesłanie – twoja sytuacja życiowa naprawdę się odmieni.« (J.Ruland, Siła Zwierząt)
Jak rozpoznać zwierzęcego pomocnika?

● Być może spontanicznie przyjdzie ci na myśl konkretne zwierzę albo przemknie przed oczami jego obraz, albo przyciągnie twoją uwagę podczas spaceru czy w jakimś programie telewizyjnym.
● Możesz też pociągnąć kartę zwierzęcia (tylko jedną!), a potem wczytać się w jego medycynę i przesłanie w książce Siła Zwierząt.
● Bez względu na to, w jaki sposób objawi ci się twój nagual (poprzez kartę, w myśli, na jawie), przez pewien czas powinieneś świadomie z nim współpracować.

□ Od siebie dodam, że zdarzyło mi się wyciągnąć kartę Kleszcza. W pierwszej chwili nie byłam tym zachwycona, ale wczytując się w opis, doznałam olśnienia. Ostrzeżenie Kleszcza okazało się bezcenne i w samą porę.


Data publikacji: 19.04.2018Szósta WSPÓLNA ceremonia Bolontiku
Im liczniejsza grupa – tym większa MOC!W piątek, 20 kwietnia o godz. 21 (lub dowolnej) – w siódmym dniu Fali Łącznika – szósty raz połączymy nasze siły w ceremonii oczyszczania i harmonizowania dziewięciu powłok Pamięci Planetarnej. Dodatkowo, energia dnia – 7 Człowiek w portalu – będzie wspierać wymiatanie z głowy ponurych myśli i wspomnień.

Następne wspólne Bolontiku 3 maja. Sesje będziemy kontynuować w rytmie 13 dni, w każdym siódmym dniu fali, przez cały 260-dniowy obieg Tzolkin. Łącznie będzie 20 sesji, a potem zobaczymy. □ Opis metody w poście z 23 lutego br.

Data publikacji: 19.04.2018
CIMI – Fala ŁĄCZNIKA
● Zdolność wybaczenia ● Profetyczny duch14 – 26 kwietnia 2018

Wraz z Falą Łącznika świadomość ludzi wstępuje w pasmo wielopoziomowych przemian, postępu, dogłębnej transmutacji prowadzącej do filozoficznej mądrości i profetycznego ducha. Tu przed duchowym okiem człowieka wyłaniają się nowe drogowskazy do świata spełnienia, w którym nie ma miejsca na pamiętliwość, spory, zacietrzewienie. Tu liczy się wola przebaczenia.

Tutaj powraca cyklicznie skłonność do melancholii, której towarzyszy świadomość przemijalności życia, a nierzadko także poczucie bezsensu codziennych zmagań i gonitw. Dlatego teraz kluczowym wyzwaniem człowieka jest przezwyciężyć ten bolesny wgląd i wynikające z niego podświadome lęki przed wszystkim, co możliwe, np. lęk przed chorobą, rozstaniem, śmiercią, utratą pracy, dobrej reputacji, a nawet rozumu. Jeżeli uda ci się uporać z tym subiektywnym, smutnym rozpoznaniem bez umniejszania wartości swojego i cudzego życia, możesz stać się piewcą prawdziwie filozoficznej mądrości wyrosłej z twojej osobistej tragikomedii. Odniesiesz sukces, na nowo narodzisz się do życia.

Teraz jest wyjątkowo korzystny czas na wybaczenie sobie, duchowe pojednanie z tymi, z którymi jesteśmy w długotrwałym konflikcie, oraz na odcięcie się od wszystkiego, co pożera energię witalną, wyzwala lęki egzystencjalne. Charakterystycznymi symptomami wzbraniania się przed uśmierceniem żalu i przykrych wspomnień z przeszłości są niekończące się polemiki duchowe, poczucie wyobcowania, upór, chęć odwetu. Dlatego na chwilę zapomnij o „niedobrych” ciociach, wujkach, znajomych i uświadom sobie, że tak jak ty tak samo ludzie się zmieniają, doświadczają, mądrzeją wraz z wiekiem. Ludzie nigdy nie są tacy sami jak w dniu zaistnienia konfliktu.

Wskazówki na 13 dni:

● Rozpoznaj siłę przebaczenia jako trampolinę do sukcesów życiowych.
● Nie szukaj „kozła ofiarnego” i nie bądź „kozłem ofiarnym”.
● Puść to, co straciło energetyczne znaczenie. Zacznij od usuwania staroci z domu – starych ubrań, chustek, krawatów, butów, których nie nosisz od lat, popsutego sprzętu, porcelanowych filiżanek z utrąconym uszkiem itp. Od razu wynieś to z domu, aby następnego dnia nie wróciło z powrotem do szafy lub kredensu □ Jeśli nie jesteś gotów pozbyć się bezużytecznych rzeczy, tym bardziej nie usuniesz „staroci” z głowy.


Medycyna PSA

Przez 13 dni posłańcem światów duchowych do świata ludzi jest PIES.PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za empatię i wspieranie mnie w mojej pracy nad rozprzestrzenianiem wiedzy o prawach Czasu oraz za Dary Serca, w tym □ Agnieszce z Zielonej Góry □ Sabinie z Katowic □ Szymonowi z Warszawy □ Marcinowi z Opola. ☼ Dobro zawsze powraca. ☼ Proszę o podawanie adresu mailowego do przesłania imiennego podziękowania i faktury.

In lak’ech


Data publikacji: 14.04.2018


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35
   następne 8 »