Listy
Aktualności

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
Fala ZWIERCIADŁA
● Rezonansowe lustro ● Obiektywna Prawda5–17 czerwca 2018

Po 260 dniach znów znaleźliśmy się w przestrzeni, w której liczy się prawdomówność, lojalność, dociekliwość, wola niwelowania fałszu. Przed nami otwierają się drogi do Prawdy i prawdziwej tożsamości człowieka. Drogi te biegną przez światy paradoksów, kłamstw, mentalnych akrobacji, zaprzeczeń. Tu uczymy się sztuki rozróżniania granicy między subiektywnym zakłamaniem i obiektywną prawdą. To, czy nasze spostrzeżenia ukażą się w krzywym zwierciadle, czy w transparentnej tafli lustra, zależeć będzie od naszego nastawienia i woli poznania Prawdy.

Każdy, kto świadomie przekracza ten próg, dostaje do ręki „rezonansowe lustro”, które odbija wyłącznie to, co jest w danej chwili – obiektywną PRAWDĘ bez retuszu i makijażu. W tym zawiera się szansa przebudzenia w Prawdzie. Dlatego zamiast zatracać się w dzikich kampaniach przeciw innym – a w rzeczywistości przeciw sobie – zacznijmy budzić swoją naturalną, a wciąż uśpioną, zdolność sprawiedliwego rozstrzygania w okamgnieniu. Prawa uniwersalne są niezwykle konsekwentne i do bólu sprawiedliwe. Każda obraźliwa wypowiedź pod adresem innej osoby jest samooceną. Wiedz, że ten, kto działa ci na nerwy, wyzwala silne reakcje emocjonalne, wzbudza złość – daje ci sygnał, że problem tkwi w tobie.

W ciągu 13 dni masz sposobność ujrzenia siebie w różnorodnych odsłonach i rolach jak w przysłowiowej „sali luster” i nie powinieneś niczemu zaprzeczać. W przeciwnym razie stracisz czas i będziesz w kółko odtwarzać schemat, w którym nie ma miejsca na prawdę i przemiany. Dlatego nie złość się i nie buntuj, lecz spójrz w „rezonansowe lustro” i zastanów się: Kogo tam widzisz? – Czy przyjazną, pogodną istotę, czy małe, napuszone ego?

Wszystkie informacje, na które natkniemy się w tej fali, będą miały do czynienia z demaskowaniem obłudy w nas samych i naszym otoczeniu. Jest to wielkie wyzwanie dla zadufanego w sobie ego, tego malutkiego „ministra samoobrony, rzecznika i eksperta od samouwielbienia”.


Medycyna KOBRY

W indiańskiej tradycji słowo „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”. Przez 13 dni posłańcem światów duchowych do świata ludzi jest KOBRA.PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za wspieranie mnie w mojej pracy nad rozprzestrzenianiem wiedzy o prawach Czasu i bezinteresowne Dary Serca, w tym □ Barbarze z Gliwic □ Halinie z Wołczyna □ Agnieszce z Zielonej Góry □ Luizie z Poznania □ Jarosławie z Łubianej. ☼ Dobro zawsze powraca. ☼ Proszę o podawanie adresu mailowego do przesłania imiennego podziękowania i faktury.

In lak’ech


Data publikacji: 4.06.2018Lekcja 7
● Mapa INKARNACJI – Poznaj samego siebieNarodziny są momentem, w którym każdy nowonarodzony człowiek wiąże się z dominującą w tym dniu jakością energii, czyli jednym z 260 potencjałów kinów Tzolkin. Moment narodzin jest wyborem duszy, dlatego w czasie przebiegu inkarnacji powstaje swoisty przymus przepracowania konkretnych treści. Jednak z uwagi na strefę zapomnienia, którą jest ziemska rzeczywistość, jak również niewłaściwie pojmowaną wolną wolę, człowiek zamiast realizować swoje zadania, z reguły blokuje ten proces.

Choć istnieje tylko 260 kinów przeznaczenia, to jednak ze względu na zróżnicowane cechy charakteru, status społeczny, rodzinę, środowisko, przekonania, religię i kulturę życie każdego człowieka, mimo iż opiera się na tym samym wzorcu świadomości, przebiega zupełnie inaczej. Identyczne są kluczowe zadania i skala trudności do przezwyciężenia. Ale los człowieka nie jest z góry przesądzony. Na starcie w życie nakreślone są ramy inkarnacji i przestrzeń, w której będzie się on poruszać, oraz cel, do którego powinien dotrzeć. Jakimi drogami będzie do niego zmierzał i czy w ogóle dotrze, to indywidualny wybór człowieka.

Punktem wyjścia do poznania samego siebie jest zgłębienie potencjału kinu narodzin i nauczenie się czytania osobistej „mapy topograficznej”, którą odwzorowuje plansza tzolkinowskiej metryki narodzin. Kin narodzin towarzyszy człowiekowi przez całą ziemską drogę. W pierwszym, pięćdziesiątym trzecim i sto czwartym roku życia (kto wie?) jest on dominujący, w pozostałych latach usuwa się na plan drugi. Dzieje się tak dlatego, że na Ziemię każdy człowiek przychodzi z zadaniami rozłożonymi na 52 lata. W pięćdziesiątym trzecim roku życia wszystko zaczyna się od nowa – człowiek dostaje szansę nadrobienia zaległości, naprawy „błędów” młodości, oddania się swoim pasjom. Tu otwiera się droga do samospełnienia, spirytualnych dociekań i synchronizacji społecznej.

„Odkryj siebie na nowo!”. – To jest mottem przewodnim naszych cyklicznych spotkań i szkoleń.Data publikacji: 2.06.2018
DWUNASTY miesiąc bilansu i analiz


30 maja – 26 czerwca 2018

Dwunasty miesiąc roku to ostatni moment na ulepszenie kolektywnych dokonań ludzi. Przewodzi mu świadomość Żółtego Galaktycznego Człowieka w portalu na Fali Węża, który naucza skromności i taktu, dopinguje ludzi do wygaszenia ognisk niezgody, zrobienia właściwego użytku z wolnej woli i przejęcia odpowiedzialności za swoje słowa i działania.

Przesłanie na 28 dni:

»Dobrze jest ujarzmić gniew, wybujałe ambicje i niefrasobliwość, by rozwijać łagodność i samodyscyplinę, będącą źródłem wewnętrznej siły… Jeśli ktoś bezinteresownie służy światu, jego osiągnięcia wzmacniają duchowo innych ludzi. Wspieraj takie osoby i podziel się z innymi bogactwem swoich dokonań… Samotnie jest ciężko stawić czoła trudom życia. Niełatwo też w dużej gromadzie; tu bowiem zaraz rodzi się zazdrość, łatwo o zatargi i kłótnie. Najsilniejsza więź może być zbudowana między dwojgiem osób i najwięcej da się zrobić we dwójkę« /za M.Piasecka, heks.41.Data publikacji: 30.05.2018
Fala WĘŻA
● Sztuka przetrwania ● Medycyna przyszłości23 maja – 4 czerwca 2018

W częstotliwościach świadomości Czerwonego WĘŻA zapisana jest wzorcowa kopia ewolucyjnego planu uzdrowienia, opartego na prawie przyczyny i skutku oraz szacunku dla bioróżnorodności życia. Dlatego teraz wszystko kręci się wokół sztuki życia i sztuki przetrwania, prokreacji, witalności, godnych warunków życia i umierania, troski o zdrowie i holistycznego uzdrowienia.

Przez 13 dni platformą działań jest życie w całej swojej rozpiętości blasków i cieni. Wszystko jest informacją, a nieomylnym kompasem nasze ciało. Dlatego uczmy się jego mowy, a stosunkowo szybko zaczniemy instynktownie wyczuwać, gdzie zaognia się sytuacja i w porę jej przeciwdziałać. Dziś, człowiek coraz częściej jest traktowany jak „maszyna” do podtrzymywania ciągłości gatunku i do pracy. Dobra „maszyna” to ta, która nie myśli, posłusznie wykonuje polecenia, jest wiecznie sprawna.

»Zdrowe społeczeństwo to społeczeństwo świadome.«

Badania naukowe potwierdziły, że o chorobach nie decydują wyłącznie geny i chemia, ale też informacje docierające z zewnątrz, zaś w procesie zdrowienia 30-procentowy udział ma efekt placebo (jego przeciwieństwo to nocebo). Okazało się, że serce jako pierwsze rejestruje impulsy zewnętrzne, a następnie przez krew błyskawicznie transportuje je do mózgu. Nauka potwierdziła odwieczną prawdę, że droga do harmonii i uzdrowienia rozpoczyna się w sercu, a energia serca – miłość – nie jest iluzją, lecz komponentem medycyny przyszłości.

Każda komórka, każdy organ wytwarza pole elektromagnetyczne, ale największe pole ma SERCE. To ono nadaje rytm i stymuluje cały organizm. Jeśli potrafisz cieszyć się życiem, wypełnia cię radość, wdzięczność, życzliwość, a twoje serce pracuje harmonijnie i takie też informacje przesyła do reszty ciała. Natomiast kiedy czujesz lęk, gniew, żal, pielęgnujesz urazy, żywisz nienawiść do ludzi, wtedy twoje serce popada w dysharmonię i wprowadza stresujące informacje do komórek. Jeżeli ten stan utrzymuje się zbyt długo, organizm wypada z równowagi, pojawiają się symptomy chorobowe. W takiej sytuacji należy czym prędzej zadbać o wprowadzenie „dobrej informacji”.

Na proces zdrowienia mają wpływ trzy komponenty w równych proporcjach:
●genetyka+chemia●informacje z zewnątrz●placebo. Wszystkie trzy komponenty uwzględnia medycyna holistyczna (gr. holos – całość), która leczy człowieka, a nie jego choroby.

»Twoja siła witalna jest siłą czynu, wewnętrznego ciepła, prawdy, optymizmu, duchowej percepcji i nowych impulsów. Przeprowadzi cię ona przez obszary cienia i światła. Używaj tej siły do uleczenia emocjonalnych zranień i poniżeń, których doznałeś w przeszłości. Nie trzymaj się starych rzeczy.« (J.Ruland, Siła Zwierząt)


Medycyna SALAMANDRY

Przez 13 dni posłańcem przekazów ze świata duchowego do świata ludzi jest SALAMANDRA, która przekazuje ci magiczną formułę na zdrowie i klucz do zrozumienia innych. W indiańskiej tradycji słowo „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”.Data publikacji: 23.05.2018Znak ostrzegawczy ZIEMI
● Beczka PandoryWedług Kalendarza 13 Księżyców mamy miesiąc oczyszczania, rozładowywania napięć, obniżania emocjonalnego ciśnienia. „W maju wszystko się odmienia” – to motto jedenastego miesiąca. Jednak miarka chyba się przebrała. Czas na zmiany. Na to wskazuje katastrofa ekologiczna w Gdańsku.

Miliony litrów ścieków wylewających się od kilku dni do Mołtawy i zatoki stanowią znak ostrzegawczy dla nas wszystkich. To krzyk Matki Ziemi, która nie chce już dłużej dławić się w oparach ludzkiej nienawiści i nienasyconych żądzy. – Ścieki, szambo, odrażający odór to metaforyczny symbol braku moralności, tego co zatruwa nas od środka, negatywnych myśli zanieczyszczających ludzkie umysły, dusze i ciała.

»Rolą spektralnej „11” jest zrobić wyrwę w polu natężenia wszędzie tam, gdzie kumulacja feedback-produktów zaczyna zagrażać całości. Dzieje się wówczas tak, jak przy otwarciu wrzodu. Ból ustępuje dopiero wtedy, kiedy zebrany płyn znajdzie ujście na zewnątrz. To nic, że cuchnie. Odór jak każdy zapach jest ulotny.« Oczyszczająca moc „11” wkraczając w energetyczne pole Gdańska, wniosła energie, których zadaniem jest usunąć stare układy, przełamując schematy ich funkcjonowania. Ale nie chodzi tu tylko o lokalnych włodarzy, notabli, prezesów, decydentów, lecz o cały kraj i wszystkich bez wyjątku.

Bomba ekologiczna w Gdańsku jest dobitnym znakiem, że wszyscy musimy włączyć się w proces kolektywnego neutralizowania toksycznych treści, podejmując radykalne decyzje i działania. Dlatego każdy z nas, już teraz, powinien zastanowić się nad swoim postępowaniem, zweryfikować myśli i wypowiadane słowa, aby nie dolewać oliwy do ognia. □ Temu m.in. służą sesje Bolontiku.

Awaria w przepompowni ścieków wydarzyła się w Fali Żółtego Człowieka, co podkreśla powagę sytuacji. W świadomości Żółtego Człowieka przechowywana jest biblioteka mądrości życiowej i bogactwo doświadczeń, ale też archiwum ludzkich knowań i manipulacji. Wygląda na to, że nastał czas opróżniania archiwów przewin, tylko że neutralizacją „staroci” muszą zająć się ludzie. Wszyscy jesteśmy włączeni w ten proces. Tak stanowi prawo współodpowiedzialności.

☼ Choć przysłowiowa beczka Pandory otwarła się pod naporem ludzkich żądzy i nieszczęścia rozlały się po ziemi, w trosce o ludzi Zeus pozostawił na dnie nadzieję.


Data publikacji: 18.05.2018Fala CZŁOWIEKA
● Wiedza i mądrość życiowa10 – 22 maja 2018

„Spieszmy się kochać ludzi – tak szybko odchodzą… Kochamy wciąż za mało i stale za późno” – ks. Jan Twardowski

Fala Żółtego CZŁOWIEKA wprowadza nas w przestrzeń człowieczeństwa i wolnej woli, mądrości życiowej i bogactwa spostrzeżeń. Jest to czas wewnętrznej reorganizacji. Tutaj mocno akcentuje się prawo rezonansów „podobne przyciąga podobne” i prawo pokrewieństw „z kim przestajesz tym się stajesz”. W dzisiejszym świecie wielu ludzi zapomniało, co znaczy być człowiekiem. Być ludzkim znaczy ucieleśniać szczere współczucie, wyrozumiałość, naturalną życzliwość, dobroć bez przechwałek, szacunek i współodpowiedzialność – ale nie nadgorliwość.

Jeśli jesteś w konflikcie z samym sobą lub jakąś osobą, użyj niewidzialnej „miotły” do wymiecenia z głowy negatywnych wspomnień, emocjonalnych zranień, sztucznych postanowień, które nikomu nie służą, a najmniej tobie. W ten sposób zrobisz miejsce na nowe spostrzeżenia, przebudzisz swoje serce i czyste uczucia do ludzi. Wiedz, że zacienione spektrum Człowieka to wyjątkowo płodna gleba dla manipulacji, fałszywie pojmowanej dumy, obnoszenia się z dobrocią, jak również demonstracyjnej obojętności i rozmyślnego pozostawiania niedomówień. Niezależnie jak wysokie miałbyś o sobie mniemanie i jak uduchowioną i oczytaną osobą byś się czuł, niedomówienia świadczą o twoim zakompleksieniu, tchórzostwie, zastoju uczuć. Stąd już tylko krok do uskutecznienia wampiryzmu energetycznego. To są pułapki zastawiane przez twój „mały rozum”.

W świadomości Człowieka zapisana jest cała wiedza, doświadczenia i mądrość życiowa ludzkości zgromadzona na przestrzeni dziejów. Zaspokojenie głodu wiedzy to dopiero początek. – Wiedza jest jak drzewo, o które możesz się wesprzeć, ale nie mądrość, która cię oświeci.

»Dlatego ucz się tego, czego chcesz się uczyć, ale rób to starannie. Wejdź w swoje doznania najdokładniej jak potrafisz i wysysaj z nich esencję. Jeśli pozostaniesz na powierzchni, nic ci to nie przyniesie… Tylko głęboko przeżywane doświadczenie, da ci coś, co cię radykalnie zmieni« – Nah Kin, kapłanka Majów i psycholog.


Medycyna PSZCZOŁY

W indiańskiej tradycji słowo „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”.Data publikacji: 9.05.2018
JEDENASTY miesiąc WĘŻA
● Czas posprzątać scenę
● Spektralny wywóz odpadówOkres: 2 maja – 29 maja 2018

W każdym procesie powstają odpady, które wcześniej czy później należy usunąć. Taką funkcję pełni „11”, dlatego jedenasty miesiąc roku nazywany jest „wywozem emocjonalnych śmieci”. „11” jest liczbą mistrzowską. Jeśli ludzie podejdą do czekających ich wyzwań odpowiedzialnie i z powagą, uporają się ze wszystkim po mistrzowsku.To, co w ciągu 28 dni roku przerazi nas lub rozjątrzy, będzie znakiem-informacją, że jest coś, czego dotąd nie zrozumieliśmy jako społeczność i jednostka, a co powinniśmy pilnie naprawić. W takich sytuacjach należy zrobić krok do tyłu, przywołać wcześniejsze sytuacje i sprawy, jeszcze raz przypatrzeć się im z tylu stron, ilu jest ludzi w otoczeniu, a potem rozważyć je pod kątem dobra ogółu i podjąć adekwatne działania. W przeciwnym razie napięcie będzie rosło i obciążało wszystkich, dopóki nie dojdzie do gwałtownych tąpnięć i erupcji.

Jedenasty miesiąc to optymalny czas na dopracowanie wyników, rozładowanie napięć, uspokojenie emocji, pojednanie.


Indywidualna praca z energią

Przez 28 dni obserwuj siebie i osoby z otoczenia przez pryzmat spolaryzowanych jakości liczby 11.

● Po JASNEJ stronie osobowości:
„11” ma na co dzień wiele stresów, wykonuje ważną, ale niewdzięczną pracę – bo porządkuje to, co zawadza na drodze; z natury nigdy się nie poddaje, narzeka, ale chce się ulepszać, rozwijać, działać.

● Po CIEMNEJ stronie osobowości:
„11” to mistrz paniki, syndrom ofiary, „małe żałosne ego”, osobowość neurotyczna.

□ Które z tych cech dostrzegasz u siebie?


Data publikacji: 2.05.2018Siódma WSPÓLNA ceremonia Bolontiku
– dla zainteresowanychW czwartek, 3 maja o godz. 21 (lub dowolnej) – w siódmym dniu Fali Wichru – siódmy raz zjednoczymy nasze siły na rzecz oczyszczania i harmonizowania dziewięciu powłok Pamięci Planetarnej. Dodatkowo, energia dnia – 7 Wąż w portalu – będzie wspierać usuwanie praprzyczyny żądzy, chorób, dolegliwości psychosomatycznych.

□ Następne Bolontiku 16 maja. □ Opis metody - zob. zakładka "Kalendarz."
Data publikacji: 2.05.2018» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35
   następne 8 »