Listy
Aktualności

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
Zwierzęta-PRZEZNACZENIA i Zwierzęta-POMOCNICY
● Zwierzęta-partnerstwa, rodziny, sytuacji, czakrCzłowiek i zwierzę od początków istnienia byli ze sobą ściśle powiązani. Wśród wielu rdzennych ludów wierzono, że królestwo zwierząt było prapodstawą ludzkiej egzystencji. W indiańskich tradycjach plemiennych do dziś istnieje przekonanie, że ludzie i zwierzęta są bratnimi duszami, które tylko używają innego zewnętrznego przebrania, by uwidocznić określoną siłę i wspólnie się rozwijać. Podobne świadectwa o związku człowieka i zwierzęcia znajdujemy także w kulturach germańskich i celtyckich.

Z czasem, im bardziej dana kultura rozwijała się i stawała niezależna od Natury, tym intensywniej człowiek zaczął wynosić się ponad zwierzęta, aż w końcu uczynił je sobie poddanymi. Zaczął je wyzyskiwać, bezlitośnie trzebić, zaburzając równowagę w Naturze, i tym samym w duszy obu tych światów. W końcu duchowa wiedza o sile zwierząt i równowaga między wszelkim istnieniem zostały wyparte z powszechnej świadomości. Jednak niektórzy ludzie i niektóre szczepy nadal strzegły pradawnej wiedzy i to dzięki nim dziś możemy się jej uczyć na nowo.

Świat zwierząt otwiera się przed nami przez realne kontakty i w przestrzeni duchowej. Zwierzęta przynoszą nam przesłania, wysyłają znaki-informacje o sile, która jest z nami, wzmacniają nas, pomagają i uzdrawiają, ostrzegają i upominają. Niektóre zwierzęta towarzyszą nam przez całe życie, inne pojawiają się tylko w pewnych sytuacjach czy we śnie, aby wskazać na zaburzenia pola energetycznego. Istnieją zwierzęta-siły i zwierzęta-pomocnicy. Są też zwierzęta partnerstwa, rodziny, grup, sytuacji, jak również zwierzęta czakr.

● Zwierzę-SIŁY (inaczej zwierzę-przeznaczenia) ucieleśnia określoną energię; towarzyszy ci od narodzin przez długie odcinki drogi i w swej istocie jest z tobą spokrewnione. Niektórzy ludzie mają nawet podobne rysy twarzy lub przejawiają pewne zachowania swojego zwierzęcia-siły.
● Zwierzęta-POMOCNICY są przy tobie przez chwilę, by zwrócić ci na coś uwagę i pokazać twoją aktualną sytuację.

W świecie subtelnym wszystko jest możliwe, dlatego mogą się ukazywać także zwierzęta z baśni: jednorożec, smok, pegaz. Każde z nich zawsze niesie ze sobą ważne przesłanie, medycynę, wskazówkę, monit, ostrzeżenie itp. □ W tradycji Indian słowo „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą piękna i współbrzmienia ze wszystkim”. □ Teraz rozumiecie, dlaczego w artykułach tak wiele miejsca poświęcam medycynie Zwierząt.

□ Czy jakieś zwierzę przyciąga cię szczególnie? □ A może nieustannie spotykasz je we śnie? □ Albo się zastanawiasz, dlaczego obszczekał cię i ugryzł łagodny pies sąsiad? □ Dlaczego na pikniku akurat ciebie użądliła osa? – W takiej sytuacji wsłuchaj się w przesłanie, bo dane zwierzę ma ci coś ważnego do powiedzenia.

Jak odkryć zwierzęcego przewodnika i pomocnika swojej duszy dopowie ci książka „Siła Zwierząt”.
Data publikacji:● Sobota, 21.04.2018
● Kin 8 Wędrowiec – Wezwanie ZWIERZĘCIA SIŁYDzień z energią 8 WĘDROWCA był dla szamanów Majów dniem „przywołania zwierzęcia przeznaczenia”. Jeśli ktoś był chory, miał poczucie utraty sił witalnych, to w tym dniu szaman rozpoczynał ceremonię wezwania ducha zwierzęcia, którego siła miała pozbierać rozproszone części duszy i przywrócić człowiekowi zdrowie i kondycję.

Podobnie możemy zrobić też my. Taka sposobność nadarza się w już sobotę, 21 kwietnia, w dniu z energią Czerwonego Galaktycznego WĘDROWCA. Należy zapalić świecę, okadzić siebie i miejsce białą szałwią, wyciszyć się, a następnie pozdrowić duchy opiekuńcze Braci Zwierząt, powierzyć im dręczący nas problem i poprosić o przybycie osobistego naguala, czyli zwierzęcego lekarza-przewodnika. I czekać.

»Niezależnie od tego, jakie pokaże się ci zwierzę, nie powinieneś go odrzucać, nawet gdyby było małe, niepozorne czy niebezpieczne. Pokazuje się ono dlatego, że w konkretnej sytuacji życiowej jest dla ciebie ważne. Czasem siłę zwierzęcia uzmysłowisz sobie dopiero po dłuższym skupieniu się nad nim... Zawsze niesie ono przesłanie, siłę i właściwości, które chcą być zrozumiane i dostrzeżone... Gdy przyjmiesz je z otwartym sercem i uszanujesz jego przesłanie – twoja sytuacja życiowa naprawdę się odmieni.« (J.Ruland, Siła Zwierząt)
Jak rozpoznać zwierzęcego pomocnika?

● Być może spontanicznie przyjdzie ci na myśl konkretne zwierzę albo przemknie przed oczami jego obraz, albo przyciągnie twoją uwagę podczas spaceru czy w jakimś programie telewizyjnym.
● Możesz też pociągnąć kartę zwierzęcia (tylko jedną!), a potem wczytać się w jego medycynę i przesłanie w książce Siła Zwierząt.
● Bez względu na to, w jaki sposób objawi ci się twój nagual (poprzez kartę, w myśli, na jawie), przez pewien czas powinieneś świadomie z nim współpracować.

□ Od siebie dodam, że zdarzyło mi się wyciągnąć kartę Kleszcza. W pierwszej chwili nie byłam tym zachwycona, ale wczytując się w opis, doznałam olśnienia. Ostrzeżenie Kleszcza okazało się bezcenne i w samą porę.


Data publikacji: 19.04.2018Szósta WSPÓLNA ceremonia Bolontiku
Im liczniejsza grupa – tym większa MOC!W piątek, 20 kwietnia o godz. 21 (lub dowolnej) – w siódmym dniu Fali Łącznika – szósty raz połączymy nasze siły w ceremonii oczyszczania i harmonizowania dziewięciu powłok Pamięci Planetarnej. Dodatkowo, energia dnia – 7 Człowiek w portalu – będzie wspierać wymiatanie z głowy ponurych myśli i wspomnień.

Następne wspólne Bolontiku 3 maja. Sesje będziemy kontynuować w rytmie 13 dni, w każdym siódmym dniu fali, przez cały 260-dniowy obieg Tzolkin. Łącznie będzie 20 sesji, a potem zobaczymy. □ Opis metody w poście z 23 lutego br.

Data publikacji: 19.04.2018
CIMI – Fala ŁĄCZNIKA
● Zdolność wybaczenia ● Profetyczny duch14 – 26 kwietnia 2018

Wraz z Falą Łącznika świadomość ludzi wstępuje w pasmo wielopoziomowych przemian, postępu, dogłębnej transmutacji prowadzącej do filozoficznej mądrości i profetycznego ducha. Tu przed duchowym okiem człowieka wyłaniają się nowe drogowskazy do świata spełnienia, w którym nie ma miejsca na pamiętliwość, spory, zacietrzewienie. Tu liczy się wola przebaczenia.

Tutaj powraca cyklicznie skłonność do melancholii, której towarzyszy świadomość przemijalności życia, a nierzadko także poczucie bezsensu codziennych zmagań i gonitw. Dlatego teraz kluczowym wyzwaniem człowieka jest przezwyciężyć ten bolesny wgląd i wynikające z niego podświadome lęki przed wszystkim, co możliwe, np. lęk przed chorobą, rozstaniem, śmiercią, utratą pracy, dobrej reputacji, a nawet rozumu. Jeżeli uda ci się uporać z tym subiektywnym, smutnym rozpoznaniem bez umniejszania wartości swojego i cudzego życia, możesz stać się piewcą prawdziwie filozoficznej mądrości wyrosłej z twojej osobistej tragikomedii. Odniesiesz sukces, na nowo narodzisz się do życia.

Teraz jest wyjątkowo korzystny czas na wybaczenie sobie, duchowe pojednanie z tymi, z którymi jesteśmy w długotrwałym konflikcie, oraz na odcięcie się od wszystkiego, co pożera energię witalną, wyzwala lęki egzystencjalne. Charakterystycznymi symptomami wzbraniania się przed uśmierceniem żalu i przykrych wspomnień z przeszłości są niekończące się polemiki duchowe, poczucie wyobcowania, upór, chęć odwetu. Dlatego na chwilę zapomnij o „niedobrych” ciociach, wujkach, znajomych i uświadom sobie, że tak jak ty tak samo ludzie się zmieniają, doświadczają, mądrzeją wraz z wiekiem. Ludzie nigdy nie są tacy sami jak w dniu zaistnienia konfliktu.

Wskazówki na 13 dni:

● Rozpoznaj siłę przebaczenia jako trampolinę do sukcesów życiowych.
● Nie szukaj „kozła ofiarnego” i nie bądź „kozłem ofiarnym”.
● Puść to, co straciło energetyczne znaczenie. Zacznij od usuwania staroci z domu – starych ubrań, chustek, krawatów, butów, których nie nosisz od lat, popsutego sprzętu, porcelanowych filiżanek z utrąconym uszkiem itp. Od razu wynieś to z domu, aby następnego dnia nie wróciło z powrotem do szafy lub kredensu □ Jeśli nie jesteś gotów pozbyć się bezużytecznych rzeczy, tym bardziej nie usuniesz „staroci” z głowy.


Medycyna PSA

Przez 13 dni posłańcem światów duchowych do świata ludzi jest PIES.PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za empatię i wspieranie mnie w mojej pracy nad rozprzestrzenianiem wiedzy o prawach Czasu oraz za Dary Serca, w tym □ Agnieszce z Zielonej Góry □ Sabinie z Katowic □ Szymonowi z Warszawy □ Marcinowi z Opola. ☼ Dobro zawsze powraca. ☼ Proszę o podawanie adresu mailowego do przesłania imiennego podziękowania i faktury.

In lak’ech


Data publikacji: 14.04.201812.04.2018 – Energia nośna roku 12 Ziarna
Dzień podglądu zbiorowych dokonańCo roku w dziesiątym miesiącu manifestacji pojawiają się „cztery magiczne dni”, w których mamy bezpośredni podgląd zbiorowych dokonań ludzi. Stąd wszystkie wydarzenia w dniach 9–12 kwietnia 2018 z kinami »9 Smok, 10 Wiatr, 11 Noc i 12 Ziarno P«, odsłaniają wstępny bilans kolektywnych działań ludzi, z którym nie da się polemizować. „Nie ma nic pomiędzy – jest tak lub tak, kropka!” Ale spokojnie, wciąż jeszcze możemy wiele dopracować.

W opracowaniu Co przyniesie rok 2017-2018? obszernie nakreśliłam cel i karmiczną praprzyczynę wyzwań na rok 12 Ziarna-P, co powinno ułatwić zrozumienie motywów i tła potencjalnych wydarzeń, zwłaszcza tych kontrowersyjnych:

»W roku 2017/18 ludzie, wspólnoty i narody, mają niepowtarzalną szansę upomnieć się o WOLNOŚĆ we wszystkich sferach życia, stawiając na własny potencjał, a nie obce siły.« □ »Naród to jedna wielka rodzina. Przywódca powinien dbać o dobro całej społeczności i sprawną organizację, opartą na szacunku dla wszystkich… Należy unikać hipokryzji, nie ulegać słabościom i prowokacjom… Od przywódcy wymagana jest lojalność, przestrzeganie zasad zgodnie są z jego przekonaniami i wywiązywania się ze złożonych deklaracji, szczególnie wobec tych, którzy mu zaufali – bez względu na to, jak bardzo będzie to uciążliwe.« (Heksagram 37, „Dom–Rodzina–Naród”)

W tym kontekście spójrz na działania światowych przywódców, np. prezydentaa D.Trumpa i premiera V.Orbana, problemy wizerunkowe prezydenta W.Putina i premiera Izraela, jak również na posunięcia naszego rządu, w tym odsłonięcie pomnika ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego.

Bardzo wielu pośród nas ma naprawdę dość „kultu ofiar smoleńskich”, który nie sprzyja pojednaniu podobnie jak kontrowersyjne miejsce postawienia pomnika. Ale skoro pomnik stanął w jednym z czterech magicznych dni, to znaczy, że tak miało być. Zaakceptujmy ten fakt i starajmy się tonować emocje. Pomnik to neutralny kamień. Nie musi tam stać wiecznie…


Do przemyślenia:

„Osąd swój porównaj z cudzym i dwóm zaufaj zdaniom. Słuszność się nie skryje, jeśli dwóch baczy na nią. Człowiek to zwierciadło, w którym lico się odbija, a gdy dwa lustra stawisz – widać kark i szyję”. (Księga Tysiąca i Jednej Nocy)
Data publikacji: 12.04.2018Piąta WSPÓLNA sesja harmonizowania PAMIĘCI
Im liczniejsza grupa – tym większa MOC!W sobotę, 7 kwietnia o godz. 21 (lub dowolnej) – w siódmym dniu Fali Wędrowca – piaty raz połączymy nasze siły w ceremonii oczyszczania i harmonizowania dziewięciu powłok Pamięci Planetarnej. Dodatkowo, energia dnia – 7 Wicher – będzie wspomagać odnowę i uzdrawianie relacji międzyludzkich na większym forum.

Jeśli ktoś zastanawia się czy warto?, niech na próbę oczyści tylko pierwszy, swój osobisty, poziom.
Następne wspólne Bolontiku 20 kwietnia. Sesje będziemy kontynuować w rytmie 13 dni, w każdym siódmym dniu fali, przez cały 260-dniowy obieg Tzolkin. Łącznie będzie 20 sesji, a potem zobaczymy. □ Opis metody w zakładce "Kalendarz".

DZIESIĄTY księżyc
● Planetarny barometr
● Czas odsłaniania intencji i planów4 kwietnia – 1 maja 2018

Teraz kluczowa tematyka roku 2017/2018 – jest nią rozsiewanie etycznych wartości i przywracanie ludziom prawa do samostanowienia, zaczyna nabierać kształtów. W dziesiątym miesiącu dokonuje się przesilenie w schemacie myślenia ludzi, budzi się szósty zmysł.

Energią nośną miesiąca jest świadomość 4 Wojownika. To zapowiada, że powrócą impulsy wolnościowe, a zielone światło zyskają pokojowe działania zmierzające do uwolnienia jednostek i narodów od łaski i niełaski innych. Odzwierciedleniem tego ducha są demonstracje Palestyńczyków, którzy domagają się prawa powrotu do domu swoich ojców na terenach zajętych przez państwo Izrael.

□ Przypominam, że kin roku 2017/2018 – 12 Ziarno-P należy do Fali Wędrowca. Dlatego wszystko, co się tutaj wydarzy, będzie miało związek z szeroko pojętą wolnością i realizacją wytyczonego celu.
Dlatego nie złość się, jeżeli „planetarny barometr” przesunie się na niepogodę. Jeśli naprawdę chcesz doprowadzić do awarii starego systemu, nie dostarczaj mu energetycznego paliwa od siebie. Paliwem są twoje gniewne myśli, kipiące emocje, obraźliwe słowa. Przeformatuj swój sposób postrzegania świata, a świat zacznie się zmieniać. Wszystko, co ujawni dziesiąty miesiąc, przyjmij jak błogosławieństwo, zwłaszcza to, co negatywne w powszechnym odbiorze. Najważniejsze, że to „coś” zostało wyrzucone na światło dzienne i tym samym zyskało szansę uzdrowienia.


Data publikacji: 4.04.2018Lekcja 4
● Mowa 20 palców rąk i nógKażdy człowiek, niezależnie kim jest, jest potrzebny i godny szacunku za to, że po prostu jest. Tak stanowią Uniwersalne Kodeksy.

Są wśród nas „śpiący” i „przebudzeni”, i tacy, którzy pełnią funkcję „katalizatorów”. Osoby-katalizatory poprzez swoje działania (pozytywne lub negatywne) przyspieszają lub opóźniają proces przebudzenia, same się nie zużywając. Są zazwyczaj postrzegane jako „złe i diabelskie”, a każdy ich czyn, gest, słowo – potępiane i demonizowane, co jest ogromną pomyłką, bo „katalizator” robi tylko to, co do niego należy.

Są też obecni pośród nas „pierwotni stwórcy”, którzy musieli inkarnować się w tych czasach, aby na własnej skórze doświadczyć skutków swego dzieła i albo je naprawić, albo zniszczyć. Indywidualnego planu inkarnacji nikt nie jest w stanie zdefiniować, dlatego nikomu nie wolno dyskredytować drugiego człowieka. To jest największym problemem w przestrzeni komunikacji międzyludzkiej.

Dlatego jeśli zaczniesz drastycznie zbaczać z kursu i szkodzić innym, to oprócz 13 stawów sygnały ostrzegawcze mogą słać ci również twoje palce, do których przypisane jest 20 pieczęci. Każde nietypowe odczucie, nagły ból, wrastający paznokieć, odcisk, zranienie, swędzący czy drętwiejący palec i przyporządkowana do niego pieczęć powiedzą ci, na jakim aspekcie zatrzymała się twoja świadomość, czego nie chcesz dostrzec w sobie – a co razi cię u innych, gdzie mylą cię twoje „dobre intencje”, kiedy popadasz w przesadę albo samouwielbienie itd.
Data publikacji: 4.04.2018


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34
   następne 8 »