Listy
Aktualności

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
Lekcja 6
● Tzolkin – znaczenie KOLORÓW20 pieczęci harmonicznego modułu Tzolkin przyporządkowanych jest do czterech rodzin kolorów: czerwonej, białej, niebieskiej i żółtej. Kolejność pojawiania się kolorów jest zawsze taka sama. W skład każdej rodziny wchodzi pięć pieczęci. Kolory nie są jedynie znakiem rozpoznawczym, lecz precyzują rolę pieczęci podczas realizacji działań naprawczych, jak również programu przeznaczenia.

Znając swój kin narodzin, a więc ton i pieczęć, wiesz już, jaką nadrzędną funkcję z racji jakości koloru pełnisz w swojej rodzinie, środowisku, całej społeczności. Albo jesteś prekursorem i odkrywcą, albo arbitrem i mediatorem, albo uzdrowicielem i reformatorem, albo nauczycielem i siewcą.

Miej na uwadze, że każda jakość ma swój przeciwległy biegun. Dlatego pilnuj się, abyś nie wpadł w samouwielbienie, bo wtedy przywdziejesz maskę mitomana, mąciciela, szarlatana albo fanatycznego kaznodziei.
Data publikacji: 17.05.2018Fala CZŁOWIEKA
● Wiedza i mądrość życiowa10 – 22 maja 2018

„Spieszmy się kochać ludzi – tak szybko odchodzą… Kochamy wciąż za mało i stale za późno” – ks. Jan Twardowski

Fala Żółtego CZŁOWIEKA wprowadza nas w przestrzeń człowieczeństwa i wolnej woli, mądrości życiowej i bogactwa spostrzeżeń. Jest to czas wewnętrznej reorganizacji. Tutaj mocno akcentuje się prawo rezonansów „podobne przyciąga podobne” i prawo pokrewieństw „z kim przestajesz tym się stajesz”. W dzisiejszym świecie wielu ludzi zapomniało, co znaczy być człowiekiem. Być ludzkim znaczy ucieleśniać szczere współczucie, wyrozumiałość, naturalną życzliwość, dobroć bez przechwałek, szacunek i współodpowiedzialność – ale nie nadgorliwość.

Jeśli jesteś w konflikcie z samym sobą lub jakąś osobą, użyj niewidzialnej „miotły” do wymiecenia z głowy negatywnych wspomnień, emocjonalnych zranień, sztucznych postanowień, które nikomu nie służą, a najmniej tobie. W ten sposób zrobisz miejsce na nowe spostrzeżenia, przebudzisz swoje serce i czyste uczucia do ludzi. Wiedz, że zacienione spektrum Człowieka to wyjątkowo płodna gleba dla manipulacji, fałszywie pojmowanej dumy, obnoszenia się z dobrocią, jak również demonstracyjnej obojętności i rozmyślnego pozostawiania niedomówień. Niezależnie jak wysokie miałbyś o sobie mniemanie i jak uduchowioną i oczytaną osobą byś się czuł, niedomówienia świadczą o twoim zakompleksieniu, tchórzostwie, zastoju uczuć. Stąd już tylko krok do uskutecznienia wampiryzmu energetycznego. To są pułapki zastawiane przez twój „mały rozum”.

W świadomości Człowieka zapisana jest cała wiedza, doświadczenia i mądrość życiowa ludzkości zgromadzona na przestrzeni dziejów. Zaspokojenie głodu wiedzy to dopiero początek. – Wiedza jest jak drzewo, o które możesz się wesprzeć, ale nie mądrość, która cię oświeci.

»Dlatego ucz się tego, czego chcesz się uczyć, ale rób to starannie. Wejdź w swoje doznania najdokładniej jak potrafisz i wysysaj z nich esencję. Jeśli pozostaniesz na powierzchni, nic ci to nie przyniesie… Tylko głęboko przeżywane doświadczenie, da ci coś, co cię radykalnie zmieni« – Nah Kin, kapłanka Majów i psycholog.


Medycyna PSZCZOŁY

W indiańskiej tradycji słowo „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”.Data publikacji: 9.05.2018
JEDENASTY miesiąc WĘŻA
● Czas posprzątać scenę
● Spektralny wywóz odpadówOkres: 2 maja – 29 maja 2018

W każdym procesie powstają odpady, które wcześniej czy później należy usunąć. Taką funkcję pełni „11”, dlatego jedenasty miesiąc roku nazywany jest „wywozem emocjonalnych śmieci”. „11” jest liczbą mistrzowską. Jeśli ludzie podejdą do czekających ich wyzwań odpowiedzialnie i z powagą, uporają się ze wszystkim po mistrzowsku.To, co w ciągu 28 dni roku przerazi nas lub rozjątrzy, będzie znakiem-informacją, że jest coś, czego dotąd nie zrozumieliśmy jako społeczność i jednostka, a co powinniśmy pilnie naprawić. W takich sytuacjach należy zrobić krok do tyłu, przywołać wcześniejsze sytuacje i sprawy, jeszcze raz przypatrzeć się im z tylu stron, ilu jest ludzi w otoczeniu, a potem rozważyć je pod kątem dobra ogółu i podjąć adekwatne działania. W przeciwnym razie napięcie będzie rosło i obciążało wszystkich, dopóki nie dojdzie do gwałtownych tąpnięć i erupcji.

Jedenasty miesiąc to optymalny czas na dopracowanie wyników, rozładowanie napięć, uspokojenie emocji, pojednanie.


Indywidualna praca z energią

Przez 28 dni obserwuj siebie i osoby z otoczenia przez pryzmat spolaryzowanych jakości liczby 11.

● Po JASNEJ stronie osobowości:
„11” ma na co dzień wiele stresów, wykonuje ważną, ale niewdzięczną pracę – bo porządkuje to, co zawadza na drodze; z natury nigdy się nie poddaje, narzeka, ale chce się ulepszać, rozwijać, działać.

● Po CIEMNEJ stronie osobowości:
„11” to mistrz paniki, syndrom ofiary, „małe żałosne ego”, osobowość neurotyczna.

□ Które z tych cech dostrzegasz u siebie?


Data publikacji: 2.05.2018Siódma WSPÓLNA ceremonia Bolontiku
– dla zainteresowanychW czwartek, 3 maja o godz. 21 (lub dowolnej) – w siódmym dniu Fali Wichru – siódmy raz zjednoczymy nasze siły na rzecz oczyszczania i harmonizowania dziewięciu powłok Pamięci Planetarnej. Dodatkowo, energia dnia – 7 Wąż w portalu – będzie wspierać usuwanie praprzyczyny żądzy, chorób, dolegliwości psychosomatycznych.

□ Następne Bolontiku 16 maja. □ Opis metody - zob. zakładka "Kalendarz."
Data publikacji: 2.05.2018
Czas na opamiętanie
„Dać człowiekowi palec, to weźmie całą rękę”I jeszcze będzie mało. Tak można skwitować dziwną postawę protestujących w sejmie matek dzieci niepełnosprawnych po 11 dniach protestu. □ Treść artykułu jest kontrowersyjna – przeczytaj go w kontekście funkcji Fali Wichru.

Co widzimy? – Minister rodziny spełniła główne postulaty, przywiozła konkretne rozwiązania, ale protestujące panie nagle zmieniły żądania i oznajmiły, że chcą żywej gotówki. Przy 280 tys. uprawnionych byłoby to 1,5 mld zł miesięcznie. W kasie nie ma takiej gotówki, dlatego minister zaproponowała im więcej ale w naturze (np. bezpłatne pieluchomajtki, ortezy, sprzęt rehabilitacyjny, nieograniczone zabiegi rehabilitacyjne). Domaganie się natychmiastowej dymisji mister, której nie można odmówić zaangażowania, odpowiedzialności, dobrej woli, empatii, kobiecej wrażliwości, świadczy o arogancji i braku woli porozumienia ze strony protestujących.

To sprawia, że część społeczeństwa przestaje rozumieć postawę protestujących, w tym środowiska osób niepełnosprawnych. Te mamy powinny się opamiętać, pomyśleć o potrzebach innych i zacząć cieszyć się tym, co już osiągnęły.

Poza tym spełnienie roszczeń jednej tylko grupy mogłoby zachęcić kolejne do protestów. Gaszenie pojedynczych „pożarów” nie rozwiąże problemów kumulujących się od dziesięcioleci, potrzebne są rozwiązania systemowe i takie wchodzą w życie od stycznia 2019. Protestujące w sejmie matki odniosły niekwestionowany sukces i czas wrócić do domów. O wiele tragiczniejszy jest los rodzin, opiekujących się rodzicami lub dorosłymi dziećmi, którzy stali się całkowicie niepełnosprawni na skutek ciężkiej choroby lub wypadku. Oni nie dostają żadnej pomocy od państwa.

Warto zachęcić protestujące mamy do skorzystania z pięknych doświadczeń innych rodziców – jak ci ze Stargardu Szczecińskiego, którzy w 1992 r. założyli stowarzyszenie i sami zadbali o przyszłość i aktywność niepełnosprawnych dzieci. Stowarzyszenie dba o usamodzielnienie niepełnosprawnych, prowadzi zajęcia terapeutyczne i rehabilitacyjne, przysposabia do pracy, organizuje wycieczki, niesie realną pomoc. Rodzice mogą tam zostawić na kilka godzin dzieci, by odpocząć, zrobić zakupy, pójść do kina. Godny naśladowania jest też program mieszkanie wspomagane. W bloku wydzielono jedną klatkę, podopieczni-lokatorzy mają wspólną stołówkę, dostępny bus, są pod stałą opieką rehabilitantów. Opiekunowie mieszkają na ostatnim piętrze, są do dyspozycji przez 24 godziny.

Powoli zaczynają się też odsłaniać kulisy obecnego protestu. Wiele wskazuje na to, że został on zainspirowany z tylnej ławki, a niepełnosprawni wciągnięci w pokrętną grę, służącą lansowaniu się sejmowej opozycji i nie tylko, z okazji skorzystał też prezydent. □ W takiej sytuacji, straż marszałkowska, nie bacząc na medialny hałas, powinna przetransportować protestujących do hotelu sejmowego. □ Powinna powstać ustawa bezwzględnie zakazująca protestów w parlamencie.

Niezależnie od szczerego współczucia i sympatii dla protestujących rodziców, na problematykę trzeba spojrzeć kompleksowo. Emocje są bardzo złym doradcą, a granie na emocjach może zwrócić się przeciwko „grającym”.

Data publikacji: 28.04.2018CAUAC – Fala WICHRU
● Przejściowy zamęt
● Siła odnowy27 kwietnia – 9 maja 2018

Energia nośna Fali Niebieskiego WICHRU (lub Niebieskiej BURZY) odpowiada za nadanie tempa procesowi transformacji - regenerację sił, zmiany, modyfikacje, które zwykle poprzedza przejściowy chaos, za którym kroczy postęp. Teraz do pola zbiorowej świadomości docierają potężne impulsy odnowy, prowadzące do przebudzenia i uzdrawiania relacji pomiędzy ludźmi i narodami.

Jeśli znajdziesz się w samym środku burzy dziejowej lub życiowej, nie próbuj stamtąd czmychnąć, lecz stań się tym, który uzdrawia poprzez mądre słowo. Ci, co najgłośniej krzyczą, z reguły mają wyjątkowo cienką skórę, którą próbują maskować wystawiając rogi. Nie zrażaj się, nawet jeśli nic nie wskórasz. Liczy się to, że odważyłeś się zareagować.

Teraz na 13 dni przestają liczyć się puste obietnice, sztywne procedury, martwe prawa, koalicje, finanse, a na plan pierwszy wysuwa się człowiek – jego potrzeby, godność, człowieczeństwo. Dlatego każdy z nas powinien zniżyć się do poziomu osób stojących najniżej w hierarchii socjalnej i ich oczami spojrzeć na codzienne trudy życia. Tylko tak syty zrozumie głodnego, bogaty biednego. Chodzi tu o zrozumienie od serca, a nie próbę ugrania czegoś w oczach innych. Ale również słabsi powinni zachować umiar i nie nadużywać ludzkiej wrażliwości. W przeciwnym razie może być „gorąco”. Energia WICHRU to „kosmiczna pralka”, która raz włączona nie zatrzyma się, póki rzeczy nie zostaną gruntownie „wyprane”.


Wskazówki na 13 dni:

● Nie zaprzeczaj faktom.
● Zachowaj dystans do każdej wątpliwości.
● Zrezygnuj ze wszystkiego, co podtrzymuje iluzję oddzielenia.

W polu osobistym będziesz oswajać się z tematem dyscypliny duchowej. Osoba zdyscyplinowana duchowo to ta, której wewnętrzna prawda wyraża się w trzech słowach: Samodzielność – Równość – Wiarygodność. Dlatego przestań oceniać życie w kategoriach czarne albo białe, aby móc dostrzec jego subtelne odcienie pomiędzy.

»Założenie o własnej bezsilności jest prostą drogą do zrzucenia z siebie odpowiedzialności za wiele spraw… Jednak w dzisiejszym świecie, któremu przydałby się dobry psychoterapeuta, nie potrzeba jeszcze jednej teorii ewolucji. Potrzeba nam praktyki ewolucji.« (B.Lipton i S.Bhaerman, Przeskok ewolucyjny)


Medycyna SKUNKSA

Przez 13 dni posłańcem światów duchowych do świata ludzi jest SKUNKS. □ W indiańskiej tradycji słowo „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą piękna i współbrzmienia ze wszystkim”.PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za empatię i wspieranie mnie w mojej pracy nad rozprzestrzenianiem wiedzy o prawach Czasu oraz za Dary Serca, w tym □ Andrzejowi z Warszawy. ☼ Dobro zawsze powraca. ☼ Proszę o podawanie adresu mailowego do przesłania imiennego podziękowania i faktury.

In lak’ech


Data publikacji: 27.04.2018Lekcja 5
● Istota Tzolkin
● Spór o kalibracjęTzolkin liczy 260 jednostek. Z uwagi na nietypową liczbę dni przez dwa stulecia świat nauki nie wiedział, do czego on służył i jak się nim posługiwać. Przełom nastąpił w 1987 r., kiedy amerykański historyk sztuki – dr Jose Argüelles, po 33 latach studiów nad Majami odkrył kod do Tzolkin i zapisanych w nim tajemnic. □ Jako ciekawostkę dodam, że jego ojciec był rdzennym Majem, matka Niemką pochodzenia żydowskiego.

Okazało się, że wiedza zakodowana w Tzolkin adresowana jest do nas, ludzi Zachodu. Jednak jej wykorzystanie, a w szczególności umieszczenie w czasie gregoriańskim było skomplikowane, możliwe dla znawców tematyki. Dr Argüelles pracował więc dalej. Wzorując się na starożytnych Majach, znalazł wspólny algorytm i zsynchronizował 260-dniowy Tzolkin z 365-dniowym kalendarzem gregoriańskim. Przelicznik ten nazwał Kalendarzem 13 Księżyców, w terminologii naukowej określanym dreamspell. Dzięki temu zyskaliśmy łatwy dostęp do wiedzy Uniwersum.

W międzyczasie powstało wiele różnych przeliczników i „doktryn” na temat kalibracji Tzolkin z kalendarzem gregoriańskim. Ich twórcy wszelkimi sposobami starali się dowieść, że tylko ich rachuba jest tą jedyną prawdziwą. Dr Argüelles nie wdawał się w tego rodzaju polemiki. On wiedział, że ten kto pojął duchową istotę Tzolkin i obcuje z nim na co dzień wie, że to, co się liczy w życiu, to świadomość niezwiązana z linearnym czasem i trójwymiarową przestrzenią. Można zatem pracować z dowolnym przelicznikiem, ale jednym, a nawet stworzyć własny. Daty gregoriańskie są tutaj sprawą drugorzędną, bo niezależnie od dat, w wymiarze świadomości wszystko łączy się ze wszystkim w ustawicznym Teraz. Każdy, kto uzurpuje sobie prawo wyłączności do jedynej prawdy o Tzolkin, niewiele ma do przekazania ludziom. Taka osoba ślizga się po powierzchni, mogła nauczyć się struktury i techniki poruszania się po Tzolkin, ale nie pojęła jego duchowej głębi.
Data publikacji: 26.04.2018Protest rodziców dzieci niepełnosprawnych
Obywatelskie SPRAWDZAM!„Każdy sprzeciw obywatelski to okazja dla opozycji, by krytykować rząd, że jest nieempatyczny, a dla rządzących – by wypomnieć opozycji, że jak rządziła, to nic nie zrobiła”. A gdzie podział się „empatyczny” Kościół? Biskupi tak zawzięcie bronią życia poczętego, dlaczego równie gorliwie nie bronią życia już istniejącego?

Protest rodziców dzieci niepełnosprawnych od urodzenia to przede wszystkim „obywatelskie sprawdzam” dla premiera, który wciąż szczyci się sukcesami rządu i świetną kondycją finansową państwa. W obliczu protestu nasuwa się pytanie, czy jest to realny sukces, czy propaganda sukcesu?

Bo co proponuje pan premier dla rozwiązania problemu? – Zamiast sięgnąć do rezerw i zrezygnować z populistycznego rozdawnictwa (np. 1,5 mld zł jednorazowo na zakup podręczników, czyli po 300 zł na dziecko), chce stworzyć fundusz solidarnościowy (brzmi ładnie!), wprowadzając nową daninę dla osób najbogatszych w kraju. Byłoby to zasadne i zrozumiałe, gdyby kasa państwowa świeciła pustką.

Przed niespełna tygodniem pan premier zapewniał: »Jesteśmy w bardzo dobrym położeniu, jeżeli chodzi o budżet państwa. „Piątka Morawieckiego” to nie jest szaleństwo, a prosta konsekwencja tego, że uszczelniliśmy system podatkowy, mamy więcej wpływów do budżetu, dlatego chcemy dzielić się tym z obywatelami. My tymi środkami dzielimy się z polskimi rodzinami. Pomyśleliśmy o dzieciach, młodzieży, zadbaliśmy o rodziców.«

□ Czyżby? – Protest w sejmie pokazuje, że zapomniał o tych najbardziej potrzebujących. □ Przypominam, że premier rządu odzwierciedla dominujący kierunek rozwoju narodu. Kierunek jest dobry, bo prospołeczny, ale trzeba zauważać też najsłabsze ogniwa w łańcuchu społecznym. □ Propaganda sukcesu jest jak obosieczny miecz. Tym razem uderzyła w samych jej twórców.

Data publikacji: 23.04.2018


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34
   następne 8 »