Listy
Aktualności

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
TRZYNASTY miesiąc
● Lina ratunkowa na wolność
● Domykanie się cyklu przebudzenia27 czerwca – 24 lipca 2019

W trzynastym, KOSMICZNYM miesiącu do życia wkroczyły siły odpowiedzialne za zmiany i wprawianie w ruch wszystkiego, co odrętwiałe, głuche, skostniałe. Może więc wydarzyć się coś, co niespodziewanie odmieni bieg spraw. „13” zapowiada odchodzenie starego porządku i wstępowanie w nowy. W takich momentach z reguły pojawia się lęk, zwątpienie, poczucie, że wszystko zaczyna się walić, a my razem ze wszystkim. Impulsy z poziomu „13” nie pozwalają spocząć na laurach ani do znudzenia rozpamiętywać tego, co było.

Siłą nośną trzynastego miesiąca jest Czerwony Spektralny Wąż/11 Chicchan na Fali Gwiazdy. To oznacza, że należy wyostrzyć czujność, bo siły przeciwne postępowi będą zastawiać pułapki, by zawładnąć ludzkim umysłem i ubezwłasnowolnić operacyjną świadomość – albo mówiąc wprost twoje Ja.

Przez 28 dni warto nieco uważniej poobserwować siebie na tle zbiorowości i trendów, jakie wyłonią się w przestrzeni. Każdy, kto otworzy się na współpracę z energią Spektralnego Węża, zacznie zawczasu wyczuwać to, co ma nadejść, i odpowiednio się do tego przygotować. A jeśli znajdzie się w sytuacji pozornie bez wyjścia, Wąż rzuci mu linę ratunkową, wskaże otwarte furtki na wolność, umożliwi wyrwanie się ze zgubnego „Matrixa”. □ Dziś takim „Matrixem” stał się Facebook.

Data publikacji: 6.07.2019
30.05.–26.06. ● Czas bilansu
Jesteśmy na finiszu miesiącaW tym okresie dokonuje się bilans wspólnych dokonań ludzi w skali mikro i makro, począwszy od 26 lipca 2018. Pamiętajmy, że los jest nieprzekupny – na ekranie życia pokazuje nam to, co jest, a nie co chcielibyśmy ujrzeć. Jest to historia sukcesu albo historia krachu.

Wiele się działo w tym okresie: odbyły się spotkania na najwyższym szczeblu, szczyt unijny ws. klimatu i wyboru nowych liderów, ale też zaostrzyły się konflikty na linii Izrael–Palestyna, Iran–USA czy Gruzja–Rosja. W naszej przestrzeni, na finiszu miesiąca, opinię publiczną zelektryzowały dwie kontrowersyjne kwestie: oświadczenie rzecznika praw obywatelskich i uniewinnienie przez sąd celebryty, sprawcy wypadku.

Natomiast w polu indywidualnym był to dobry czas na zagłębianie się w Siebie, rozwijanie przestrzennego myślenia, rozpoznawanie ograniczających zasad, weryfikację przekonań, podejścia do życia i ludzi oraz rozszerzanie horyzontów poznania. □ Zob. artykuł z 30 maja, „Dwunasty miesiąc”.
Data publikacji: 21.06.2019[30.05.2019] DWUNASTY miesiąc współpracy
● Czas wglądów, analiz, ulepszeń
● Niekonwencjonalne metody uzdrawianiaOkres: 30 maja – 26 czerwca 2019

Krystaliczny odcinek roku wnosi impuls współpracy i synchronizacji; dopinguje do podjęcia rozmów, wymiany spostrzeżeń, dokonania ulepszeń tuż przed metą. Tu ziarna oddzielają się od plew, widzimy, czego dokonaliśmy w ciągu roku. Tu nie ma miejsca na spekulacje, domysły, naginanie faktów. Jest to historia sukcesu lub krachu. Nie ma nic pomiędzy, choć znajdą się i tacy, którzy będą wszystkiemu zaprzeczać. Krystaliczny miesiąc to swego rodzaju „zdjęcie rentgenowskie” roku; słowo „krystaliczny” oznacza klarowność obrazu, jasność widzenia, możliwość wglądu w części składowe.

W liczbie „12” zakodowana jest mistyczna prawda, wypływająca z biegunowości. Dlatego nie należy wdawać się w żadne polemiki, lecz ćwicząc cierpliwość, zachować swobodę analitycznego myślenia i wykorzystać bieguny przeciwieństw do rozpoznania ograniczających nas zasad. Warto przyjrzeć się z bliska wcześniejszym etapom roku, przeanalizować procesy naprawcze, jak również wziąć pod lupę wszelkie stany zapalne, rysy, potknięcia, konflikty. W ten sposób otworzymy się na spirytualną mądrość i rozszerzymy horyzonty poznania.

Energią nośną miesiąca jest 9 Caban /Czerwona Solarna Ziemia, symbolizująca intergalaktycznego nawigatora, odpowiedzialnego zarządcę, opiekuna ziemskich królestw, „lekarza rodzinnego”, mistrza w sztukach niekonwencjonalnego uzdrawiania.

Osoby urodzone między 30 maja a 26 czerwca będą wywołane na scenę jako pierwsze. Teraz mają szczególną sposobność wykazania się swoją dojrzałością w praktyce i wywiązania się z inkarnacyjnych zobowiązań względem ludzi i Ziemi. Będzie to dla nich test na wiarygodność – czy to, co czują i myślą, jest spójne z tym, co faktycznie i mówią i robią.

■ W poniedziałek, 6.06. ukaże się książka "Kod Inkarnacji. Poznaj Siebie", t. 1.

Data publikacji: 30.05.2019Potencjał Muluc /Czerwonego Księżyca
– Indywidualna praca z energiąW okresie 22.05–3.06. poruszamy się w przestrzeni przebudzenia. Energia nośna Fali Księżyca, przenikając głębokie warstwy podświadomości, wypłukuje na powierzchnię to, co niezauważone i zapomniane, i dopinguje nas do zrzucenia woalu zapomnienia i przypomnienia sobie, kim jesteśmy i po co tu jesteśmy. W tym spektrum problematyką są emocje, wewnętrzne monologi, obłuda, dwulicowość, fanatyzm.

Pod wpływem zbiorowego transu, wielu ludzi zaczęło kształtować swoje życie według życzeń cudzego ego i coraz bardziej utożsamiać się z kulturowymi trendami, ideologiami, normami wartościowania… Trwając przez lata w tej iluzji, zupełnie oddzielili się od tego, co duchowe. – „Kto patrzy na zewnątrz, ten śni. Kto patrzy do środka, budzi się” – C.G.Jung. Im bardziej człowiek słucha opinii innych, tym trudniej jest mu przedrzeć się przez gąszcz cudzych prawd do Siebie.

Wyzwania, przestrogi i wskazówki:

● Nie kumuluj emocji:
„Jeśli jesteś zły to krzycz, jeśli smutny – płacz, jeśli – szczęśliwy śmiej się na głos. Tłumione emocje to trucizna, która niszczy cię od wewnątrz” – Nah Kin.
● Zastanów się, jak reagujesz na osądy czyniące cię mniejszym i gorszym niż jesteś.
● Słuchaj rad, wskazówek i opinii innych, ale zawsze kieruj się własną prawdą.
● Ucz się ufać sobie, bo tak znajdziesz dostęp do boskiej prawdy w tobie.
● Szukaj towarzystwa tych, którzy akceptują ciebie takim, jaki jesteś.
● Zachowaj umiar, nie rywalizuj, nie myśl o odwecie.

We współpracy z energią Księżyca stosunkowo szybko zauważysz, że będąc w samym centrum zawirowań, stoisz niejako ponad nimi. Nikt nie jest w stanie zaburzyć ci spokoju.

□ Czerwony Księżyc ma wgląd w Kronikę Akashy, zna cel każdej inkarnacji, wie, skąd przyszliśmy i dokąd zmierzamy; reprezentuje płynność ruchu, swobodną cyrkulację energii, wszystko co płynie, krew pojmowaną jako „kod Duszy” i nośnik duchowych informacji. – To tłumaczy, dlaczego niektóre religie sprzeciwiają się transfuzji krwi nawet za cenę ludzkiego życia.


Medycyna REKINA

W indiańskiej tradycji słowo „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”.

Data publikacji: 27.05.2019„Rodzic 1” i „Rodzic 2” zamiast „Matka” i „Ojciec”…


Od kilku lat w niektórych krajach obowiązuje ustawowy zakaz używania w dokumentach określeń „matka” i „ojciec”. W ich miejsce pojawiły się słowa „rodzic 1” i „rodzic 2” albo „rodzic A” i „rodzic B”, np. w Hiszpanii i Francji, a do niedawna także we Włoszech (w kwietniu 2019 Włosi wrócili do nazw „matka” i „ojciec”). Dotyczy to zarówno par homo- jak i heteroseksualnych, zaś kodek cywilny definiuje „małżeństwo jako związek dwóch osób, różnej lub tej samej płci”.

□ I tak, w szkołach francuskich dzieci nie robią już laurek dla mam, ponieważ według pomysłodawców „Dzień Matki” dyskryminuje dzieci, które jej nie mają, albo te, co mają dwóch ojców. □ W 2013 r. w szkołach litewskich i w 2014 r. niektórych polskich wprowadzono eksperymentalnie kwestionariusze z rubrykami „rodzic 1” i „rodzic 2”, jednak wycofano się po stanowczym sprzeciwie rodziców. Pytanie – na jak długo?...
Data publikacji: 24.05.2019Cykl rozwoju wydarzeń w Fali Psa


Zgodnie z wewnętrzną dynamiką „13” w każdej fali występują trzy fazy rozwoju wydarzeń – niezależnie od tego, czy analizujemy przestrzeń osobistą, zawodową czy publiczną. Temat Fali PSA zawsze wiąże się z oczyszczaniem pola emocji i niwelowaniem napięć w partnerstwie, związkach, relacjach dwustronnych. Obecnie na plan pierwszy wysunął się konflikt interesów nauczyciel–uczeń oraz tarcia na tle religijnym.

► 13 –16.04.2019 ● Faza 1 / 4 dni
– to czas przyciągania głównej problematyki do pola duchowego – nie wszystko musi być widoczne; a jeśli coś wynurzy się groźnie, należy zachować spokój, bo jest to dopiero faza sygnalizowania problematyki. □ W tym okresie zawiązał się ogólnopolski międzyszkolny komitet strajkowy nauczycieli □ wybrzmiała kwestia marnotrawstwa żywności w Polsce – co roku wyrzucamy ok. 9 mln ton jedzenia □ wybuchł pożar w katedrze Notre Dame.

► 17–21.04. ● Faza 2 / 5 dni
– to czas interakcji, ujawniania się problematyki w codziennym życiu, podejmowania działań.
Wydarzenia: □ Maturzyści wystosowali list otwarty do strajkujących nauczycieli o respektowanie praw uczniów do nauki □ W Pruchniku, w Wielki Piątek, po kilku latach przerwy wrócono do tradycji „sądu nad Judaszem” z XVIII w.; obyczaj został zakazany przez Kościół, w złagodzonej wersji praktykowany był tylko w Pruchniku □ Sri Lanka – ataki terrorystyczne na kościoły i hotele □ Akcja charytatywna w polskich miastach – wspólne śniadanie wielkanocne dla samotnych i bezdomnych.

► 22–25.04. ● Faza 3 / 4 dni – to czas bilansowania dokonań / tu wiele można naprawić.
Wydarzenia: □ Sri Lanka – stan wyjątkowy i mobilizacja działań celem likwidacji ognisk terroryzmu □ Protest środowisk żydowskich przeciw obyczajowi „sądu na Judaszem”; incydent z kukłą nie jest godny pochwały, jednak robienie rabanu na cały świat włącznie z oskarżaniem Polaków o antysemityzm jest nieuprawnione. Porównywalny obyczaj, rzadko praktykowany, mają też Żydzi, kiedy wieszają na szubienicy kukłę goja i okładają ją pięściami. Incydent w Pruchniku był wyrazem sprzeciwu społeczeństwa wobec wypłacania gminom żydowskim odszkodowań za mienie bezspadkowe. Dopóki rząd nie zajmie jasnego stanowiska, problem będzie cyklicznie o sobie przypominać… Za chwilę również krakowski Lajkonik może zostać zakazany – bo nie spodoba się Turkom. □ Sejm: nowelizacja ustawy dot. przeprowadzenia egzaminów maturalnych w interesie praw maturzystów. □ Protesty Francuzów przeciw planom odbudowy katedry Notre Dame w nowoczesnym stylu – jeden z projektów przewiduje oszklony dach i miedzianą iglicę albo bez iglicy. □ ZNP zawiesił strajk do września.

Fala Psa jest drugą falą w 52-letnim, czwartym zamku oświecenia. To, co nie zostało sfinalizowane w Fali Psa, będzie kontynuowane w Fali Nocy. Stąd za wcześnie na ostateczne wnioski…
Data publikacji: 25.04.2019

Tradycja święcenia pokarmów
Co powinno być w święconce?…


Czy wiesz, że jajka, symbolizujące życie, nie są najważniejsze w święconce? – Nie może w niej zabraknąć chleba, baranka i soli. Chleb jest symbolem przetrwania, baranek – zwycięstwa dobra nad złem, sól ma chronić przed zepsuciem.

Błogosławieństwo żywności prawdopodobnie sięga korzeniami czasów pogańskich. Do Polski zwyczaj ten przywędrował około XII w. Początkowo pokarmy święcono w domach, później na powietrzu, pod krzyżami i na placach. Należało poświęcić to wszystko, co miało zostać spożyte podczas śniadania wielkanocnego. Na wsi, ludzie powracający ze święconym, przed wejściem do domostw chodzili obejście domu trzy razy, zgodnie ze wskazówkami zegara, co miało wypędzić złe moce z gospodarstwa. W XVIII w. święcenie przeniesiono do świątyń. Do dziś tradycja błogosławienia pokarmów przetrwała w Słowenii, na płd. Austrii i Niemiec oraz w Polsce i wśród Polonii.

Koszyczek przykryty białą serwetką i ozdobiony bukszpanem, symbolizuje radość, którą trzeba się dzielić. Na przestrzeni wieków zmieniał się zestaw święconych pokarmów i dziś pozostało ich tylko siedem:
● chleb – symbolizujący przetrwanie,
● jajko – odradzające się życie,
● sól – oczyszczenie i samo sedno prawdy,
● ser – trwałą przyjaźń między człowiekiem i siłami przyrody,
● chrzan – siłę i tężyznę fizyczną, ● wędliny – zdrowie, dostatek i płodność,
● ciasto – umiejętności i doskonałość.

Polacy chętnie celebrują święta religijne, ale dla coraz większej liczby osób są one elementem tradycji, a nie głębokiej wiary.

Data publikacji: 19.04.2019Ostatni dzień fali Ziemi


12 kwietnia domknęła swój bieg Fala Ziemi, która – jak każda czerwona fala – konfrontowała nas z następstwami kolektywnych działań z przeszłości i wtajemniczała w toczące się w tle procesy. Dzisiejszy kin 13 Muluc/Czerwony Kosmiczny Księżyc jest energią nośną roku 2018/19. Daje nam on ogląd tego, jak wypełniliśmy tegoroczne zadania po zatoczeniu pełnego galaktycznego spinu (260 dni). Sprawy, których nie udało się nam załatwić w tej fali, będziemy porządkować w następnej Fali Psa.

W zbiorowym polu świadomości Fali Ziemi skupiają się także spolaryzowane potencjały osób i formacji/grup, bezpośrednio związanych z falą. Z uwagi na „zasadę wszystko dozwolone i prawo wolnej woli” podopieczni fali mogą więc zasilać wzorce światła lub wzorce cienia tonów i towarzyszących im pieczęci. Nie są to wzorce statyczne, lecz permanentnie zmieniające się potencjały. Dlatego nie należy bazować na tym, kim ktoś był w przeszłości, ale kim jest obecnie.

Na rysunku zaznaczone są kiny osób i formacji, które są wciąż aktywne w naszej rodzimej przestrzeni i mają znaczący wpływ na kształtowanie dominujących światopoglądów i kierunku kolektywnego rozwoju. Stąd Fala Ziemi jest tak istotna dla nas, Polaków. Gdyby te osoby i formacje przestały rywalizować, a zaczęły współpracować, Polska urosłaby w siłę, a Polacy staliby się przyjaznym sobie narodem i wszystkim żyłoby się lepiej. Dzieje się jednak inaczej, momentami robi się wręcz niebezpiecznie. To m.in. było przyczyną pojawiania się tylu kontrowersyjnych tematów w ciągu ostatnich 13 dni. Takich niechcianych kwestii było jednak więcej.

Aby wykluczyć ewentualne nieporozumienia, zaznaczam, że w rubryce funkcja tonu wskazany jest neutralny kierunek działania, dlatego przed sformułowaniem finalnych wniosków należy wziąć pod uwagę bieguny światła i bieguny cienia, a nie osobiste sympatie lub antypatie…
Data publikacji: 13.04.2019


» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35
   następne 8 »