Listy
Aktualności

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34
   następne 8 »

» wyświetl same pytania
IMIX – Fala SMOKA
● Smok ma słabe poczucie indywidualności”…
● A jak jest z tobą?Okres: 13 – 25 lipca 2019

Po 260 dniach znów do naszej przestrzeni wpływa impuls początku, wzrasta tempo życia, zaznacza się specyficzna rotacja. I znów wracamy do podstaw, a życie konfrontuje nas z tematyką ufności i podejrzliwości, nadopiekuńczości i oschłości, roszczeń i walki o każdy centymetr sześcienny przestrzeni, kwestią finansowego bezpieczeństwa i wynikających stąd lęków, jak również poczuciem bycia pomijanym lub niegodnym, aby coś otrzymać.

Aby odnaleźć się w dzisiejszym świecie wyzwań, trzeba dobrze pojąć, czym jest UFNOŚĆ. Nie oznacza ona biernego oczekiwania na przysłowiową mannę z nieba, lecz wynika z wiary, że los udostępnia nam to wszystko, czego potrzebujemy na danym etapie rozwoju. Ufność oznacza puszczenie tego, co nasze ego uważa za konieczność kontrolowania biegu życia – bazuje ona na przesłaniu, że na naszej drodze nie ma pomyłek ani ofiar, lecz nowe doświadczenia i nauki.

Jeśli te doświadczenia masz już za sobą, na twojej drodze mogą pojawić się osoby ze „smoczymi kompleksami”. Nie odpychaj ich i nie unikaj, lecz staraj się tchnąć w nich wiarę, wskazać nowy kierunek myślenia i pozwól spokojnie odejść. Prawo rotacji mówi, że przemijanie jest naturalnym procesem. Ludzie, których spotykasz w życiu, są jak przechodnie na ulicy, nadchodzą i odchodzą, kontakty się urywają i nawiązują nowe. Czasami o coś cię poproszą, a kiedy już dostaną, oddalają się, nie mówiąc dziękuję. Nie oczerniaj ich, nie pomawiaj i nie pozwól robić tego innym w swojej obecności. Jeśli możesz pomóc pomagaj, nie oczekując nic w zamian.

W świecie Majów SMOK symbolizował Pramatkę-Karmicielkę, źródło biologicznej i psychicznej obfitości, z którego wynurzyła się świadomość ludzkości, a z niej wyodrębniły się indywidualne świadomości. Tu może tkwić praprzyczyna tak słabego u wielu osób poczucia własnej tożsamości, jak również niepewności, chwiejności czy wrażenia oddzielenia od reszty ludzi.

W przestrzeni Smoka odzwierciedla się to, co najlepsze w nas i naszej społeczności i to, co najgorsze. Tu liczy się silna osobowość, wiara w siebie i ufność w duchowe prowadzenie. Szamani Majów mówią: „Smok ma słabe poczucie indywidualności, dlatego ulega wpływom Władcy”. W odniesieniu do obecnych czasów oznacza to, że „współczesny Smok” łatwo ulega wszelkiego rodzaju stymulatorom, technikom, symbolom wnoszonym do przestrzeni za pośrednictwem np. telewizji, kina, gier, reklam, Internetu. Czasami ten wpływ jest dobroczynny, a czasami zgubny.


Przestrzeń osobista

Ważną kwestią jest tutaj temat duchowej strawy („jesteś tym, co jesz i czym karmisz myśli”) oraz relacje rodzinne po linii żeńskiej. Jeśli jesteś w duchowo-emocjonalnym konflikcie na przykład z matką, siostrą czy koleżankami w pracy, to teraz jest optymalny czas, aby się z tym zmierzyć i uzdrowić. Punktem wyjścia do uporządkowania tych kwestii są relacje z matką, emocjonalne zranienia z dzieciństwa, kompleks matki („córeczka mamusi” lub „synek mamusi”). W tym polu skumulowane są wszystkie skojarzenia, silne emocje i energia psychiczna człowieka krążąca wokół obrazu matki i kobiet, z czego wiele osób nie zdaje sobie sprawy.

Przejawem niezrównoważonych relacji z matką i co za tym idzie szwankującej ufności jest syndrom „matkowania”, ustawiczna troska o innych, zbyt silny związek emocjonalny z dziećmi, naprzykrzanie się, nadgorliwość, ale też przesadna zaborczość.


Medycyna KROKODYLA

W indiańskiej tradycji słowo „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”
PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom składam serdeczne podziękowanie za wspieranie mnie w mojej pracy nad rozprzestrzenianiem wiedzy o prawach Czasu i bezinteresowne Dary Serca, w tym □ Marianowi z Opola □ Barbarze z Gliwic □ Katarzynie z Krakowa □ Elżbiecie ze Szczecina □ Halinie z Wołczyna □ Andrzejowi z Warszawy □ Wioletcie ze Strzyżowa □ Barbarze z Gdańska □ Danucie ze Zgorzelca □ Małgorzacie z Domaradza.
☼ Pula darów w okresie 1–12.07.2019 wyniosła 179.00 PLN. ☼ Wszystkie Darowizny są na bieżąco księgowane. ☼ Dobro zawsze powraca. In lak’ech.

UWAGA: W tym miejscu dementuję fałszywą pogłoskę o rzekomym zamknięciu Wydawnictwa, która zaczęła krążyć po moim wycofaniu się z Facebooka. Informuję, że Wydawnictwo Pulsar pracuje normalnie, a siedziba mieści się nadal przy ul. Synów Pułku 8 w Warszawie.
□ □ □
Data publikacji: 12.07.2019INFORMACJA:

W dniu 5 lipca 2019 ZAMKNĘLIŚMY nasze konto na FacebookuW odpowiedzi na pytania Czytelników wyjaśniam, co było przyczyną zamknięcia naszego profilu na Facebooka. Jak powszechnie wiadomo, Spółka Facebook, działająca w Polsce od 2012 r., została sklasyfikowana jako firma zajmująca się badaniem rynku i opinii publicznej. W tym roku okazało się, że w myśl unijnej „dyrektywy ACTA-2”, misją Spółki jest przejęcie kontroli nad Siecią pod pozorem eliminacji fałszywych kont. Weryfikację zlecono firmie francuskiej. Nie byłoby w tym niczego nagannego, gdyby nie cenzura i nadmierna ingerencja w prywatność Użytkowników.

To było powodem, że po blisko 2 latach obecności na Facebooku zdecydowałam się zamknąć nasze konto. Pierwsze zgłoszenie wysłałam 2 maja br., o czym poinformowałam społeczność na Fb. Zostało ono przeoczone i po 2 tygodniach nasz profil nadal się wyświetlał. Nie interweniowałam, uznając, że najwidoczniej nie był to właściwy moment na odejście.

Po tym sytuacja zaczęła rozwijać się dynamicznie. Fb zaczął traktować Sieć jak prywatny folwark, sterować przepływem informacji, stosować podprogowe sztuczki, programować zbiorowość w duchu antyklerykalizmu i „tęczowej” ideologii. Taką „niespodziankę” „medialny Gigant” przygotował także dla mnie po koniec czerwca, dopuszczając się sprytnej manipulacji. Nie docenił jednak Inteligencji Uniwersum i nie tylko.

Wolność jest dla mnie jest bezcenna i niepodważalna. Nie uznaję manipulacji, presji, naruszania zasad Kodeksu Etycznego. To było przyczyną, że w dniu 6 Wędrowca usunęłam profil z Facebooka.

Stało się to w trzynastym miesiącu dreamspell-roku, którego motto przewodnie brzmi:
Nie daj się poganiać, zmuszać, szantażować. Rób to, co jest konieczne, dobre dla ciebie i ogółu. Gdy ktoś cię atakuje, wycofaj się, abyś nie został zraniony i nie zranił innych. Pozostań w zgodzie z samym sobą. „W spokoju siła”.
Data publikacji: 6.07.2019TRZYNASTY miesiąc
● Lina ratunkowa na wolność
● Domykanie się cyklu przebudzenia27 czerwca – 24 lipca 2019

W trzynastym, KOSMICZNYM miesiącu do życia wkroczyły siły odpowiedzialne za zmiany i wprawianie w ruch wszystkiego, co odrętwiałe, głuche, skostniałe. Może więc wydarzyć się coś, co niespodziewanie odmieni bieg spraw. „13” zapowiada odchodzenie starego porządku i wstępowanie w nowy. W takich momentach z reguły pojawia się lęk, zwątpienie, poczucie, że wszystko zaczyna się walić, a my razem ze wszystkim. Impulsy z poziomu „13” nie pozwalają spocząć na laurach ani do znudzenia rozpamiętywać tego, co było.

Siłą nośną trzynastego miesiąca jest Czerwony Spektralny Wąż/11 Chicchan na Fali Gwiazdy. To oznacza, że należy wyostrzyć czujność, bo siły przeciwne postępowi będą zastawiać pułapki, by zawładnąć ludzkim umysłem i ubezwłasnowolnić operacyjną świadomość – albo mówiąc wprost twoje Ja.

Przez 28 dni warto nieco uważniej poobserwować siebie na tle zbiorowości i trendów, jakie wyłonią się w przestrzeni. Każdy, kto otworzy się na współpracę z energią Spektralnego Węża, zacznie zawczasu wyczuwać to, co ma nadejść, i odpowiednio się do tego przygotować. A jeśli znajdzie się w sytuacji pozornie bez wyjścia, Wąż rzuci mu linę ratunkową, wskaże otwarte furtki na wolność, umożliwi wyrwanie się ze zgubnego „Matrixa”. □ Dziś takim „Matrixem” stał się Facebook.

Data publikacji: 6.07.2019
30.05.–26.06. ● Czas bilansu
Jesteśmy na finiszu miesiącaW tym okresie dokonuje się bilans wspólnych dokonań ludzi w skali mikro i makro, począwszy od 26 lipca 2018. Pamiętajmy, że los jest nieprzekupny – na ekranie życia pokazuje nam to, co jest, a nie co chcielibyśmy ujrzeć. Jest to historia sukcesu albo historia krachu.

Wiele się działo w tym okresie: odbyły się spotkania na najwyższym szczeblu, szczyt unijny ws. klimatu i wyboru nowych liderów, ale też zaostrzyły się konflikty na linii Izrael–Palestyna, Iran–USA czy Gruzja–Rosja. W naszej przestrzeni, na finiszu miesiąca, opinię publiczną zelektryzowały dwie kontrowersyjne kwestie: oświadczenie rzecznika praw obywatelskich i uniewinnienie przez sąd celebryty, sprawcy wypadku.

Natomiast w polu indywidualnym był to dobry czas na zagłębianie się w Siebie, rozwijanie przestrzennego myślenia, rozpoznawanie ograniczających zasad, weryfikację przekonań, podejścia do życia i ludzi oraz rozszerzanie horyzontów poznania. □ Zob. artykuł z 30 maja, „Dwunasty miesiąc”.
Data publikacji: 21.06.2019[30.05.2019] DWUNASTY miesiąc współpracy
● Czas wglądów, analiz, ulepszeń
● Niekonwencjonalne metody uzdrawianiaOkres: 30 maja – 26 czerwca 2019

Krystaliczny odcinek roku wnosi impuls współpracy i synchronizacji; dopinguje do podjęcia rozmów, wymiany spostrzeżeń, dokonania ulepszeń tuż przed metą. Tu ziarna oddzielają się od plew, widzimy, czego dokonaliśmy w ciągu roku. Tu nie ma miejsca na spekulacje, domysły, naginanie faktów. Jest to historia sukcesu lub krachu. Nie ma nic pomiędzy, choć znajdą się i tacy, którzy będą wszystkiemu zaprzeczać. Krystaliczny miesiąc to swego rodzaju „zdjęcie rentgenowskie” roku; słowo „krystaliczny” oznacza klarowność obrazu, jasność widzenia, możliwość wglądu w części składowe.

W liczbie „12” zakodowana jest mistyczna prawda, wypływająca z biegunowości. Dlatego nie należy wdawać się w żadne polemiki, lecz ćwicząc cierpliwość, zachować swobodę analitycznego myślenia i wykorzystać bieguny przeciwieństw do rozpoznania ograniczających nas zasad. Warto przyjrzeć się z bliska wcześniejszym etapom roku, przeanalizować procesy naprawcze, jak również wziąć pod lupę wszelkie stany zapalne, rysy, potknięcia, konflikty. W ten sposób otworzymy się na spirytualną mądrość i rozszerzymy horyzonty poznania.

Energią nośną miesiąca jest 9 Caban /Czerwona Solarna Ziemia, symbolizująca intergalaktycznego nawigatora, odpowiedzialnego zarządcę, opiekuna ziemskich królestw, „lekarza rodzinnego”, mistrza w sztukach niekonwencjonalnego uzdrawiania.

Osoby urodzone między 30 maja a 26 czerwca będą wywołane na scenę jako pierwsze. Teraz mają szczególną sposobność wykazania się swoją dojrzałością w praktyce i wywiązania się z inkarnacyjnych zobowiązań względem ludzi i Ziemi. Będzie to dla nich test na wiarygodność – czy to, co czują i myślą, jest spójne z tym, co faktycznie i mówią i robią.

■ W poniedziałek, 6.06. ukaże się książka "Kod Inkarnacji. Poznaj Siebie", t. 1.

Data publikacji: 30.05.2019Potencjał Muluc /Czerwonego Księżyca
– Indywidualna praca z energiąW okresie 22.05–3.06. poruszamy się w przestrzeni przebudzenia. Energia nośna Fali Księżyca, przenikając głębokie warstwy podświadomości, wypłukuje na powierzchnię to, co niezauważone i zapomniane, i dopinguje nas do zrzucenia woalu zapomnienia i przypomnienia sobie, kim jesteśmy i po co tu jesteśmy. W tym spektrum problematyką są emocje, wewnętrzne monologi, obłuda, dwulicowość, fanatyzm.

Pod wpływem zbiorowego transu, wielu ludzi zaczęło kształtować swoje życie według życzeń cudzego ego i coraz bardziej utożsamiać się z kulturowymi trendami, ideologiami, normami wartościowania… Trwając przez lata w tej iluzji, zupełnie oddzielili się od tego, co duchowe. – „Kto patrzy na zewnątrz, ten śni. Kto patrzy do środka, budzi się” – C.G.Jung. Im bardziej człowiek słucha opinii innych, tym trudniej jest mu przedrzeć się przez gąszcz cudzych prawd do Siebie.

Wyzwania, przestrogi i wskazówki:

● Nie kumuluj emocji:
„Jeśli jesteś zły to krzycz, jeśli smutny – płacz, jeśli – szczęśliwy śmiej się na głos. Tłumione emocje to trucizna, która niszczy cię od wewnątrz” – Nah Kin.
● Zastanów się, jak reagujesz na osądy czyniące cię mniejszym i gorszym niż jesteś.
● Słuchaj rad, wskazówek i opinii innych, ale zawsze kieruj się własną prawdą.
● Ucz się ufać sobie, bo tak znajdziesz dostęp do boskiej prawdy w tobie.
● Szukaj towarzystwa tych, którzy akceptują ciebie takim, jaki jesteś.
● Zachowaj umiar, nie rywalizuj, nie myśl o odwecie.

We współpracy z energią Księżyca stosunkowo szybko zauważysz, że będąc w samym centrum zawirowań, stoisz niejako ponad nimi. Nikt nie jest w stanie zaburzyć ci spokoju.

□ Czerwony Księżyc ma wgląd w Kronikę Akashy, zna cel każdej inkarnacji, wie, skąd przyszliśmy i dokąd zmierzamy; reprezentuje płynność ruchu, swobodną cyrkulację energii, wszystko co płynie, krew pojmowaną jako „kod Duszy” i nośnik duchowych informacji. – To tłumaczy, dlaczego niektóre religie sprzeciwiają się transfuzji krwi nawet za cenę ludzkiego życia.


Medycyna REKINA

W indiańskiej tradycji słowo „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”.

Data publikacji: 27.05.2019„Rodzic 1” i „Rodzic 2” zamiast „Matka” i „Ojciec”…


Od kilku lat w niektórych krajach obowiązuje ustawowy zakaz używania w dokumentach określeń „matka” i „ojciec”. W ich miejsce pojawiły się słowa „rodzic 1” i „rodzic 2” albo „rodzic A” i „rodzic B”, np. w Hiszpanii i Francji, a do niedawna także we Włoszech (w kwietniu 2019 Włosi wrócili do nazw „matka” i „ojciec”). Dotyczy to zarówno par homo- jak i heteroseksualnych, zaś kodek cywilny definiuje „małżeństwo jako związek dwóch osób, różnej lub tej samej płci”.

□ I tak, w szkołach francuskich dzieci nie robią już laurek dla mam, ponieważ według pomysłodawców „Dzień Matki” dyskryminuje dzieci, które jej nie mają, albo te, co mają dwóch ojców. □ W 2013 r. w szkołach litewskich i w 2014 r. niektórych polskich wprowadzono eksperymentalnie kwestionariusze z rubrykami „rodzic 1” i „rodzic 2”, jednak wycofano się po stanowczym sprzeciwie rodziców. Pytanie – na jak długo?...
Data publikacji: 24.05.2019Cykl rozwoju wydarzeń w Fali Psa


Zgodnie z wewnętrzną dynamiką „13” w każdej fali występują trzy fazy rozwoju wydarzeń – niezależnie od tego, czy analizujemy przestrzeń osobistą, zawodową czy publiczną. Temat Fali PSA zawsze wiąże się z oczyszczaniem pola emocji i niwelowaniem napięć w partnerstwie, związkach, relacjach dwustronnych. Obecnie na plan pierwszy wysunął się konflikt interesów nauczyciel–uczeń oraz tarcia na tle religijnym.

► 13 –16.04.2019 ● Faza 1 / 4 dni
– to czas przyciągania głównej problematyki do pola duchowego – nie wszystko musi być widoczne; a jeśli coś wynurzy się groźnie, należy zachować spokój, bo jest to dopiero faza sygnalizowania problematyki. □ W tym okresie zawiązał się ogólnopolski międzyszkolny komitet strajkowy nauczycieli □ wybrzmiała kwestia marnotrawstwa żywności w Polsce – co roku wyrzucamy ok. 9 mln ton jedzenia □ wybuchł pożar w katedrze Notre Dame.

► 17–21.04. ● Faza 2 / 5 dni
– to czas interakcji, ujawniania się problematyki w codziennym życiu, podejmowania działań.
Wydarzenia: □ Maturzyści wystosowali list otwarty do strajkujących nauczycieli o respektowanie praw uczniów do nauki □ W Pruchniku, w Wielki Piątek, po kilku latach przerwy wrócono do tradycji „sądu nad Judaszem” z XVIII w.; obyczaj został zakazany przez Kościół, w złagodzonej wersji praktykowany był tylko w Pruchniku □ Sri Lanka – ataki terrorystyczne na kościoły i hotele □ Akcja charytatywna w polskich miastach – wspólne śniadanie wielkanocne dla samotnych i bezdomnych.

► 22–25.04. ● Faza 3 / 4 dni – to czas bilansowania dokonań / tu wiele można naprawić.
Wydarzenia: □ Sri Lanka – stan wyjątkowy i mobilizacja działań celem likwidacji ognisk terroryzmu □ Protest środowisk żydowskich przeciw obyczajowi „sądu na Judaszem”; incydent z kukłą nie jest godny pochwały, jednak robienie rabanu na cały świat włącznie z oskarżaniem Polaków o antysemityzm jest nieuprawnione. Porównywalny obyczaj, rzadko praktykowany, mają też Żydzi, kiedy wieszają na szubienicy kukłę goja i okładają ją pięściami. Incydent w Pruchniku był wyrazem sprzeciwu społeczeństwa wobec wypłacania gminom żydowskim odszkodowań za mienie bezspadkowe. Dopóki rząd nie zajmie jasnego stanowiska, problem będzie cyklicznie o sobie przypominać… Za chwilę również krakowski Lajkonik może zostać zakazany – bo nie spodoba się Turkom. □ Sejm: nowelizacja ustawy dot. przeprowadzenia egzaminów maturalnych w interesie praw maturzystów. □ Protesty Francuzów przeciw planom odbudowy katedry Notre Dame w nowoczesnym stylu – jeden z projektów przewiduje oszklony dach i miedzianą iglicę albo bez iglicy. □ ZNP zawiesił strajk do września.

Fala Psa jest drugą falą w 52-letnim, czwartym zamku oświecenia. To, co nie zostało sfinalizowane w Fali Psa, będzie kontynuowane w Fali Nocy. Stąd za wcześnie na ostateczne wnioski…
Data publikacji: 25.04.2019
» wyświetl same pytania

Twoje pytanie...
Imię i nazwisko:
E-mail:
Temat: *
Treść pytania: *
 

« poprzednie 8   
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34
   następne 8 »