Listy
Domykanie starych spraw...

MANIK – Fala RĘKI
● Wewnętrzny Sokrates
● Pęd ku wiedzy21 listopada – 3 grudnia 2018

W tym okresie zamęt będzie przeplatać się z nagłą aktywnością, zaznaczy się silny pęd ku wiedzy studzony słomianym zapałem, padnie wiele mądrych słów, ale będzie też dużo paplaniny, imania się kilku rzeczy na raz, skakania z kwiatka na kwiatek. W tych warunkach do pola świadomości będą wpływać silne impulsy do dokończenia starych spraw, pracy nad systematycznością i zaspakajania głodu wiedzy.

W kulturze Majów znak MANIK/Ręka symbolizuje mądrego przewodnika, który odsłania ludziom tajemnice, i medyka, który posiadł wiedzę na temat duchowych narzędzi uzdrowienia. Narzędzia te wyrażają się poprzez ducha Prawdy i w ten sposób otwierają człowiekowi wrota do sztuki uzdrowienia i siły dokonania.

W żadnym innym spektrum nie pojawia się tak potężna siła uzdrowienia i moc zakończenia przewlekłych spraw, choć nie zawsze po myśli ego. Ale to, co się teraz liczy, to odwaga do podjęcia wyzwania, a nie osobisty sukces lub porażka. Ten, kto podejmuje działania, już na starcie jest tutaj zwycięzcą.

W spektrum świadomości Manik zyskujemy dostęp do wiedzy o tajemnicach życia, narzędziach uzdrawiania i ukrytych potencjałach poprzez intensywne, niekiedy przytłaczające sytuacje i doznania. Lekcje, jakie zadaje nam życie, odbijają się w zwierciadle dnia powszedniego. Dlatego nie raz można mieć wrażenie, że to, co robimy, jest bezsensowne, pozbawione szansy powodzenia. Pozory mylą. Chwilowa stagnacja zmusza człowieka do szukania dróg wyjścia z impasu. Właśnie tak dokonuje się postęp w świecie ludzi.

Jeśli jesteś gotów, to teraz otwierają się przed tobą bramy poznania – przejście od jednego rozumienia do drugiego. Możesz odkryć w sobie zdolność, która pozwoli ci dostrzec Prawdę i prawdziwe Piękno w tobie i drugim człowieku. W zasięgu tego pola leży wiedza i czyn sam w sobie. Z tego miejsca spontanicznie wypływa twój uzdrowicielski autorytet. – Uzdrawiasz nie tylko mądrym słowem, przyjaznym gestem, ale samą obecnością. Życie nie raz pokazało, że im wyższy poziom uświadomienia, tym trudniejsze wyzwania rzuca los. Cóż, nikt nie obiecywał, że będzie łatwo. Mimo to chcieliśmy pojawić się w tym świecie.

□ Zastanów się i powiedz:

Czy już wiesz, czego poszukuje twój wewnętrzny Sokrates?Data publikacji: 22.11.2018