Listy
Uczciwość i pokusy...

Ix – Fala MAGA
● Próg dorosłości ● Logika i głos serca8 – 20 listopada 2018

Fala Maga przywołuje do indywidualnego pola świadomości czas, w którym człowiek stanął na progu dorosłego życia, zostawiając daleko w tyle labirynty wieku młodzieńczego. Dorosłość oznacza tu stan świadomości.

W kulturze Mezoameryki glif Ix (czyt. iisz) znaczył jaguar, mag, magia serca; symbolizował podróż świadomości przez ciemność nocy i transformację w świetle słońca. Światło słońca wyrażał kolor jego skóry, zaś ukryte światło nocy – czarne cętki na futrze.

Dlatego w tej fali będziemy mierzyć się z demonami egoizmu, materializmu, pokus, żądzy kontroli, dominacji, władzy, jak również ze skutkami nielojalności, demonstrowania fałszywej skromności, myślenia w opozycji do wiedzy serca, szukania potwierdzeń na zewnątrz. W spektrum Maga świadomość ludzka „nie płynie tam, gdzie chce, ale gdzie musi ”. W ten sposób każdy z nas dostaje od losu szansę naprawienia tego, co jest jego dziełem, albo co zobowiązał się uporządkować po przyjściu na Ziemię. – Jako jednostka i społeczność zobowiązaliśmy się pozostawić po sobie świat piękniejszy, niż go zastaliśmy. Fala Maga jest jedyną falą w Tzolkin, która w tak specyficzny sposób „zmusza do działania i błogosławi działanie”.

Teraz głównym wyzwaniem człowieka dorosłego jest przejąć odpowiedzialność za wszystko, co jest, oraz przechodząc samego siebie, wykorzystać możliwości, jakie oferuje mu dorosłość. Tutaj każdy, kto kieruje się mądrością serca połączoną z naturalną logiką, ma ogromną siłę przebicia i zielone światło na drodze. Z kolei ci, którzy idą przez życie „po trupach”, gonią za zyskiem, poklaskiem, karierą, to nawet jeśli dopną swego, ich radość będzie ulotna. Wcześniej czy później konflikt z uniwersalnymi prawami da o sobie znać pod postacią np. urazów albo chorób mających długotrwałe następstwa, strat finansowych, konfliktów z prawem itp.


Energia JAGUARA

W kulturze Mezoameryki Ix (czyt. iisz) znaczył jaguar; był najważniejszym zwierzęciem totemicznym, symbolizował podróż świadomości przez ciemność nocy i transformację w świetle słońca. Światło słońca wyrażał kolor jego skóry, zaś ukryte światło nocy – czarne cętki na futrze.PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za wspieranie mnie w mojej pracy nad rozprzestrzenianiem wiedzy o prawach Czasu i bezinteresowne Dary Serca, w tym □ Wioletcie ze Strzyżowa □ Józefowi z Krakowa. ☼ Dobro zawsze powraca. In lak’ech


Data publikacji: 12.11.2018