Listy
Miesiąc Skorpiona...

● Polowanie na CZAROWNICE
● Przywołanie „królewny Śnieżki i krasnoludków”W drugim, biegunowym miesiącu roku ujawnił się cichy wirus od lat trawiący europejską demokrację i w końcu wybrzmiało publicznie „eurokredo” – zdeptać wolność słowa, ośmieszyć wartości, rzucić na kolana niepokornych albo zniszczyć. W miejsce „Bóg-Honor-Ojczyzna” wprowadzić nowe motto: „Pieniądz-Wyzysk- Poddaństwo”.

Temat jest kontrowersyjny, ale nie wolno go lekceważyć, bo fakty biją na alarm. Apetyty unijnych oligarchów rosną w zastraszającym tempie. Udało im się zakwestionować wynik demokratycznych wyborów we Włoszech, uciekając się do szantażu ze strony instytucji finansowych. Wciąż ingeruje się w sprawy wewnętrzne Polski, teraz zasadzono się na Węgry za to, że naród węgierski wybrał rząd, którego stanowisko jest niezgodne z poglądami takich indywiduów jak Timmermans czy Verhofstadt.

Na forum PE wczorajszy sąd na Węgrami, z niemałą dozą ironii, skwitował prof. Legutko:
„Rząd premiera Orbana w ciągu ostatnich 10 lat cieszy się gigantycznym poparciem. Powiedziano tutaj [w PE], że nie jest to atak na węgierskie społeczeństwo, lecz na węgierski rząd. Cóż, ktoś przecież wybrał ten rząd i nie była to królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków. Jeżeli ten rząd wam się nie podoba, obalcie go i powołajcie w to miejsce kogoś z zewnątrz. Myślę, że Pan Timmermans chętnie by się tego podjął. A gdy już to uczynicie, zróbcie to samo z Polską, to rozwiąże wszystkie wasze problemy”.

□ Każdy niech sam oceni, która narracja jest mu bliższa i czy opowiada się za rządem poddanych, czy rządem patriotów.
Data publikacji: 12.09.2018