Listy
Wolna wola...

Fala CZŁOWIEKA
● Wiedza i mądrość życiowa10 – 22 maja 2018

„Spieszmy się kochać ludzi – tak szybko odchodzą… Kochamy wciąż za mało i stale za późno” – ks. Jan Twardowski

Fala Żółtego CZŁOWIEKA wprowadza nas w przestrzeń człowieczeństwa i wolnej woli, mądrości życiowej i bogactwa spostrzeżeń. Jest to czas wewnętrznej reorganizacji. Tutaj mocno akcentuje się prawo rezonansów „podobne przyciąga podobne” i prawo pokrewieństw „z kim przestajesz tym się stajesz”. W dzisiejszym świecie wielu ludzi zapomniało, co znaczy być człowiekiem. Być ludzkim znaczy ucieleśniać szczere współczucie, wyrozumiałość, naturalną życzliwość, dobroć bez przechwałek, szacunek i współodpowiedzialność – ale nie nadgorliwość.

Jeśli jesteś w konflikcie z samym sobą lub jakąś osobą, użyj niewidzialnej „miotły” do wymiecenia z głowy negatywnych wspomnień, emocjonalnych zranień, sztucznych postanowień, które nikomu nie służą, a najmniej tobie. W ten sposób zrobisz miejsce na nowe spostrzeżenia, przebudzisz swoje serce i czyste uczucia do ludzi. Wiedz, że zacienione spektrum Człowieka to wyjątkowo płodna gleba dla manipulacji, fałszywie pojmowanej dumy, obnoszenia się z dobrocią, jak również demonstracyjnej obojętności i rozmyślnego pozostawiania niedomówień. Niezależnie jak wysokie miałbyś o sobie mniemanie i jak uduchowioną i oczytaną osobą byś się czuł, niedomówienia świadczą o twoim zakompleksieniu, tchórzostwie, zastoju uczuć. Stąd już tylko krok do uskutecznienia wampiryzmu energetycznego. To są pułapki zastawiane przez twój „mały rozum”.

W świadomości Człowieka zapisana jest cała wiedza, doświadczenia i mądrość życiowa ludzkości zgromadzona na przestrzeni dziejów. Zaspokojenie głodu wiedzy to dopiero początek. – Wiedza jest jak drzewo, o które możesz się wesprzeć, ale nie mądrość, która cię oświeci.

»Dlatego ucz się tego, czego chcesz się uczyć, ale rób to starannie. Wejdź w swoje doznania najdokładniej jak potrafisz i wysysaj z nich esencję. Jeśli pozostaniesz na powierzchni, nic ci to nie przyniesie… Tylko głęboko przeżywane doświadczenie, da ci coś, co cię radykalnie zmieni« – Nah Kin, kapłanka Majów i psycholog.


Medycyna PSZCZOŁY

W indiańskiej tradycji słowo „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”.Data publikacji: 9.05.2018