Listy
Nie bój się pójść pod prąd…

BEN – Fala WĘDROWCA
● Impuls wolności
● "bezpieczne zakłamanie"1 – 13 kwietnia 2018

Fala WĘDROWCA to świadomość prowadząca ku wewnętrznej i zewnętrznej wolności. Tu operatywna świadomość człowieka zostaje wprowadzona w pole energii przecierającej szlaki do niezależności i świata wielowymiarowych możliwości.

Pierwszą oznaką wejścia na tę drogę jest rosnące uwrażliwienie na ludzi i środowiska, które próbują wywierać na nas presję i ograniczać naszą wolność. Po tym przychodzi czas na refleksje i w końcu odkrywamy, że to nie źli ludzie, ale my sami wyznaczyliśmy sobie ciasne granice myślenia, przyjmując na ślepo narzucone nam wzorce, bo zabrakło nam odwagi, aby je zmienić.

Jeśli czujesz się wykorzystywany, przytłoczony ciężarem zobowiązań, jest to nieomylny znak, że zbliża się przełom. W tym miejscu spróbuj sobie wyobrazić, że twoje ego – pojazd, który do tej pory ciągnął twoje życie, zatrzymał się na samym środku ronda i od ciebie zależy, jak stamtąd wyjedziesz i kto wybierze kierunek: ty czy twoje lub cudze ego?

Wszystko, co będzie się działo wokół, będzie związane z tematyką szeroko pojętej WOLNOŚCI, począwszy od sfery rodzinnej, religijnej, obyczajowej po zbiorową. Tutaj duchowość wykracza poza granice czysto konwencjonalnej religijności.

Teraz wszyscy uczymy się odpowiedzialności za to, co nas spotyka w życiu. Jednak zbyt wielu ludzi woli żyć w „bezpiecznym” zakłamaniu, niewoli egocentrycznych przekonań, przebrzmiałych tradycji, dogmatów religijnych. Przejęcie odpowiedzialności oznacza, że nie możemy skrywać się za obcymi autorytetami, zasłaniać tradycją czy religią, by w ten sposób usprawiedliwiać swoją bierność. Dotyczy to szczególnie wolności kobiet, ale bardzo znaczące jest wsparcie ze strony dojrzałych mężczyzn - aktualnie w kwestii macierzyństwa. Macierzyństwo to wybór, a nie przymus, bo tak chce Kościół, poseł czy inna zniewolona świadomość.

Wskazówki:
● Zbadaj granice swoich możliwości i zacznij je przekraczać.
● Nie bój się pójść pod prąd.
● Działaj z większą determinacją.
● Nie rób niczego dla świętego spokoju.
● Powiedz „nie” naciskom, zakłamaniu, obłudzie.


Medycyna ZŁOTEJ RYBKI

Przez 13 dni posłańcem światów duchowych do świata ludzi jest ZŁOTA RYBKA, patronka bogactwa i świetlistej siły.Data publikacji: 30.03.2018