Listy
Uniwersalna sprawiedliwość...

IX – Fala MAGA
● Magia serca ● Przecięcie eterycznej pępowiny21 luty– 5 marca 2018

Fala Maga wprowadza nas w przestrzeń praworządności i magii serca. Teraz w tyglu transformacji znalazła się ziemska sprawiedliwość. Na 13 dni przestają obowiązywać kodeksy napisane przez ludzi, a dominujące stają się Uniwersalne Prawa i Kodeksy Etyczne. – Tu nie ma tematów tabu, pupili, przywilejów, wybrańców. Dla niektórych będzie to swoisty katharsis.

Człowiek, który będzie się kierował mądrością serca połączoną z mądrością rozumu, we wszystkich swoich działaniach będzie miał zielone światło na drodze; przysłowiowe węzły gordyjskie zaczną się rozsupływać niemal samoistnie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Życie nabierze nowego kolorytu. Natomiast ci, którzy idą przez życie „po trupach”, gonią za karierą, zyskiem, poklaskiem, narażają się na wszelkiego rodzaju choroby. Nawet jeśli dopną swego, to ich radość będzie ulotna. Wcześniej czy później konflikt z uniwersalnymi prawami przejawi się pod postacią choroby, mającej długotrwałe następstwa.

Kolejną pułapką jest pasywność i zobojętnienie. Niewykorzystywanie indywidualnych zdolności prowadzi do melancholii, depresyjności, zastoju uczuć. Tacy ludzie bez względu na płeć zamykają się w ciasnym wewnętrznym świecie, z którego nie widzą wyjścia w świat dorosłych. Niezależnie od wieku mężczyźni przypominają podstarzałych tetryków, a kobiety nadęte matrony.

Niemniej ważnym wyzwaniem jest zmierzenie się z kwestią faworyzowania swoich. Warunkiem przezwyciężenia tej ułomności jest mentalne przecięcie eterycznej pępowiny z rodzicami oraz pełnoletnimi już dziećmi. Bez tego nie da się wyrazić magii serca na zewnątrz. Być może zabrzmi to przewrotnie, ale to właśnie zbyt silne więzi rodzinne, zatracanie się dla najbliższych, fanatyczna wręcz miłość do dzieci lub rodziców prowadzą do stanu, w którym ludzie przestają zauważać, jak bardzo owe więzi i najbliższe związki pozbawiają ich energii i stają się przysłowiową kulą u nogi, uniemożliwiając start świadomości w dorosłość.

Dlatego co 260 dni musi pojawić się w kalendarzu siła, która wprawiając w drgania te niechciane sektory, zmusi ludzi do zareagowania. To m.in. wyraża metafora, że „w Fali Maga nie płyniesz tam, gdzie chcesz, lecz gdzie musisz”.


Świadomość MAGA-JAGUARA

W kulturze Majów IX (czyt. iisz) znaczył jaguar; był najważniejszym zwierzęciem totemicznym, symbolizował podróż świadomości przez ciemność nocy i transformację w świetle słońca. Światło słońca wyrażał kolor jego skóry, zaś ukryte światło nocy – czarne cętki na futrze.PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za empatię i wspieranie mnie w mojej pracy nad rozprzestrzenianiem wiedzy o prawach Czasu oraz Dary Serca, w tym □ Marcinowi z Opola. ☼ Dobro zawsze powraca. ☼ Proszę o podawanie adresu mailowego do przesłania imiennego podziękowania.

In lak’ech


Data publikacji: 20.02.2018