Listy
Samokontrola...

LAMAT – Fala GWIAZDY
● Raj utracony i odzyskany26 stycznia – 7 lutego 2018

W mitologii mezoamerykańskiej archetyp Lamat /GWIAZDA nawiązuje do historii wypadnięcia z łask i zburzenia męsko-żeńskiej jedności, co w naszym kręgu religijno-kulturowym kojarzy się z wygnaniem z raju. Ten raj możemy odzyskać na nowo w czasie jednego ludzkiego życia, ale wymagana jest samokontrola i samodyscyplina.

W pamięci komórkowej człowieka zapisane są prawspomnienia z czasów nieskazitelnego piękna Matki Ziemi, świata harmonii, jedności, pokoju. Na planie fizycznym mogą się one wyrażać jako podświadoma tęsknota za czymś innym, nieopisanym, eterycznym, co trudno wyrazić słowami, albo też jako idealizowanie życia, patrzenie na świat przez różowe okulary, lub jako pretensje do całego świata czy poczucie ciągłego rozdrażnienia.

Dlatego przestrzeń Gwiazdy reprezentuje wyjątkowo drobiazgowego „kontrolera”, przed którym nie uchowa się żaden szczegół. Zajrzy on w każdy najgłębszy zakamarek, przeniknie najdrobniejszy aspekt życia i nie pozwoli uciec przed odpowiedzialnością.

Teraz na scenie aktywne są siły badające wszystko pod kątem wewnętrznego ładu, harmonii, piękna, taktu, dyplomacji. Teraz liczą się więzi, etyka, dobro wspólnoty, współodpowiedzialność – „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Natomiast na drugim biegunie mieszczą się pomówienia, naciski, konfliktowość, szukanie „czarnej owcy”, robienie z igły wideł, żądza kontroli.

Nie dziwmy się, jeśli w ciągu 13 dni nie raz będziemy musieli zmierzyć się z lekcją dysharmonii, zaczynając od siebie i spraw osobistych. Następnym krokiem będzie obniżenie skali wartościowania, zaakceptowanie ludzkich niedoskonałości i włączenie się w pracę dla przywracania życiu normalności.

Bieżąca problematyka:

● brak taktu i umiaru, rozwiązłość, oszczerstwa, lenistwo, bałaganiarstwo.
● nieufność, podejrzliwość, drobiazgowość
● pretensje do całego świata
● zawyżona skala ocen, bujanie w obłokach, szukanie ideału.

»Kłopot z ideałami polega na tym, że jeśli wszystkie wprowadzasz w życie,
życie z tobą staje się niemożliwe« – A. de Mello.


Osobowość ZAJĄCA

Przez 13 dni posłańcem światów duchowych do świata ludzi jest ZAJĄC.In lak’ech


Data publikacji: 25.01.2018