Listy
Stare przewiny...

CAUAC – Fala WICHRU
● Burze pokoleniowe ● Młodzieńczy bunt
● Antycyklon Lucyfer10 – 22 sierpnia 2017

Fala WICHRU w całości przyporządkowana jest do pierwszego księżyca, który – jak wiemy – przyciąga do pola przeznaczenia kompleksową problematykę obecnego roku, dlatego ten opis będzie inny niż zwykle. Fakt, że domyka ona przestrzeń magnetycznego księżyca i że była przewodnią falą roku 11 Wichru, nadaje jej szczególnej rangi. Teraz będą przyciągane do pola zbiorowego także te kwestie, których nie uporządkowaliśmy w roku 2016/17, a które dotyczą relacji i układów miedzyludzkich.

Potężne impulsy odnowy będą płynąć do zbiorowego pola świadomości, a w szczególności do pola nieświadomości ludzi młodych, bo w tym roku właśnie ta grupa wiekowa znajdzie się na celowniku egzekutorów ducha zniewolenia, stagnacji, burzenia jedności. Przykładem są żenujące akcje propagandowe w nadmorskich kurortach czy na Przystanku Woodstock. – Cóż, tonący chwyta się nawet brzytwy.

Tu zaskakująca analogia fraktalna. Nazwa Przystanek Woodstock wyrosła z legendy festiwalu Woodstock i atmosfery epoki dzieci kwiatów. W Polsce pierwsza edycja Woodstock pod hasłem „Miłość Przyjaźń Muzyka” odbyła się w dniach 15–16 lipca 1995 /w piątym i szóstym dniu Fali WICHRU /kiny 5 Noc i 6 Ziarno. Woodstock był imprezą całkowicie apolityczną. Szkoda, że w tym roku Jurek Owsiak złamał tradycję, zezwalając, by politycy opozycji prosto z piaszczystych plaż przenieśli się na woodstockowe błoto. Akcja skończyła się wielką klapą; „lanserzy” zostali brutalnie obśmiani na twitterze nawet ze strony środowisk nie ukrywających wrogości wobec rządzących. – „To jest pierwsza w historii polityczna agitka na Woodstocku” – skomentował Zbigniew Hołdys.

Ale i ten scenariusz został przewidziany w planie naprawczym ewolucji. W opracowaniu Co przyniesie 2017/2018 wspomniałam o ewolucyjnej roli zbuntowanych dzieci indygo i empatycznych dzieci kryształowych. Świadomości te mają podobny wpływ jak kiedyś dzieci kwiaty (hipisi), które przełamały ówczesne stereotypy. Dziś, z własnej inicjatywy, jedna grupa zaczęła demontować przeszłość i dziejowe przekłamnaia (np. kibice Legii i ich słynny baner przed meczem z Kazachstanem), druga – zmieniać model świata na lepszy (np. uczestnicy Światowych Dni Młodzieży). Jest jeszcze trzecia grupa, niezdefiniowana – zawieszona niejako w próżni. To nastolatkowie protestujący w obronie Konstytucji, której nie czytali, obronie wolności słowa, którą mają, czy obronie sądów, z którymi nie mieli jeszcze do czynienia. Różnią się od poprzedników tym, że zostali podstępnie zaagitowani przez medialnych trolli i wykorzystani do brudnej gry. Nagle poczuli się ważni, potrzebni, zauważeni; mogli zaistnieć w przestrzeni publicznej (m.in. młodzi-gniewni kopiący w bramki ochronne pod sejmem jak małe rozbrykane dzieci). Każda forma młodzieńczego buntu - niezależnie od tego jak się przejawia, zawsze pracuje na rzecz postępu i prowadzi do przebudzenia.

Specyfiką bieżącej Fali Niebieskiego WICHRU są kłopoty i zawirowania wynikające z zaległości w „odpracowywaniu starych przewin” (np. kwestia reparacji wojennych dla Polski) i uchylania się od współodpowiedzialności (np. nie było narodu nazistów, lecz Niemcy i niemieckie obozy zagłady w Polsce). Po akcji kibiców Legii coś drgnęło w polskim społeczeństwie. Następnego dnia Polacy, podpisując się imieniem i nazwiskiem, zaczęli zasypywać niemiecką telewizję ZDF mailami w języku niemieckim i angielskim o treści „niemieckie obozy zagłady”. Mimo prawomocnego wyroku sądu ZDF nie chce przeprosić Polski za używane na antenie sformułowania „polskie obozy zagłady”.

Dlatego jeśli znajdziesz się w samym środku konfliktów czy burzy dziejowej lub życiowej, nie próbuj stamtąd czmychnąć, lecz stań się tym, który podejmuje dialog. Wiedz, że ci, co najgłośniej krzyczą, z reguły mają wyjątkowo cienką skórę, którą próbują maskować wystawiając rogi. Nie zrażaj się, nawet jeśli nic nie wskórasz. Teraz liczy się to, że odważyłeś się zareagować. Dlatego i tak będziesz zwycięzcą (cecha koloru niebieskiego).


Antycyklon Lucyfer

Zwróćcie uwagę, jak wymowny jest stan pogody. Sprawcą „piekielnych” upałów w Europie jest antycyklon Lucyfer, czyli wyż baryczny, który dotarł także do Polski. Według synoptyków ustąpi on około soboty.


Godło wolności

Godłem odnowy w Cauac jest KWEZAL.


PODZIĘKOWANIE

Przesyłam Wam wszystkim serdeczne podziękowanie za empatię i wspieranie mnie w mojej pracy nad krzewieniem wiedzy o prawach Czasu i za Wasze DARY Serca, w tym □ Janinie z Monachium □ Józefowi z Krakowa □ Jarosławowi ze Szczecina. ☼ Dobro zawsze powraca.

☼ Wszystkie darowizny są na bieżąco księgowane. Dobrowolne „cegiełki” można przesyłać na konto Wydawnictwa PULSAR w mBanku: nr rach. 82 1140 2004 0000 3802 3635 5582 tytułem DAR. Proszę o podanie adresu mailowego do przesłania imiennego podziękowania i faktury VAT.

In lak’ech

Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 8.08.2017, wtorek
Silio, czakra serca
Kin 77, 12 Caban-P/Czerwona Krystaliczna Ziemia w portalu