Listy
Nie przeszkadzaj...

TRZYNASTY księżyc
● Czas selekcji, utylizacji, odgórnych zmian27 czerwca – 24 lipca

Wraz z trzynastym, KOSMICZNYM księżycem do przestrzeni wkroczyły siły odpowiedzialne za cykliczne zmiany i wprawianie w ruch wszystkiego, co odrętwiałe, głuche, oporne. Energia „13” może uruchomić coś, co w dramatyczny sposób zmieni bieg spraw. Dlatego warto zwracać uwagę na pozorne zbiegi okoliczności, które nagle wyłonią się w przed naszym duchowym wzrokiem.
Trzynasty księżyc nie pozwala spocząć na laurach, w nieskończoność delektować się tym, co minęło, ani rozpamiętywać tego, co było. Zapowiada odchodzenie starego i wstępowanie w nowe. W takich momentach z reguły opuszcza ludzi pewność siebie, zawodzi rutyna, nic nie funkcjonuje jak dawniej.

Siłą nośną trzynastego księżyca jest Niebieski Solarny ORZEŁ/9 Men. To oznacza, że pod lupą „13” znalazł się fanatyzm, omamy, iluzoryczny samarytanizm. Ton 9 we współpracy z energią 13 będzie naprowadzać ludzi na przebudzenie świadomości społecznej, aby zmiany przebiegły jak najmniej boleśnie. Przebudzenie świadomości społecznej nie ma nic wspólnego z „mesjanizmem”, posłannictwem, litowaniem się ani zatracaniem dla innych kosztem własnego zdrowia, snu, wypoczynku, uciążliwych wyrzeczeń. Dobrze by było, gdyby na ten czas wszyscy „miłosierni” – politycy, księża włącznie z papieżem, ratownicy ludzkości, ekolodzy-cierpiętnicy – wzięli urlop duchowy, zeszli na ziemię i nie mącili ludziom w głowach.

Przez 28 dni warto poobserwować siebie i otoczenie przez pryzmat spolaryzowanej osobowości „13” (kin narodzin nie ma tutaj znaczenia).

Po jasnej stronie
„13” zawczasu wyczuwają to, co ma nadejść, budują mosty pojednania, otwierają niewidzialne furtki do zgody; potrafią cieszyć się zarówno z małych, jak dużych sukcesów; kończą stare sprawy z wielką elegancją, nie spoczywają na laurach; są elastyczne, szybko przystosowują się do nowych okoliczności i wyzwań.

Po ciemnej stronie:
„13” są zmanierowane, aspołeczne, beztroskie albo wyjątkowo drobiazgowe, samolubne, konfliktowe; same ściągają na siebie problemy – są od tego specjalistami.

In lak’ech

Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 28.06.2016, środa
dzień Seli /czakra podstawy
Kin 36, 10 Cib/Żółty Planetarny Wojownik