Listy
Sens łaski bogactwa...

IX – Fala MAGA
● Ziemski maraton po więcej
● Skok na trezory Maga-JaguaraIX (czyt. „iisz”) znaczy jaguar. W kulturach Mezoameryki jaguar był najważniejszym zwierzęciem totemicznym; symbolizował podróż świadomości przez ciemność nocy i transformację w świetle słońca. Światło słońca wyrażał kolor jego skóry, zaś ukryte światło nocy – czarne cętki na futrze. Majowie wierzyli, że w nocy człowiek zanurza się w swoją wewnętrzną ciemność i staje twarzą w twarz z własnymi demonami myśli, po czym przechodzi przemianę i w świetle dnia budzi się do życia odmieniony. Tak jak Akbal-Noc reprezentował Domy Ciemności, to Ix-Jaguar był władcą Domów Ciemności.

»Ix to imię upamiętnienia światła i Pana Ziemi, mieszkającego w sercu gór.«

□ W mitologii greckiej odpowiednikiem majańskiego Ix był Plutos, bóg bogactwa, przedstawiany z rogiem obfitości; został oślepiony przez Zeusa, aby obdarzał bogactwem wszystkich bez wyjątku.
□ W mitologii rzymskiej bóg Pluton (od gr. plutos – bogactwo) był bogiem świata podziemnego i podziemnego bogactwa, czyli kruszców i nasion rzucanych w ziemię. Jednak Rzymianie nie postrzegali go jako boga podziemi, lecz jako istotę wyższą dającą ludziom złoto, srebro i inne dobra; dla nich był jedynym bogiem, który nie zwracał uwagi na modlitwy i składane mu ofiary; był obojętny wobec ludzi i ich losu.


6 – 18 czerwca 2017

Spektrum Maga-Jaguara wiąże się z praworządnością, uczciwością, lojalnością, ale też z materializmem, pokusami pójścia na skróty i faworyzowaniem pupili. Dlatego bieżąca Fala Białego MAGA zawiesza na 13 dni ziemską sprawiedliwość, trybunały, sądy, kodeksy ustanowione przez ludzi, a w ich miejsce wprowadza uniwersalną sprawiedliwość, kosmiczne Prawa Czasu, kodeksy etyki i zapowiada testy z zarządzania bogactwem i praktyczne warsztaty ze współodpowiedzialności, do której zobowiązaliśmy się wszyscy przez naszym przyjściem na Ziemię. Gdyby było inaczej, nie byłoby nas w tych czasach.

Kwestie bogactwa, żądzy kontroli, pokus, gonitwy za uznaniem, karierą, pieniędzmi i chorobliwa wola pomnażania zysków to najczulsze i jednocześnie najsłabsze ogniwa w tym obiegu fali. Dążenie do bogactwa jest naturalnym odruchem i prawem człowieka, ale nie powinno być jego jedynym celem życia. Proces bogacenia nie może odbywać się kosztem krzywdy innych ani matactw w „ziemskim maratonie po więcej”. To jest największym problemem ludzkości już od czasów starożytnych. – Nie można gnać na oślep… Czas koneksji się kurczy…


Sens BOGACTWA

BOGACTWO materialne to akt łaski, który trzeba cenić i szanować, zanim stanie się udręką człowieka majętnego. W tej fali taka łaska spływa na każdego człowieka. Trzeba tylko otworzyć się na nią – pozwolić wahadłu losu przenieść się na linie fortuny i szczęścia do zarabiania pieniędzy. Energetyczną barierą przed dokonaniem bezpiecznego „skoku na trezory Maga-Jaguara” są chciwość, utyskiwanie na brak pieniędzy, podświadome śluby ubóstwa w rodzaju „jestem biedny, ale uczciwy” – tak jakby bogactwo miało być „przestępstwem” lub „grzechem”. Wtedy większość polityków byłaby „przestępcami”, a księży „grzesznikami”. Tak nie jest. Majętność to dar i wyzwanie, zaś dla niektórych ciągły lęk o życie, o ile nie „przekleństwo”. Po dekadach „sutych” lat „pontonowa zielona wyspa” zaczyna zanurzać się w wodzie pod ciężarem materialnych przewin. Przykładem są rozbite gangi paliwowe, kurczące się mafie vatowskie, alimenciarze nie mogący spać spokojnie, „stróże” prawa trafiający do aresztu, lobbyści pokroju Sorosa dostający obłędu, jakby najedli się szaleju itd.


Hojność Uniwersum

Uniwersum potrafi być hojne – daje wiele, ale wiele też wymaga. Bogatym jest łatwiej poddać się procesowi transformacji, pójść za postępowym nurtem Czasu, przejąć współodpowiedzialność za słabych i losy Matki Ziemi. Jak pokazuje życie, z reguły dzieje się inaczej. Ludzie majętni zbyt szybko wpadają w tryby machiny chciwości, skąpstwa, żądzy kontroli, ciągłego pomnażania zysków, kasowania profitów za każdą cenę. Stają się głusi i ślepi na potrzeby innych. Potem słyszymy w mediach z ust przedstawicieli kast sędziowskich „za 10 tysięcy to ja nie wyżyję”, z ust byłych funkcjonariuszy bezpieki „za 2 tysiące nie przetrwam do końca miesiąca”, polityków opozycji „nie stać nas na „500+” czy z ust zmanierowanych snobów „zabrać „500+”, bo nadbałtyckie plaże są przepełnione wrzeszczącymi dzieciakami, a w smażalniach ryb plączą się pod nogami zasmarkane gnoje ze wsi. Ci, co tak mówią lub myślą, to pospolici duchowi nędzarze z wypasionymi portfelami. Niestety, to są fakty.

Dlatego bogactwo też ma swoją cenę. Jeśli granice pogardy, znieczulicy, pazerności zostaną przekroczone, konflikt z kosmicznymi prawami zacznie przejawiać się u nich w postaci choroby, wyłączającej na długi czas z aktywności. Pierwszym symptomem są zazwyczaj dolegliwości w dolnej części kręgosłupa. Z czasem osoby te stają się bardzo podatne na wszelkiego rodzaju choroby i urazy, które konsumują krocie pieniędzy, bo trzeba je leczyć latami.

»Ludzie tracą zdrowie, by zdobyć pieniądze,
potem tracą pieniądze, by odzyskać zdrowie« – P.Coelho.

W takich przypadkach tylko akceptacja transformacji, praktyki duchowe, mentalna samodyscyplina, ludzka życzliwość i nieudawana szczodrość idąca w parze ze skromnością są jedyną gwarancją zachowania bogactwa i dobrego zdrowia.

Może w Fali Białego MAGA warto zastanowić się nie tylko nad zaciąganiem nowych długów, kolejnych kredytów i debetów, ale też przemyśleć, co chcą powiedzieć ludziom potencjalne spory o spadki, podziały majątków małżonków i wszelkiego rodzaju roszczenia finansowe. Dotyczy to także frankowiczów.

W Fali Maga-Jaguara życzę nam wszystkim
bogactwa, zdrowia, dobrej kondycji fizycznej i psychicznej!


Mądrość JAGUARA


DAR SERCA

W tym miejscu przesyłam moim wszystkim bratnim surferom serdeczne podziękowanie za empatię i wspieranie mnie w mojej pracy nad krzewieniem wiedzy o prawach Czasu i za Wasze dotychczasowe bezinteresowne DARY Serca, w tym □ Sabinie z Katowic □ Genowefie z Tychów □ Jolancie z Bytomia □ Wioletcie ze Strzyżowa □ Katarzynie z Warszawy. ♥ W imieniu naszej tzolkinowskiej rodziny kieruję też wyrazy wdzięczności do Józefa, bezinteresownego sponsora z Krakowa. ☼ Dobro zawsze powraca ☼ Stan puli na dzień 3.06.2017 wynosi 1294,00 zł.

☼ Każdy, kto chciałby włączyć się w naszą wspólną wydawniczą akcję, może przesłać dowolną "cegiełkę" na konto Wydawnictwa PULSAR w mBanku:
nr rach. 82 1140 2004 0000 3802 3635 5582 tytułem DAR ♥. Wszystkie darowizny są na bieżąco księgowane. Proszę o podanie adresu mailowego do przesłania imiennego podziękowania i faktury VAT.

In lak’ech


Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 3.06.2017
dzień Alpha /czakra gardła
Kin 11, Niebieska Spektralna Małpa/11 Chuen
Jedenasty dzień Fali Smoka