Listy
Osobowość KRÓLIKA...

LAMAT – Fala GWIAZDY
● Raj utracony
● Czym jest DOBRO?11 – 23 maja 2017

Fala GWIAZDY to czas na podsumowanie dokonań ludzi w ciągu ostatnich trzech fal: Księżyca, Wiatru, Orła i ocenę stanu fizycznych fundamentów życia. Raport „gwiezdnych kontrolerów Lamat” określi poziom samokontroli, więzi rodzinnych i społecznych, jedności narodowej, jak również współodpowiedzialności całej społeczności ziemskiej za dzisiejszy stan świata. Wydarzenia w Fali Gwiazdy pokażą nam, co robimy dobrze, a nad czym powinniśmy pilnie popracować. „Kontrolerzy LAMAT” – jako energie nadzorujące bieg ewolucji – nie uznają lenistwa, wykrętów, lawirowania ani spychania odpowiedzialności na innych.

W świecie Majów archetyp LAMAT symbolizował królika i cykle planety Wenus. Wenus nie była boginią miłości jak w mitologii rzymskiej, lecz wiązano ją z dynamicznymi zdarzeniami w świecie polityki i natury. Niektóre plemiona kojarzyły ją ze zdeformowanym, pijanym potworem siejącym spustoszenie wśród bogów, inne zaś z Boską Matką, duchem wzrostu, witalności, dojrzewania, obfitych plonów, czyli tym, co w naszej kulturze określamy rajem na Ziemi. Ale raj można szybko utracić, kiedy pojawią się pokusy.

W pamięci komórkowej każdego człowieka zakodowane jest „prawspomnienie raju Lamat”, świata harmonii, jedności, piękna, obfitości, swobody, pokoju. Dlatego jeśli poczujesz podświadomą tęsknotę za czymś innym, nieopisanym, eterycznym, to staraj się sprowadzić ją do świata realnego – zrób coś dobrego dla innych, a nie tylko dla siebie. Wystarczy jakiś drobny akcent, kwiatek bez okazji do biura, aby cieszył swym pięknem wszystkich, datek dla bezdomnego, serdeczny uśmiech do nadąsanego sąsiada itp. Jeśli nie uziemimy „rajskiej tęsknoty”, dość szybko może przechwycić ją „biedne ego” i pokierować w światy beznadziei, nudy, frustracji. We wszystkim konieczny jest umiar, samokontrola, dyscyplina. Nadmiar energii można zainwestować w efektywną prace i odnieść sukcesy, albo w „grzechy próżności”, czyli pobłażanie słabościom, zaspokajanie żądzy, narzekanie, nudę, robienie z igły wideł.

Kluczową problematyką w spektrum Fali Gwiazdy jest bujanie w obłokach, brak taktu, rozwiązłość, konfliktowość, oszczerstwa, przerzucanie odpowiedzialności, pogłębianie dysharmonii, dysonans. Jednak kiedy zechcesz wznieść się ponad świat złudnych ideałów, żądzy ego, cudzych przekonań, obcych autorytetów – bez trudu zrozumiesz, kto tworzy dobro, a kto niszczy. Dobro jest pojęciem względnym, każdy może definiować je na swój własny sposób stosownie do poziomu dojrzałości inkarnacyjnej. W tym miejscu zadam ci dwa pytania, wzięte prosto z życia, o to, co według ciebie jest dobrem społecznym? Odpowiedz tak lub nie. Czy niedziele wolne od handlu i czas dla najbliższej rodziny, czy rodzinne spacery z dziećmi po marketach i zyski korporacji? Albo: Czy dobrem społecznym jest zawłaszczanie Dnia Matki do gry politycznej i wyprowadzanie matek z dziećmi na protesty uliczne przeciw reformie szkolnictwa? Czy tak powinno się świętować Dzień Matki, najbliższej dziecku osoby? Jak wpływa to na psychikę dzieci – zamiast laurki transparent na drewnianym kiju? Czy nie jest to subtelna próba burzenia więzi matka – dziecko? Taki pomysł zrodził się w Fali Orła w głowie polityczki, byłej premier, kobiety-matki.


Osobowość KRÓLIKA


PODZIĘKOWANIE

W tym miejscu przesyłam Wam wszystkim serdeczne podziękowanie za wspieranie mnie w mojej bezinteresownej pracy na rzecz rozpowszechniania wiedzy o prawach Czasu, Waszą empatię i szczere DARY Serca, m.in. □ Jarosławowi ze Szczecina □ Annie z Sochaczewa □ Józefowi z Krakowa. ☼ Aktualnie Wasze „cegiełki” zasilają pulę na wydanie nowego kalendarza na 2017/18 rok. ☼ Dobro zawsze powraca.

In lak’ech


Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 9.05.2017, wtorek
dzień Dali /czakra korony
Kin 246, 12 Cimi /Biały Krystaliczny Łącznik