Listy
Szamani lokalni i światowi...

12 IV – dzień PODGLĄDU
● Galaktyczne „urodziny” roku
● Wstępny spektralny RAPORT
● Fakty – Informacje – ZnakiKażdego roku dzień 12 kwietnia jest „datą magiczną”. W tym dniu w Kalendarzu 13 Księżyców zawsze pojawia się kin bieżącego roku. Obecnie jest to 11 CAUAC/Niebieski Spektralny WICHER, energia nośna roku 2016/2017. To, co się działo w środę, 12.04.2017, należy traktować jako wstępny raport strażników ewolucji dot. zbiorowych dokonań ludzi na przestrzeni ostatnich 260 dni, licząc od 26.07.2016 (pełen tzolkinowski obieg). W tym roku pod lupą znalazły się stosunki międzynarodowe i wewnątrzkrajowe (dot. to wszystkich państw), proces stabilizowania napięć na większym forum (światowym, europejskim, narodowym), relacje międzyludzkie, sfera socjalna, równość, komunikatywność. Spektralny raport jest niepodważalny, podobnie jak raporty kontroli NIK.

Data 12 kwietnia przypada na początku drugiego tygodnia dziesiątego księżyca manifestacji. Przypominam, że pierwszy tydzień przyciąga kluczową problematykę, drugi – oczyszcza i stabilizuje sytuację, trzeci – zmienia i modyfikuje, czwarty – bilansuje i wskazuje kierunek ulepszeń (zob. rysunek).

12 kwietnia jest JEDYNYM dniem w kalendarzu, gdzie fakty przyjmuje się takimi, jakie są, tzn. bez osobistych dywagacji, zastrzeżeń tak-ale, wybielania bądź obciążania kogokolwiek. Jest jak jest, KROPKA! Obserwując zatem środowe wydarzenia pod kątem realizacji zadań roku 11 WICHRU, widać, że coś drgnęło w przestrzeni. Zadziało się nadspodziewanie wiele i, co więcej, przeważały dobre znaki.

Oto fakty:

► Na świecie:
● ONZ potępiła politykę prezydenta Syrii i uznała atak chemiczny na ludność cywilną za ludobójstwo; Rosja zgłosiła weto.
● Moskwa: Spotkanie amerykańskiego sekretarza stanu z prezydentem Putinem ws. uregulowania kryzysu syryjskiego; nie wypracowano wspólnego stanowiska, ale Kreml otworzył przestrzeń do dalszych rozmów.
● Niemcy: Wtorkowy zamach terrorystyczny w Dortmundzie na autokar z piłkarzami Borussi, w którym jeden z zawodników odniósł poważne obrażenia ręki, nadał sprawie międzynarodowego rozgłosu. Wylała się fala oburzenia pod adresem kanclerz Merkel za politykę imigracyjną, jak również za cenzurę mediów przez rząd. O zamachu społeczeństwo zostało poinformowane z opóźnieniem.

►W kraju:
● Prezes PiS zawiesił B.Misiewicza w członkostwie w partii; minister obrony odwołał Misiewicza z rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej; sam zachował tekę.
● Kolejna stłuczka limuzyny ministra obrony podczas manewru cofania pod siedzibą PiS na oczach dziennikarzy, czekających na zakończenie rozmowy Kaczyńskiego z Macierewiczem.
● Wicepremier Morawiecki przedstawił pakiet pomocowy dla małych miast na stworzenie lokalnych miejsc pracy, aby mieszkańcy nie migrowali do dużych miast.
● Konferencja prasowa komitetu budowy pomników ofiar katastrofy smoleńskiej; stołeczny ratusz złagodził stanowisko: zaproponował dwie lokalizacje, zapowiedział wskazanie następnych.
● CBA rozpoczęło kontrolę oświadczeń majątkowych rzecznika KRS; dziennikarze ujawnili, że sędzia W.Żurek jest właścicielem 20 nieruchomości w Polsce.
● A.Rzońca, wychowanek L.Balcerowicza, został mianowany głównym ekonomistą PO; w kuluarach nazywany „szamanem miejskim” odpowiadającym za stworzenie programu gospodarczego na czas kampanii wyborczej.
● Zapadł pierwszy prawomocny wyrok skazujący dla funkcjonariuszu BOR za nieprawidłowości przy ochronie wizyt premiera Tuska i prezydenta Kaczyńskiego w Smoleńsku; w opinii sądu wiceszef BOR zaniechał sprawdzenia lotniska i tras przelotu samolotu, stwarzając realne zagrożenie dla najważniejszych osób w państwie.


Teraz, nie wnikając za kulisy spraw, odpowiedz „tak” albo „nie”. – Czy w informacjach z 12 kwietnia br. dostrzegasz promień światła, czy widzisz samą tylko szarość...In lak'ech


Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 14.04.2017, piątek
dzień Kali /czakra krzyża
kin 221, 13 Imix /Czerwony Kosmiczny Smok