Listy
Co za dużo, to niezdrowo...

IK – Fala WIATRU
● Umysłowe ADHD
● Uważaj...IK znaczy wiatr, powietrze, duch; symbolizuje tchnienie Stwórcy, oddech życia, Drzewo Życia; reprezentuje siłę ducha, otwartość, inspirację, komunikatywność. Bez symbiozy drzew i powietrza nie byłoby życiodajnego tlenu. Żyjemy, ponieważ oddychamy. □ Jak się ma do tego szaleńcza wycinka drzew w naszym kraju? W ciągu 2 miesięcy wycięto milion drzew, w tym ponad 100-letnie dęby.

Większość plemion Mezoameryki uważała znak IK za złowrogi i zdradziecki. Strażnicy dnia wiązali ten znak z dyktatorami i tyranami. Lud Majów wierzył, że mieszkają w nim złe duchy, które tylko czyhają, by wejść w ludzkie ciało i wywołać chorobę umysłu albo ciała. Dzieci urodzone w dniu IK musiały być bacznie strzeżone i kontrolowane od pierwszego dnia po urodzeniu, aby nie wtargnęły w nie demony gniewu i wściekłości. O ich obecności w ciele człowieka świadczyło prostackie zachowanie, zuchwałość, bezduszny egoizm. Natomiast Aztekowie kojarzyli IK z Quetzalcoatlem (Pierzastym Wężem), który zapoczątkował nową cywilizację, ucząc ludzi pojmowania religii na wyższym poziomie świadomości.


17 – 27 kwietnia 2017

Fala WIATRU wnosi do przestrzeni dialogu ożywczego ducha i siłę witalności. Z tego poziomu możemy czerpać inspirację i twórczą energię, ale powinniśmy zachować umiar, aby „nie zachłysnąć się zbyt łapczywym czerpaniem”. W przeciwnym razie delikatny powiew WIATRU może przerodzić się w niszczycielski huragan. Znamy powiedzenie: „co za dużo to niezdrowo”. Tak też jest w przestrzeni Fali IK – nadmiar siły witalnej, kłębowisko myśli, natłok pomysłów zbyt często prowadzą do zarozumiałości, przesadnej arogancji, zaniku ludzkich uczuć i bezproduktywnej wojny na słowa (syndrom umysłowego ADHD).

»Człowiek wraz z powietrzem wdycha żywotną energię,
ale to, co wydycha do środowiska, zależy od jego osobowości i poziomu uświadomienia.«

Przez 13 dni Fali WIATRU będziemy uczyć się „kontrolować swój wewnętrzny huragan” – swoje myśli, motywacje, emocje i słowa wychodzące z naszych ust. Na to wskazują kiny krzyża powiązań w dniu 1 Ik P/Białego Wiatru, a szczególnie obecność okultystycznej energii 13 Wichru P/Kosmicznej Burzy w portalu.

Dążenie do pokoju, łagodzenie konfliktów, wspieranie tego, co nas łączy i eliminowanie tego, co nas dzieli, to najtrudniejsze wyzwania na ten rok. W opracowaniu pt. Co przyniesie rok 2016/17? napisałam: „Przestrzeń dialogu, komunikatywności, kultury wypowiedzi to nasze najsłabsze ogniwo w tym roku. To, co stąd płynie, jest jak zwodniczy śpiew syreny, któremu dają się uwieść żeglarze. Żeglarzem jest społeczeństwo… Zewsząd słyszymy o konieczności wygaszania konfliktów, gotowości do rozmów, ale są to populistyczne deklaracje… Nie wystarczy nauczyć się mówić, trzeba umieć też słuchać i usłyszeć”.

Fala WIATRU będzie nam o tym przypominać, ale cierpliwość IK też ma swoje granice. Sytuacja na świecie pokazuje, że jako społeczność ziemska mamy gigantyczne zaległości w sferze dialogu i realnej oceny zagrożeń ze strony demonów gniewu, wściekłości, zapiekłości, fanatyzmu. – Niestety, na naszej rodzimej scenie aż roi się od opętanych


Medycyna MYSZOŁOWA

Zwierzęcym nagual – duchem opiekuńczym IK jest MYSZOŁÓW; daje on ochronę, budzi czujność, wzmacnia równowagę wewnętrzną.


Uważaj!

IK jako ostatnia biała fala Tzolkin odpowiada za sztukę wyrażania i dogłębne oczyszczanie sfery komunikacji. Każdy, kto urodził się w Fali WIATRU, ma do pokonania góry przeszkód na drodze, musi liczyć się z niezrozumieniem, zawiścią, niewyobrażalnym oporem materii. Tu nie pomoże spryt, pozycja, stanowisko, koneksje. W tej przestrzeni energetycznym paliwem jest siła ducha, wytrwałość, odwaga do wyrażenia prawdy i wiarygodność, czyli współbrzmienie między tym, w co wierzymy, co myślimy, co czujemy, a tym, co mówimy i robimy. Fala Białego WIATRU jest mi bardzo bliska, bo właśnie przestrzeń IK przywiała mnie do świata i osadziła na ziemi w dniu 12 Ben/Czerwonego Wędrowca. Niebawem z wyzwaniami tej fali zmierzymy się wszyscy, ponieważ energia nośna IK przywoła do osobistego pola każdego człowieka dwa lub trzy konkretne lata jego życia. W dniach z tymi kinami także ty otrzymasz konkretne informacje, wskazówki, monity, adresowane wyłacznie do ciebie . Dlatego uważaj !

»Jeśli nie wiesz, do jakiego portu płyniesz,
żaden wiatr nie będzie właściwy« – Seneka.

PODZIĘKOWANIE

W tym miejscu przesyłam Wam wszystkim serdeczne podziękowanie za duchowe wsparcie i Dary Serca, w tym: □ Stanisławowi z Gdyni □ Alicji z Rybnika □ Józefowi z Krakowa □ Sabinie z Katowic. ☼ Dobro powraca.

In lak’ech


Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 11.04.2017, wtorek
dzień Dali /czakra korony
Kin 218, 10 Etznab P/Białe Planetarne Zwierciadło w portalu
na Fali Księżyca