Listy
C.K.Norwid

● "POLACY są wspaniałym narodem i bezwartościowym społeczeństwem"
● Dwa oblicza rywalizacji
● PUCHAR NARODÓW dla PolskiW każdym zamku Czasu żółta fala pełni rolę nadrzędną – bilansuje efekty kolektywnych działań, nakreśla kierunek rozwoju, nagradza, ale też wytyka błędy, do których nikt nie chce się przyznać. Pierwsze cztery dni Fali Żółtego WOJOWNIKA/Fali SOWY wskazały kluczową problematykę czwartego zamku Czasu.

Fala ZIEMI + Fala PSA + Fala NOCY = Fala WOJOWNIKA
kapitał wiedzy + doświadczenie + zamiar = światopogląd
Wspólnota/Rozłam + Lojalność/Zdrada + Plany/Presje = Strategia naprawy


► Dzień PIERWSZY, 20.03.2017 – 1 Cib/Wojownik, tematy dnia:
□ Zapowiedź przyspieszenia prac nad ustawą medialną po skandalicznej instrukcji niemieckiego potentata medialnego dla polskich dziennikarzy.
□ Wrocław: Pierwszy w Polsce proces o terroryzm przeciwko studentowi chemii, który podłożył bombę w autobusie.

► Dzień DRUGI, 21.03. – 2 Caban P/ Ziemia, tematy dnia:
□ Premier Szydło przekazała do RE postulaty Grupy Wyszehradzkiej.
□ Otwarty konflikt na linii prezydent – minister obrony. ● „Bomba” w rządzie, z opóźnionym zapłonem.
□ Min.obrony złożył do prokuratury zawiadomienie ws. podejrzenia popełnienia przestępstwa przez b.premiera Tuska, dot. zdrady dyplomatycznej z art. 129 kk. Zapytany przez dziennikarzy, czy to próba odwetu, oznajmił: „Żadne stanowisko w organizacji polskiej czy unijnej nie zwalnia z odpowiedzialności za tak poważne przestępstwa jak te, o które jest podejrzewany D.Tusk”.
□ Grecja zagroziła niepodpisaniem Deklaracji Rzymskiej, jeśli nie znajdzie się zapis o respektowaniu spraw socjalnych.

► Dzień TRZECI, 22.03. – 3 Etznab/ Zwierciadło, tematy dnia:
□ List otwarty byłych prezydentów, A.Kwaśniewskiego, L.Wałęsy, B.Komorowskiego, „potępiający eurosceptyczną i konfrontacyjną politykę rządu wobec Unii” przed szczytem unijnym w Rzymie. ● Atak na rząd w takim momencie godził w interes Polski. Panowie prezydenci, atakując własny kraj i naród, sami wystawili sobie świadectwo.
□ KE: Debata o stanie praworządności w Polsce. Peany pochwalne eurodeputowanych PO, R.Thurn i M.Boni, dla wiceprzew. KE, F.Timmermansa, za jego obiektywizm, stanowczość, spokój i słuszne ataki na polski rząd. [?!]
□ Londyn: Atak terrorystyczny na moście Westminsterskim i próba staranowania bramy wjazdowej na teren parlamentu brytyjskiego.

► Dzień CZWARTY, 23.03. – 4 Cauac/ Wicher, temat dnia:
□ Sondaż TNS dla „GW”: Drastyczny spadek poparcia dla PiS.
□ Wystąpienie premier Szydło: Polska nie podpisze Deklaracji Rzymskiej bez uwzględnienia przez Unię czterech projektów postulatów.
□ KE: Presje na Polskę i zapowiedź kar za odmowę przyjęcia imigrantów muzułmańskich. Polski rząd nie zmieni stanowiska w tej sprawie. Spośród krajów unijnych Polska świadczy największą pomoc finansową na miejscu w Syrii.
□ Ukraina: Pożar arsenału po ataku terrorystycznym z użyciem dronów.
□ Antwerpia: Policja udaremniła atak terrorystyczny; zamachowiec chciał wjechać w tłum.
● Reaumując: Dla Europy i Polski główną problematyką są kwestie bezpieczeństwa, integralności unijnej na równych zasadach, podwójnej moralności, terroryzmu.

BAZA WYJŚCIOWA PRZYGOTOWANA


● FAZA AKTYWNYCH DZIAŁAŃ, od 24 do 29 marca. – WSZYSTKO może się zdarzyć. NIC nie jest z góry przesądzone.

► Dzień PIĄTY, 24.03. – 5 Ahau/ Słońce/Solarny autorytet, temat dnia:
□ Watykan: Spotkanie papieża z przywódcami z okazji 60. rocznicy Deklaracji Rzymskiej. W przemówieniu Franciszek nawiązał do wartości ojców założycieli Europy, a potem odniósł się do obecnych wyzwań. Wspomniał o kryzysie ekonomicznym dekady, kryzysie rodziny, kryzysie ustalonych wzorców społecznych, powszechnym «kryzysie instytucjonalny» i kryzysie migracyjnym. Na koniec papież zaprosił Stary Kontynent do „ponownego odnalezienia nadziei”. „W tym celu należy odkryć w sobie „ducha rodziny”. Narody i państwa europejskie powinny skupić się na tworzeniu jedności w różnorodności szanującej każdą ze swoich części składowych oraz przywiązującej odpowiednią wagę do całości. Nadzieja dla Starego Kontynentu wypłynie z wzajemnej solidarności między jego mieszkańcami, z inwestowania w pełny rozwój człowieka i w pokój, z odrzucenia strachu oraz otwarcia na młodych, na przyszłość”. ● Część „ojców” współcześnej Europy była tym najwyraźniej znudzona, jeden przysypiał. Po spotkaniu zrobiono pamiątkowe zdjęcie z papieżem. D.Tusk wrzucił je do sieci i użył do gry politycznej, nie szczędząc złośliwości wobec premier Szydło. – Sam wystawił sobie świadectwo. – Smutne, niepotrzebne...

► Dzień SZÓSTY, 25.03. – 6 Imix/ Smok/Solarny autorytet, temat dnia:
□ Rzym: Jubileuszowy szczyt unijny; podpisanie nowej Deklaracji Rzymskiej. (Traktaty Rzymskie podpisano 25.03.1957, w dniu z kinem 141 C, 11 Imix/Czerwony Smok, Fala Małpy, w kręgosłupie Tzolkin.)
□ Warszawa: Marsz opozycji z flagami unijnymi pod hasłem „Kocham cię Europo”.

► Dzień SIÓDMY, 26.03. – 7 Ik/Wiatr, temat dnia:
□ Niemiecki „Der Spiegiel" przyznał: „To dzięki uporowi Polski z deklaracji rzymskiej wykreślono zapis o Europie dwóch prędkości”.
□ Słowenia, Planica: Polscy skoczkowie zdobyli PUCHAR NARODÓW, pierwszy raz w historii skoków narciarskich. K.Stoch zajął drugie miejsce w klsyfikacji generalnej Pucharu Świata. ● Gra fair play. Sukces i skromość. Piękna ENERGIA. Wzór do naśladowania dla wszystkich !


Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 25.03.2017, sobota
dzień Limi /czakra splotu słonecznego
Kin 202, 7 Ik/Wiatr
Fala Wojownika/Fala SOWY