Listy
Cd. Dom Duszy…

Część 2 – Fala NOCY
● Niezabliźnione rany
● Diagnoza i sposób terapiiTemat: „Czas nie leczy ran – on tylko przyzwyczaja do bólu”. – Czy się z tym zgadzasz? Jeśli tak, to czas zmienić przyzwyczajenia i zdiagnozować przyczynę bólu.

● Spróbuj sobie przypomnieć, co działo się w Fali ZIEMI i Fali PSA w twojej rodzinie, środowisku zawodowym, kręgu znajomych, ewentualnie przestrzeni publicznej. Jest to teraz ważne, ponieważ tematyka więzi międzyludzkich, poczucie wspólnoty (także narodowej), lojalność w partnerstwie to obszary, które w Fali NOCY zostaną poddane procesowi transformacji.

● Zrób listę osób, które najbardziej działają ci na nerwy, np. mają inne zdanie niż ty, wywierają na ciebie presję, jesteś od nich zależny finansowo, więc „musisz” przytakiwać im we wszystkim, albo które kiedyś cię zraniły i wciąż widzisz w nich samo zło.

● Przypomnij sobie, co o nich myślałeś, jakie emocje temu towarzyszyły, jakich używałeś epitetów, czego im życzyłeś. Może pomyślałeś: „kiedyś los ci odpłaci podobnym” albo „Bóg jest sprawiedliwy… kiedyś to wszystko do ciebie powróci”. – To ODWET, „czarna magia” ubrana w szaty pokory.

● Dopuść do swojej świadomości, że nie tylko ty, ale także twoi „wrogowie” się zmieniają. Ludzie nigdy nie są już tacy sami jak kiedyś, przed laty. Dlatego czas zmienić przyzwyczajenia i przekonania, i raz na zawsze uzdrowić stare rany, żal, smutek, cierpienie ☼ „Jedyną trwałą rzeczą w życiu jest zmiana” – Heraklit z Efezu.

● Jak tego dokonać? – Oto sposób według Księgi Przemian:

► Krok 1:
„Schowaj rogi”, nie dąż do żadnej konfrontacji, nabierz dystansu do trudnych kwestii.

► Krok 2:
Zanim sytuacja obróci się na twoją korzyść, musisz przygotować się na konfrontację ze swoim samouwielbieniem lub niskowartościowaniem siebie.

► Krok 3:
Znajdź chwilę na przemyślenie swoich motywacji. Spójrz w głąb siebie, skoryguj wady charakteru, a potem zmodyfikuj swoje podejście do „przeciwników” oraz przemyśl strategię pojednania. Nie musisz kontaktować się z nimi. Wystarczy, że zaakceptujesz swoje i ludzkie niedoskonałości, a potem mentalnie, w głębi siebie, pojednasz się z samym sobą i swoimi „wrogami”. To wymaga czasu.

► Krok 4:
Zaakceptuj prawo do bycia tu i teraz was wszystkich, równość i suwerenność także swoich oponentów i opozycji. Opozycja ze strony innych osób jest tylko wyrażaniem przez nich ich własnego punktu widzenia. Staraj się osiągnąć kompromis w swoim postępowaniu i nawykach z nawykami i postawami innych.

► Krok 5:
Fala NOCY chce nauczyć cię ostrożności w ferowaniu wyroków. Przez 13 dni czuj się, jakbyś szedł po kruchym lodzie. Twoje wysiłki mogą zostać uwieńczone sukcesem pod warunkiem, że pozostaniesz ostrożny i powściągliwy w emocjonalnej ocenie. – Skąd wiesz, że tylko ty masz rację? Czy nie od swojego wszechwiedzące ego? Każdy je ma, sztuką jest utrzymać je w ryzach. [Za: I Cing, heksagramy 39, 38, 64 bezpośrednio dot. Fali NOCY]

► Przykład z mojej przestrzeni zawodowej:
Jeśli bulwersują cię moje artykuły i zarzucasz mi stronniczość – to wprowadź w kontrowersyjne wątki Światło i Miłość, bez żadnych sugestii. Wyjdzie to z korzyścią dla nas wszystkich, bo nikt nie wynalazł broni przeciwko Uniwersalnej Miłości. Identycznie postępuj w każdej irtyującej cię kwestii. □ Ale czy stać cię na taki gest pojednania?

In lak’ech

Głos Matki Ziemi


27.02.2017, Fala PSA - erupcja wulkanu Etna


Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 4.03.2017, sobota
dzień Alpha, czakra krtani
kin 180, 11 Ahau /Żółte Spektralne Słońce