Listy
Stan pustki…

Część 1:
● EB – Fala CZŁOWIEKA
● Rozwój a Wzrastanie ● Medycyna PSZCZOŁYW tradycji Okresu Klasycznego znak EB symbolizował schody, piramidę nieba i ziemi, drabinę świata, czego fizycznym odzwierciedleniem były piramidy schodkowe. Ta symbolika jest nadal aktualna. Dziś, „wdrapywanie się na szczyt piramidy” oznacza cierpliwe podążanie Dobrą Czerwoną Drogą, czyli drogą pojednania z innymi ludźmi. Kiedy już dotrzemy na szczyt, przed nami otwiera się Biała Droga, czyli droga pojednania z samym sobą, Ziemią, Wszechświatem, Bogiem jako Praźródłem. Potem rozpoczyna się droga powrotu. „Schodzenie po schodach piramidy” oznacza stopniowe urzeczywistnianie prawd duchowych w codziennym życiu, pośród ludzi o zróżnicowanym poziomie uświadomienia, także tych „śpiących na jawie” jak i „katalizatorów”, postrzeganych przez ogół jako „źli i diabelscy”.

Reasumując:

WCHODZĄC na szczyt – ROZWIJAMY się duchowo (prowadzenie Duszy), a SCHODZĄC ze szczytu – WZRASTAMY spirytualnie (inspiracja Ducha /od ang. Spirit).
Czy wyczuwacie tę subtelną różnicę znaczeń?


Jak pracować z żółtą energią fali

Na Kole Awatara poziom EB reprezentuje świadomość zbiorową, inaczej planetarną, oraz interakcje, czyli wpływ myślenia jednostki na myślenie zbiorowe i odwrotnie – wpływ utartych światopoglądów na osobiste myślenie i postępowanie. Jest to obieg wzajemny, sprzężony. To tu funkcjonuje przestrzeń manipulacji (działanie dot. jednostki) i socjotechniki (działanie dot. mas) oraz programów podprogowych „przemycanych” do podświadomości za pośrednictwem mediów, spotów, reklam, propagandowych wieców, środków represji itp.

Kolor ŻÓŁTY pełni funkcję edukacyjną, dlatego w tym miejscu nie zaszkodzi kilka pouczających wskazówek i monitów. Pracę z energią fali warto zacząć od przyjrzenia się kinom harmonii i zsynchronizowanym z nią heksagramom, zwracając uwagę na swoje nastroje, samopoczucie, doznania, kontakty, wydarzenia w dniach od 3 do 5 grudnia. Przypominam, że każda harmonia rozpoczyna się w kinie czerwonym. Natomiast 6 grudnia, w dniu 1 EB/Żółtego CZŁOWIEKA (niezależnie od osobistego kinu), zobaczysz, na ile jesteś prawdziwym sobą albo jakie przywdziewasz maski. Zadaniem harmonii jest przyspieszenie tempa procesu oczyszczania i przemian w danej fali.

Kolejne dni fali wskażą każdemu z nas kierunek dalszej pracy, podkreślą indywidualne zalety i słabości, wytkną uchybienia, uświadomią nam nasz faktyczny zamiar jakże często odmienny od tego deklarowanego głośno. W ten sposób EB będzie nas uczył odpowiedzialności za nasze suwerenne wybory i naprowadzał na drogę do naszej prawdziwej natury. Dlatego niektóre osoby (i nie tylko nowicjusze) „nie lubią” lub podświadomie lękają się Fali EB. Choć wynika to z walki i oporu ego, to przyczyna tkwi o wiele głębiej i dalej. Została nieświadomie utrwalona w polu pamięci zbiorowej przez hiszpańskich misjonarzy-kronikarzy, którzy nie rozumiejąc głębi symboli Świętego Kalendarza, nazwali aztecki dzień 1 EB „dniem dzikich bestii”, a cały następujący po nim 2-tygodniowy okres określali „strasznym”. □ Osoby lękające się Fali EB nieświadomie wprawiają w drgania ten właśnie biegun i takie odczucia przyciągają do swojej codzienności. Podświadomy lęk przesłania im to, co w Fali CZŁOWIEKA cenne, piękne, budujące – to dar wolnej woli oraz mądrość i doświadczenie życiowe zgromadzone w banku pamięci na przestrzeni dziejów ludzkości. Dlatego w spektrum Fali EB niczego nie musimy się uczyć, lecz tylko sobie przypominamy.

Teraz, mając tę wiedzę, mamy 13 dni na „stanie się pustym” – wymiecenie ze świadomości wszelkich wątpliwości i lęków, i wypełnienie „stanu pustki” mądrością i doświadczeniem minionych inkarnacji. 13 dni to najkrótszy okres na zainicjowanie lub wprowadzenie zmian w indywidualnym sposobie patrzenia na świat, życie, ludzi. Natomiast 52 dni to najkrótszy okres na pobudzenie zmian w kolektywnym sposobie myślenia. Zawężając to do nas, osób świadomie pracujących nad rozwojem duchowym, dodam, że tu liczy się nasz osobisty wpływ na otoczenie, które współtworzymy z innymi ludźmi.

»Dobry człowiek to ten, kto dociera do społeczeństwa…
To, co pochodzi od społeczeństwa, jest twoją niwą«
– informacją zwrotną do ciebie. / Księga Chilam Balam


Oddech USTA–NOS

Dlatego w chwilach gdy zaczyna ogarniać cię smutek, zwątpienie, bezsilność lub poczucie wewnętrznego wypalenia, usiądź w spokojnym miejscu, rozluźnij mięśnie, zrób dziesięć oddechów „usta–nos” – wdech ustami, wydech nosem. Ćwiczenie to budzi radość życia, entuzjazm, poczucie humoru, wydala z organizmu ciała obce, reguluje procesy trawienne, „spala” to, co hamuje postęp, harmonizuje splot słoneczny. Jeśli kiedykolwiek z twoich ust wyrwą się słowa „żółć mnie zalewa” – będzie to znak, że czakra splotu popada w dysharmonię.

Przypominam też, że 6 grudnia, dzień potrójnego EB (kin dnia–fala–przewodnik) – to idealny czas na stanie się PUSTYM, wymiecenie ze świadomości poczucia ubóstwa, żalu, winy, gniewu, bezsilności oraz przyciągnięcie rogu obfitości i otwarcie się na bogactwo materialne i duchowe. Nieprzypadkowo EB znaczy człowiek, miotła, Św. Graal, róg obfitości. Dlatego w tym wyjątkowym dniu warto zrobić krótką medytację oczyszczania Dziewięciu Kręgów Pamięci w Bolontiku. Opis Bolontiku znajdziecie w dziale "Kalendarz" /Bolontiku.


Informacja dla zainteresowanych

Zachęcam wszystkich do pracy z osobistą harmonią i heksagramami, ponieważ w tych czterech kinach skrywa się tajemnica waszej obecnej inkarnacji. Harmonia ujawnia jedną połowę kodu inkarnacji, a heksagram drugą. Dopiero razem odsłaniają kompleksowy obraz. Harmonie mówią o waszym potencjale inkarnacyjnym i mentalnej pracy nas sobą, zaś heksagramy – o pracy fizycznej i potencjalnych wyzwaniach na drodze.
Podkreślam, że hehsagramy nigdy nie straszą, zawsze niosą praktyczne wskazówki. „Groźne” nazwy heksagramów, to nie wyrocznia, ale dobrodziejstwo. Przykładowo, jeśli widzimy nazwę „Topiel” czy „Rosnąca udręka” i „nasze ciało sztywnieje”, to heksagram już spełnił swoją rolę. Został zauważony, zwrócił uwagę, że czas przejść do działania, by zmienić polaryzację, wyjść na prostą, ominąć zagrożenia.

Ten temat jest omawiany na drugim poziomie kursów. Natomiast osoby znające podstawy schematu narodzin mogą wziąć udział w jednodniowych warsztatach nt. harmonii i heksahramów, które znów zostaną wznowione. W marcu w naszej siedzibie odbędzie się również kurs I Cingu prowadzony przez Jacka Turanta. Terminy będą zamieszczone niebawem w dziale „Spotkania” i „Ogłoszenia”.


Medycyna PSZCZOŁY

Zwierzęcym pomocnikiem Fali EB jest PSZCZOŁA.

● Przesłanie dla wszystkich ludzi:
„PSZCZOŁA, dobra wróżka z Wyrd (tożsama z pustą runą przeznaczenia), pojawia się w naszej przestrzeni, ponieważ znaleźliśmy się w kolejnym punkcie zwrotnym. Los ma dla nas dobre wieści. Nadszedł czas, abyśmy sami stali się kowalem naszego szczęścia, do czego zostaliśmy stworzeni. Każdy z nas do kołyski dostał wiele talentów i zdolności, aby je wykorzystywać i rozwijać dalej. PSZCZOŁY, wróżki losu, przypominają nam o błogosławieństwie i szczęściu, które trzyma w zanadrzu dla nas życie”.

● Przesłanie do ciebie:


PODZIĘKOWANIE

Na koniec przesyłam moje serdeczne podziękowanie za empatię, wsparcie energetyczne i bezinteresowne Dary Serca wszystkim fundatorom, w tym: □ Andrzejowi i Katarzynie z Warszawy □ Wioletcie ze Strzyżowa □ Elżbiecie z Elbląga □ Barbarze z Piły □ Krystynie z Gdyni □ Steni z Terespola. ☼ Czysta energia DARU Serca powróci do Was zwielokrotniona.

In lak’ech

Ciąg dalszy w części 2