Listy
Sztuka przetrwania...

12 kwietnia – dzień PODGLĄDU
● Choroba nieżyczliwości
● Dekalog Chicchan w praktyceFala WĘŻA, wyznaczająca ramy tegorocznych działań, ma dla nas niebagatelne znaczenie. W dziesiątym dniu będziemy mieli podgląd tego, czego dokonaliśmy jako cała społeczność w roku Planetarnego MAGA. 12 kwietnia w Kalendarzu 13 Księżyców pojawi się kin Białego Planetarnego MAGA, energii nośnej 2015/16 roku. Ten dzień pokaże nam w pigułce nie tylko nasz dorobek w Fali WĘŻA, ale i w minionych dziewięciu księżycach. Niezależnie od tego, co będzie się działo w danym regionie, kraju i na świecie, potraktujmy to jak dobre proroctwo, impuls prosto z nieba, wskazówkę-informację albo poważne ostrzeżenie – i nie dokładajmy własnych emocji.

Jeśli w naszej przestrzeni (np. poprzez telewizję czy radio) pojawią się kontrowersyjne osoby, to zamiast emocjonalnych epitetów, rzućmy im niewidzialną linę ratunkową. Zawsze i wszędzie mamy ją przy sobie. – To uniwersalna energia. Skoro nie możemy dotrzeć do nich fizycznie, to zróbmy to drogą subtelną, śląc im "telepatyczne maile" o treści: "Obudź się, proszę. Jesteśmy Jednością". Prześlijmy im w myślach energię bezinteresownej miłości na serce i czoło i powtórzmy kilka razy z pełną świadomością: „Jesteśmy JEDNOŚCIĄ”. Możemy również dodać: „Jesteśmy Dziećmi Miłości”. (Te słowa wypowiadamy zawsze na ósmym kręgu Pamięci Planetarnej, w Bolontiku.) Postępujmy tak przez cały wtorek przy każdej okazji. W ten sposób za sprawą naszej dobrej woli i przyjaznych uczuć do wszystkich istot staniemy się „białymi magami”, swobodnie przemieszczającymi się przez świat ludzi na grzbiecie Czerwonego Węża.


Moc energii

W Fali WĘŻA wiele się działo, ale najtragiczniejsze w skutkach zdarzenie miało miejsce w piątek w małej miejscowości na Pomorzu. 9-letnia dziewczynka została ciężko pogryziona przez trzy duże psy, które wydostały się z posesji. Prześlijmy jej energię miłości. Dusza dziecka poświęciła swoje drobne ciało, by przestrzec nas, dorosłych, jak groźna dla życia jest agresja. Nie złorzeczmy psom, są niewinne. Sprawcą jest człowiek. Kolejny raz zwierzęta mówią dość... Najpierw w stadninie w Janowie, teraz nieodpowiedzialnym hodowcom psów.

Co jeszcze musi się wydarzyć, aby ludzie zrozumieli, że ludzka wściekłość jest jak te trzy agresywne psy i obróci się przeciwko wszystkim, także niewinnym. Nie stójmy bezczynnie. W planetarnym księżycu PSA, w dniu 10 MAGA, we wtorek, wyłączmy na cały dzień emocje i zablokujmy, a przynajmniej spowolnijmy przepływ „paliwa nienawiści” w przestrzeni agresji międzyludzkiej. A o godzinie 11.00 (kanał OC, Białego PSA), na kilka sekund wtrzymajmy swoją aktywność i w głębi serca wypowiedzmy dwa magiczne słowa: „Jesteśmy JEDNOŚCIĄ”. – Wszyscy bez wyjątku. My, ludzie, zwierzęta... Wszystko co jest. Wytworzony potencjał energii jedności będzie nas wzmacniał i wspierał nie tylko teraz, ale i w następnej czerwonej Fali ZIEMI. □ Aby nie przeoczyć tej magicznej chwili zjednoczenia, warto nastawić budzik lub alarm w telefonie komórkowym na godz. 11.00.

Dekalog Chicchan w praktyce

CHICCHAN, energia nośna Fali WĘŻA, jako niekwestionowany mistrz sztuki życia i sztuki przetrwania zna wiele sposobów na wzmocnienie sił witalnych i oczyszczenie pola energii, jeśli taka jest ludzka wola.

PUNKT WYJŚCIA:
1 ● Podtrzymuj i rozwijaj więzi międzyludzkie poprzez wspólne przedsięwzięcia świeckie i duchowe, które wyzwalają silną energię i gorące uczucia, roztapiające egoizm, wrogość, zapiekłość, chciwość. Są nimi ceremonie oczyszczające, dyskusje, praca zespołowa.
2 ● Przeciwdziałaj nieporozumieniom w rodzinie, wśród znajomych, w miejscu pracy. Bądź czujny wobec najmniejszych przejawów dezintegracji i rozpadu jedności między ludźmi.
3 ● Gdy odczuwasz w sobie złość, wrogość lub niechęć względem innych, natychmiast szukaj kontaktu z przyjaznymi ci osobami. Nie osądzaj ludzi. Rozumiejąc innych, lepiej zrozumiesz siebie.
4 ● Dobrym sposobem rozwiązania własnych problemów jest pomoc udzielana innym.
5 ● Dla celów odległych trzeba niekiedy poświęcić te bliskie. Bądź bezinteresowny.
6 ● Wyjściem ze stagnacji bywa idea, wokół której można się na nowo zorganizować. Świeża idea łączy ludzi, rozprasza mroki wzajemnego niezrozumienia, uzdrawia – powodując przesilenie w chorobie nieżyczliwości.

INTERAKCJE:
7 ● Jasność umysłu pozwala na obszerny wgląd w sprawy i sprawiedliwy ich osąd. By osiągnąć w życiu wielkość, trzeba nosić ją w sercu.
8 ● Osiągniesz cel, dostatek i obfitość dzięki utalentowanym doradcom. Słuchaj dobrych doradców wnikliwie i z szacunkiem i sam bądź dobrym doradcom dla innych.
9 ● Intrygi udaremniają współpracę – są jak gęsta zasłona, czyniąca z dnia noc. Miej oczy szeroko otwarte. Trzymaj się prawdy.

KLUCZOWY MOTYW:
10 ● Nie chciej od razu zbyt wiele. Bądź świadomy ograniczeń i dostosuj swe działania do warunków, zachowując przy tym niezależność. Dobieraj starannie tych, którzy oferują ci strawę, bo z czasem staniesz się taki, jakim chcą cię widzieć dobroczyńcy.

Źródło: M.Piasecka, I Cing w obrazkach dla niecierpliwych i zabieganych, heksagramy: 59 (Rozproszenie), 55 (Obfitość), 27 (Żywienie). □ Te heksagramy przyporządkowane są do Fali WĘŻA.

In lak’ech

Opracowanie: Hanna Kotwicka
Data publikacji: 9.04.2016, sobota
dzień Limi /czakra splotu słonecznego
kin 111, 7 Chuen w portalu