Listy
Medycyna Myszołowa...

IK – Fala Białego WIATRU
● Fundament wewnętrznej prawdyOkres: 12 – 24 września 2023

Fala WIATRU przywołała do pola świadomości pierwotny porządek, w którym ujęte są wszystkie oczyszczające programy i wniosła do przestrzeni ożywczego ducha, siłę witalności i duchowej inspiracji. Z tego poziomu możemy czerpać twórczą energię, ale powinniśmy zachować umiar. Nadmiar energii, kłębowisko myśli, natłok pomysłów zbyt często prowadzi do zarozumiałości, przesadnej arogancji, bezproduktywnej wojny na słowa kto ma rację. Teraz liczy się tolerancja, asertywność, wytrwałość, a problematyką jest poza, alienacja, ucieczka w światy ułudy.


► W spektrum Fali WIATRU bardzo mocno akcentują się aspekty męskie u ludzi. Obecnie, z uwagi na trwającą kampanię wyborczą, są one wyraźnie wyczuwalne w przestrzeni werbalnej, gdzie można wyróżnić kilka kategorii „mówców”: ● zatwardziali racjonaliści, stawiający na bezpardonowe rozwiązania ● umiarkowani racjonaliści, próbujący naprawiać świat w sposób planowy ● utopijni patrioci o wichrzycielskim usposobieniu, gotowi do podejmowania kontrowersyjnych akcji, poprzez które sami wpadają w tarapaty i wciągają w to osoby postronne ● wielobarwni populiści, kreujący się na obrońców ludu, w praktyce żądni władzy despoci.

To, co stąd płynie, jest jak „zwodniczy śpiew syreny”, któremu daje się uwieść znaczna część społeczeństwa. Jak pokazuje życie sfera dialogu, komunikatywności, kultury wypowiedzi to nasze najsłabsze polskie ogniwo. Ludzie uwielbiają grzebać w cudzej przeszłości, kłócić się, narzekać, osądzać, krytykować, paplać o jednym i tym samym, ale tylko nieliczni potrafią rozmawiać, słuchać i usłyszeć, co się faktycznie mówi.

► Impulsy płynące z poziomu świadomości IK motywują osoby świadome do trwania w prawdzie i wspierania tego, co łączy ludzi i niwelowania tego, co ich dzieli. Tutaj nie pomoże spryt, przebiegłość, pozycja, stanowisko, koneksje, lecz wytrwałość, autentyczność, odwaga do wyrażenia własnego zdania i współbrzmienie między tym, co myślimy i czujemy i tym, co mówimy i robimy.


Medycyna MYSZOŁOWA

Duchowym pomocnikiem Ik jest MYSZOŁÓW, przynoszący ludziom medycynę równowagi nerwowej i ochrony. □ W indiańskiej tradycji słowo „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą współbrzmienia ze wszystkim”.


Jak odnaleźć się w spektrum IK?

1 ● Wskazówki na starcie:
»Bystrość spojrzenia i jasność oceny sytuacji pozwalają ci podejmować optymalne kroki. Jeśli chcesz się rozwijać się i odnosić sukcesy, musisz uwierzyć w siebie i wykorzystać swoje predyspozycje dla wspólnego dobra, a nie jednostronnych korzyści. Na każdym etapie pracy – niezależnie od zajmowanej pozycji, musisz pozostać osobą skromną i pojednawczą. Jeśli będziesz dotrzymywać zobowiązań wobec innych, inni dotrzymają je również wobec ciebie. Upieraj się przy prawdzie i wspieraj pokrewne ci osoby. Trzymaj się z dala od chciwości, pazerności, protekcji, bo wcześniej czy później wszystko wyjdzie na jaw« /h. 35, „Ruch do przodu”

2 ● Rozwój wydarzeń, interakcje, pułapki na drodze:
»Jeśli jesteś osobą szczerą, otwartą i wytrwałą, dopniesz swego. Teraz czas pracuje dla ciebie. Jednak czekanie to nie beztroska. Czekając na odpowiedni moment, należy dbać, by kreatywna energia nie uległa rozproszeniu. Jeśli sprawy wymkną się spod kontroli i uznasz, że to koniec – wiedz, że i z tego można jeszcze wyjść. Trzeba wzmocnić siłę woli, opierając ją o fundament wewnętrznej prawdy. Uczciwość wobec prawdy da ci jasny osąd sytuacji i pozwoli wyjść z niebezpiecznej sytuacji« /h. 5, „Cierpliwość ”.

3 ● Czego masz się nauczyć w tej fali?
»Gdy zaczną spiętrzać się przeszkody, nie forsuj ich. Jest to czas, w którym należy „schować rogi”, przeczekać złą passę, wyciszyć emocje i nie dążyć do konfrontacji, lecz spokojnie poszukać sojuszników. Twój chwilowy postój może już wkrótce obrócić na twoją korzyść« /h. 39, „Przeciwności”.
□ Za I Cing, Pu R’Tsy Yang, M.Piasecka
14.09.2023