Listy
Rok 5 Maga...

PIERWSZY miesiąc roku
● Sytuacja na starcie
● Kwestie praworządności


26 lipca – 22 sierpnia 2023


Pierwszy, MAGNETYCZNY miesiąc przez 28 dni przyciąga do pola przyczynowego tematy, z którymi będziemy musieli się zmierzyć w tym roku jako jednostka, grupa, społeczność, naród, ale o niczym nie przesądza. Tematy te zaczną się manifestować na scenie codziennego życia dopiero w drugim miesiącu, czasami nawet eksplozyjnie.

Siłą nośną miesiąca jest 5 MAG (siła praworządności) na Fali PSA (relacje partnerskie). Impulsy wychodzące z tego poziomu świadomości będą wspierać proces wewnętrznej reorganizacji przy współudziale ludzi.

● W kulturze Majów znak Ix/Biały MAG symbolizował prawą rękę Stwórcy i wszechwidzące oko Maga-Jaguara, przed którym nic się nie ukryje. Dlatego jaguar był najważniejszym zwierzęciem totemicznym w Mezoameryce. Z kolei liczba 5 wyrażała autorytet stwórczy i siłę ukierunkowania; wyznaczała centrum, w którym porządek duchowy łączył się z porządkiem ziemskim.

Dlatego w tym roku jako społeczność i naród będziemy kierowani tam, gdzie dawno temu powinniśmy się znaleźć, by pozamykać stare sprawy i móc zrobić krok naprzód. W tym obszarze największą pułapką jest pasywność, zobojętnienie, zamykanie się w ciasnym świecie oczekiwań, jak również ratowanie się ucieczką w światy duchowe. Duchowość jest ważna i piękna, ale oprócz niej równie ważny jest otaczający nas świat.
► Już dziś można powiedzieć, że najbardziej palącą sprawą są relacje polsko-ukraińskie i obrona naszej polskości, godności, praw naturalnych oraz zgubny traktat WHO czyniący nas masą bezwolnych niewolników, za którym opowiadają się „nasi” decydenci.