Listy
Dr Joseph Mercola

Biotechnologia w przebraniu
Produkty z etykietą „Apeel Protected”...Apeel to syntetyczna powłoka wytworzona z wyselekcjonowanych roślin do okrywania niedojrzałych warzyw i owoców celem przedłużenia ich świeżości. Jednak to, że coś jest wykonane ze składników roślinnych, nie oznacza, że produkt końcowy jest całkowicie bezpieczny. Wszystko zależy od tego, co zrobiono z tymi składnikami.

Syntetyczna powłoka Apeel, której nie da się zmyć, zawiera toksyczne zanieczyszczenia, w tym metale ciężkie i substancje rakotwórcze, m.in. pozostałości octanu etylu, heptanu i palladu, arsen, ołów, kadm i rtęć. Na konwencjonalnych owocach i warzywach mamy już do czynienia z pozostałościami pestycydów z nawozów i oprysków. Powłoka Apeel zamknie te toksyny i doda dodatkowe na wierzchu. Nie wiadomo, czy mogą one przeniknąć przez skórkę, bo firma nie prowadziła takich badań.

Obecnie powłoką Apeel pokrywa się awokado, ogórki, cytryny i limonki, mandarynki, pomarańcze, ekologiczne jabłka, grejpfruty i mango. Wiele z nich zbiera się w stanie niedojrzałym, dojrzewają w drodze. Nic dziwnego, że są one bez smaku, nie mają zapachu ani odpowiedniej konsystencji. Produkty z naklejką „Apeel Protected” sprzedawane są w Niemczech, Danii, Szwajcarii, Kanadzie, Kenii, Ugandzie, Kostaryce, Kolumbii i Ekwadorze. Niebawem mogą pojawić się także w Polsce, obok tych z „żabą”. /Udostępniajcie to dalej.


Co wiemy o firmie Apeel Sciences??

● Została założona dzięki grantom Fundacji Billa i Melindy Gatesów, Fundacji Rockefellera, Grupy Banku Światowego, Anne Wojcicki (prezes biotech. firmy 23andMe/genomika osobista i przodków) i Susan Wojcicki (b. dyrektor generalna YouTube). Założycielem Apeel Science jest James Rogers, wychowanek Klausa Schwaba, współtwórca programu Światowego Forum Ekonomicznego, pomysłodawca modelu działań w zakresie „ratowania” klimatu według wzorca blokad pandemicznych.

● W 2019 r. Apeel Science zapowiedziała przestawienie się na produkcję żywności syntetycznej; przejęła też firmę programistyczną wykorzystującą sztuczną inteligencje i uczenie maszynowe do śledzenia trwałości składu produktów. Patronat nad produktami AS objął prezydent Biden; w rozporządzeniach z 2022 i 2023 r. uczynił biotechnologię priorytetem krajowym w Departamencie Rolnictwa Stanów Zjednoczonych i wszystkich agencjach i oddziałach rządu – ze „szczytnym” celem „zmniejszenia marnotrawienia żywności o 50% do 2030 roku”.


□ Informacje zostały zaczerpnięte z artykułu Dr. Mecola; w konkluzji końcowej czytamy:

„Nie przychodzi mi do głowy ani jeden nieszkodliwy produkt, w który Gates kiedykolwiek dobrowolnie zainwestował swoje pieniądze… Poleganie na produktach pochodzących z GMO i stosowanych obok nich toksycznych chemikaliach niszczy środowisko i zdrowie publiczne. Osobiście nie będę kupować produktów poddanych obróbce Apeelem, a jeśli wystarczająco dużo z nas odmówi ich zakupu, przestaną ich używać”.

Zobacz
Dr Joseph Mecola „Bill Gates Owns Synthetic Fruit Coating – What’s in It?”:
19.05.2023