Listy
Medycyna Jaguara...

IX – Fala MAGA
● Po żaglami IX nie płyniesz tam, gdzie chcesz...Okres: 16 – 28 lutego 2023

Fala MAGA/IX otworzyła przed nami spektrum magii mądrości serca, czystości intencji, uczciwości i mocy dokonań, w którym obowiązują prawa uniwersalne, a nie prawa napisane przez ludzi. Aby przestąpić ten prób, trzeba przejść przez wewnętrzną ciemność własnych myśli, pokonać demony swoich lęków i nie ulec pokusom świata zewnętrznego. Jednak same dobre chęci to za mało, bo tu liczy się silna wola, dociekliwość, świadomość celu.

Wielu „nauczycieli ludzkości” zapewnia swoich uczniów, że jeśli będą pokornie znosić trudy losu, to „światło” będzie ich chronić. Ludzie przyjmują to na wiarę i nie zadają pytań. I w tym tkwi pułapka, bo czas dogmatów się skończył i nieświadomi tego ludzie wciąż tkwią w iluzorycznych sektorach, godząc się z rolą cierpiętnika.
Od najdawniejszych czasów w świecie zewnętrznym ścierają się dwie świadomości, nazywane umownie Stroną Światła i Stroną Ciemności. Po wejściu programu naprawczego, nazwanego Czasem Karmicznym, Strony te musiały zawrzeć „pakt” i zobowiązać się do przestrzegania wyznaczonych warunków. Odtąd wolno im było inspirować lub kusić ludzi, proponować szczęśliwe życie, ale nie wolno było do niczego ich zmuszać. Te zasady są wciąż aktualne. Wolna wola człowieka jest niepodważalna dla obu Stron. Dlatego człowiek w każdej chwili może zdecydować o przejściu na inną stronę bez ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji.

● Strona ŚWIATŁA oferuje człowiekowi wszystko, co najcenniejsze, ale wyznacza zasady gry – człowiek jest zobowiązany przestrzegać praw etycznych i ponosić pełną odpowiedzialność za swoje wybory.
● Strona CIEMNOŚCI również proponuje człowiekowi wszystko, co najlepsze, ale nie wyznacza mu żadnych reguł, żadnych zasad, żadnej odpowiedzialności – w zamian za starowanie jego wolną wolą. Strona Ciemności może podszywać się pod Stronę Światła, kusić, projektować złudne obrazy, manipulować świadomością ludzi.
● Strona Światła i Strona Ciemności w jednakowej mierze chronią podopiecznych.

Oferta Strony Ciemności jest dla ludzi bardziej atrakcyjna, dlatego jest ona liczebniejsza. Jednak ludzie ci nie wypełniają inkarnacyjnych zadań. To wyjaśnia, dlaczego jest tyle „zła” na świecie. Nie dziwi więc, że ludzie, którzy pozostają wierni Stronie Światła, mają do pokonania więcej trudności podczas wypełniania zadań i zamiast łączyć siły, działają w pojedynkę; mimo to są bezpieczni, nietykalni dla Strony Ciemności.

Aby ratować błądzących ludzi przed stoczeniem się w przepaść, co 260 dni pojawia się w kalendarzu Fala MAGA, która zezwala człowiekowi zajrzeć za kulisy tzw. „wielkiego świata”, by zmusić go do reakcji, niczego mu nie sugerując. Jest to jedyna fala w Tzolkin, która w specyficzny sposób „zmusza i błogosławi”. □ To wyraża metafora: "Pod żaglami Maga-Jaguara nie płyniesz tam, gdzie chcesz, ale gdzie musisz”...

Dla jasności dodam, że Czas Karmiczny domknął się umownie w 2012 r. i obecnie znajdujemy się w 52-letnim okresie przejściowym, który został nam podarowany na usunięcie resztek „karmicznego pyłu” z pola świadomości. Finał nastąpi w 2039 r. – wtedy przestanie obowiązywać „pakt Światła i Cienia”. Poznamy, kto wypełnił inkarnacyjne zadania, a kto pogrążył się w karmicznych długach.


Energia JAGUARA

Nagualem Ix (czyt. iisz) jest JAGUAR, symbolizujący podróż świadomości przez ciemność nocy i transformację w świetle słońca. Światło słońca wyrażał kolor jego skóry, zaś ukryte światło nocy – czarne cętki na futrze.13-dniowe spektrum MAGA

18.02.2023