Listy
Medycyna Kobry…

ETZNAB – Fala ZWIERCIADŁA
● Prawda nie lubi czekać13 – 25 września 2022

Fala Białego ZWIERCIADŁA wprowadziła nas w spektrum uniwersalnej prawdy i demaskowania fałszu. Tu liczy się autentyczność, zdolność wybaczenia sobie, odwaga do zmierzenia się z własnymi cieniami, a problematyką jest oszukiwanie siebie, dwulicowość, osądzanie ludzi, zaklinanie rzeczywistości, ucieczka w światy ułudy.
► Wyobraź sobie, że znalazłeś się w metaforycznej „sali luster”, w której widzisz siebie w różnorodnych odsłonach i maskach. Tu nie istnieją pojęcia właściwy i niewłaściwy ani dobry i zły, lecz odzwierciedla się to, co jest. Na progu „sali luster” dostałeś do ręki niewidzialny „miecz prawdy” i „rytualny nóż” uwalniający cię z pęt zakłamania. W każdej chwili możesz ich użyć i jednym zdecydowanym ruchem odciąć się od iluzorycznych stref, a wtedy zadymione lustro twoich złudzeń przekształci się w klarowne okno na wolność. Jednak prawdziwa wolność zawsze idzie w parze z aktem przebaczenia, uwalniającym cię od złudzeń przyczyny i skutku oraz tego, co wydaje ci się niedoskonałe i wadliwe. Im szybciej zareagujesz na dysharmonijne odczucia i niekomfortowe sytuacje, tym prędzej osiągniesz spokój i poczucie równowagi. Zrozumienie i zaakceptowanie tak pojmowanych odbić lustrzanych jest „magiczną pigułką” na uwalnianie się od złudzeń, kompleksów, huśtawek nastrojów.

► Od czwartego dnia Fala ZWIERCIADŁA biegnie w siódmej kolumnie Tzolkin, która symbolizuje konstrukcję nośną świata i kręgosłup moralny ludzi.
Medycyna KOBRY

Nagualem Etznab jest KOBRA, przynosząca ludziom medycynę samooczyszczenia.


13-dniowe spektrum fali

Przez 13 dni fali będziemy się uczyć rozróżniania granic między subiektywną ułudą i obiektywną prawdą.

„Stara mądrość uczy, że kto zbyt daleko odszedł od właściwej drogi, zatraca się w świecie fałszywych oczekiwań i na koniec spotyka go klęska. Jednak po okresie upadku zawsze pojawia się możliwość powrotu na właściwą drogę. Nie będzie to łatwe. Nawrócenie wymaga przyznania się do błędów przed sobą i przełknięcia gorzkiej pigułki nieprzyjemnej prawdy. Dlatego uważaj, aby nie dać się zwieźć fałszywej krainie złudzeń” /h. praprzyczyny 24, „Punkt zwrotny”.

14.09.2021