Listy
Circulation Research, 30.04.2021...

Odkrycie naukowców Instytutu Salka:
COVID-19 jest chorobą układu NACZYNIOWEGO
a nie oddechowegoArtykuł został opublikowany w „Circulation Research”, wiodącym czasopiśmie naukowym o zasięgu międzynarodowym. Powstał on we współpracy badaczy z Instytutu Salka i Uniwersytetu Kalifornijskiego. Naukowcy Salka dowiedli, że covid-19 jest chorobą naczyniową, a nie układu oddechowego. Badania pokazały, w jaki sposób wirus SARS-CoV-2 atakuje i uszkadza układ naczyniowy na poziomie komórkowym. To wyjaśnia szeroką gamę pozornie niepowiązanych komplikacji covid-19… Nic dziwnego, że co chwilę słyszymy o nowych objawach i powikłaniach.
„Wiele osób uważa covid-19 za chorobę układu oddechowego, ale tak naprawdę jest to choroba naczyniowa”, mówi Uri Manor, współautor badań. „To może wyjaśniać, dlaczego niektórzy ludzie mają udary, a niektórzy mają problemy z innymi częściami ciała. Cechą wspólną między nimi jest to, że wszystkie mają podłoże naczyniowe”. Dalej podkreśla: „Jeśli usuniesz zdolność wirusa do replikacji, nadal będzie on miał poważny wpływ na komórki naczyniowe, po prostu ze względu na jego zdolność do wiązania się z receptorem ACE2, receptorem białka S, znanym teraz dzięki COVID. Dalsze badania z użyciem zmutowanych białek wypustek dostarczą nowego wglądu w zakaźność i dotkliwość zmutowanych wirusów SARS CoV-2”.


● W naszym kraju sprawę nagłośnił dziennikarz Witold Gadowski w Komentarzu tygodnia „Jedenaste przykazanie”, link www.youtube.com/watch?v=iuewf-SpUGQ (zob. fragment od 21:11)

Odkrycia naukowców Instytutu Salka wywracają całą wiedzę o covid-19. Wszystkie dotychczasowe terapie powinny być radykalnie zmienione. Być może zmalałby liczba zgonów.Tylko co na to koncerny farmaceutyczne?...


9.04.2021