Listy
Medycyna REKINA…


MULUC – Fala KSIĘŻYCA
● Czas na opamiętanie
● Splot wydarzeń na starcieOkres: 24.10 – 5.11.2020

W Fali KSIĘŻYCA odzwierciedla się prawo przyczyny i skutku, dlatego odgrywa ona główną rolę w procesie oczyszczania przeszłości i budzenia ludzi z mentalnego uśpienia. □ Archetyp Muluc symbolizuje łzę przypomnienia; odzwierciedla karmiczny dług do spłacenia zaciągnięty wobec Świętej Ziemi, co w naszym zachodnim rozumieniu oznacza „ciężką karmę”.

Pod wpływem zbiorowego transu, w jakim zatopiła się zbiorowa świadomość, ludzie zupełnie stracili z oczu związki przyczynowe i uwikłali się w iluzję wyższości nad innymi. Zapomnieli o duchowych wartościach, zaczęli oddalać się od siebie, gonić za zyskiem, konsumpcją, zadowalaniem zmysłów. W następstwie tego powstały konsekwencje, znane nam jako światy karmiczne.

Dziś większość ludzi kształtuje swoje życie według wizji obcych autorytetów, podstępnych ideologii, odgórnie narzucanych norm i sztucznych wartości. Dlatego im bardziej słuchasz opinii innych, tym trudniej jest ci przedrzeć się przez gąszcz cudzych prawd do Siebie. Dopóki tego nie zgłębisz, będziesz robić to, co zaproponują ci inni.

Impulsy z poziomu świadomości KSIĘŻYCA będą akcentować nam nasze indywidualne i kolektywne zbłądzenie i obligować do reakcji. Tutaj główną problematyką jest samowola, upór, fanatyzm, zaś atutem wola przełamywania oporów i płynność działań. Cechą Muluc jest bezkompromisowość, dlatego jego energia jest przykra dla każdej „sobie-świadomości”.

Dlatego co 260 dni w kalendarzu pojawia się siła, która zrywa z naszych twarzy woal zapomnienia, abyśmy przypomnieli sobie kim naprawdę jesteśmy. W Fali Księżyca wszyscy znajdujemy się na „bankiecie konsekwencji”, a to, co widzimy wokół siebie, to „parada kolektywnych cieni” i skutki naszego zaślepienia. Zewsząd słychać głos upomnienia: „obudźcie się, zaufajcie sobie, podporządkujcie rozum mądrości serca”. „Mądrość serca” oznacza tu odczucia, ale równie dobrze może być zastąpiona słowem intuicja lub sumienie.


Medycyna REKINA

Pojęcie „medycyna” oznacza „wszystko, co pomaga ci iść drogą piękna i współbrzmienia ze wszystkim”.
Na co zwracać uwagę?

► Sytuacja na STARCIE fali:
»Licz się z ograniczeniami swobody działań, z przeszkodami, które blokują ci ścieżkę do celu. Teraz jest czas akcji rozstrzygających. Musisz pójść do przodu w sposób poprawny i przedrzeć się przez bariery blokujące postęp.« (Heksagram startowy 21 –„Przeszkoda ○ Sprawiedliwość ○ Kara” /za I Cing, M.Piasecka i Pu R’Tsy Yang)


► INTERAKCJE, pułapki, rozwój wydarzeń w ciągu 13 dni:
»Teraz czerpiesz siłę z szeroko pojmowanej przeszłości, ale nie swojej, lecz tej, która należy do wszystkich. Innymi słowy – ze wspólnych wartości, uczuć, wiedzy zdobytej przez ludzi i sumy ich doświadczeń zebranych w życiu. Odszukaj to źródło w sobie i czerp z niego siłę duchową. Kto bywał w różnych miejscach i poznawał różnych ludzi, ten jest świadom, że na całym świecie można spotkać te same typy ludzi. Jedni się przebudzili duchowo, inni wciąż jeszcze śpią.« (H. interakcji 48 –„Studnia ● Źródło mądrości”).

► PRAPRZYCZYNA i ukryty motyw wyzwań:
»Gdy przed tobą zaczną spiętrzać się przeszkody, nie forsuj ich. Jest to czas, w którym należy „schować rogi”, wyciszyć emocje, nie dążyć do konfrontacji. Ten chwilowy postój może już wkrótce obrócić się na ostateczną korzyść wszystkich. Przemyśl swoje postępowanie i poszukaj sojuszników. Zastanów się, bo może ty sam/sama prowokujesz niekorzystne sytuacje i konflikty?«. (H. przyczynowy 39 – „Przeciwności”).


Splot wydarzeń na starcie fali

● W związku z drugą falą pandemii, w sobotę – w pierwszym dniu Fali Księżyca, w całym kraju została wprowadzona czerwona strefa.

● Mimo nakazu noszenia maseczek, wiele osób – zwłaszcza w starszym wieku, nie zasłania nosa, a jedynie usta, nie wiedząc, że na koronawirusa najbardziej wrażliwy jest nos. Komórki rzęskowe w nosie mają wysoki poziom białek wejściowych, przez które wirus bardzo łatwo dostaje się do organizmu i w szybkim tempie infekuje kolejne komórki.

● Po decyzji TK o zgodności zakazu aborcji eugenicznej z Konstytucją RP w całym kraju rozpoczęły się masowe protesty w obronie godności kobiet i prawa do świadomego macierzyństwa. (Zob. heksagram 21)

● Prezydent A.Duda ma koronawirusa. Potwierdził to test z 23.10. – dokładnie w dniu z jego kinem narodzin – 13 Gwiazda/Lamat. To znak upomnienia i przestroga dla A.Dudy. □ Każdy może zarazić się wirusem, jednak w przypadku głów państw czy szefów rządów wymowa jest o wiele głębsza. Prezydenci odzwierciedlają dominującą świadomość narodu, dlatego wymaga się od nich więcej, zwłaszcza pełnej odpowiedzialności i dobrego przykładu. □ Prywatne poglądy może mieć A.Duda, ale nie prezydent A.Duda. – Dlatego „czas schować rogi, usłyszeć głos oburzonych kobiet, bronić równości wobec prawa.
PODZIĘKOWANIE

Wszystkim bratnim Duszom przesyłam serdeczne podziękowanie za bezinteresowne Dary Serca, w tym Agnieszce ze Świdnika, Wioletcie ze Strzyżowa i Małgorzacie z Warszawy. ☼ Niech Dobro powróci do Wasz zwielokrotnione. ☼ Każda Darowizna jest na bieżąco księgowana, a potwierdzenie przesłane na adres mailowy. ☼ W październiku łączna kwota Darów wyniosła 259,00 PLN.


Data publikacji: 24.10.2020
Aktualizacja: 30.10.2020