Listy
11 – 23 października 2020…

Spektrum fali CIB
● Interpretacja kwartetu
● Droga światła i cienia Wojownika i WĘŻAW przestrzeni Żółtego WOJOWNIKA/Cib kluczową tematyką jest osobista niezawisłość, odpowiedzialność, przyjazne podejście do ludzi, a problematyką – tchórzliwość, pycha, lawirowanie, stronniczość. □ W tym miejscu przypominam, że każdy z nas oprócz osobistych zadań inkarnacyjnych ma do wypełnienia zobowiązania wobec innych ludzi. Bez tego nie wykona planu Duszy i nie zyska poczucia spełnienia.

W spektrum CIB na plan pierwszy wysuwa się nasze podejście do ludzi, którzy pojawiają się na naszej drodze. Dlatego przez 13 dni fali poobserwuj siebie i swoje reakcje na ludzi oraz ludzi na ciebie przez pryzmat spolaryzowanych aspektów świadomości WOJOWNIKA i okultystycznego WĘŻA. W analogiczny sposób spójrz na postawy członków rodziny i znajomych. To uświadomi ci, na czym powinieneś się skupić, aby dotrzeć do serc i umysłów ludzi.

● W świadomości Żółtego WOJOWNIKA wzorzec mądrości światła odzwierciedla się poprzez odwagę do bycia sobą, przyjazne nastawienie do ludzi, błyskotliwość, otwartość na dialog i kompromis, a wzorzec mądrości cienia – poprzez chowanie głowy w piasek, uzależnienie od zdania innych, chłodną kalkulację, kupczenie.

● W świadomości Czerwonego WĘŻA wzorzec mądrości światła odzwierciedla się poprzez kreatywność, zapał do pracy, szacunek dla uczuć i godności człowieka, a wzorzec mądrości cienia – poprzez egocentryzm, zazdrość, pomówienia, intrygi.

Pieczęcie kwartetu okultystycznego występują w relacji żółto-czerwonej. Patrząc z nadrzędnej perspektywy, teraz – niezależnie od kinu narodzin, każdy z nas jest równocześnie tym, który uświadamia ludzi (kolor ŻÓŁTY) i tym, który wnosi etyczne wartości do otoczenia (kolor czerwony). W podobny sposób należy interpretować wszystkie kwartety.


► Teraz zastanów się i powiedz, ku któremu spektrum ci bliżej – światła czy cienia?

Droga światła CIB

Na tej drodze masz jasno sprecyzowany cel. W zależności od tego, w jaką dziedzinę zaangażujesz swoje siły, na tym obszarze stajesz się źródłem inspiracji dla ludzi. Potrafisz posłuchać uwag innych, chętnie też uczysz się z cudzych doświadczeń, ale niczego nie przyjmujesz na ślepo. Zawsze zwracasz uwagę na własne odczucia. Wszędzie czujesz się jak we własnym domu. Nie przywiązujesz zbytniej wagi do pozycji, bogactwa i spraw finansowych, bo wiesz, że nic nie jest w stanie ci zagrozić. Strach, obawy, wątpliwości nie są twoim problemem, lecz tych, którzy próbują cię zbić z tropu. Uskrzydlony wewnętrzną wolnością, śmiało idziesz naprzód, podając pomocną dłoń tym, którzy są w potrzebie. Jesteś wdzięczny losowi za wszystkie życiowe doświadczenia zebrane na własnej skórze. Widzisz w tym wyższe prowadzenie i tchnienie boskiego Ducha. (Fragmenty z Kodu Inkarnacji, t. 2, jeszcze niedostępny)

Droga cienia CIB

Tutaj jesteś żądnym przygód „podróżnikiem” bez wytyczonego celu. Podświadomie wypatrujesz ludzi i mistrzów, którzy daliby ci „receptę” na szczęśliwe, dostatnie życie. Nie możesz jednak znaleźć tego, czego szukasz na zewnątrz siebie, bo „recepta” jest w tobie. Jesteś coraz bardziej rozczarowany ludźmi. W końcu utwierdzasz w przekonaniu, że nikomu nie wolno ufać, bo nikt nie jest wystarczająco mądry, by dorównać twojemu intelektualnemu poziomowi. Nic dziwnego, w otoczeniu uchodzisz za gbura, ignoranta, człowieka bez serca i nie masz przyjaciół. Zaczynasz otaczasz się ludźmi o niskim morale, by pokazać przeciwnikom, jakie masz poważanie u innych. Jesteś klasycznym paranoikiem tego świata. Tam, gdzie się pojawisz, siejesz strach i zamęt. Uważaj, bo w końcu trafi kosa na kamień. (j.w.)


► W fali WOJOWNIKA zwróć szczególną uwagę na kiny z pieczęciami twojej rodziny solarnej i ustal, z którymi latami życia one się wiążą. Obserwuj, co będzie się działo w tych dniach. Dzięki temu możesz uchwycić istotne analogie z obecną sytuacją i znaleźć odpowiedź na nurtujące cię kwestie.

13.10.2020