Listy
Dokąd zmierza świat...

[9.04.2020] ● Cyfrowe certyfikaty odporności
● Hi, Wielki Bracie i good-bye indywidualna wolności!Zanim przeczytasz artykuł, najpierw obejrzyj „śmieszną” animację „Googlepizza”: www.youtube.com/watch?v=5lUbVmd-Evg


To nie żart

Żyjemy w erze cyfrowych innowacji, dlatego możemy doczekać się czipów identyfikacyjnych o wiele wcześniej niż myśllimy. A wszystko przez koronawirusa (COVID-19). W ONZ trwają prace nas systemem ID2020, czyli cyfrowej tożsamości dla każdego człowieka na świecie.

Cyfrowe certyfikaty uwzlędniałyby również informacje o tym, kto poddał się testowi na koronawirusa, kto jest zainfekowany i odbywa kwarantannę domową, kto wyzdrowiał, a gdy pojawi się szczepionka – także kto został zaszczepiony. Obecna pandemia jest idealną okazją do wprowadzenia takiej identyfikacji. ONZ szacuje, że koronawirus może utrzymać się przez około 2 lata, ale mogą powstać nowe mutacje. Tyle mniej więcej czasu potrzeba na wdrożenie "innowacji". Przeciwnicy tego projektu alarmują, że ID2020 jest największym zagrożeniem dla ludzkości. Nie wiadomo, czy nowa technologia miałaby zostać użyta w formie mikroczipa/implantu w szczepionkach na CoVID-19. Byłby to najprostszy sposób na objęcie globalnym systemem czipowania ludzi.

W projekt ID2020 włączyła się Fundacja Billa Gatesa. Gates chce użyć czipów rzekomo do walki z koronawirusem. Co więcej jego fundacja od dawna pracuje nad system kropek kwantowych, które można umieścić w ludzkim ciele, gdzie będą pełniły rolę cyfrowego tatuażu w celu perfekcyjnej identyfikacji. W najbliższych miesiącach Gates zainwestuje miliardy dolarów w budowę fabryk, które pod koniec roku lub w przyszłym wyprodukują miliardy dawek dla każdego mieszkańca planety.

Nie ma wątpliwości, że czipy dałyby korporacjom kontrolę nad całymi społeczeństwami i gospodarkami. Niewielka grupa najbardziej wpływowych ludzi mogłaby jeszcze bardziej bogacić się kosztem pozostałej części ludzkości, pogłębiać nierówności, podziały, dyktować krajom prawa. Dlatego tak usilnie zwalczane są rządy narodowe.
9.04.2020