Listy
Znak IK...

Fala WIATRU cd.
● Mitologia w realuW wieku tradycjach plemiennych znak IK uchodził za złowrogi i zdradziecki. Strażnicy dnia wiązali go z dyktatorami i tyranami. Majowie wierzyli, że mieszkają w nim złe duchy, które tylko czyhają, by wejść w ludzkie ciało i wywołać chorobę umysłu. Dzieci urodzone w dniu IK musiały być bacznie strzeżone od pierwszego dnia po urodzeniu, aby nie wtargnęły w nie demony gniewu i wściekłości. O ich obecności w ciele człowieka świadczyło prostackie zachowanie, zuchwałość, bezduszny egoizm.
Natomiast Aztekowie kojarzyli IK z prorokiem Quetzalcoatlem (Pierzastym Wężem), który zapoczątkował nową cywilizację i uczył ludzi pojmowania duchowości jako wyższego stanu świadomości i nierozerwalnego połączenia z Wielkim Duchem.

● Dziś, kiedy generatory energii Starego Czasu są już definitywnie wyłączone, demony wściekłości musiały wyjść z ukrycia i w świecie ludzi szukać dawców życiodajnej energii. Znaleźli ich aż nadto wielu, co widać w przestrzeni zbiorowej, zwłaszcza w mediach i na portalach internetowych. Są nimi ludzie opętani żądzą dominacji, władzy, siania zamętu i ich pobratymcy, naśladowcy i sympatycy. Robią oni wiele hałasu wokół siebie, aby sprawić złudne wrażenie, że stoją za nimi masy. Tak nie jest.

● Są ludzie i jest ich bardzo wielu, którzy nie ulegają prowokacjom i w każdej najbardziej zawilej sytuacji zachowują trzeźwość myślenia i spokój, i przemawiając do serc i umysłów ludzi, starają się łagodzić wojownicze zapędy i eliminować z przestrzeni to, co dzieli ludzi. Osoby te robią to w ciszy, nie szukają rozgłosu i kamer.

Data publikacji: 19.02.2020